Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

+59
lennny
AlinaJ.Bijoux
firicel
MihaelaT
diada
Floren
Clio_Ela
dorina56
aba
denis21
ismi3ismi
violetas
SILVI
came_lia
serenita
norelif
MagdaMarin
Uca
Tache Marilena
marina40
olympia
margelutamea
arielas
SilviaDumitrescu
vilcris
Cazimi
Maci
letho
Day
lotus nufar
danniela
RamonaM
Karina33
Admina
mariaz_09
silvia adriana
aurishta
clodi
socela
dandana
greieras
ema
piciul
emi
Gabiuta
manuela29
fizicuta
cris69
florentina69
mihaelavama
Angelica18
Andata
dorina64
Gianina4ever
Giobsy
Adelaida
ionela stefan
cld
Buburuza
63 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de fizicuta Lun 17 Ian 2011, 8:48 pm

Flowers ................ptr toate forumistele!
Cred ca am uitat sa ne bucuram ptr lucrurile marunte, dar care pot sa-ti dea o stare de bine,sa te faca sa te simti rasfatata.Daca nu este cineva langa noi sa ne rasfete TREBUIE sa o facem singure!!!!Ani si ani de zile in fruntea listei sunt copii,sotul(acolo unde exista) iar TU cea care faci ca totul sa mearga bine,fara sincope,uiti ca esti pe acolo,ca si tu ai nevoi,dorinte aspiratii,ca astepti si tu un gest de tandrete,de recunoastere ptr ce esti in realitate....iti spui de fiecare data ca va veni si momentul in care vor avea grija si de tine.............De ce sa astepti la infinit cand poti sa ai singura grija de tine.........stiu ,o sa ti se para ca-i tradezi pe cei dragi.....total gresit:daca tie iti este bine poti ai grija mai bine si de cei dragi!Haideti sa invatam sa ne vedem ca persoane importante,ca trebuie sa ii invatam pe cei din jur sa ofere nu doar sa primeasca!Si noi meritam sa fim "buricul Pamamtului".
.....nu mai stiu cine spunea ca i se reproseaza ca nu face nimic ..............ii propun ceva:intr-o zi chiar sa nu faca NIMIC.....sa nu dea de mancare copiilor,sa nu faca mancare,curatenie,sa nu supravegheze copiii.....ci sa stea pur si simplu.... rade ..........va imaginati ce ar fi?
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de piciul Lun 17 Ian 2011, 10:43 pm

O jumatate de ora in care sa fie liniste sau in surdina muzica care imi place si ma relaxeaza...cu o cana de ceai in mana, fierbinte, pe care sa o tin cu ambele maini si sa-mi inchipui ca sunt pe plaja si marea imi spala talpile si atat! Noapte buna! ..si maine o zi plina de clipe frumoase! spal vase
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Cazimi Mar 18 Ian 2011, 11:10 am

fizicuta a scris: .....nu mai stiu cine spunea ca i se reproseaza ca nu face nimic ..............ii propun ceva:intr-o zi chiar sa nu faca NIMIC [...] va imaginati ce ar fi?

Eu chiar am aplicat, când mi s-a reproşat că nu fac "mare lucru" în casă. Am zis: "dacă nu fac mare lucru, înseamnă că n-o să fie mare diferenţă între mare lucru şi nimic". După o săptamână, toată casa puţea (era şi vară) şi nu aveau pe unde să calci, nu mai erau farfurii curate, iar frigiderul era gol, coşul cu rufe murdare ajungea până în tavan... Consortul a văzut cu ochii lui şi a simţit cu nasul şi stomacul propriu ce înseamnă treburile alea care "nu-s mare lucru". De atunci, n-a mai zis niciodată că nu fac nimic şi a început să fie mult mai activ în gospodărie.

Ce-i drept, îţi trebuie ceva "muşchi" să rezişti impulsului de a face ordine, mâncare etc... şi să rezişti în mizeria creată. Dar metoda e nemaipomenită (cu condiţia să ai şi cu cine, recunosc...)
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de ema Mar 18 Ian 2011, 12:00 pm

Ce idee buna, Cazimi Super nu m-as fi gindit la asa ceva Nu te certi si ai rezultate
Buburuza, cum adica ai cusut vatelina pe manechin?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Mar 18 Ian 2011, 12:59 pm

Ema,
Acum cativa ani mi-am cumparat un manechin de croitorie. Doar ca este masura 38 (atunci purtam 42, acum am ajuns la masura 46), are bustul cupe A eu am cupe D, are umerii de 10.5 cm, eu de 14, nu corespunde lungimea taliei si soldului (manechinul pare a se potrivi unei inaltimi de 1.60-1.62, eu am 1.70). In concluzie, daca vreau sa-l folosesc, trebuie sa aduc manechinul la dimensiunile mele. Si ca sa fac asta, il imbrac cu straturi-straturi de vatelina... Astazi il voi termina, ii fac husa iar diseara il pozez si-l postez la subiectul despre manechine de croitorie.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de ema Mier 19 Ian 2011, 2:47 pm

Buburuza, mersi pentru explicatie
Am o stare nasoala de vreo citeva saptamini si nu reusesc sa scap de ea Am tot iesit prin oras dar cind vad lumea asta atit de necajita, prost imbracata, oameni care nu mai stiu sa rida sau sa se bucure de ceva chiar si fara importanta... Imi accentueaza depresia si mai mult Nici macar lucrul de mina nu ma mai captiveaza in totalitate
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Cazimi Mier 19 Ian 2011, 2:59 pm

O fi o molimă. Eu credeam că mie mi se trage de la vreme, de la anotimp... Dar văd că mai sunt şi alţii
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Karina33 Mier 19 Ian 2011, 3:07 pm

Ia lasati depresiile deoparte! Rasfatati-va cu ceva bun! De ascultat, de citit, de vazut sau chiar de mancat daca nu se fac excese!

Vremea proasta e de vina (cel putin la mine ca-i ceata de ieri) si luna plina o avea o influenta.
Eu mi-am facut miscarea pe azi si parca nu-mi mai aud neuronul dand cu capul de teasta mea. Plus ca am terminat de lucrat inca o rochita si stau sa ma gandesc daca sa o postez acum sau nu (de lene)

Azi de cand m-am trezit am avut chef de asta:



Ultima editare efectuata de catre Karina33 in Mier 19 Ian 2011, 3:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : ca trebuia sa va arat ce ma obsedeaza de azi dimineata)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 19 Ian 2011, 3:13 pm

La mine e ceata de o saptamina ca deja mi s-a acrit.Nu mai am chef de nimic.Mi-e somn,mi-e lene.mi-e lehamite de tot.Cand ma trezesc dimineata si vad aceeasi vreme nici la munca nu m-as duce,dar n-am de ales.Eu lucrez afara si e si mai rau.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de olympia Mier 19 Ian 2011, 4:08 pm

Karina, wow! Bolero-ul lui Ravel love ...recent revazut o comedie dementiala cu Dudley Moore, Julie Andrews si Bo Derek...era acolo o faza cu Bolero-ul wink
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Karina33 Mier 19 Ian 2011, 4:20 pm

Da Olympia! Boleroul e in fruntea listei de muzici ce-mi trezeste fiecare celula la viata. Si e atat de obsesiv!!!

Acum completez cu Queen:

Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cris69 Mier 19 Ian 2011, 4:31 pm

aici e chef ? muzica. voie buna. asa va vreau.
sa fiti bucuroasa.
si eu sunt fericita azi.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Mier 19 Ian 2011, 4:37 pm

Aaah, ah, Karina! Maaare bucurie mi-ai facut cu Bolero-ul; eu prefer varianta cu Maya Plisetskaya - o gasesc mai intensa si mai geniala.
Mda. Si mie imi da tracoale de vreo doua zile o dispozitie cam cetoasa. Eeeei, las' ca trece! Eu ii dau inainte cu Zen-u' si cu nemurirea sufletului...




Ultima editare efectuata de catre Buburuza in Mier 19 Ian 2011, 4:39 pm, editata de 1 ori (Motiv : Iac-asa!)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Cazimi Mier 19 Ian 2011, 4:47 pm

Mă întrebam eu când o să menţioneze cineva pe Maia Pliseţkaia. Ea spunea că Bejart a chinuit-o rău de tot ca să îi iasa boleroul ăla aşa, fiindcă nu înţelegea ce voia de la ea. Şi vorbind de vârste. Pliseţkaia are 86 de ani, iar acum un an sau doi a fost pe scenă... La 80 de ani arăta ca de 50 şi ceva şi dădea interviuri în care era perfect coerentă şi avea umor şi multă demnitate. Menţiona "sarcinile de partid" pe un ton neutru, mucalit, fără să se plângă şi fără să se revolte. O balerină care a fost chemată să danseze într-un teatru cu un singur loc ocupat: Stalin. Asta după ce tatăl ei fusese executat de Stalin...
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Mier 19 Ian 2011, 5:24 pm

Cazimi a scris:Mă întrebam eu când o să menţioneze cineva pe Maia Pliseţkaia. Ea spunea că Bejart a chinuit-o rău de tot ca să îi iasa boleroul ăla aşa, fiindcă nu înţelegea ce voia de la ea. Şi vorbind de vârste. Pliseţkaia are 86 de ani, iar acum un an sau doi a fost pe scenă... La 80 de ani arăta ca de 50 şi ceva şi dădea interviuri în care era perfect coerentă şi avea umor şi multă demnitate. [...]
Am vazut si eu cateva interviuri / documentare cu Plisetskaia pe Mezzo! Si cu Bejart. Genii...
Aaaa! Ca tot veni vorba de Bejart si de Queen:

Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Uca Mier 19 Ian 2011, 6:57 pm

Si mie imi palce Ravel si imi place Bolero si in varianta aceasta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ma scuzati ca ma bag si eu in seama ca mai am pana la 40+ dar chiar am vrut pe la pranz sa va pun o melodie sa va inveseliti ca erati cu toate incetosate ( nu ca la Brasov nu ar fi ceata)

Va pup!

Si o alta care mie imi place mult de tot si oricat de trista as fi dupa ce o ascult imi revin:

Andre Rieu - Hava Nagila link

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 19 Ian 2011, 7:56 pm

Rieu este un mare maestru in ale "butaforiei" rade
Cind vreau sa ma distrez ma uit pe youtube la cite o piesa cintata de orchestra dirijata de el.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
enjoy...........
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Uca Mier 19 Ian 2011, 8:15 pm

Eu am aproape toata discografia, imi place mult de tot.
Mi-a placut momentul acesta din concerul de mai jos:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca suntem off topic sa ne traga careva de urechi ca eu nu ma prind. rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 20 Ian 2011, 9:36 am

shot Am, vazut ca ati mutat topicul de muzica aici dar am zis sa va las deocamdata caci zburda hormonii in voi rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Karina33 Joi 20 Ian 2011, 9:50 am

marinmagda18 a scris: shot Am, vazut ca ati mutat topicul de muzica aici dar am zis sa va las deocamdata caci zburda hormonii in voi rade

Aici e terapie nu sala de auditie.

Cum nu am de lucru ceva urgent acum, dar au unii de sapat santuri prin spatele blocului si ma baraie cu pichamarul, ma apuc de aerobic si apoi vad ce-oi mai munci.

Cica trebuie sa fac si de mancare azi zid
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de vilcris Joi 20 Ian 2011, 10:57 am

Queeen!!! love hug . Multam, fetele! pupi Freddie Mercury, inegalabila voce! Pacat ca s-a stins devreme Sad

Editez: Buburuzo, am impresia ca ne cam duci cu vorba cu manechinu' ala boo . Mi-au mai crescut dioptriile cu inca juma'.

Si mai editez odata: Pentru ca n-am scris nimic despre mine aici si vad ca asta-i obiceiul iata:
- Imi place sa lucrez cand altii dorm si sa dorm cand altii lucreaza rade
- Mor dupa filmele cu vampiri (de pe cand aveam 12 ani) affraid .

Ei? Question Sunt o ciudata, stiu! Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre vilcris in Joi 20 Ian 2011, 11:05 am, editata de 2 ori (Motiv : Completare)
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Joi 20 Ian 2011, 3:17 pm

Astazi am o stare... bleaga. Moralul a luat-o usor, usor in jos si nu ma pot aduna. O fi de la vreme... sau nu.

Vilcris - manechinu' e gata dar eu nu sunt total multumita; cam 80% multumita. As mai avea cateva chestii de corectat da' nu mai am nici energie, nici rabdare. Din pacate, habar n-am cum sa fac poze si cum sa le descarc (nici nu stiu cum arata cablu' si chiar dac-as sti, n-am nici cea mai mica idee unde tre' sa-l "intutusez").


Ultima editare efectuata de catre Buburuza in Joi 20 Ian 2011, 3:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : Corectura)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de norelif Joi 20 Ian 2011, 5:47 pm

Mi-am facut curaj sa va scriu si eu,daca ma primiti in grupa voastra!
Am trecut deja de 40,peste putin timp implinesc 53!!!Cand scriu 53, parca este vorba de altcineva si nu de mine!!
Am citit tot ce ati scris si trebuie sa va multumesc tuturor !Pentru ca v-ati deschis sufletul, pentru exemplul pe care il dati,pentru taria,curajul si perseverenta de a merge inainte demn, indiferent cat de dura a fost viata cu voi!
Inca o data invat sa pretuiesc ce am si sa ma bucur de toate lucrurile simple si minunate din jurul meu!
Sunteti minunate si meritati tot ceea ce este mai frumos!
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 20 Ian 2011, 5:56 pm

Volcris,si eu mor dupa filmele cu vampiri.A nins la noi asa ca mi-am revenit putin din starea de amorteala deoarece am iesit cu catelul la alergat.El facea tumbe prin zapada ca un iepure si m-a inveselit si pe mine.Cred ca la mine tine terapia asta.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cris69 Joi 20 Ian 2011, 7:37 pm

eu sunt in elementul meu. vine seara si sunt foarte activa. acum fac ceva decoratiuni cu ciocolata si ascult muzica orchestrala. o sa credeti ca am luat-o razna dar asta ascult. oda bucuriei,bolero si multe alte piese pe care le-am primit pe un stick usb.
la 22 merg la servici.
afara e urat si ploua.
ei ce timp!!!
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 6 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB