Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

+127
danida
valentinadof
mb09
Adighh
eriliana
cocav
aisha
chandler850
ancamc
violetas
tadok
Cristina Munteanu
mari01
victoria2006
alessia2007
marina40
myky7robc
67dana
mnarcisa
manu7
pufoi
AnaMariaL
b_blondutza18
avramzenoviva
danielabordei
mya21_ro
vickyb
voicu silvia
amoni
tiana
anielle
ivanovici_lili60
dana_ana23
clearence
georgeta.prnic
mimiady63
arianalaura
anamaria79"
cami26
sabinatudor73
ancsemira
jade84
EuIrinuca
cerasela anca
shtefania_g
geo
camelia-vasilica
andegelia
emmancita
liones08
Gabiuta
antonina
yoannacri
danadana19
europolis
teisoara
nicol.riforp
Serban Valentina
Zana Mica
oana87
ninatopor
squirrel
Luncasu Mihaela
lennny
mariah_stc
Karina33
marlen372001
emi
rosita
cozma felicia
Cristache
irish05
daniela60
letho
mihaelavama
ancush
Nicoleta Irimescu
adriataras
Biene
iuliana72
Anusca
ivanoiuadela9
T_mihaela
ioana soare
kmn
Maria51
emilia g.
micheline
tinassyliliana
iozefina
cristina_84
mariaz_09
Andata
MagdaMarin
nanini
ramona75
roxanna
tita ana maria
dicioanacris
anka_gabi
cory74
Uca
rebela26
stoy
24elena
corina corina
miha02
firicel
geta76
norelif
odrina
symos
Giobsy
aba
mykya
Dionisia
Ruth
doraly
canadianca50
loreroli
HERMYNNA
Ana Maria
SilviaDumitrescu
samo99ro
crina68
Anuk
MihaelaT
131 participanți

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Ana Maria Dum 13 Mar 2011, 2:39 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link , a tradus si explicat Ioana Soare termenii folositi.
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de cristina_84 Dum 13 Mar 2011, 7:58 pm

Buna seara, fetelor!
Vreau sa fac un fular impletit, dar nu stiu cu ce model e mai bine, mai ales ca vreau la un moment dat sa pun niste culori, la o extremitate. Imi place cum ies cele facute doar de dos, dar din cate stiu la schimbarea culorilor de vede aiurea...alte sugestii?
cristina_84
cristina_84
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Torino
Data de inscriere : 27/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de rebela26 Lun 14 Mar 2011, 6:24 am

cristina,cand schimbi culoarea lasi capatul mai mare si la sfarsit petreci firul cu acul NU FACI NOD la schimbarea culorii si ca model daca iti plac cele facute doar pe dos, fa punctul lenes
rebela26
rebela26
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : internet
Data de inscriere : 05/03/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de nanini Mar 15 Mar 2011, 8:28 am

multumesc pentru indicatii!
M-am mai prins cam cum sta treaba si l-am stricat din nou zid !!
Sper sa fie ultima data.
nanini
nanini
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de roxanna Mar 15 Mar 2011, 9:31 am

rebela26 a scris:draga roxanna, eu am facut caciulite si pot sa-ti impartasesc din experienta mea, dar nu stiu cum vrei tu caciulita , rotunda pe cap, sau "tuguiata"(nu stiu altfel cum sa spun) cu motz in varf? daca o vrei pe cap,(mulata)sau mai bine zis rotunjita, eu am facut asa: cand a trebuit sa scad(chiar daca a fost un ochi pe fata si unul pe dos) am scazut din 2 ochiuri(adica cel de pe fata)am facut 1 ochi, apoi randul pe dos am mers doar pe dos, simplu, ca apoi urmatorul rand sa scad iar, din 2 ochiuri sa fac 1 si tot asa pana am ajuns la cateva ochiuri...sa spunem 10, care le-am scazut rapid si pe randul pe fata si pe randul pe dossi apoi am incheiat, mi-e mi-au reusit toate caciulitele, inclusiv caciuli pt. adulti...sper sa te ajute sfatul meu, spor

multumesc din suflet de raspuns rebela ! caciulita pe care o vreau eu am postat-o in link in mesajul meu , uite-o aici link . este pe rotund intr-adevar, nu tuguiata. cum adica din 2 ochiuri (adica cel de pe fata) ai scazut unul ? pentru ca ar insemna ca : din 2 ochiuri, din care primul e pe fata scad si fac unul, dar urmatorul ochi imi e tot pe fata , asta inseamna ca scad iar ? deci la fiecare 2 ochiuri eu scad si fac unul ?
si urmatorul rand il lucrez normal, nu scad deloc ?
scuza-mi intrebarile , poate puerile , insa sunt novice intr-ale lucrului , acum invat ...
roxanna
roxanna
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : gherla
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de rebela26 Mar 15 Mar 2011, 11:02 am

cristina, nu pot vedea acel link....nu stiu de ce...referitor la scazatura, da, deci din 2 ochiuri faci unul deci in randul in care incepi sa scazi injumatatesti ochiurile, apoi randul pe dos mergi normal adica doar pe dos, in asa fel incat pe fata sa se observe putin ca ai schimbat modelul, randul urm. iar injumatatesti ochiurile(din 2 faci 1)...ai inteles? tot asa pana ajungi la vreo 10 ochiuri, apoi le scazi si pe dos din 2 faci 1, pana o inchei definitiv, apoi o poti coase, acum ai inteles?
rebela26
rebela26
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : internet
Data de inscriere : 05/03/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Giobsy Mar 15 Mar 2011, 11:04 am

nanini a scris:Dec as follows BEFORE marker: Slip 1 st as if to K , K1, psso.
Dec as follows AFTER marker: K2 tog.

Nanini, sper ca nu scriu prostii, dar eu cred ca este vorba despre: scadere spre dreapta inaintea markerului, iar dupa marker scadere spre stanga. Markerele delimiteaza manecile de fata si de spate.

Despre scaderi, a facut Ioana Soare un tutorial foarte explicit. Cauta la Tutoriale.

Slip 1 st as if to K , K1, psso - (inainte de a junge la marker) ia un ochi pe andrea fara sa-l lucrezi, lucreaza urmatorul ochi si apoi aluneca-l peste ochiul nelucrat (asa cred ca va iesi scaderea la dreapta)
K2 tog - (dupa marker) lucreaza 2 ochiuri impreuna (scadere spre stanga)

Incearca sau asteapta si alte pareri. Sa ai spor!


_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de roxanna Mar 15 Mar 2011, 11:55 am

multumesc mult, acum nu mai am nelamuriri ! postez rezultatul final , sa vedem ce iese ...
roxanna
roxanna
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : gherla
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty ajutor, invatam sa tricotam impreuna

Mesaj Scris de iozefina Joi 17 Mar 2011, 10:49 am

fetelor,nu am mai intrat de ceva vreme din cauza unui bebeloi de 1 an caruia ii cresc dintii si nu prea am timp. as vrea sa-mi tricotez un pulover dar nu mai stiu sa fac modelul de torsada dubla , cel de la mijloc. daca stiti va rog sa ma ajutati. va multumesc[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iozefina
iozefina
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : net
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de aba Joi 17 Mar 2011, 11:38 am

Daca stii sa faci torsade spre dreapta si spre stanga, torsada dubla inseamna sa tricotezi cele doua torsade( cum sunt cele care ajung pe umar) una langa alta, fara sa ai vreun ochi intre ele. Sper sa intelegi explicatia mea, nu-s buna la dat indicatii. De exemplu daca vrei sa faci o torsada din 8 ochiuri, pentru cea dubla iti trebuie 16. Primele 8 le faci torsada spre dreapta si urmatoarele 8 spre stanga. Spor la tricotat, pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de samo99ro Joi 17 Mar 2011, 11:54 am

Uite schema
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

E aceeasi torsada, dar facuta pe numar diferit de ochiuri, in functie de latimea pe care o doresti.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de iozefina Vin 18 Mar 2011, 8:39 am

va multumesc mult de tot pentru raspunsurle voastre,mai am o intrebare. se mai pot face snururi si prin alta metoda decat cu morisca aceea de snuruit. am vazut pe un site ca este cam la 5o lei si pentru 2-3 snururi cate sunt acolo la pulover nu se merita sa o cumpar. va multumesc
iozefina
iozefina
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : net
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de samo99ro Vin 18 Mar 2011, 9:43 am

Iozefina, eu mi-am construit singura niste chestii de facut snur. Am facut un tutorial pe care-l poti descarca de aici.
Sa stii ca in loc de carligul ala se poate folosi un croset.
Spor la treaba.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty ajutor, invatam sa tricotam impreuna

Mesaj Scris de iozefina Sam 19 Mar 2011, 8:22 am

samo, esti super tare. ai foarte multa imaginatie si rabdare. am si eu un tub de calciu, am inteles pana la faza cu cuiele, apoi cum faci snurul?
iozefina
iozefina
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : net
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de samo99ro Sam 19 Mar 2011, 9:10 am

Iozefina, aici suntem offtopic. Avem topic de snururi tricotate [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Vorbim acolo.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de anka_gabi Lun 21 Mar 2011, 8:23 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Buna seara! Am inceput deja acest model,pentru care v-am cerut ajutorul la pag.5...nu stiu insa cum se fac acele ”romburi”...ma puteti ajuta din nou???
anka_gabi
anka_gabi
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Romania
Data de inscriere : 01/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de samo99ro Lun 21 Mar 2011, 8:36 pm

E foarte simplu. Pe randul pe care incepi (sa zicem rd. 1, pe fata), acolo unde vrei sa faci rombul, scazi un ochi (lucrezi 2 ochiuri impreuna) si pui un jeteu. Pe dos se lucreaza ochiurile asa cum vin. Rd. 3 - pe fata - faci acelasi lucru, dar la dreapta si la stanga jeteului de pe rd. 1 (doua gaurele). Pe rd. 5 - faci de trei ori scazut/jeteu, tot asa, intercalat. Cel de la mijloc va fi deasupra celui din rd. 1. Pe rd. 7 faci doua, iar pe rd. 9 faci doar unul. Si iese rombul. Deci: 1, 2, 3, 2, 1.
Sper sa fiu destul de clara.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de cristina_84 Lun 21 Mar 2011, 9:33 pm

rebela26 a scris:cristina,cand schimbi culoarea lasi capatul mai mare si la sfarsit petreci firul cu acul NU FACI NOD la schimbarea culorii si ca model daca iti plac cele facute doar pe dos, fa punctul lenes
Multumesc de raspuns si scuze de intarziere...vine primavara si nu mai am timp de impletit, dar pentru la iarna tot vreau sa fac. Mi-e teama,insa, ca nu stiu cum se face nici punctul lenes si nici cum sa "petrec firul cu acul", poti sa imi explici? sau poate e vreun subiect pe-aici care explica asta?
Multumesc.
cristina_84
cristina_84
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Torino
Data de inscriere : 27/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de samo99ro Lun 21 Mar 2011, 9:37 pm

Ia topicul de ajutor de la inceput, de la cap. I si ai sa gasesti o multime de lucruri interesante. Este destul de dificil sa reluam mereu aceleasi lucruri. E mai bine pentru tine, fiind incepatoare, sa citesti singurica si cu multa rabdare. Acolo unde chiar nu intelegi, mai intrebi.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de anka_gabi Lun 21 Mar 2011, 9:40 pm

Multumesc ,Samo! Mi-au iesit ”coltisorii”,cred ca imi va iesi si acest model, explici foarte bine!
anka_gabi
anka_gabi
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Romania
Data de inscriere : 01/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de samo99ro Lun 21 Mar 2011, 10:03 pm

Cu mare placere. Ma bucur ca ti-am putut fi de folos.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de rebela26 Mar 22 Mar 2011, 6:10 am

cristina, punctul lenes e atunci cand lucrezi toate ochurile la fel, de exemplu numai pe fata sau numai pe dos, deci nu mergi doar un rand pe fata si reversul altfel, TOATE OCHIURILE si pe randul din fata si pe randul din dos le iei la fel,referitor la capatul care trebuie petrecut cu acul , tu ce faci cu capetele cand schimbi ghemul de ata(lana)faci nod? nu lasi capatul mai lung si apoi il petreci in asa fel incat sa nu se observe? la asta ma refeream, bagi acul si petreci capatul, e foarte simplu....
rebela26
rebela26
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : internet
Data de inscriere : 05/03/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de tinassyliliana Mar 29 Mar 2011, 4:32 pm

Va felicit pe toate cele care stiti sa andrele . Am incercat sa folosesc metodele mentionate de voi, dar la mine nu prea e suficient Rolling Eyes sa pot reusi.
tinassyliliana
tinassyliliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 76
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de micheline Mar 05 Apr 2011, 12:34 pm

Am si eu o rugaminte. Vreau sa-i fac unui nepotel un pulover gen marinar. De fapt l-am inceput deja, dar nu stiu sa-i fac gulerul. ma puteti ajuta?
micheline
micheline
helper
helper

Numarul mesajelor : 79
Localizare : Romania
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de aba Mar 05 Apr 2011, 1:07 pm

Parerea mea ca asa e gulerul pentru un pulover de marinar.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB