Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

+57
cris_io_mat
Gianina4ever
iolanda evelina
anielle
Giobsy
emi
stoy
norelif
danyelyta28badea
kitty_1973
carmenco
danniela
symos
craluca
kmn
ionela stefan
dienutzababy
valentyna_sweetly
Marry
claudiana
gabi-27
CCristinaC
mami jeni
Cristache
europolis
Angelica18
Medi
valentinadof
samo99ro
AlinaJ.Bijoux
Serban Valentina
Iulia40
kla78
lennny
anka_gabi
romaya
mnarcisa
corina corina
diada
ancush
cld
rivka
Anuk
geany
solmizel
Nicoleta Irimescu
fizicuta
chocolate
mariaz_09
julix_2007
violetas
firicel
mihaelavama
kristinuka
marina40
danadea
SilviaDumitrescu
61 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de diada Dum 06 Feb 2011, 9:41 pm

eeeeeeeee, alta viata, alta fata! Geany, super tunica, imi place maxim, am si eu un exemplar, cea rosie hug este minunata, imi place formatul asta!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de geany Dum 06 Feb 2011, 9:59 pm

Multumesc ancush si diada. Chiar imi place si ma bucur sa vad ca din ceea ce lucrez imi acumulez cunostintele practice. Iar ca nu este pentru mine, chiar nu este o problema, ma bucur sa stiu ca cineva poarta cu drag ceva lucrat de mine.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de solmizel Lun 07 Feb 2011, 2:41 pm

cld, ultima bluza imi place cel mai mult. Poart-o!!!!
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de cld Lun 07 Feb 2011, 3:45 pm

Mersi fetele! asa o sa fac! cum ajung acasa ii fac niste nasturi si maine o iau la servici. kiss
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Feb 2011, 7:01 pm

Super rochita , Geany ! S-o porti sanatoasa si cu placere ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de geany Mar 08 Feb 2011, 4:58 pm

Multumesc Corina. Sunt sigura ca va fi purtata cu placere. E usoara si foarte placuta la purtare Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 08 Feb 2011, 5:56 pm

Geany tare faina e tunica facuta de tine. Imi place tare mult modelul asta, dar din pacate nu ma pride.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de romaya Mier 09 Feb 2011, 11:00 am

Ce-am mai "dantelarit" ,cu gandul la primavara .. bucurie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de anka_gabi Mier 09 Feb 2011, 11:13 am

Foarte frumoasa ,Romaya!
anka_gabi
anka_gabi
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Romania
Data de inscriere : 01/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de diada Mier 09 Feb 2011, 11:14 am

Felicitari pentru mainile de aur pe care le ai! Este deosebita!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de danadea Mier 09 Feb 2011, 11:33 am

Romaya, Romaya, m-ai dat gata! Nebunie! Este super faina bluzita.

Flowers Flowers

Cu ce fir este lucrata? imi place tare mult
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de romaya Mier 09 Feb 2011, 11:44 am

Multumesc fetelor kiss ma bucur mult ca va place ,mai ales ca este ideea mea ..acuma recunosc ca m-am chinuit ceva la "potrivirea" si atasarea celor 2 parti dama

danadea : Este ,ca de obicei, fir Flavia .
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de lennny Mier 09 Feb 2011, 11:48 am

ce frumos romaya,acum chiar ca vine primavara...esti super talentata,felicitari!!! bucurie
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de kla78 Mier 09 Feb 2011, 12:43 pm

superbaaaaaa ROMAYA!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de Iulia40 Mier 09 Feb 2011, 12:49 pm

Romaya superbaaaaaaa, am ramas fara cuvinte. Felicitari!
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de mariaz_09 Mier 09 Feb 2011, 1:27 pm

Romaya,ai lucrat foarte frumos si ti-a iesit o bluza minunata,s-o porti fericita si sanatoasa.Culorile sunt pastelate si dulci,felicitari!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 09 Feb 2011, 2:22 pm

Romaya , ca intotdeauna ne rasfeti,ne ''dantelaresti" bluzite frumoase si cu eleganta realizate.
Este o bucurie sa-ti vad ,,creatiile'' facute cu atita talent.
Felicitari!


flower hug hug


Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Mier 09 Feb 2011, 2:29 pm, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 09 Feb 2011, 2:25 pm

Superba bluza!!! love Mai am f. multe de imvatat pana ajung sa fac si eu macar ceva asemanator, sau mai bine zis sa semene cu o bluza!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de Anuk Mier 09 Feb 2011, 2:40 pm

O minunatie! Romaya n-as avea niciodata rabdarea de a lucra acele floricele si frunzulite, ce sa mai maiestrie. aplauze
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de romaya Mier 09 Feb 2011, 2:41 pm

Multumesc fetelor kiss
De fapt pregatesc un fel de "portofoliu" pentru o expozitie ..asa ca nu va sfiiti nici la critici ..
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de geany Mier 09 Feb 2011, 4:54 pm

Romaya, foarte frumoasa bluzica. Pe gustul meu ar fi perfecta, daca ar fi ceva mai cu talie, in rest, calitatea din ce vad, nu am ce comenta. Felicitari pentru ceea ce faci!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de corina corina Mier 09 Feb 2011, 4:58 pm

Frumoasa ''primavara'' ta Romaya . La cat mai multe !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de romaya Mier 09 Feb 2011, 5:15 pm

geany a scris:Romaya, foarte frumoasa bluzica. Pe gustul meu ar fi perfecta, daca ar fi ceva mai cu talie, in rest, calitatea din ce vad, nu am ce comenta. Felicitari pentru ceea ce faci!
Multumesc geany,la variante mai cu talie, am o problema :daca nu pun fermoar sau alt sistem de strans si o scad in talie pur si simplu ,n-o sa fie greu de imbracat si nu se "labarteaza " dantela ?
La asta am scazut foarte putin in talie ..
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de samo99ro Mier 09 Feb 2011, 5:33 pm

Superba bluzita, romaya. Felicitari. E o incantare. O sa faci furori cu ea.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 09 Feb 2011, 5:47 pm

romaya....exceptionala bluzita,felicitari.pe mine ma intereseaza cum ai facut partea cu floricelele,le-ai montat pe manechin?..sau pe panza si le-ai lucrat intre ele? scratch
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB