Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - arta de a rula hartia(5)

+33
MihaelaT
carmendana
bibidesign
casagravor
dianabv
chocolate
Lucia.BlueFlower
Adelaida
Giobsy
dia
GabitzaMami
greieras
Ginet
Uca
anka_gabi
Leutz
danabarbu2007
Steluzza
anca56
vmir
pelinarivasile
artbaby
firimitura
firicel
diana-s
AlinaJ.Bijoux
ionela stefan
Dana.G
MoniKozi
tantelu01
gty
anca1820
aba
37 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Adelaida Joi 13 Ian 2011, 7:59 pm

Va multumesc, fetele. Chiar ca ies destul de dragalase asa mici. Probabil, mai mari n-ar fi avut prea mult farmec.
Giobsy, multumesc pentru link.
Adelaida
Adelaida
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 210
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 14 Ian 2011, 9:22 am

Adelaida, numai din asa floricele eu am facut un tablou care a fost foarte apreciat si a trebui sa ii mai fac si fratiori. Uite cum arata primul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fetele cu vechime pe acest forum il stiu deja din blogul meu.
Sunt de efect si florile facute in intregime franjurate si cu margini taiate zimtat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asteptam sa ne arati ce montaj alegi pentru ele. Spor si inspiratie!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de firimitura Vin 14 Ian 2011, 9:50 am

Vmir- imi cer scuze ca nu am mentionat mai devreme de unde m-am inspirat la buburuze. Le-am vazut la tine pe felicitari si mi-au ramas intiparite in minte, iar atunci cand m-am apucat de lucru mi-au venit firesc la mana sa le fac asa. Daca te-am deranjat imi cer scuze.

Aba - superbi ghioceii, m-au lasat cu gura cascata . par atat de naturali, de reali.

tantelu - multumesc . tabloul tau cu floricele e superb

gyosby - super sursa de inspiratie

adelaida - floricelele tale sunt superbe. vesele
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Vin 14 Ian 2011, 3:09 pm

Uitati ce am gasit.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 14 Ian 2011, 3:46 pm

Haaaaa, ce haios este!!!! Si mai sunt o gramada pe langa!!!!
Doamneeeee, cat mai avem de muncit sa ajungem....departe!!!
Multumim aba. pupi
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Vin 14 Ian 2011, 4:36 pm

Haiosi tare. Cum i-am gasit i-am si postat aici, sa nu-i pierd, ca maine nu mai stiu de unde i-am luat. Ca io-s uituca si nu stiu salva.Mie tare mi-au placut, am si facut iepurasul, acu termin soricelul si mai am telefonul. Postez cand sunt gata, ca io-s cu miniaturile. Spor la lucru, hug


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 14 Ian 2011, 4:38 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare.)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Sam 15 Ian 2011, 3:56 pm

Nu stiu cand o sa fac si ceva serios, deocamdata ma joc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 15 Ian 2011, 3:59 pm

wau, ce bine arata!!! Si cat de perfect ti-a iesit "joaca" ta!!! Telefonul e preferatul meu!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Sam 15 Ian 2011, 9:19 pm

Alina, pupi . Si mie telefonul imi place cel mai mult.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de gty Sam 15 Ian 2011, 9:43 pm

ura
gty
gty
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 16/11/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de firimitura Sam 15 Ian 2011, 10:48 pm

hop si eu in randul fanilor telefonului. Oricum sunt mortale toate , super antrenament facusi. cat sunt de mari ?
vin si eu cu prima mea recolta de martisoare. deocamdata am numai 45 de bucati : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 15 Ian 2011, 11:08 pm

Firimitura, "deocamdata"?!?!? Mie mi se pare fff greu sa bibilesti atata!
Foarte dragute! Preferatele mele sunt pisicutele!!!! love
Aba...tu te joci? Mie una, mi se par destul de serioase miniaturile tale! Smile
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 16 Ian 2011, 12:00 am

Numai 45 ai facut? Cum adica, trebuia sa faci 100!!! Glumeam!!! rade Sunt f. frumoase!!! love Vreau sa fac si eu cateva dar, nu mai am decat 13 fire de martisor!!! Sad Felicitari pt. rabdare!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Dum 16 Ian 2011, 12:39 am

Firimitura, toate martisoarele sunt superbe. Flowers Spor la cat mai multe.
Telefonul are 3,3 cm, iepurasul 6,5 si soricelul 6 cm( acu' i-am masurat).
Spun ca ma joc pentru ca sunt atat de inutile miniaturile mele... Voi faceti numai minunatii- tablouri, felicitari, martisoare, lucruri care vor fi apreciate, admirate si purtate de altii. Merci prietenie Lucia, eu iti admir de multe ori bijuteriile tale impaslite, mi se pare munca migaloasa si aceea, desi nu scriu acolo, cand vad ca ai postat, hop si eu sa vad ceva frumos. flower o floare albastra ca si ultimul tau colier.


Ultima editare efectuata de catre aba in Dum 16 Ian 2011, 12:54 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de chocolate Dum 16 Ian 2011, 10:53 am

Aba, Firimitura, foarte frumoase creatiile voastre !!!! Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 16 Ian 2011, 11:23 am

aba, sunt foarte reusite miniaturile tale. Imi plac....!!! bravo!

firimitura, ma omori cu martisoarele! nu faci te rog, daca ai tim, niste poze mai de aproape la trifoi, la albinuta, la ghiocel, la puisor si la ce este al cincelea din dreapta pe randul de jos? Smile - pentru inspiratie...
Multumesc...Smile
Eu nu vreau sa fac martisoare de acest fel. Eu am facut din margele. Dar trebuie sa fac un cadou special si cam duc lipsa de insipratie. si ma gandeam ca poate vad intre aceste martisoare ceva. Smile
Sper ca nu sar calul Smile
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 16 Ian 2011, 3:25 pm

Am facut si eu 3 felicitari. Nu sunt f. reusite dar mie imi plac!!! Am promis ca azi le fac poze si le postez pe forum. Asa ca:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar acesta e un fluturasi care o sa devina un martisor!!! Am mai facut si pe alta culoare!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ps. La ultima felicitare urmeaza sa ii mai applic un fluturasi in partea de sus dreapta, ca mi se pare ca ii lipseste ceva!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Dum 16 Ian 2011, 4:25 pm

Foarte frumoase, mie imi plac. Imi plac si culorile pe care le-ai folosit. Felicitari si la mai multe. hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de firimitura Dum 16 Ian 2011, 6:08 pm

Lucia.BlueFlower a scris:Firimitura, "deocamdata"?!?!? Mie mi se pare fff greu sa bibilesti atata!
Foarte dragute! Preferatele mele sunt pisicutele!!!! love
zic "deocamdata pt ca mi-am propus sa fac macar 100. sa sti ca mie nu mi se mai pare asa mare bibileala. anu trecut le-am lucrat mai greu, dar anul acesta au mers struna. in 3 zile am lucrat la acestea , cateva ore pe zi.

AlinaJ.Bijoux a scris:Numai 45 ai facut? Cum adica, trebuia sa faci 100!!! Glumeam!!! rade Sunt f. frumoase!!! love Vreau sa fac si eu cateva dar, nu mai am decat 13 fire de martisor!!! Sad Felicitari pt. rabdare!!! Flowers
chiar macar 100 visez sa fac in tehnica asta si alte 100 din fimo. sa vedem ce iese pana la final.

aba a scris:Firimitura, toate martisoarele sunt superbe. Flowers Spor la cat mai multe.
multumesc pt aprecieri si pt masuratori. sunt destul de maricele miniaturile tale , si superbe totodata.

chocolate a scris: Aba, Firimitura, foarte frumoase creatiile voastre !!!! Smile
multumesc kiss

MoniKozi a scris:firimitura, ma omori cu martisoarele! nu faci te rog, daca ai tim, niste poze mai de aproape la trifoi, la albinuta, la ghiocel, la puisor si la ce este al cincelea din dreapta pe randul de jos? Smile - pentru inspiratie...
Multumesc...Smile
Sper ca nu sar calul Smile
nu sari calul nicidecum. voi face cateva poze si individuale, pt ca mie imi place sa am poze detaliate la tot ce iese din manutele mele. sper sa reusesc sa fac acest lucrul saptamana asta inainte de a pleca in concediu.

AlinaJ.Bijoux - tare frumoase felicitariele, si fluturasul. Mie ultima felicitare mi se pare ok asa cum e.

spor la treaba tuturor
kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 17 Ian 2011, 9:35 am

Oauuuuu!!!!! Ce se munceste pe aici!!!! Noroc ca pot la birou sa ma uit la ce faceti ca acasa.... e o nebunie totala. Ce sa va spun, sunt foarte frumose lucrarile voastre, martisoare, miniaturi, felicitari. Si eu sunt de parere ca ultima felicitare trebuie sa ramana asa, inca un fluture ar strica armonia. Dar, in final e alegerea artistei. wink
Am facut si eu (printre cutii, moloz si mult praf) 6 mostre de martisoare in quilling si doua crosetate, ptr. selectie la un targ, dar trebuie sa descoperim unde este aparatul foto ca se le postez inainte sa le predau.
Sper ca macar voi sa aveti inspiratie, spor si conditii optime de lucru. In cursul zilei o sa fiu cu ochii pe voi. rade Sa aveti o saptamana frumoasa si fructuoasa! hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de vmir Lun 17 Ian 2011, 12:40 pm

Ce minunatii ...! Felicitari fetelor! Aba eu nu as putea sa fac asa ceva ..ca mie frica , ca le ar manca pisica mea..Am lucrat si eu saptamana trecuta...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Lun 17 Ian 2011, 12:51 pm

Mama ei de treaba, sunt perfecte. Ma tot uit sa vad care-mi place cel mai mult, dar nu pot sa aleg. Astea minunatii, nu ale mele. primul
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 17 Ian 2011, 1:05 pm

si mie imi plac.... bravo vmir!!!!! sunt asa delicate toate floricelele!!!! foarte ingrijit lucrate. foarte meticulos si frumos. super ti-au iesit!!!!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 17 Ian 2011, 1:15 pm

Vmir, foarte vesele felicitarile tale, imi plac mult. Iti fac o sugestie (ATENTIE!!! am zis sugestie nu observatie, daaaa?), la fluturi, insecte in general, incearca sa faci antenele subtiri si negre. M-am tot uitat la modelele gasite pe net si parca antenutele alea subtiri sunt mai de efect. Asta e doar parererea mea. peace
Aba, nu mai face pe modesta, fiecare are minunatiile ei. Felicitari meritati amandoua, ca si celelalte fete.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Adelaida Lun 17 Ian 2011, 1:22 pm

Nu fi modesta, aba! Si ale tale sint minunate! Felicitari fetele! Foarte frumoase toate!
Eu nu stiu ce sa fac acum cu floricele facute zilele trecute. Nici macar nu incerc sa le lipesc, imi iese ciorba:) sigur. :)si de urmele de lipici... nici nu vreau sa ma gandesc Smile
Inca o data felicitari!!! Flowers
Buna, Tantelu Smile
Adelaida
Adelaida
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 210
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) - Pagina 8 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB