Ultimele subiecte
» Martisoare din diverse materiale VI
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 11:10 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 10:19 am Scris de Dorulet

» Gradina cu legume (7)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 10:17 am Scris de Dorulet

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 10:10 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 9:35 am Scris de Gabica

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 8:23 am Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyVin 17 Mai 2019, 12:40 pm Scris de mlizeta

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyVin 17 Mai 2019, 11:26 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyVin 17 Mai 2019, 11:00 am Scris de vlad_mom

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyVin 17 Mai 2019, 10:48 am Scris de LRodica

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyJoi 16 Mai 2019, 9:13 am Scris de vlad_mom

» Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyMier 15 Mai 2019, 6:21 am Scris de piciul

» Pirogravura
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyVin 10 Mai 2019, 9:29 am Scris de Gabica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyLun 06 Mai 2019, 12:08 pm Scris de Gabica

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2019, 12:15 pm Scris de mlizeta

» Materiale textile si auxiliare - croitorie II
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2019, 10:13 am Scris de diada

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyJoi 21 Mar 2019, 10:32 am Scris de Dorulet

» Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptyMier 20 Mar 2019, 7:54 am Scris de dadah

» Lacuirea argilei polimerice (fimo,cernit, sculpey etc)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 EmptySam 02 Mar 2019, 8:50 am Scris de vlad_mom

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Electrocasnicele noaste-1

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 7 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de rosita la data de Mar 06 Sept 2011, 8:58 pm

Ema, ce-am ras cu "o marca de care nici producatorii ei n-au auzit". Si eu am asa, un storcator de citrice, dar merge brici.
Vai, ce nasol cu capacul! Iar murele sunt colorate, fratioare, cred ca ai un visiniu "superb" pe pereti. Pictura impresionista! Scuza-ma, facem haz de necaz!
Capacul de la blenderul meu are trei randuri de lame de cauciuc de jur imprejur, care fac asa o priza de nici n-am curaj sa-l infig pe cana pana la capat, ca cred ca nu-l mai scot!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Andante la data de Mar 06 Sept 2011, 10:15 pm

Eu am cumparat de cca 3 sapt un blender Moulinex, "La moulinette", de 1000W, pe care-l folosesc zilnic, pt smoothie, gazpacho, lapte de migdale, etc.Nu a fost ft scump, si pana acum n-am reclamatii.
Andante
Andante
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 52
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Mar 06 Sept 2011, 10:41 pm

Blenderul de la Moulinex este cel cu rosu, nu? E simpatic foc, l-am ochit si eu cand imi cautam, si imi placea ca avea cea mai mare putere din cate am gasit. Dar se vindea numai impreuna cu un chopper, ceea ce bineinteles ca marea pretul. Tu l-ai gasit de cumparat separat?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mar 06 Sept 2011, 10:55 pm

Moulinette-ul asta e? Cu toate accesoriile sau doar blender?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8712
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Andante la data de Mier 07 Sept 2011, 10:08 am

Da, Rosita, despre cel rosu e vb.Chopperul e inclus in pret.Eu n-am vazut fara chopper ca sa apreciez ca acesta ii mareste pretul.
Acesta este.
Andante
Andante
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 52
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Mier 07 Sept 2011, 12:21 pm

Rosita, te dezamagesc draguta Pictura cu mure este movulie iar dimineata cand intru in bucatarie, de ea mi se agata ochii
Vreau sa-mi iau un storcator (e tare bun cand ai pe cineva bolnav) si ma uitam la cel de la teleshopping care cica nu lasa pic de zeama dar ma gandesc ca daca e asa bun, de ce nu-l vand in magazine
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2462
Varsta : 48
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de StMihaela la data de Mier 07 Sept 2011, 7:09 pm

Io se pare ca am intrat in era distrugerii bucatariei. Abea am rezolvat-o cu frigiderul si acum am omorat cuptorul.
De fapt sotul meu a vrut sa-mi faca o bucurie, sa spele usa de la cuptor pe interior si a desfacut usa cuprorului de la aragazul ZANUSSI, luat de vreo 5 ani. E adevarat ca eu il tin stralucitor si numai pe geamul de interior nu ajungeam sa spal, ca nu am indraznit sa umblu la suruburi.
Ei, dar asa cu zel a frecat, ca "zdrang" geamul de pe partea metalica din interior, s-a desprins de pe rama. Si ca sa fie treaba pana la capat, nu stiu cum a desprins si partea de exterior, care e o foaie de sticla mare, de cele doua placute metalice cu care se prinde de aragaz. Acum s-a pus omul pe reparat si a cumparat, pe rand, trei feluri de silicon si doua de lipici, dar nici una nu a facut fata. Mi-e groaza sa demontez hardughia de la reteaua de gaz si s-o duc la reparat la un atelier (nici nu stiu unde).
Mi-am pus ultima speranta in voi, ca se pare ca stiti mai multe decat mi-as fi putut imagina si sper sa-mi dati un sfat, cu ce pot lipi geamul de rama si piciorusele de sticla din fata. E un silicon special, ceva?
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 45
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de myky7robc la data de Mier 07 Sept 2011, 10:29 pm

Mihaelo, chiar daca ai patit-o rau de tot, mai exista cel putin o solutie la pb ta.
1. Chemi pe cineva care se ocupa cu reparatii aragazuri (gasesti anunturi in orice ziar local la rubrica ,,prastari servicii", ca ei au tot felul de solutii de lipit si iti dau si garantie la lucrare;
2.Repara sotul din nou, dupa ce intreaba in prealabil la un atelier de prestari servicii specializate ce solutii sunt bune pt asa ceva;
Succes,
fuga
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 54
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Chirrox13 la data de Mier 07 Sept 2011, 10:36 pm

Mihaela, si eu tot aragaz Zanussi si mi s-a intamplat ceva asemanator imediat cum l-au cumparat ai mei. Am preparat o placinta cu dovleac si am dat de la inceput focul cam tare si dupa nici 5 minute am auzit o bufnitura, facusem placinta cu cioburi.. rade...geamul din interior se sparsese, iar cel exterior a ramas intact ...ai acum mai gasesc cate un ciob.... rade Sotul sorei mele mi-a pus in locul geamului interior o bucata de geam de la un frigider vechi (eu ma refer acum la acel geam orizontal din frigider care era deasupra celor 2 cutii de plastic transparente) si la prins in suruburi cu ajutorul unei bare de aluminiu. Asa il folosesc deatunci dar e cam nasol la curatarea aragazului.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 39
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 08 Sept 2011, 10:23 am

Gata, mi-am luat blender si fierbator, ca prea v-am zapacit la cap, cu primul. E o marca... de marca, producatorii ei cred ca au auzit de ea. rade Adevarul e ca Rosita a avut mare dreptate, trebuie cumparate din magazin. Fara suparare, dar cele cu vas de plastic mi se par de jucarie, chiar era in Media Galaxy unul spart, probabil scapat pe jos. Luate din magazinul cu pricina, au fost 210lei ambele, cam 130 blenderul. Are 600W, 1,5l, vas de sticla, nu joaca vasul pe baza de prindere si capacul are o ventuza/ garnitura, care prinde strans; are si functie puls si pentru gheata. Fata de ce am incercat de la Philips, Moulinex (vas de plastic), Tefal, etc. pare bine facut. Ramane de testat si vazut in timp cum se comporta.

Mihaela, la Zanussi pe care l-am avut inainte era prins geamul din interior doar cu doua suruburi cu piulite. Le desurubam si il spalam separat. Cel de afara era fix, prins in cauciuc, parca. Mie nu mi-a facut probleme geamul, doar ca imi ardea prajiturile pe jos si deasupra erau nerumenite.

Ultima editare efectuata de catre Admina in Lun 12 Sept 2011, 3:42 pm, editata de 1 ori

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dorina64 la data de Joi 08 Sept 2011, 11:29 am

Pe langa utilitate arata si bine.Sa le stapanesti si folosesti sanatoasa si sa ne dai si noua un suc de fructe si un ceai virtual. Smile
Asa un fierbator avem si noi la birou si-l folosim vreo sapte persoane zilnic,e foarte bun.
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Joi 08 Sept 2011, 11:31 am

Admina, bravo, sa le stapanesti sanatoasa! Si totusi, ce marca sunt?
Acum, ca ai blender, iti trimit un link care mie mi s-a parut foarte interesant:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (nu am trecut pe raw food, dar mi-a placut informatia despre green smoothie)
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Joi 08 Sept 2011, 11:57 am

Admina sa le stapanesti sanatoasa
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2462
Varsta : 48
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 08 Sept 2011, 12:07 pm

Merci-merci. Sunt Carrefour Home, ca marca, vandute in mai sus numitul hypermarket. Arata bine, n-am ce zice si par solide. Am folosit fierbatorul e ok, fierbe repede apa, mai ales ca dimineata chiar au fost gazele oprite.zid
Dupa amiaza, facem un smoothie de piersici sau pepene galben, sau un milkshake. Nu am tava de gheata, ca bagam si niste cuburi la proba. Cred ca face galagie, cand sfarma gheata, mai ales pe peretii de sticla.
Rosita, cica 80% daca e hrana vie, e foarte ok. Incerc sa maresc procentul si eu, dar la 80% nu am cum sa ajung.
Parca o aud pe Silvia: e... cum cum sa n-ajungi? primavara da coltul ierbii, iesi la pascut. rade kiss

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Joi 08 Sept 2011, 12:14 pm

Admina, felicitari pentru noile achizitii, n-am intrat de mult aici, deci am avut ce citi...

Eu am acest set postat de tine, insa de la BRAUN. Sunt foarte multumita de el dar are si telul. Il folosesc si la supe creme, tocat legume, batut frisca...Ba chiar al meu (partener) ma alinta cu lapte cu banana (ador asta). Il face in cateva momente, este spumos si "lecker".

Ela, acel asprirator destept, il vazusem intr-o emisiune TV, in test. Este destul de bun, insa dureaza foarte mult incarcatul bateriei, avand in vedere ca se descarca foarte repede. A fost cel mai bun din test, comparativ cu alte robot(z)ele. Insa timpul de incarcare/descarcare i-a cam luat din perfectiune. Mai arata acolo ca are o problema cand detecteaza picioare de (scaun, masa, pat, dulapuri) si se intoarce din drum.

Pentru sucuri il am pe asta si desi pulpa o arunca, nu imi pare rau, pentru ca mie nu-mi place. Sucul este nectar, destul de gros si chiar mult, de ex. de la o portocala si un mar, am avut un pahar 200 ml, suc. Am combinat si legume, verdeturi si fructe. Sunt foarte multumita de el.

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Joi 08 Sept 2011, 12:20 pm

Chiar arata bine! Dar nu imi erau cunoscute ca aspect Smile
Apropo de greens si de linkul ala, si eu incerc sa maresc proportia, dar nu am motivatia sa ajung la procente asa de mari. In tot cazul, sunt foarte mandra de mine ca reusesc sa beau "smuti" in care am pus patrunjel (dar predomina fructele)! Eu, care nu pot sa mananc patrunjel crud, sa vezi ce plec acum din piata cu un snop de legaturi! Iti spun, acum cand avem pepene galben, pere, piersici, e de vis blenderul!

Geany, citeste pe linkul pe care l-am pus mai sus despre smoothie vs. sucuri wink
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de StMihaela la data de Joi 08 Sept 2011, 12:49 pm

Cred ca o sa apelez la vreun mester pana la urma. S-a gandit si sotul la solutia cu suruburile, dar ar merge doar la geamul interior. Cel exterior, cum e desprins de la placutele de metal cu care se prinde de aragaz, ii e sa nu pocneasca la deschidere.
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 45
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Joi 08 Sept 2011, 3:11 pm

Admina, sa le folosesti sanatoasa si sa functioneze la maxim vreme lunga!!
Eu fierbatorul de apa il folosesc de cateva ori pe zi, la fiert apa pt ceai-in primul rand, apoi pt biberoanele leutzului si cand gatesc, apa o pun direct clocotita pe placa de gatit. Dureaza mult mai putin...

Acum trec la robotzelul-aspirator. Unul scump nu merita oricum, pt ca daca ai banii preferi sa platesti femeie la curatenie si face si altceva nu numai aspira. Calculul trebuie facut raportat la cat de des ai nevoie de aspirator si de durata lui de viata. Ca nu tin o viata, iar consumabilele costa si ele (ma refer la filtre sau piese de schimb)
Geany, am citit si noi o gramada de pareri si am cautat si rezultate la teste. Chestia cu incarcatul nu ma deranjeaza deloc, daca sunt plecata 3 ore la plimbare si face o camera e ok, in ziua urmatoare face restul. Pe mine ma intereseaza sa lipseasca (mereu) praful si parul numai in bucatarie, camera de zi si in hol. In celelalte camere e mai usor sa pastrezi curatenia (inclusiv in camerra copilului, acolo strang jucarii si altele de pe jos, dar praf dureaza pana se aduna)
Am comandat robotelul-aspirator, dar alta marca. Si asta tinand cont de buget dar si de castigatorul testului facut de revista "CT" - Magazin für Computer Technik-, numarul 18 din august 2011. Asta a fost coincidenta, sotul meu e abonat la revista si exact in ultimul numar au fost 24 de aspiratoare-robot in test. Se pare ca pentru ce am eu nevoie (parchet laminat, gresie si covoare cu peri scurti) cele de la Ecovacs sunt mult mai bune decat celelalte. Deci nu neaparat ce e mai scump e mai bun...
Am comandat deja, o sa-l primim in 7-10 zile, abia astept.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 43
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Vin 09 Sept 2011, 3:23 pm

Alea 7-10 zile s-au transformat in... 3:)
Am primit robotelul, abia astept sa imi vina sotiorul si sa il punem la treaba (pe robotel, nu pe sotior;))
Eu singura nu am nici o sansa sa il montez, ca pruncul da ture continuu si baga manutzele peste tot:)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 43
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Vin 09 Sept 2011, 5:01 pm

Sa va stapaniti achizitiile cu placere si folos. Ce a aratat Geany am si eu numai ca nu am mixerul electric, e tare interesant.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC la data de Dum 11 Sept 2011, 10:12 pm

Mai tineti minte ca saptamina trecuta aveam o treaba cu tigaia "hot pan"? Ei bine, tigaia mea s-a transformat intr-un blender ca al Adminei. rade

Scuzati apa de pe el, dar tocmai l-am folosit la maruntit gheata. wink
Cred ca l-am luat mai ieftin decit l-a luat Admina, din Bucuresti. Am dat 130 de lei.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux la data de Dum 11 Sept 2011, 11:35 pm

Mama, Cris dar te-ai innoit. Sa-l stapanesti sanatoasa. Si noi avem un aparat care are incorporat si un blender iar mama il foloseste destul de des. hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 34
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC la data de Dum 11 Sept 2011, 11:39 pm

Multumesc Alina, sper sa il folosesc si eu destul de des. wink
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel la data de Dum 11 Sept 2011, 11:40 pm

Lasa CCris ca vine ea si tigaia la urmatoarea masuratoare a magazinului! :laugh:Sa-l folosesti cu drag! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 58
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC la data de Dum 11 Sept 2011, 11:50 pm

Multumesc Firicel! Tigaia... dupa ce imbrac cardul, ca mi-a ramas cam "nud" rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat