Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

+4
aba
RamonaM
myky7robc
elenaxx
8 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Dum 30 Ian 2011, 9:21 pm

Buna seara fetelor.M-am gandit sa deschid un subiect nou, legat de invatarea unei limbi straine, si cum engleza este la mare pret in ziua de astazi,cred ca va fi mai usor si mai distractiv pentru copiii nostri sa lucreze si sa invete aceasta limba. Eu am foarte multe fise de lucru, facute pentru copiii de la clasa, fisiere powerpoint, filme cu subtitrari in limba engleza,pentru varste cuprinse intre 8-+18.Cine doreste, ma poate contacta pe pm pentru a le trimite, pana ma dumiresc eu cum se pot atasa si aici.
hug
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de myky7robc Dum 30 Ian 2011, 9:34 pm

E f buna si utila ideea elenei.
Merci
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 2:54 pm

Haideti sa incercam asa, sa vedem daca merge. Sa ma anuntati si pe mine va rog daca ati reusit.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de RamonaM Mar 01 Feb 2011, 3:14 pm

trebuie sa ne facem connt?
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 3:18 pm

Am refacut, intrati pe link-ul mai lung, si aveti si poza, si ce cuprinde. Doar sa aveti acrobat reader.

o singura rugaminte, sa nu stergeti ce e pe acolo

Mai incearca o data, eba. Cred ca acum e ok.


Ultima editare efectuata de catre elenaxx in Mar 01 Feb 2011, 3:40 pm, editata de 1 ori
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de aba Mar 01 Feb 2011, 3:37 pm

elenaxx, am incercat sa intru dar zice ca trebuie account. Nu e o problema, pot sa-mi fac pentru ca e gratis, sau poate nu intru eu bine. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si promit sa nu sterg nimic.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 3:39 pm

Merge si fara sa va logati

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de elenaxx Astazi la 3:45 pm
Gata,acuma functioneaza, merge mai greu, dar merge. Bafta la downloadat

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Respectarea punctului 6 din Regulament!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 01 Feb 2011, 7:38 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de RamonaM Mar 01 Feb 2011, 4:04 pm

k merci mult, le-am descarcat....ma uit e ele mai tarziu.
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de aba Mar 01 Feb 2011, 6:27 pm

elenaxx, nu merge fara logare la mine, dar nu-i o problema. Imi fac cont. Multumesc, sper sa ma ajute, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de rivka Mar 01 Feb 2011, 7:48 pm

e foarte buna initiativa ta elenaxx sarumana pentru ca te gandesti la copii nostri .
nici pe mine nu ma lasa sa vad decat daca ma loghez , o sa mai incerc
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 8:12 pm

Puteti sa va faceti cont acolo, este gratuit,se pare ca nu functioneaza decat daca sunt eu logata. In momentu de fata, sunt, deci puteti incerca acum. Cred ca merge, pentru ca RamonaM a descarcat in timp ce eram eu logata.
Scuze de postarile fuzionate MihaelaT, eram atat de concentrata, incat nu am realizat ce mai faceam. kiss
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de mykya Mar 01 Feb 2011, 8:15 pm

Mie nu imi merge, imi spune asa: This document is not shared with the public and can only be viewed by signed in KeepAndShare users with whom it has been shared. You should sign in at at [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] and visit the document again if you think it has been shared with you. Sad
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de RamonaM Mar 01 Feb 2011, 8:23 pm

Foarte faine fisele, iar cartea extrem de utila...multumesc
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de myky7robc Mar 01 Feb 2011, 8:40 pm

elena draga, eu mi-am creat cont pe acest site, dar nu stiu ce sa deschid ca scrie in engleza.
Te rog ajuta-ma! zid
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 8:41 pm

Mai incearca o data myka, eu zic ca merge
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de aurishta Mar 01 Feb 2011, 8:57 pm

Mie-mi zice ca nu sunt documente la sharing
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 9:00 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de aurishta Mar 01 Feb 2011, 9:01 pm

Imi apare asta:
No shared documents were found.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 9:05 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de aurishta Mar 01 Feb 2011, 9:12 pm

Ma dispera! imi zice sa fac nu-stiu-ce setari! Hai ca-l bibilesc eu acum!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 9:13 pm

urishta, ultimul link se deschide exact la downloadezi, cand faci click pe el, apare fereastra cu save sau open. nu iti apare asa?
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de aurishta Mar 01 Feb 2011, 9:19 pm

Imi apare mesajul asta:You (user name aurishta) have just tried to access a document in another KeepandShare account. To view it you need to ask the owner of the other account to set the Sharing controls to give your KeepandShare user name "aurishta" rights to view the document.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 9:24 pm

go for it. sa-mi dai de stire ce si cum. astept wink
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de aurishta Mar 01 Feb 2011, 9:25 pm

Cu ocazia asta mi-am adus aminte de un banc Cica un tip zicea: ''Cand eram mic, visam sa devin scriitor. Voiam ca oamenii sa citeasca scrierile mele si sa rada, sa planga, sa vocifereze, sa polemizeze! Visul meu a devenit realitate! Acum scriu mesaje de eroare la Microsoft!''

shot
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de elenaxx Mar 01 Feb 2011, 9:26 pm

merge?ca i-am dat share. mama, ce sforaie catzelul meu rade
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri Empty Re: Fise de lucru si nu numai pentru copiii nostri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB