Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - arta de a rula hartia(6)

+29
gty
Maci
symos
vlavi
anka_gabi
greieras
gepiza
ala22bala
anca56
dianabv
Crissy86
magdaR
myhappyfeet
Dana.G
adrina
vmir
firicel
Cameleonic
EuIrinuca
tantelu01
Uca
firimitura
Leutz
roxanabacila
MoniKozi
plapandika
aba
cursant1001
AlinaJ.Bijoux
33 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de firicel Dum 06 Feb 2011, 12:53 pm

Ala-bala.foarte frumoasa felicitarea! Flowers
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Dum 06 Feb 2011, 12:56 pm

Frumoasa felicitarea, ala-bala. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Dum 06 Feb 2011, 1:01 pm

Vin si eu cu recolta mea ( am mai bagat un mesaj inainte, dar nu stiu de ce nu mi a aparut )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de ala22bala Dum 06 Feb 2011, 1:03 pm

Foarte frumoase felicitarile vmir
ala22bala
ala22bala
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Dum 06 Feb 2011, 1:03 pm

Vmir, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Ca de obicei, foarte frumos. Toate sunt superbe. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de firicel Dum 06 Feb 2011, 1:16 pm

Vmir,bogata recolta ai avut! aplauze Si foc de frumoasa! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Dum 06 Feb 2011, 1:23 pm

Multumesc . Sa creasca recolta si la voi.
Am mai facut o felicitare pentru o fetita de 1 an are 30 floricele ca varsta mamei ei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de firicel Dum 06 Feb 2011, 1:25 pm

Suuuuuuuuuuper tare felicitarea Vmir!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Dum 06 Feb 2011, 2:06 pm

super eu nu cred ca as avea rabdare sa fac atatea floricele
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 06 Feb 2011, 2:55 pm

firicel a scris:Vmir,bogata recolta ai avut! aplauze Si foc de frumoasa! pupi

Firicel are mare deptate!!! Dar, vad ca te-ai inspirat si din felicitarile mele putin. Nu? Chiar nu ma supar dar, parca tie ti-au iesit parca mai bine decat mie!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de ala22bala Dum 06 Feb 2011, 3:19 pm

Voi de unde va procurati ramele de tablouri?am vazut ca aveti foarte multe modele...
ala22bala
ala22bala
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Dum 06 Feb 2011, 3:25 pm

AlinaJ.Bijoux a scris:
firicel a scris:Vmir,bogata recolta ai avut! aplauze Si foc de frumoasa! pupi

Firicel are mare deptate!!! Dar, vad ca te-ai inspirat si din felicitarile mele putin. Nu? Chiar nu ma supar dar, parca tie ti-au iesit parca mai bine decat mie!!! pupi
da da, scuze dar eu ma inspir de peste tot,..Si daca punem 2 la fel nu s identice pupi
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Dana.G Dum 06 Feb 2011, 3:49 pm

ala22bala a scris:Voi de unde va procurati ramele de tablouri?am vazut ca aveti foarte multe modele...

ai un tutorial aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] :D
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de ala22bala Dum 06 Feb 2011, 5:23 pm

multumesc frumos:* Dana G
ala22bala
ala22bala
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de myhappyfeet Dum 06 Feb 2011, 5:58 pm

seara buna albinutelor...va prezint si eu creatiile mele de azi.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Dum 06 Feb 2011, 6:29 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Imi plac foarte mult felicitarile tale happyfeet, mai ales chitara.
Vmir, vreau si eu foarfeca ta... glumesc, sper sa nu te superi, dar la viteza pe care o ai ma intreb cand dormi. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Foarte frumoasa si felicitarea asta.

Spor la lucru fetelor, acu' vine martie, sa aveti spor la vanzari.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Dum 06 Feb 2011, 7:26 pm

miha e superba chitara..
aba, pai nu prea am somn ...soramea azi mi a luat 70 martisoare ca ei trebuie pentru profesori si grupa ei..inca alese. I am zis ca mai e pana la 1 si mi araspuns ca sa fie sigura ca le are, mama, nepotul, cumnatul....sa si aleaga din restul....sau sa le mai fac altele
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de gepiza Dum 06 Feb 2011, 7:31 pm

buna seara fetelor,superbe creatiile voastre
voi de unde va procurati hartia?
gepiza
gepiza
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : Mioveni
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Dum 06 Feb 2011, 8:49 pm

de pe net cred ca e cel mai simplu sa iei desi sunt cam scumpe...incercati siteurile din Mare Britanie pt hartie...au culori super, fasii mai lungi si mai ieftine wink
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de gepiza Lun 07 Feb 2011, 12:02 am

am gasit un site,sunt din Tg Mures dar au comanda minima de 50 ron plus taxa postala intre 10 si 20 ron. shot
gepiza
gepiza
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : Mioveni
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de myhappyfeet Lun 07 Feb 2011, 8:44 am

'neata
"Chitara" este de fapt vioara,din pacate nu am putut ieri finaliza si arcusul(cand il voi finaliza dau post ).
oricum va multumesc pentru aprecieri.>:D< prietenie
o zi cat mai frumoasa


____________________________________

Leutz a scris:de pe net cred ca e cel mai simplu sa iei desi sunt cam scumpe...incercati siteurile din Mare Britanie pt hartie...au culori super, fasii mai lungi si mai ieftine wink

ai cumva un link ? pupi

Edit ucabesty: te rog sa nu mai postezi succesiv, daca nu a mai scris nimeni dupa tine in termen de maxim 24 de ore,te rog sa folosesti functia edit. Multumesc!


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Lun 07 Feb 2011, 8:56 am, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Lun 07 Feb 2011, 8:51 am

myhappyfeet a scris:'neata
"Chitara" este de fapt vioara,din pacate nu am putut ieri finaliza si arcusul(cand il voi finaliza dau post ).
oricum va multumesc pentru aprecieri.>:D< prietenie
o zi cat mai frumoasa
Neata nu i nimic...ca azi o luam ca vioara Smile
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de myhappyfeet Lun 07 Feb 2011, 8:53 am

vmir a scris:
myhappyfeet a scris:'neata
"Chitara" este de fapt vioara,din pacate nu am putut ieri finaliza si arcusul(cand il voi finaliza dau post ).
oricum va multumesc pentru aprecieri.>:D< prietenie
o zi cat mai frumoasa
Neata nu i nimic...ca azi o luam ca vioara Smile
Ok, wink pupi
kiss kiss kiss
myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 07 Feb 2011, 9:04 am

Sper să nu supăr pe nimeni, mai ales pe vmir, dar nu m-am putut abţine.

Deunăzi, iată ce ne scria şi ne prezenta:
vmir a scris:Vin si eu cu recolta mea ( am mai bagat un mesaj inainte, dar nu stiu de ce nu mi a aparut )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum două-trei luni, acelaşi autor, ceva mai puţină experienţă:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vmir, sper să nu te deranjeze întâlnirea cu tine cea de acum trei luni, însă pe mine m-ai fascinat cum ai evoluat, cum tehnica ta s-a perfecţionat... Eu sunt uimită. Te felicit!
Sper ca mica mea incursiune să le ambiţioneze pe noile venite! Se poate fetelor!

Cât despre ideea de a ne inspira una de la alta, presupun că atâta vreme cât facem de bună voie publice imaginile cu creaţiile noastre, este de la sine înţeles că e voie să le folosim ca inspiraţie. Sau bat câmpii...??? Dacă le vrem doar pentru noi, presupun că nu le facem publice... Zic şi eu...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de vmir Lun 07 Feb 2011, 1:43 pm

Monikozi , hai ca m-ai facut sa zambesc, nu trebe sa te superi , pe mine poate sa ma copieze oricine, ca si eu ma inspir ..chiar as fi curioasa de la fete cu experienta cum ar iesi..
Iar despre inspiratie ..fiecare face ce vrea , dar consider ca fiecare isi asuma responsabilitatea cand le suie pe gooagle ( vb primarului) sa fie o sursa de inspiratie si plagiate ;)). Dar na poate apar fetele si chiar ne vor arata lucrari propri...Pentru mine a inceput ca o terapie ocupationala ( trebuia sa imi umplu un timp..schimbat de soarta ( asta i alta poveste)...si din terapie a ajuns o pasiune..
Si iti dai seama daca fiecare ar lucra ca mine si le-ar arata aici....
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB