Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

+59
lennny
AlinaJ.Bijoux
firicel
MihaelaT
diada
Floren
Clio_Ela
dorina56
aba
denis21
ismi3ismi
violetas
SILVI
came_lia
serenita
norelif
MagdaMarin
Uca
Tache Marilena
marina40
olympia
margelutamea
arielas
SilviaDumitrescu
vilcris
Cazimi
Maci
letho
Day
lotus nufar
danniela
RamonaM
Karina33
Admina
mariaz_09
silvia adriana
aurishta
clodi
socela
dandana
greieras
ema
piciul
emi
Gabiuta
manuela29
fizicuta
cris69
florentina69
mihaelavama
Angelica18
Andata
dorina64
Gianina4ever
Giobsy
Adelaida
ionela stefan
cld
Buburuza
63 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de vilcris Joi 20 Ian 2011, 8:01 pm

Buburuza a scris:Astazi am o stare... bleaga. Moralul a luat-o usor, usor in jos si nu ma pot aduna. O fi de la vreme... sau nu.

Vilcris - manechinu' e gata dar eu nu sunt total multumita; cam 80% multumita. As mai avea cateva chestii de corectat da' nu mai am nici energie, nici rabdare. Din pacate, habar n-am cum sa fac poze si cum sa le descarc (nici nu stiu cum arata cablu' si chiar dac-as sti, n-am nici cea mai mica idee unde tre' sa-l "intutusez").

Buburuza, imi pare rau sa aud ca iar esti "cu ritmul sub axa" dar stiu ca depresiile astea sunt o chestie foarte complicata si greu de rezolvat. Eu, din fericire, n-am asa ceva.

Si mai da-l in ma-sa de manechin (uuuups, scuze), ca doar nu vrei sa atingi perfectiunea! Lasa-l asa! Al meu mi-a ramas mic cu vreo 2 numere dar asa il las. Il folosesc eu si-asa...
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cris69 Joi 20 Ian 2011, 8:06 pm

sunteti mortale. doamne ce ma bucur ca exista topicul asta.
eu de desteapta ce am fost ma facui toata cu ciocolata topita pe tricou.
sa aveti o seara frumoasa.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de vilcris Joi 20 Ian 2011, 9:48 pm

cris69 a scris:ma facui toata cu ciocolata topita pe tricou.


Sexyyyy! Yeeeeee! rock
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cris69 Joi 20 Ian 2011, 10:11 pm

da , ar fi fost sexi daca nu trebuia sa plec la servici. pa , noapte buna.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de ema Dum 23 Ian 2011, 2:49 pm

Nu mai e nimeni pe aici? Cum mai stati cu moralul?
Azi sunt acasa cu soru-mea Dimineata am dat zapada din curte in doua rinduri (ninge de nu semai opreste), ne-am jucat cu potaia, am facut omuletz de zapada, ne-am vopsit si am facut si o prajitura Am zis ca daca imi umplu timpul ca sa nu ma mai gindesc la prostii, va fi bine Dar nu sunt bine deloc
Am vazut ieri dimineata ca am primit iar rezervare de avion de la nesimtitul ala Ma intreb ce mai vrea si de ce nu ma lasa sa-mi vad de viata mea Ma oboseste teribil si ma deprima pentru ca imi aminteste tot timpul ce am tras cu el si cu ai lui De ce tot insista sa ma duc inapoi la el atita timp cit fratele lui mi-a zis clar ca familia lor vor sa aiba cit mai putin de a face cu mine si ca frate-su nu ma iubeste Astia sunt nebuni in familie?
Am tot cautat de lucru si nu am gasit nimic in ultimele saptamini
Deci, depresia e in floare
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de serenita Dum 23 Ian 2011, 2:50 pm

de unde esti si ca ce vrei sa te angajezi ?
serenita
serenita
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 172
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/12/2010

http://sapnaa-accesories.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de came_lia Dum 23 Ian 2011, 3:29 pm

ema a scris: Dar nu sunt bine deloc
Am vazut ieri dimineata ca am primit iar rezervare de avion de la nesimtitul ala Ma intreb ce mai vrea si de ce nu ma lasa sa-mi vad de viata mea Ma oboseste teribil si ma deprima pentru ca imi aminteste tot timpul ce am tras cu el si cu ai lui De ce tot insista sa ma duc inapoi la el atita timp cit fratele lui mi-a zis clar ca familia lor vor sa aiba cit mai putin de a face cu mine si ca frate-su nu ma iubeste Astia sunt nebuni in familie?
Am tot cautat de lucru si nu am gasit nimic in ultimele saptamini
Deci, depresia e in floare

Scumpa mea,
nu conteaza ce spun ai lui- fiecare se baga pentru motive de el stiute. Viata in 2 nu este niciodata simpla, si nici intr-un caz nu este ca in filme. Iar cine spune- vai ce bine o duc cu sotiorul meu, avem x copii frumosi si fericiti....nu spune adevarul.
Cel mai bine ti-ar putea spune el, musiu, de ce te tot cheama- intreaba-l.
Niciodata sa nu spui niciodata......
Numai bine!
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de aurishta Dum 23 Ian 2011, 4:40 pm

[quote]Iar cine spune- vai ce bine o duc cu sotiorul meu, avem x copii frumosi si fericiti....nu spune adevarul.
Eu zic asa si nu mint nu
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 23 Ian 2011, 5:46 pm

aurishta a scris:
Iar cine spune- vai ce bine o duc cu sotiorul meu, avem x copii frumosi si fericiti....nu spune adevarul.
Eu zic asa si nu mint nu
Depinde de fiecare ce intelege prin a fi fericita ce aspiratii are,... intram in alt subiect

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de piciul Lun 24 Ian 2011, 8:25 pm

Nu stiu daca aici e bine sa pun aceste sfaturi... dar sper sa le citeasca cat mai multi dintre voi! Smile "Pentru ce sunt buni banii?"Interviu CNBC cu Warren Buffett, al doilea dintre cei mai bogati din lume,care a donat 31 milioane $ pt caritate.
Cateva aspecte f intereante ale vietii lui:
1.- A cumparat prima actiune la 11 ani si regreta ca a inceput prea tarziu!
2.- A cumparat o mica ferma la 14 ani cu economiile din vanzari de ziare.
3.- Si astazi mai locuieste in mica lui casa in Omaha ,cu 3 camere,pe care a cumparat-o dupa ce s-a casatorit, acum 50 de ani. Él spune ca in acea casa are totul.In casa sa nu are nici un tablou sau decoratiuni interioare, statui..
4.- Isi conduce singur masina , nu are sofer si nu are bodyguard.
5.- Niciodata nu a calatorit in avion particular,chiar fiind proprietarul celei mai mari companii de avioane private din lume.
6.-Compania lui, Berkshire Hathaway, are in subordonare inca 63 de firme. Odata pe an, el trimite scrisori directorilor firmelor sale, cu targeturile pt noul an.Niciodata nu convoca reuniuni sau da telefoane zilnice directorilor.
Directorilor lui le-a impus urmatoarele 2 reguli:

- Regula 1 :nu pierdeti niciodata investitiile actionarilor.
Regula 2: Nu uitati regula 1.

7.- Él nu socializeaza cu lumea in inalta societate. Isi petrece timpul liber cu o farfurie de popcorn la TV.
8.- Bill Gates, cel mai bogat din lume, l-a cunoscut recent, acum 5 ani.Bill Gates credea ca nu are nimic in comun cu Warren Buffett. Pentru asta, a stabilit o intalnire cu el,programata sa dureze o jumatate de ora .Dar cand l-a cunoscut , intalnirea a durat 10 ore si Bill Gates s-a transformat intr-un fan al lui Warren Buffet.
9.- Warren Buffet nu are telefon mobil si nici laptop pe birou.
10.- Sfatul lui pt tineri: Indepartati-va de cartile de credit si investiti in voi.
AMINTITI-VA:
A. Nu banul face pe om, ci omul face banul.
B. Viata este atat de simpla pe cat v-o faceti voi.
C. Nu faceti ce spun altii, ascultati-i, dar faceti cum simtiti.
D. Nu va imbracati doar cu haine de firma, ci cu cele in care va simtiti confortabil.
E. Nu cheltuiti banii pe lucruri care nu sunt necesare, ci doar pe cele cu adevarat necesare.
F. Pana la urma, viata voastra e a voastra. De ce sa le dati altora sansa sa v-o conduca?
G. Daca banii nu ajuta ca sa-i imparti cu ceilalti, atunci pt ce mai sunt buni?AJUTATI CHIAR DACA NU PUTETI, MEREU CEI CARE STIU SA IMPARTA VOR FI BINECUVANTATI.
H. NU cheltuiti banii pe care nu ii aveti.Cartile de credit, imprumuturile, etc au fost inventate de societatea de consum.
I. Inainte de a cumpara ceva,ganditi-va: Ce mi se intampla daca nu cumpar asta? Daca raspunsul este "nimic", atunci nu cumparati, pt ca inseamna ca nu aveti nevoie.

"Nimic nu am adus pe lume, nimic nu vom lua cand plecam.."

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Admina Mar 25 Ian 2011, 12:17 am

Da chiar... Faceti ce faceti si tot la parteneri ajungeti, cu relele si belelele lor. Mai da-ti-i incolo de barbati ca nu se invarte tot in jurul lor. Aici credeam ca sunteti femei realiste, nu telenoveliste. Ia uite domne', daca venea una sa zica de instructorul de fitness (vezi Aurishta ca te-am citit la sporturi wink ) ca e un pachet de muschi si o ajuta sa isi lucreze pectoralii bine... mai intelegeam. Dar asa, iar carpe, iar soti, iar rutina. beat Ma duc sa-mi fac un Mai Tai.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Mar 25 Ian 2011, 9:00 am

Am o noua emisiune TV preferata: "How to Look Good Naked" cu Gok Wan pe EuforiaTV...
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cld Mar 25 Ian 2011, 9:57 am

si mie imi plac !! alaturi de dr. oz si de oprah ! cam astea sunt emisiunile mele preferate!
ai vazut nu trebuie sa fi " bat" ca sa arati bine. ce ma "oftica" pe mine este ca nu stiu de unde sa imi iau lenjerie modelatoare. Gok pe asta pune accent si m-am saturat sa dau bani pe sutiene si corsete si sa nu fie bune de nimic
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de vilcris Mar 25 Ian 2011, 10:22 am

Buburuza a scris:Am o noua emisiune TV preferata: "How to Look Good Naked" cu Gok Wan pe EuforiaTV...

rock Si eu, si eu! Si mie-mi place! Rochii superbe in dimineata asta.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Mar 25 Ian 2011, 10:27 am

cld a scris:ce ma "oftica" pe mine este ca nu stiu de unde sa imi iau lenjerie modelatoare. Gok pe asta pune accent si m-am saturat sa dau bani pe sutiene si corsete si sa nu fie bune de nimic
Hmmmm... mie mi se pare ca e nitel mai mult decat o revolutie la "sertaru' cu chiloti". wink
vilcris a scris: rock Si eu, si eu! Si mie-mi place! Rochii superbe in dimineata asta.
Ahaaa..
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cld Mar 25 Ian 2011, 12:06 pm

da le invata si cum sa se imbrace, cum sa se accepte- e si o chestie de autoeducatie ( cum te vezi tu asa te vad si ceilalti), dar daca nu ar avea - pentru plinute vorbesc- lenjeria modelatoare nu ar sta nici pe ele asa bine hainele.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 25 Ian 2011, 12:21 pm

Si eu il urmaresc de mult si imi place foarte mult.Mai ales ca le invata pe femei sa scape de inhibitii.Este atit de important Exclamation
El insusi este un neconventional.
Mai sunt emisiuni legate de imbracamintea femeilor obisnuite si pe Tavel&living.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de vilcris Mar 25 Ian 2011, 1:15 pm

Mie imi place "transformarea". Mi-ar place sa fac si eu asa ceva, adica sa iau o femeie normala si sa o transform din "soricel" in "diva".
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de ema Mar 25 Ian 2011, 1:43 pm

Si eu mai casc gura la asa ceva atunci cind am timp Imi place la nebunie cum le transforma pe fete Iar mie imi plac mult schimbarile de look Simt ca-mi schimba starea de spirit Vreau sa merg zilele viitoare sa-mi tund parul scurt rau de tot (vreau sa renunt la vopsea ca o tot folosesc de la 18 ani )Asta presupune sa pun mai mult machiaj si ceva cercei mari Nu stiu cum mi-ar sta dar incerc Parul oricum creste si voi profita si sa-mi aplic masca de par cu ricin si alte alea
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de vilcris Mar 25 Ian 2011, 1:53 pm

ema te sfatuiesc sa nu te tunzi foarte scurt. Adica nu "barbateste". De la 40 de ani asemenea tunsori dau un aspect puternic masculin si "inaspresc" trasaturile. Mai ales daca parul este incaruntit, aspectul este si mai dezavantajos. Poti sa te tunzi scurt dar sa-ti lasi ceva "franjuri" care sa-ti incadreze obrazul in mod placut.


Ultima editare efectuata de catre vilcris in Mar 25 Ian 2011, 2:25 pm, editata de 1 ori
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de ema Mar 25 Ian 2011, 2:03 pm

Aha Multam de sfat Ma gindisem la genul Dana Grecu de la Antena 3 dar ceva mai scurt Si aia are ceva franjuri si il mai si ariceste usor
Imi cade parul tare de tot si as profita de faptul ca e iarna inca si la o adica daca nu-mi place pun o caciulita ceva
Oricum ma gindesc la ce ai spus Sa stii ca nu m-am gindit la masculinizare (eu chiar am o figura mai colturoasa)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Mar 25 Ian 2011, 2:52 pm

vilcris a scris:ema te sfatuiesc sa nu te tunzi foarte scurt. Adica nu "barbateste". De la 40 de ani asemenea tunsori dau un aspect puternic masculin si "inaspresc" trasaturile. Mai ales daca parul este incaruntit, aspectul este si mai dezavantajos. Poti sa te tunzi scurt dar sa-ti lasi ceva "franjuri" care sa-ti incadreze obrazul in mod placut.
rade Eu sunt complet carunta si ma tunt "ca baietii" - foarte scurt, "regulamentar", fara franjuri. Si ma intinereste!!! Doar ca, dupa vreo sapte, opt ani decand sunt "garçon", m-am cam plictisit si parca as incerca si altceva.

Ca tot ziceam de "sertaru' cu chiloti"... mi-am facut un inventar mental si mi-am dat seama ca am cea mai corecta si plicticoasa lenjerie din lume: nimic dantelat, nimic colorat, nimic briz-brizat! Negru, alb sau culoarea pielii. Atat! Foooarte plictisitor! Trebuie sa iau masuri...
Cat despre lenjeria modelatoare, eu mi-am luat dintr-o farmacie un soi de ismene (pana la genunchi) cu talie foarte inalta (pana sub bust) - destul de scumpe, incomode si de greu de imbracat; strang ca naiba, uneori se ruleaza, dar "niveleaza" si "ridica"... Nu fac minuni, da' oricat...


Ultima editare efectuata de catre Buburuza in Mar 25 Ian 2011, 3:02 pm, editata de 2 ori (Motiv : Completare)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cris69 Mar 25 Ian 2011, 5:42 pm

m -ati innebunit cu lenjeria voastra. nu ca as duce lipsa. totdeauna mi-a placut lenjeria danteleta si alba sau culoare sampaniei. vara port sutiene colorate pentru ca ma enerveaza sa vad de sub bretelele maieurilor alte bretele ciudat colorate.
si mi-am cumparat un set, chilot si sutien albastru cerneala cu dantela bineinteles.
nu stiu cate sutiene am de chiloti dumnezeu cu mila.
si sincera sa fiu de curand am purtat si eu pojartier. l-am avut de ceva ani dar nu am indraznit sa il port asa ca am indraznit acum... recent
vreau sa imi cumpar si unul negru.
vilcris transforma-ma pe mine in diva. dar fara taiatul parului.
wink
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 25 Ian 2011, 6:19 pm

Doamne ce imi place topicul asta love
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cris69 Mar 25 Ian 2011, 6:33 pm

mie imi spui.
abia astept sa vad ce va trece prin cap.
si imi place ca sunteti sincere.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 7 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB