Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling - arta de a rula hartia(6)

+29
gty
Maci
symos
vlavi
anka_gabi
greieras
gepiza
ala22bala
anca56
dianabv
Crissy86
magdaR
myhappyfeet
Dana.G
adrina
vmir
firicel
Cameleonic
EuIrinuca
tantelu01
Uca
firimitura
Leutz
roxanabacila
MoniKozi
plapandika
aba
cursant1001
AlinaJ.Bijoux
33 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de firicel Joi 27 Ian 2011, 3:50 pm

Leutzule,super frumuseti ai mai facut indiferent ca sunt sau nu creatie proprie! Flowers
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Joi 27 Ian 2011, 4:11 pm

Felicitari..cate minunatii, cand am vazut canile cu cafea..parca mi ai facut pofta de una..Vin si eu cu noua recolta de martisoare..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 27 Ian 2011, 4:38 pm

Vmir, vad ca ai spor la martisoare!!!! Tu iti faci singura si cutiutele sau le cumperi de undeva? Ne divulgi si noua sursa?
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 27 Ian 2011, 4:45 pm

Pentru aşa recoltă... ştiu că ai semănat mult... !!!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Joi 27 Ian 2011, 4:46 pm

Bravo leutz, foarte frumoase. Spor in continuare ca te descurci bine. Faci si petale cu doua culori, nu ai zice ca esti la inceput. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Vmir, felicitari. Multe, frumoase, ingrijt lucrate. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 27 Ian 2011, 5:20 pm

Vmir draga, da spor mai ai la facut de martisoare!!! F. frumoase!!! Da cand mai ai timp de ele? love
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Joi 27 Ian 2011, 5:37 pm

tantelu01 a scris:Vmir, vad ca ai spor la martisoare!!!! Tu iti faci singura si cutiutele sau le cumperi de undeva? Ne divulgi si noua sursa?
Astea s cumparate...daca e sa fac singura dintr-o coala de carton ies foarte putine..Cand eram la gradi faceam cu copii ..si intotdeauna aveam model una cumparata..o desfaceam o incadram pe carton ..si decupam.
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 27 Ian 2011, 5:41 pm

Ma gandeam eu... Sa le faci singura ies mult mai scumpe si nu ai spor la ele. La tipografie au stante si fac cu sutele dintr-o taietura. Sa inteleg ca sursa e secreta. wink
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Joi 27 Ian 2011, 6:11 pm

tantelu01 a scris:Ma gandeam eu... Sa le faci singura ies mult mai scumpe si nu ai spor la ele. La tipografie au stante si fac cu sutele dintr-o taietura. Sa inteleg ca sursa e secreta. wink
Ti am scris Pm nu stiu daca pot spune aici sa nu se inteleaga ca fac publicitate..
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Vin 28 Ian 2011, 10:07 am

monikozi sa stii ca am vazut ceva la ea ce nu mergea dar nu imi dadeam seama ce...mi se parea ceva aiurea...mersi ca mi-ai deschis ochii Smile)...multumesc dinou pt aprecieri si incurajari
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 28 Ian 2011, 10:20 am

sper ca nu te-ai suparat pe mine... dar si eu stateam si cascam ochii la ea si ma gandeam ce nu e ok aici? si apoi, uitandu-ma si la precedenta cu fluturas, mi-a picat fisa.
ei, nu e ceva grav... poate daca nu o vedeam si pe cealalta cu fluturas nu-mi dadeam seama... si poate nici nu-mi sarea in ochi.
eh, asa invatam... gresind... la cat am reasamblat eu .... noroc ca mi-au mai deschis ochii fetele pe aici... Smile
numai bine si spor in continuare
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Vin 28 Ian 2011, 3:12 pm

Eu nu prea am spor, nu reusesc sa fac mai mult de o felicitare pe zi. Asta am facut saptamana asta. Ziua sora-mi e pe 1 Martie, si am incercat sa-i fac ceva personalizat. In martie va naste, am facut si pentru bebe, am lasat loc sa scriu data( sau sa n-o mai scriu?). O felicitare pentru asistenta profesorului( lui nu-i fac ca-i barbat). Si doua felicitari pentru maica-mea, ei ii plac lalelele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Vin 28 Ian 2011, 3:58 pm

Aba sunt superbe...
Eu lucrez la o inima plina de floricele o sa imi trebuiasca c-am 57 de floricele pentru o felicitare..sa vad ce o sa iasa.
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 28 Ian 2011, 4:19 pm

Foarte frumoase, aba!!! Si ce carucior frumos il asteapta pe bebe!!! Esti sigura ca o sa fie baiat? Tehnologia asta moderna mai face glume uneori rade Eu cred ca merge sa ii pui un mesaj de bun venit....pe lume, sa-i ramana amintire de la matusica lui. Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Vin 28 Ian 2011, 4:43 pm

Multumesc fetele, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Acu' ce sa zic, ea stie ca o sa fie baiat si sper sa nu se hotarasca sa-i schimbe numele. Dar n-o trimit pana nu naste. Daca trebuie, fac alta. Da, si eu m-am gandit, ceva lipseste dar ma tot gandesc si nu stiu ce sa-i mai fac. M-am gandit sa scriu dedesubt data nasterii, sa-i pun un ursulet si in interior scriu cu pixul. Mesaj scris cu hartie... nu mai vreau. Spor la lucru, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vmir, spor la floricele. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 28 Ian 2011, 4:44 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 28 Ian 2011, 5:39 pm

Aba, sunt f. frumoase felicitarile facute de tine!!! Imi plac toate. Si sunt asa de ingrijit lucrate!!!! Si....cred ca sunt facute cu mare drag!!! Smile

Vmir, sunt tare curioasa cum o sa arate felicitarea, ca de muncit sigur o sa ai destul de mult!!! Asa ca iti urez mult spor!!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Vin 28 Ian 2011, 7:02 pm

Alina [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ,sunt facute cu drag. Cea pentru Liz e putin mai fugarita, nu stiu de ce m-am grabit ca mai e pana in martie si fasiile albe nu le-am chiar potrivit. Spor la ce lucrezi acum alina, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de adrina Vin 28 Ian 2011, 9:25 pm

incerc sa ma pregatesc si eu cu ceva felicitari pentru martie.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

avatar
adrina
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : pascani
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Vin 28 Ian 2011, 11:18 pm

Foarte frumoase adrina, felicitari. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Spor la cat mai multe.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 28 Ian 2011, 11:46 pm

Da, chiar sunt frumoase!!! flower flower
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Dana.G Sam 29 Ian 2011, 9:45 am

Primele mele martisoare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Sam 29 Ian 2011, 11:48 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Foarte deosebiti si foarte frumosi. Ce-mi plac!!! Ai fixat ace si ai mers cu hartia dupa model, sau cum sunt facuti? Pot sa ma inspir? Pot? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Dana.G Sam 29 Ian 2011, 1:33 pm

aba a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Foarte deosebiti si foarte frumosi. Ce-mi plac!!! Ai fixat ace si ai mers cu hartia dupa model, sau cum sunt facuti? Pot sa ma inspir? Pot? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Merci! Smile
Da, asa am procedat, adica am folosit metoda husking/looping. :D
Poti sa te inspiri, dar vezi sa nu-ti iasa ca ai mei ca te bat! :P Laughing Smile
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 29 Ian 2011, 1:44 pm

F. frumosi fluturasi tai si f. deosebiti!!! Tot martisoare cu fluturasi am facut si eu dar fluturi sunt mult mai simplii decat ai tai. Am vrut sa incerc si eu metosa asta dar, mi s-a parut cam complicata si nu m-am incumetat inca. Dar, cine stie!!!!
Spor la lucru si mai asteptam poze!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Sam 29 Ian 2011, 2:16 pm

Dana, multumesc. Nu stiu cum se numeste metoda, am vazut ca si la avatar petalele de lotus sunt prin aceeasi metoda si-mi place cum se vede. Ooo, as vrea eu sa arate ca ai tai. Sigur scap de bataita. Dar o sa incerc sa vad cum imi ies mie, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre aba in Dum 30 Ian 2011, 1:49 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB