Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

+19
marina40
andarlidia
amoni
ema
viviene
ionela stefan
aurishta
Day
RamonaM
danyelyta28badea
Admina
manuela29
kris_const
Gabiuta
Karina33
cris69
came_lia
ivanoiuadela9
mykya
23 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de danyelyta28badea Vin 10 Dec 2010, 8:43 pm

Pierdusem acest topic chiar daca am scris si eu
chiar incepusem sa cred ca a fost o iluzie
nu mai stiam nici cum se numea topicul
tot ce stiu e ca vreau si eu un bebe si daca nu vine voi adopta mai multii
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de aurishta Sam 11 Dec 2010, 6:56 pm

Imi place mult de voi, fetelor, fiindca aveti asa o mare dorinta de a fi mamici. Va doresc sa gasiti copiii mult-visati !A fost o vreme cand nu puteam ramane insarcinata si imi doream asa de mult copii, mai mult ca orice! Domnul mi-a daruit apoi, pe rand, pruncii minunati pe care ii am si niciodata, nici macar o secunda, n-am regretat aceasta, nu mi-a parut rau pentru profesia pierduta in beneficiul familiei, nici pentru libertatea de miscare pe care o aveam inainte.
Va urez din toata inima sa aveti familia pe care vi-o doriti!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de ema Sam 11 Dec 2010, 7:07 pm

Aurishta, dupa mine asta e cea mai mare realizare: familia, copiii (daca se poate) De la serviciu iesi la pensie sau te dau afara dar mama esti mereu pentru copiii tai Ma uitam la bunici cind se adunau copiii si nepotii si era casa plina Eu voi sfirsi prin a fi probabil o baba acrita, boita, cu tigareta in coltul gurii, cu par mov si plimbind vreun ciine rade Cel putin asa zice prietena mea care e in aceeasi situatie ca si mine
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de aurishta Sam 11 Dec 2010, 7:18 pm

doamne fereste, Ema!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de ema Sam 11 Dec 2010, 7:33 pm

Nu serios acum, daca pina la 42 nu pot sa fac unul (dar sa aiba si tata si mama nu numai mama din start) cred ca voi adopta unul ca slava Domnului stiu cum sa-l cresc si sa-l educ
A gasit tata acum citiva ani un copilas surdo mut ratacit pe strada si l-a luat acasa ca era dezbracat si era frig tare A anuntat politia si au venit sa-l ia L-au vazut in conditii bune si au intrebat daca il putem tine inca 24 de ore pina ii gasesc parintii Au gasit repede parintii dar tata i-a rugat pe parinti sa-l mai lase o zi la noi si asa a mai stat si a doua zi la noi Si am vazut ce trist era tata cind a plecat baietelul
Mie imi pare rau ca nu am si un frate sau inca o sora
Cunosc multi care au adoptat si au zis ca e cea mai mare prostie pe care au facut-o Dar cum zicea cineva mai sus: poate fi al tau si sa se aleaga un nenorocit Daca am gindi toti asa, nu ar mai fi copii adoptati
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de aurishta Dum 12 Dec 2010, 7:43 am

Eu cred cu tarie ca este aceeasi sansa pentru o adoptie reusita ca si pentru o familie naturala reusita. Si Ema, mi se pare foarte important ceea ce tu ai spus despre necesitatea de a avea un tata copilul. Este foarte greu pentru o femeie singura sa faca fatza educatiei unui copil. Nu ma refer nici la intretinerea lui, nici la scolarizare, ci la educatie.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de cris69 Dum 12 Dec 2010, 7:54 am

eu nu sunt de aceeasi parere. poti creste un copil si sa ii dai o educatie si ca parinte singur. si poate copilul cu un singur parinte este mult mai responsabil si mai bine crescut.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de aurishta Dum 12 Dec 2010, 8:04 am

Nu este imposibil, este foarte greu. O mama, de pilda, este mai toleranta, mai increzatoare in virtutile copilului, pe cand tatal contrabalanseaza cu autoritatea .Cand apar problemele de comportament, influenta anturajului care, din pacate, in zilele noastre este deosebit de agresiva si periculoasa, doi au sanse mai bune sa faca fatza decat unul. Nu generalizez, stiu ca sunt cazuri si cazuri, dar, la felul in care gandesc acum, nu as opta pentru a avea un copil daca as fi singura.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de amoni Dum 12 Dec 2010, 8:07 am

Myky ce am citit ma ingrozit de asta imi e frica si mie si eu sunt i n acceasi sitoatie dar imi este teama ca voi lo-a un copil si pe urma ori pleaca ori se gaseste mama lui sa mil ia deci sincer mie imi este groazsnic de frica sa adopt un copil desi mil dorersc enorm. Eu iti urez bafta
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de ema Dum 12 Dec 2010, 10:30 am

Cris eu nu am zis ca o femeie nu e capabila sa-si creasca singura copilul Dimpotriva, noi ducem greul si suntem puternice
Ziceam ca as vrea sa aiba un tata pentru ca am avut un tata foarte prezent in viata mea (chiar si acum imi face panarama daca nu am grija de mine rade ) si aveam copii la bloc care nu aveau decit mama Ei bine, copiii aceia, prietenii mei, imi spuneau mereu cu tristete: ce bine de tine ca ai tata
Aveam un coleg de clasa pe scara vecina, si de el ma simteam legata: eram ca fratii Intotdeauna, fara exceptie, la sfirsit de saptamina, cind tata mergea in parc cu noi doua sa ne jucam, il luam pe colegul meu cu noi si apoi raminea la noi pina seara L-a intrebat pe tata daca nu vrea sa fie si tatal lui
Deci, cind apare un divort sau o vaduvie e altceva Dar din start sa faci un copil care nu-si va cunoaste niciodata tatal... Ce-i vei spune cind va fi mai marisor si ce va fi in sufletelul lui?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de aurishta Dum 12 Dec 2010, 11:31 am

Subscriu la ce-ai spus, Ema!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de cris69 Dum 12 Dec 2010, 1:22 pm

adevarul, cred. oricum viata e destul de complicata.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de ionela stefan Dum 12 Dec 2010, 1:30 pm

Doamnelor.iertati-mi ignoranta dar,legal,se poate adopta un copil ca parinte singur?Eu personal cunosc doar cupluri dar, daca da,se poate,este minunat...si de-o parte si de cealalta...
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de aurishta Dum 12 Dec 2010, 1:37 pm

Din cate stiu, se poate. La Protectia Copilului poti afla mai multe.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de andarlidia Dum 12 Dec 2010, 1:53 pm

Din cate stiu se poate sa adopti un copil si daca esti parinte singur...doar ca tb. sa indeplinesti niste conditii.
andarlidia
andarlidia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 43
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 06/04/2010

http://handmadebijoux-lidia.blogspot.com/

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de marina40 Dum 12 Dec 2010, 2:10 pm

Sunt mama singura cu 2 fetite una de 17 ani si una de 4 ani.Am divortat de 3 ani si cresc singura fetele dar fetele astea sunt binecuvantarea mea.Am fost cea mai mandra mama la fiecare festivitate de premire pt ca fetita mare invata foarte bine.Ne este un handicat sa fii mama singura,curaj fetelor si infiati de ce sa pierdeti ani de bucurie de frica a ceva fi peste ani.Nimic nu poate inlocui dragostea unui copil.
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de valentinadof Dum 12 Dec 2010, 2:13 pm

am ramas inmarmurita de ceea ce ati povestit,e cumplit pt o femeie sa nu poata avea copii,parerea mea, cu toate ca am cunoscut si femei care nu si-au dorit niciodata.am citit undeva ca nu noi alegem copiii ci ei ne aleg pe noi si daca iti doresti tare acest lucru un ingeras se va indura de tine si o sa-ti patrunda in casa sub o forma sau alta.trebuie sa-l vezi la timp si sa-l primesti.eu am doua fete si tata care le iubeste ,dar sunt atat de multi copii cu ambii parinti si totusi nu-i intreaba nimeni daca le e foame sau frig!sunt convinsa deci ca un copil nu are nevoie de 2 parinti ci de foarte multa dragoste iar mamele au un nesecat izvor de dragoste asa ca voi mamelor de ingeri sa nu va fie teama ca nu veti putea iubi un copilas pe care tocmai ingerasul vostru vi l-a trimis.
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de ema Lun 13 Dec 2010, 5:01 pm

Valentina, se zice ca da Dumnezeu copii la toti nataraii
Ai dreptate ca sunt tare multi aceia care nu merita sa aiba copii pentru ca numai isi bat joc de ei Nu stiu la ce mai fac copii astia ar merita omoriti in chinuri (nu ma refer la conditii proaste de viata din pricina saraciei, ma refer la sentimente)
Dupa cum sunt oameni care ar da oricit numai sa aiba un copilas
Incep sa zic si eu ca babele: s-au schimbat oamenii Nu mai stiu nici de rusine, nici de omnie, nici de frica lui Dumnezeu
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de DanD Lun 27 Dec 2010, 5:35 pm

mykya a scris:Un subiect dificil...Intodeauna mi-am dorit un copil. De 14 ani ma chinui sa fac unul.Din pacate am multe complicatii si nu stiu daca mai pot spera sau nu. Acum patru ani, am luat la noi un baietel dintr-o familie dezorganizata. Nu am facut acte, am asteptat sa vedem daca se acomodeaza. Cand l-am luat, avea 11 ani. Cam mare o sa spuneti. Stiu, mi-au spus-o multi. L-am iubit si il iubesc inca, ca pe propriul meu fiu. Numai ca in vara asta a hotarat ca e mai buna libertatea oferita de familia lui. La noi avea un program, insistam pe ingrijire si pe educatie. Se adaptase foarte bine pana in momentul cand a aparut acasa mama lui, ”plecata” cu un altul cu vreo cateva luni inainte sa luam baiatul. De atunci s-a schimbat: chiulea de la scoala, fuma pe ascuns, mergea la net cu toate ca avea acasa, a inceput sa ia bani din casa. Sume maricele. Chiar mari. 50 /100 lei. Am discutat cu el, promitea ca se indreapta...Nu a facut-o. In iunie s-a mutat la ai lui. Trai pe capul lui. Nu conta lipsa hranei, a curateniei...Avea libertatea dorita. Nimeni nu-l intreba de sanatate. Nu conteaza ca a slabit 5-6 kg in 4 luni. Conteaza ca poate fuma linistit, ca poate pierde noptile cu gasca sau poate umbla prin diverse localuri. Cu toate astea il iubesc. Si stiu ca si el ma iubeste. In felul lui. Pastram legatura, il mai ajut cu hainute sau cu cate ceva de mancare. A lasat un gol in sufletul meu. Totusi vreau un copil. Imbatranesc si nu stiu cat mai pot astepta. De data asta numai al meu. Si m-am gandit la o adoptie. As lua o fetita de 1 an-2. Problema e ca imi e frica de un alt esec. Si nu e numai asta. Nu veau sa inlocuiesc baiatul care va ramane mereu in inima mea. Copilul care mi-a spus MAMA cu toate ca nu era sangele meu. Copilul care cu bune sau cu rele m-a facut sa ma simt mama. Ce sa fac? Sad

Baiatul trebuie sa revina la tine si tu trebuie sa lupti pentru asta. Ce nu e posibil la Om este posibil la Dumnezeu. Daca copilul a luat-o pe o cale gresita, nu trebuie sa stai pasiva ci sa actionezi. Ia legatura cu Maica Siluana prin intermediul site-ului [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cauta un preot rabdator, spovedeste-te (spune TOT fara nici o jena), pune-l pe acatist pe baiat la biserici si manastiri care-ti sunt accesibile, binecuvanteza-l pronuntandu-i numele de botez, vezi ce mai spune si maica Siluana si se va intoarce la tine ca mielusel. Da, nu esti mama lui dar dincolo de legatura de sange pe care o are cu parintii lui...are cu tine o legatura sufleteasca care e mai puternica. Acum mintea si inima lui e mai intunecata, nu simte si nu vede...dar rugaciunea ta pentru el il va ajuta. Incearca, crede si vei fi uimita!
DanD
DanD
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de Steluzza Lun 10 Ian 2011, 8:33 pm

Fetelor am citit si eu subiectul in discutie si este tare trist,dar eu zic un lucru ca nu e mama cea care face copii(si dupa aceea-i abandoneaza di diferite motive)mama e aceea care-i creste.Nu va pierdeti speranta pentru ca Dumnezeu are sa va ajute si daca puteti adopta copilasi sa stiti ca e un lucru minunat si nu sunt multi care fac asa ceva.Nu va ganditi ca nu sunt sange din sangele vostru pentru ca de multe ori se intampla ca propriu tau copil sa fie un prapadit(dar zici ca e al tau si asta e).Curaj si sa va ajute Dumnezeu la toate pentru ca e minunat sa ai copilasi. kiss hug
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de carmen.cujba Vin 21 Ian 2011, 10:34 pm

buna seara fetelor,eu am doi baieti extraordinari,mai pot face copii ptr ca sunt sanatoasa si tanara,dar cu toate astea nu mai vreau sa fac un copil ci vreau sa adopt.asa ca eu spun din toata inima ca sunt pro adoptie ,sunt atatea sufletele nevinovate care au nevoie de dragostea noastra de ce sa nu le-o dam. eu una am din plin. si mykya nu renunta la baietel fi alaturi de el chiar daca a luat-o pe un drum gresit,insista sa-i fi alaturi ptr ca doar asa el v-a sti ca esti cu adevarat MAMA lui.chiar daca Dumnezeu iti v-a da un puiutz doar al tau pe celalt baietel nu-l abandona. kiss


Ultima editare efectuata de catre carmen.cujba in Vin 21 Ian 2011, 10:36 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
carmen.cujba
carmen.cujba
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 43
Localizare : brasov
Data de inscriere : 19/01/2011

Sus In jos

ADOPTIA / PRO SAU CONTRA? - Pagina 2 Empty Re: ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB