Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

+11
ramomic
Roxy
victoriacus
avr_dana
mariaz_09
juliennej
andreea_2008
ana_bela
crixuta
deiutza23
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Joi 24 Feb 2011, 1:52 pm

Mai, nu stiu de are zahar. Grasa de Cotnari? Habar n-am. Stiu ca la SB2 e voie, dar eu vreau SB1. Ei, acu azi o sa fie SB1 cu siguranta.
Deiutza, sa sti ca la pofte pe mine m-a ajutat spirulina, dar luata cu o ora inainte de masa. De azi m-am apucat din nou de ea, mai ales ca-i buna pentru mai multe chestii, nu numai taie pofta de mancare.
Rox, am vazut si eu pozele si sunteti frumosiiiiiiii. Si, sa nu te superi pe mine, dar mie imi place cum iti sta asa, mai plinuta, adica nu-ti sta rau. hug
Juli, m-ai omorat cu rochitele cu budigai asortati Smile. Foarte frumoase hainutele. pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 24 Feb 2011, 3:08 pm

ziua buna , fetelor..azi am batut record de dormit, pina la 7, 45.Smile

hainele pe care le-am luat sint aproape toate, la reduceri, exceptie rochiile..
atitea reduceri sint aici ca iti pare rau sa nu iei ceva la un pret mult mai mic decit cel intial, asa ca eu am tot luat. ken ma intreaba in fiecare zi ce am mai luat:))!
ieri le-am spalat, uscat si pus toate pe categorii..si avem o gramadaaaaaa!



ana, vreau si eu vin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!am baut intr-o seara doua guri din paharul lui ken, dar sincer as mai fi vrut numai ca nu m-a mai lasat el.Smile)
si mie-mi plac doar vinurile dulci, albe rosii, roseuri, nu conteaza ce ,dulci sa fie..Smile

roxy, asa-i , de cind "vorbim" noi s-au nascut pitici si sint ceva ani...pacat ca nu mai intra si celelate fete:(...
si mie mi place cum iti sta asa..si nu pari deloc, deloc, deoloc de 70 + de kile.absoult deloc.

cris, ce pregatesti pina la urma? ai decis ce ii iei lui andrei??

eu de 2 saptamini am nasul si capul infundate,cu o mica durere de git..am incercat lamiie, ceapa tot felul de tratamente din astea dar nu merge. cel mai rau e noaptea pt ca nu pot respira deloc pe nas, respir doar pe gura,mi se usuca si pt ca dorm cu gura deschisa mi se muta cumva maxilarul de jos..
nu stiu daca -i raceala, alergii, sau de caldura uscata din casa..ceva idei de cum scap de nas infundat si cum pot respira mai bine???

zi faina sa aveti!
kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 24 Feb 2011, 4:35 pm

buna fete.
nu mananc eu numai ciorba de varza,beau si lapte si mai mananc cate un morcov,cate un fruct.oricum functioneaza,ma umfla,imi tine de foame si vad ca se si vede la cantar,multu de gandurile bune,stiu ca sunt la extrema dar doar temporar,ca un soc,va mai spun eu cum merge treaba.
azi mi-am luat o bluzita mai lunga,asa gen rochita si chiar mi-a placut cum imi sta,asta ma ambitioneaza cel mai tare love .
spor la treburi,merg sa pap,paaaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Joi 24 Feb 2011, 6:27 pm

Offff, eu am muncit tata ziua, am frecat aragaz, minuni, ma ustura toate mainile (ale 5 pe care le am ) hug
Asteptam sa il hranim pe Andrei dupa ce se trezeste si mergem la cumparaturi.
Offf, poate apuc si eu sa vad rokitze cu budigai asortati Smile
I-am luat lui Andrei o camasuta si niste blugi cool, da vi le arat pe el, samabata, dupa ce facim pozi cyclops
va puuuup, fug

PS: Julieeeee, ce frumoase sunt!!!! Si compleul ala cu inimioare, si rokitele cu budigai asortati Smile...de fapt rokitele in general ma termina pe mine love
Stie Dumnezeu de ce mi-a dat baiat, ca daca aveam fata, jur ca n-aveam ce manca si ii luam numa rokitze rade
Acu` chiar ca fug Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 24 Feb 2011, 6:46 pm

JULLI pt nasul infundat poti sa incerci infuzii cu ceai,iti pyui un prosop in cap si stai deasupra unei cani si inhalezi aburii,stiu ca sunt si ceva picaturi de menta sau ceva uleiuri pe care le poti pune in ceai,ceva mentolat sa te ajute.si mai poti pune pe calorifer un vas cat mai larg la gura cu apa in el,asta pt umiditate,sa nu fie aerul din camera prea uscat,asta sa o faci si dupa ce o ai pe Anna sau sa cumperi un umidificator ca e f indicat pt copiii mici.si eventual sa sugi ceva bomboane de gat,nu stiu dc aveti acolo tantum verde,sunt f f bune.
sanatate muuuuuuulta hug .
CRIS spor la cumparaturi pupi .
ANA bafta la dieta,eu dc slabeam 100 de g/zi era mult in ultima vreme,de azi pana ieri am scapat de 1,6 kg,stiu ca poate fi multa apa eliminata,dar eu oricum o inlocuiesc,ca beau apa suficienta,asa ca nu ma deshidratez.sunt curioasa cum va fi zilele astea,cat voi slabi si mai ales dc mi se va face greata de atata varza rade ,va spun eu.
maine si poimaine nu intru,mai vb duminica sau luni,we frumos,paaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Vin 25 Feb 2011, 4:22 pm

neata fetelor!

deiuta bravo ca ai ajuns la 59 deja.ai grija cum maninci ,si nu fii prea drastica cu mincarea.umidificator am, dar nu ma ajuta prea mult.am citit de eucalipt ca e bun, dar nu e indicat femeilor gravide...am facut ceai de musetel si am pun in dormitor..parca sint mai bine azi.

cris, spor la treburi si asteptam poze de la petrecere..
legat de haine, si mie-mi plac fustele si rochiile si cred ca de asta iau...adica imi place mie sa ma imbrac in ele..daca ea n-o vrea cidn e mai mare, asta e..nu mai luam..Smile
n-am mai purtat o fusta din august:((vreau fustele si rochitele mele faine inapoi...

andrica, la multi ani! sa fii sanatoasa , fericita si tot ce iti doresti sa se implineasca.. cake birthday
(sper ca de data asta am nimerit-o cu ziua ta de nastere si nu am spus-o mai repede..spe:)

zi faina sa aveti!!!

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Vin 25 Feb 2011, 7:48 pm

Hello

Andreea, La Multi Ani!!! Sa fii fericita si sa ti se implineasca toate dorintele.
Mii de pupici!!!
kiss

Juli, lasa ca nu mai e mult si o sa porti din nou rochitele tale. La prima sarcina se duc mai repede kg-le. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Sam 26 Feb 2011, 11:45 pm

Buna fetelor Smile
Sunt ruuuuuupta de oboseala, atata munca ce a fost, ne-am agitat ca niste pepsi sa iasa frumos. Maine mergem la nasi si luam si pozele, a pus nasul doar o poza pe fb la mine pe perete, unde eu am iesit ingrozitor, evident rade
Andrei a primit muuuulte cadouri, mai ales hainute si bani si a ales asa: pixul, cheile de la masina si mouse-ul Smile. Banii a pus bunica doldora pe tavita.... dar nimic Smile
Eu am uitat sa pun si o seriga pe tavita, sa vad daca se face doctor, asta e, crestem si vedem Smile.
A 4-a oara a intins mana de doua ori dupa parfum deci va fi un baiat ingrijit Smile
Fug ca sunt lesinata de somn ....
Julie, ai grija de voi Smile
La Multi Ani Andreea, offff, am uitat ieri cu atatea pregatiri....
Acum am vazut la tine pe fb ca pe al tau prieten il cheama ca pe bebic, Andrei Victor Smile. Ce tare Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Dum 27 Feb 2011, 1:01 am

seara buna!

ce fain ca v-a iesit bine petrecerea.sa ne pui foto si sa ne povesteti mai multe de cum s-a simtit andrei..Smile

io-s din ce in ce mai pufoasa si mai melcoasa:))!

aveti idee cum sa imi soct verigheta si inelul de pe deget???mi-s duble deja si nu pot sa le scot nicicum..Sad
am fost la un film fain, "just go with it"..e suuuper, usurel dar am ris cum n-am ris demult la un film..si am mincat la un restaurant rusesc , 2 sarmale si bors...bine ca stiu unde se pot minca sarmale ca de acu tot acolo o sa fiu:))

sa aveti o duminica faina!

si inca un film grozav,drama,revolutionary road!!cam trist, dar f fain!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Dum 27 Feb 2011, 2:54 pm

Andrica La multi ani !!! ca sa nu intarzii si mai mult .
Am vrut sa-ti urez de joi dar am zis ca ma grabesc si nu am mai apucat
Deci: Sa fii iubita, vesela, optimista, sanatoasa si tot ce vreti sa ti se indeplineasca!
Pupici
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de aurishta Dum 27 Feb 2011, 3:35 pm

juliennej a scris:
aveti idee cum sa imi soct verigheta si inelul de pe deget???mi-s duble deja si nu pot sa le scot nicicum..Sad

Cu multa apa calda si sapun! pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Dum 27 Feb 2011, 4:50 pm

neata fetelor!

aurishta ,sa stii ca in fiecare dimineata incerc cu apa calda si sapun, dar nu merge..nu insist prea mult, e drept, pt ca mi se pare ca mi se face si mai mare degetul...
asta noapte am visat ca le-am scos si le-am scapat in chiuveta si duse au fost. sper sa nu se intimple pe bune chestia..Sad
o sa mai incerc si multumesc!

aici iar ninge..mult..oare nu mai vine primavara asta?

duminca linistita la toata lumea! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 27 Feb 2011, 5:35 pm

Juliennej daca nu se mai poate cu sapun singura solutie e un cleste.
Le tai si te duci la un bijutier sa le refaca.
Eu am patit asa cu un inel ,la prima sarcina si doar cu clestele l-am mai scos.
La a doua insa am tinut in cutiuta muult mai devreme atat verigheta cat si inelul de logodna.
Cel taiat era unul de la nasa mea,asa ca nu mi-a parut asa rau.
Mai tarziu l-am schimbat(impreuna cu alti cercei desperecheati si un lantic subtire) la o bijuterie cu un lantic de aur mai gros.
Imi pare rau ca nu le-ai scos mai devreme,acum e cam tarziu si degetele tale vor avea o dunga alba acolo unde sunt inelele.
Poate reusesti cu apa si sapun.
Mai poti incerca cu crema de maini sau de fata,ulei de gatit.Sunt substante grase si aluneca.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de aurishta Dum 27 Feb 2011, 7:44 pm

Julie, ti s-au umflat picioarele de la sarcina? Daca da, e putin probabil sa reusesti sa le scoti nevatamate. Cel mai probabil, dupa ce vei naste, se va remedia si aceasta problema. Daca te incomodeaza prea rau, eu as zice sa mergi la bijutier ca sa le taie fara sa te raneasca. Acum vreo 20 de ani lucram ca bijutier si astfel de probleme le rezolvam introducand intre inel si deget o panza fina de traforaj, o montam apoi pe ferastrau si taiam cu delicatete inelul. Ma gandesc ca acum or fi metode mai performante, dar si asta e o solutie! pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Dum 27 Feb 2011, 9:36 pm

aurishta, da mi s-au umflat si picioarele..sint ca niste gogoase, mici si umflate:))
magda, cred ca la taiat ajung si eu cu ele ca azi am mai incercat si cu ulie de bebe ca a citit omu nu stiu pe unde ca ar fi mai usor de scos..degeaba,ca tot fara succes.
de incomodat ma incomodeaza nopatea, rau de tot.tot nopatea imi si amorteesc/intepenesc degetele.am crezut ca -i de la crosetat ,dar si cind fac pauza citeva zile, tot asa amortesc..
de nu o sa le mai pot suporta, o sa merg sa le taie si gata..
multumesc de idei, fetelor hug

in alta ordine de idei, azi mi-am luat pt spital pijamale de alaptat, sutiene, am pregatit hainele piticoatei.cam asta tre sa duc cu mine+ articole de baie.scutecele se dau de la spital, abosorbante la fel( da' o sa-mi iau eu p-ale mele)..
nu stiu de mai trebuie ceva...o sa vad la fata locului , cred...Smile
seara buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Lun 28 Feb 2011, 1:19 pm

Buna fetelor
Am revenit dupa o absenta de cateva zile muncite, dar s-a meritat Smile
Andrei a avut o zi frumoasa, cu cadouri frumoase si cu copii care l-au pupacit sau cu care a tras de aceeasi jucarie Smile
De-abia azi ne-am linistit cat de cat, mama a plecat acasa, am ramas cu soacra care cica i-a zis maica-mi ca pleaca cand o trimitem noi acasa rade
Am in mine o lene de zile mari, dupa atata treaba parca nu mai am chef sa pun mana pe nimic..
Julie, nasol cu inelele, eu la un moment dat le-am scos si nu le-am mai purtat decat multa vreme dupa ce am nascut, ma incomodau si le bagam greu si am preferat fara...
De-abia astept sa devii mamica in toata regula sa ne povestesti una alta....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Lun 28 Feb 2011, 2:05 pm

Hello
Ma doareeee capul!!!!! De ieri ma supara!!!

Juli, scoate inelele cat poti de repede, mai ales daca te incomodeaza. Nici eu nu le-am mai purtat, cred ca de prin luna a 7-a, la amandoi bebicii.

Cris, tare fain ati petrecut. Acu ai ramas cu urmarile (soacra Smile ).

Ma duc sa ma pun in pat.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Lun 28 Feb 2011, 2:13 pm

ana_bela a scris:Hello
Ma doareeee capul!!!!! De ieri ma supara!!!

Juli, scoate inelele cat poti de repede, mai ales daca te incomodeaza. Nici eu nu le-am mai purtat, cred ca de prin luna a 7-a, la amandoi bebicii.

Cris, tare fain ati petrecut. Acu ai ramas cu urmarile (soacra Smile ).

Ma duc sa ma pun in pat.

Mda..... rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 28 Feb 2011, 8:26 pm

am reveniiit Smile v-a fost dor de mine?
va multumesc tuturor pt urari kiss

am vesti noi Smile poze pe fb si pe grup wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Lun 28 Feb 2011, 9:03 pm

andrica, ce frumooooooooos!
sa fiti fericiti, sa va iubiti si respectati.pe cind nunta???
si cum s-a petrecut evenimentul? pupi
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 28 Feb 2011, 9:19 pm

nunta vara viitoare ca mai trebuie sa strangem si banuti wink
evenimentul a fost f frumos pt mine, poate banal pt altii Smile adica a fost tipic noua, fara altii prin jur, restaurante sau mai stiu eu ce wink
noi doi singurei, ne plimbam prin locurile noastre preferate din bv si la un moment dat cand m-am int spre el era in genunchi cu inelul in buchetel Flowers
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Roxy Lun 28 Feb 2011, 10:14 pm

ANDRICA, La multi ani, iti doresc sa fii la fel de fericita in fiecare zi a vietii tale asa cum presupun ca ai fost acum de ziua ta. Sa fie intr-un ceas bun si sa va iubiti tot mai mult si mai mult. Si vrem detaliiiiiiiiii. Scuze de intarziere, dar eu nu am putut accesa forumu, nu stiu de ce, pana aseara. si atunci am mers sa il culc pe tudor si duuuuusa am fost.

Julie, si eu am patit la fel. Si mult mai repede decat tine. CHiar daca ti-e greu, daca nici cum nu iese, mergi sa o taie ca e nasol sa ti se faca rana acolo. Pe de alta parte, daca tolerezi inca doua luni, ar fi bien ca nu le tai si dupa nastere sigur si ti se vor desumfla degetele repede. Ira am vazut hainele Annei, sunt de vis !

Ana, multumesc. Sa stii ca mi-au zis si altii ca ma prind bine formele, dar parca mi se parea ciudat. Ma gandeam ca imi zic asta ca sa ma faca sa ma simt mai impacata cu kg. Dar probabil ca aveti voi dreptate pe undeva. Asta ca si vorba aia cu, cand iti zic trei ca esti beat, du-te si te culca.

Vai, Cris, toate ca toate, ma bucur ca a fost bine, si asteptam pozili, dar ramasasi cu soacra. Off off, jale... Dar fii smechera, mai iesi cu sotu si profita ca ai cine sa stea cu ANdrei.

Dana, ami treci sa ne spui mai multe.

Deiutza si eu mi-am facut ciorba de varza Smile LA tine cum merge.

Eu is cam suparata ca Tudor tot nu e bine. Adica chiar cand credeam ca e pe drumul cel bune, a dat-o pe tuse si tuseste de mama focului. LA inceput aa avut o tuse seaa, dar repede s-a oprit si la cateva zile a incpeut asta. Nu stiu, abia acum sa se curete ? Ii mai dau sirop si nimic altceva. Si de azi trebuia sa il duc la gradi, dar il mai tin acasa. Or sa zica educatoarele ca am vrut sa evit 1 martie rade zid Apropo, voi cum procedati la ocaziile astea, 1 si 8 ? Deiutza, Ana ?


Ultima editare efectuata de catre Roxy in Lun 28 Feb 2011, 10:19 pm, editata de 2 ori
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 28 Feb 2011, 10:16 pm

roxy am vazut si eu pozele si sustin parerea anei: iti sta f bine asa
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Lun 28 Feb 2011, 10:27 pm

Hey
Andreea, uau, ce frumooooooosssssssss si romantic!!! Sa fie intr-un ceas bun (un prieten de-al nostru ar zice "sa fie intr-un ceas cu cuc Smile "), sa va iubiti la fel de mult ca acum toata viata! Sa aveti noroc si numai bucurii!!!! hug

Rox, vezi, vezi? Chiar n-am vorbit prostii. pupi

Juli, ai scapat de inele?

Cris, poze????
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Lun 28 Feb 2011, 11:23 pm

Handricooooo!!!!!!!!!! Ce veste faina love ...si romantica...
Felicitari, si sa fiti la fel de fericiti cum ati fost si pana acum Smile-sau mai mult chiar...
Ana, n-a trimis inca nasul pozili (ca noi ieri ne-am dus cu capu-n traista si nu am luat nici hard disk nici memory stick, nika....) Da pozili le-am vazut, a iesit tare dragoatz Andrei Smile
Roxa, sanatate lui Tudor!!!!
Sa stii ca nu ma mai agit, chiar incerc sa vad doar partea buna, adica faptul ca mai ies cu Alex si ne vedem si noi de-ale noastre o ora linistiti. E tare bine, ma simt ca o adolescenta Smile. O preferam pe maica-mea ca e topita dupa Andrei, daca n-a crescut recent inca 2 nepoti, e entuziasta si molopsitoare, nu blazata ca soacra-mea dar asta e....macar nu ma lupt singura pe aici, imi prinde bine nitel ajutor Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB