Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

+50
natasaSV
Bianka7
Cristale
Biene
miha02
feliciagl
SilviaDumitrescu
ppisic
amnro
danadea
Floren
firicel
CCristinaC
Giobsy
zsofia
RamonaM
magdaR
juliennej
rzoana
ivanoiuadela9
Karina33
Uca
Serban Valentina
ador.mita
Clio_Ela
ancone
victoriacus
Gianina4ever
mariaz_09
Admina
lotus nufar
aurishta
katyP
AlinaJ.Bijoux
andrea.z style
margelutamea
Steluzza
kitty_1973
mnarcisa
LYNDA
andarlidia
diada
costina89
bubu85
cris_27
MagdaMarin
olympia
danae
Aghata
ioana soare
54 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 17 Dec 2010, 2:29 pm

Sarcina usoara in continuare Andrea!!! Cred ca toate fetele de pe aici abea asteapta sa vada pozr cu printesa ta!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Steluzza Vin 17 Dec 2010, 11:03 pm

Andrea incearca sa stai mai linistita o sa vezi ca va fi totul bine.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de danae Sam 18 Dec 2010, 7:24 am

Cris, nastere usoara si te asteptam cu vesti!
Andreea, poate rogi pe altcineva sa faca toate cumparaturile necesare pentru tine. Tu stai si odihneste-te. pupi

Si eu am fost ieri la doctor. Mi-a zis sa nu imi fac probleme ca sarcina nu e chiar asa de jos cum pare iar colul e inchis. Am contractii, se vedeau pe burta dar sa nu imi fac probleme. Dupa cum m-a vazut acum, mi-a zis sa ne mai vedem peste 5 saptamani. Suntem mari, avem 2150 grame si cred ca va iesi o gimnasta. Burta mea se misca in toate directiile. Smile In rest, m-a sfatuit sa intru deja in concediu prenatal, mai ales ca a si nins si sa nu cumva sa alunec pe gheata. Cred ca ii voi asculta sfatul si de miercuri intru in concediu. Va pup.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de costina89 Lun 20 Dec 2010, 8:19 am

neata burtici Smile
eu azi ma duc la bucuresti si la control,am intrat sa va urez Sarbatori fericite :* nu stiu daca voi mai reusi sa intru pt ca la mama nu am internet Sad .sarcini usoare burtici :* :*
va pup ...
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de katyP Lun 20 Dec 2010, 2:24 pm

buna fetelor,spuneti-mi si mie ce creme folositi pt burtica...SARBATORI FERICITE .
katyP
katyP
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 40
Localizare : galati
Data de inscriere : 28/05/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Lun 20 Dec 2010, 2:41 pm

Katy cel mai important lucru pe care poti sa-l faci pentru piele este sa bei multe lichide(eu beau cam 3,5 litri, punand totul la socoteala, de dimineata de cand ma trezesc si pana seara la culcare, iar noaptea mai beau cam 3 cani de apa) si sa te hranesti sanatos, pentru a-i oferi vitaminele si mineralele de care are nevoie.
Vergeturile se formeaza mai profund in piele, iar cremele hidrateaza doar la suprafata, deci nu au nici un efect.
Totusi pentru ca iarna am pielea mai uscata si din cauza asta am mancarimi, ma dau cu unt bio de shea pur sau cu ulei de argan presat la rece. Si cateodata cu unt de cacao pur.
Cremele din magazine, chiar daca exista cateva soiuri si fara conservanti sau uleiuri minerale, contin parfum, la care am observat ca am devenit alergica acum in timpul sarcinii. Singura cu care m-am inteles binisor a fost A-derma , o crema pentru piele atopica si foarte uscata. Este fara parfum, fara conservanti sau alte minuni.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Mier 22 Dec 2010, 9:02 am

Am fost aseara la ecografia morfofetala, bebe e cu capul in jos, si face mutre mutre. Il deranja cordonul ombilical ca-i tot venea peste fata, el il impingea si cordonul tot inapoi venea, facea botic de fiecare data:))) Dupa masuratori are 34 de saptamani si 2500grame grasunelul:))) Nu ma asteptam sa fie asa grasunel, nu iau vitamine, nu mananc tone de mancare, dar se pare ca stie sa isi ia cat mai multi nutrienti din ce mananc eu.
De mers trebuie sa mai merg pe la jumatatea lui ianuarie, dupa care doctorita a zis ca incepem sa ne vedem mai des. Iar eu ma gandeam care mai des, ca dupa jumatatea lui ianuarie pot sa nasc oricand:))) Ne mai vedem la nastere poate:)))

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de diada Mier 22 Dec 2010, 9:07 am

Mie nu-mi vine sa cred ce a trecut timpul si in curand o sa te intalnesti cu bebe! Mai des, inseamna la o saptamana. Eu nu am apucat "mai des" la nici o sarcina, la primul de la 32-33 saptamani internata, aici sa zic ca ne vedeam zilnic, deci e "mai des", dar la al doilea la controlul de 36 saptamani (dupa care urmau controalele la saptamana), am nascut! Si se pare ca ar fi fost bebe intrat in saptamana 37 ca nu mai arata a bebe prematur, avea 3000g.

Sarcina usoara in continuare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de LYNDA Mier 22 Dec 2010, 11:15 am

Ioana suppeerrrr ce ma bucur pentru tine pupi
Stiu ca perioada asta trece cel mai greu pentru ca esti nerabdatoare sa iti vezi puiutul dar odihnestet si dormi cat poti pentru ca dupa ..e cam greu...

Multa sanatate tuturor burticilor si mamicilor kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de andrea.z style Mier 22 Dec 2010, 1:05 pm

Eu parca am reinviat, dorm foarte bine noaptea, nu ma mai deranjeaza deloc burtica, am foarte multa energie, nu prea mai am contractii, decat foarte rar si foarte scurte.Poate totusi se hotaraste printesa sa mai stea pana la termen sau este linistea dinaintea furtunii. wink
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de aurishta Mier 22 Dec 2010, 1:43 pm

Ioana, se pare ca se duce spre 4kg grasunelul. Iti doresc numai bine, in continuare!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Mier 22 Dec 2010, 2:42 pm

Multumesc pentru urari, eu ma gandeam ca se va face de maxim 3,5kg, m-a surprins foarte tare ca deja are 2,5! Abia astept sa-l vad si sa-l tin in brate, ne uitam ieri pe pozele de la eco si incercam sa ne dam seama cu cine seamana. Cica botul suparat de la mine il are nu

Andrea ma bucur ca esti bine si ca vei petrece sarbatorile linistita!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Steluzza Dum 26 Dec 2010, 4:31 pm

Fetele cum va mai simtiti?Sunteti bine?Eu sunt bine. Pe 30 decembrie ar trebui sa merg sa fac ecografia sa vad ce este,dar sunt indecisa.Eu am zis ca nu are importanta ce este: ceea ce conteaza este sa fie bine si sa fie sanatos/sanatoasa. love
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de lotus nufar Dum 26 Dec 2010, 4:38 pm

Felicitari si sarcina usoara !!! pupi ce bucurie !!! felicitari la toate fetelor ca nu este bucurie mai mare !!! bucurie
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Steluzza Dum 26 Dec 2010, 4:46 pm

Asa este ai dreptate ca nu este bucurie mai mare,cu toate astea parca nu mai am rabdare pana pe 17-18 iunie 2011 cand ar trebui sa se inasca de abia astept sa va cum arata.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de aurishta Dum 26 Dec 2010, 5:16 pm

Ioana, nu ne pui si noua poze cu bb? Tare vrem sal vedem si noi!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Steluzza Dum 26 Dec 2010, 5:20 pm

Apropo fetelor voi la cat timp ati simtit bebele ca misca?
Eu acum am 3 luni jumate si am simtit ca misca ceva mai devreme.Ce bucurieeeeeeeeeeee.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de aurishta Dum 26 Dec 2010, 5:22 pm

E fain daca ai putut simti asa repede pe bb!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Steluzza Lun 27 Dec 2010, 7:13 pm

Da sunt tare bucuroasa.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de andrea.z style Mar 28 Dec 2010, 12:21 pm

Cam asa ceva am avut si eu cand l-am simtit ca misca, doar ca mi-au trebuit cateva zile sa-mi dau seama ca ceea ce simt sunt miscarile bebelului Smile)

Savureaza aceste momente, sunt unice!!!

Sunt bine, am avut mare grija de mine, si sunt foarte bucuroasa ca nu am nascut pana acum. Sper sa mai reziste inca 2 saptamani, sa am macar 38 de saptamani love
Maine ma duc la control, sunt curioasa de ce spune doctorul, sper sa fie totul in regula. Cumparaturile sunt aproape complete, dar mai am totusi cateva maruntisuri de cumparat. Nu gasesc niciunde caciulita de bb mic de iesit afara, si nu stiu cum o sa o duc acasa din spital daca nu am cum sa o imbrac bine. Sad
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de olympia Mar 28 Dec 2010, 12:54 pm

Chiar ca a trecut repede timpul! Ioana mai are un pic si va fi mamica!
Ioana, mai des va insemna cam din 3 in 3 zile, cred.
Andreea , la 36 de saptamani am facut eu fetita. Tu sa stai cuminte-cuminte de acuma, o gasi tati o caciulita de va fi nevoie, chiar marisoara se poate indoi marginea, nu-i bai. Smile
Ppsic, voi ce faceti? pupi
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 28 Dec 2010, 11:58 pm

Andrea sa imi dai pe PM adresa ta...sa iti trimit o caciulita crosetata sau tricotata dintr-un fir mai gros. Cadou de la mine. M-am gandit sa iti fac una alba. Ce zici? Astept vesti kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Mier 29 Dec 2010, 12:16 pm

Buna fetele,am nascut pe 17 decembrie dar nu am putut intra pe forum decat acum.Avem un baietel care s-a nascut cu 4 kg si 53 cm ,travaliul a durat cam 4-5 ore,deci mai putin ca si prima data dar nasterea propriu zisa adica expulzia a fost mai grea ca si la primul copil.A fost totusi diferenta de 500 gr.Acum suntem bine si ne refacem ,voi pune si poze cu bb. kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de LYNDA Mier 29 Dec 2010, 1:59 pm

Felicitari Cris , sa va traiasca si sa va umple vietiile de bucurie! pupi
Inseamna ca bomdoaca mea e cu o luna si o zi mai mare decat al vostru wink

Felicitari! kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de olympia Mier 29 Dec 2010, 2:39 pm

Cris, felicitari, ai un flacau zdravan! love Sa fie sanatos si cuminte, sa fiti o familie fericita!
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 - Pagina 3 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB