Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Accesorii tricotate II - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Accesorii tricotate II

+99
greieras
Gabica
piticot38
anda81
mimiady63
canadianca50
AcidoR
mari01
Ducess
anc@
duchess
Dorulet
piciul
Andata
LN
Darielutza-Laurentia
cristina iosif
Cristina-Elena
Angelica18
silvia adriana
godeta
chocolate
pufoi
anyrok
zahariaelouise
tomari
geo
Lucia.BlueFlower
cozma felicia
rodishor
andrei aura
Ramonica
micheline
myky7robc
trandafiras78
bela gio
letho
valentinadof
SilviaDumitrescu
aisha
ikuta
Dionisia
tzushky
kmn
AlinaJ.Bijoux
rebel
mihaelavama
kittygreeneyed
Marry
silvisor
carmenco
symos
cory74
firicel
CCristinaC
Roxy
denis21
solmizel
samo99ro
dicioanacris
corina corina
craciun victoria
violetas
Giobsy
Savu Ramona
mariaz_09
Serban Valentina
aba
stoy
Dodo-pui
Karina33
Uca
kristadesign
alimami
raveca
irish05
bumbu antonia
ligia27
dienutzababy
trice
Kiss cel mic
Donattela
danadea
mnarcisa
bursuk
MihaelaT
europolis
Nicoleta Irimescu
madalina78
Raresuca
julix_2007
ebruli22
delia.r
ioana soare
Admina
diada
marlen372001
corina.mihalache
felicia13
103 participanți

Pagina 6 din 14 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul

In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Joi 13 Oct 2011, 8:57 am

Ioana, felicitari. E absolut superba gentuta ta. Si ai lucrat la ea... Dar a meritat.
Excelenta ideea cu nasturele-pietricica. E autentica sau...? In compania florilor, da senzatia de natural 100%. Chiar nu stiu ce sa admir mai intai: geanta ca produs, maiestria executiei, simtul artistic cu care ai decorat-o, rabdarea... Cred ca pe toate la un loc. Asta, da, unicat! Inca o data, felicitari!
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de aisha Joi 13 Oct 2011, 10:25 am

Ioana, sunt de acord cu samo. Intr-adevar, o alta gentuta unicat. Felicitari! ura
Ideea cu nasture piatra e foarte faina. Cum ai gaurit-o? Si cum sunt realizate manerele?
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 13 Oct 2011, 11:53 am

Va multumesc frumos pentru aprecieri! hug

Ideea cu nasturele din piatra e un fel de combinatie - vazusem mai demult o bratara din pietricele si mi-a ramas in cap ca pietrele pot fi folosite si la altceva. Pentru gentuta initial ma gandisem la un nasture din lemn, vroiam sa tai o felie de creanga cu tot cu scoarta. Am un bat de trandafir primit mai demult de la un amic si ma gandeam sa tai din el. Apoi m-am gandit ca s-ar putea sa cada scoarta, sa nu ramana prinsa de miez, nu stiam daca sa-l tratez sau nu cu ceva, totusi il vroiam natur, fara lac sau altceva... si asa, intr-un moment de cugetare mi-am adus aminte de pietre si m-am gandit ca ar arata foarte bine cu o pietricica transformata in nasture, este un material natural asa cum imi doream. Am cautat in colectia de pietre adunate din vacante si nu am gasit nimic potrivit, o noua iesire nu se preconiza prea curand, asa ca am rugat-o pe mama sa-mi caute prin locurile pe care urma sa le viziteze. Mi-a adus o punga plina, sa-mi aleg:)) gaurile le-am dat cu bormasina (fara percutie, asa cum se dau gaurile si in faianta) si un burghiu subtire.

Manerele sunt tricotate impreuna cu geanta. De fapt geanta este alcatuita din doua discuri (fiecare disc e ineput din centru,pe 5 andrele) carora, atunci cand am ajuns la diametrul potrivit, le-am facut cate o fanta pentru a rezulta manerele. Am mai lucrat cateva randuri tot circular apoi am incheiat. Partea de maner am intors-o spre interior si am cusut-o(rezultand o forma tubulara), iar partea de sub maner am intors-o in jos si de asemenea am cusut-o. apoi am cusut cele doua discuri pe partea opusa manerelor. Toate operatiunile acestea le-am facut inainte de impaslire, astfel ca dupa aceea a rezultat un aspect uniform, fara urma de cusaturi. Am uscat-o cu o carpa inauntru si prinsa cu ace sub manere pentru a-i da volum la baza, dar partile de sub manere sa ramana apropiate una de cealalta.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de aisha Joi 13 Oct 2011, 12:17 pm

Multumesc pt explicatii. Si firul folosit ce marca e ?
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 13 Oct 2011, 1:33 pm

Firul este Brown Sheep Lamb's Pride Worsted, e un fir care se impasleste foarte frumos.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de Admina Joi 13 Oct 2011, 1:47 pm

Ioana, perfectionista mea draga... Nici ca puteai sa faci ceva mai mult ca perfectul, deci nu stiu de ce ne miram atat. wink Cu ce marime de andrele ai lucrat si cat de gros era firul (ma gandesc ca exista si fire subtiri de impaslit, de aia intreb)? Nu de alta, dar am lucrat o geanta crosetata si am impaslit-o, dar nu s-a impaslit perfect. Poate mai incerc, ca am fire, dar sa o tricotez ciorapeste (parca asa se lucra pt. impaslit).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 13 Oct 2011, 2:20 pm

Admina pupi

Firul intra la categoria "worsted", adica se tricoteaza la 18ochiuri/10cm (jerseu fata) cu andrele de 5mm, este ceva mai gros decat "dk"care este considerat fir de grosime medie, normala, cel mai uzual fir folosit in tricotaje(se tricoteaza la 22ochiuri/10cm cu andrele de 4mm). Dar este mai subtire decat firul acesta pe care cred ca il stii.
Am folosit andrele de 8mm, mai mari decat se folosesc in mod normal pentru fir, pentru ca asa este recomandat atunci cand vrei sa impaslesti ulterior produsul respectiv. Lucrul trebuie sa iasa mai lejer, mai aerisit. Mie personal mi se pare ca se impaslesc mult mai frumos produsele tricotate(asa cum ai zis si tu ciorapeste/jerseu) decat cele crosetate. Ies mai fine, iar ochiurile dispar complet(daca este folosit un fir potrivit si o tensiune de lucru potrivita), ramane un material uniform.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de Uca Joi 13 Oct 2011, 8:04 pm

Ioana, de dimineaţă tot vreau să îţi laud gentuţa !!! bucurie
Am rămas aşa mirat2 când am văzut-o. Eu nu cred că a existat ceva care să nu îmi placă din ceea ce creezi tu.

Şi gentuţa asta este deosebită, amprentată de stilul tău unic în a gândi o compoziţie echilibrată !
E de un efect nemaipomenit nasturele din piatră
Atât ca şi contrast cât ca şi textură îl văd mult mai potrivit decât nasturele pe care vroiai initial să il faci din lemn de trandafir.


Mulţumesc şi eu pentru explicaţiile referitoare la împaslit. kiss






_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 13 Oct 2011, 9:28 pm

F. frumoasa geanta,. Sa o porti cu placere la primavara!!! aplauze aplauze aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 13 Oct 2011, 10:47 pm

Uca aprecierea unei perfectioniste talentate ca tine inseamna foarte mult pentru mine pupi

Alina iti multumesc mult! hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de tzushky Vin 14 Oct 2011, 12:06 am

Precum am promis, iata si modelul. Va cer scuze pentru intarziere, a durat atata fiindca scannerul meu si-a dat obstescul sfarsit si a trebuit sa gasesc alte resurse ;)

Modelul:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si ca sa nu mai radeti de mine ca le fac pisicilor trusou, vedeti si voi ce succes a avut paturica: s-au incaierat pe ea si in cele din urma a ramas motanul stapanitor! Ultima poza cred ca spune totul...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va multumesc pentru felicitari si sper sa va fie de folos instructiunile de mai sus. Intre timp m-am apucat sa-i fac si pisicii o paturica, fiindca ar sta si ea, dar motanul s-a lungit si latit pe cea din poza. Asta pe care o fac acum e un model banal, tip basket weave, de lucrat cu ochii la televizor Smile
tzushky
tzushky
helper
helper

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 14 Oct 2011, 7:24 am

aaaaa tzushky protestez in numele pisicii tale. Pai adica ce ea e mai fraiera de ii faci un model mai banal? te rog sa strici ce ai facut pana acum (asa intri si in clubul desfacareselor rade ) si sa ii faci si ei model deosebit. wink pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de tzushky Vin 14 Oct 2011, 12:23 pm

SilviaDumitrescu a scris:te rog sa strici ce ai facut pana acum (asa intri si in clubul desfacareselor rade ) si sa ii faci si ei model deosebit.

Sa stii ca am facut modelul deosebit, atat de deosebit incat n-am putut sa-l urmaresc si l-am stricat. Modelul banal era initial pe post de bordura Smile)) Alesesem niste torsade frumoase, si nu erau grele deloc, dar necesitau prea multa atentie si ochi buni. Iar cum eu tricotez in rarele momente cand am un pic de timp liber si sunt prea obosita sa mai fac altceva, iti dai seama ca dupa primele 12 randuri am stricat totul... Oricum, pisicuta nu se supara. Ea n-are nicio urma de egoism, ca am luat-o de la un adapost unde nu avea nimic al ei, era intr-un grup de pisici si nu prea le trecea alora inainte. El e de un egoism feroce fiindca l-am crescut de mic (pe el si pe fratele lui, care din pacate a murit).

Uite, alesesem modelele nr. 16.12 si 20.11 de aici:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca doreste cineva sa le faca, mai jos sunt abrevierile folosite:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Modelele sunt din cartea aceasta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In loc de ac separat pentru tinut ochiurile in spate sau in fata la torsade, eu folosesc niste sarme, de fapt niste agrafe pentru hartie din acelea de sarma moale invelita in plastic (nu va mai spun cat de atenta trebuie sa fiu sa nu mi le fure pisicile, care abia atat asteapta, un obiect nou in mana mea). Tot agrafe pentru hartie folosesc si pe post de marker/separator pentru numarul de ochiuri. Sunt foarte bune mai ales daca le alegi in culori diferite, sa vezi exact modelele. Plus ca sunt incomparabil mai ieftine decat diversele markere de vanzare pe site-urile de profil Smile
tzushky
tzushky
helper
helper

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Sam 29 Oct 2011, 7:26 pm

Azi m-a apucat tricotatul. Am facut o brosa crosetata mai intai. Am avut doar poza dar, cu ajutor temeinic la... "Ajutor..." am descalcit si modelul. Dupa ce am facut brosa crosetata, mi s-au lipit degetele de andrele si, pe aceeasi schema, am tricotat-o. Simplu, ciorapeste. Dar imi place ce a iesit si o pun aici:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sper sa va placa si voua.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de carmenco Sam 29 Oct 2011, 7:43 pm

Samo, am avut o senzatie de emotie cand am vazut brosa, asa de mult mi-a placut. O vazusem dincolo pe cea crosetata care mi-a placut mult dar aceasta e cu mult mai distinsa. Iar culoarea se potriveste excelent modelului.
Felicitari si la cat mai multe!

carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Sam 29 Oct 2011, 7:50 pm

Ma bucur ca-ti place. Adevarul e ca se face mai usor cu andrele si nu se taseaza puful de la mohair. Pe cea crosetata am periat-o ca sa-i scot ceva puf la suprafata.


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Sam 29 Oct 2011, 7:50 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de tzushky Lun 31 Oct 2011, 9:34 pm

Iata si paturica pisicii. Intre timp am transformat-o in fata de perna, fiindca am gasit niste perne plate, pe placul pisicilor. Acum are fiecare tricotajul lui pe care sa stea Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tehnica folosita este aceasta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tzushky
tzushky
helper
helper

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de Uca Sam 12 Noi 2011, 12:02 pm

Samo, ce frumoasă este şi tricotată! Flowers Îmi poţi explica cam cum ai facut-o? Vreau şi eu una pentru un guleraş croşetat cu fir mohair şi cred că s-ar potrivi de minune ca şi formă şi textură.

tzushky, ţi-a ieşit bine. Arată frumos şi cred că pisicile sunt încântate.
Felicitari! flower

Mi-am făcut şi eu o pereche de papucei de casă. Nu am ştiut dacă să deschid sau nu topic nou, am găsit secţiune doar pentru copii.

Lână pentru împâslit, andrele de 4 mm şi talpici din pâslă.
Momentan arată aşa, dar vreau să le mai pun o talpă, încă nu ştiu din ce, deoarece mi se agaţă pâsla de mochetă şi se scămoşează:


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Până au ajuns la forma pe care o vedeţi, am mai desfăcut de două ori, căci nu îmi plăcea cum înmulţeam. Nu se aşezau bine, deloc.

Am reuşit să fac poze şi din timpul lucrului, o să fac şi un tutorial.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de valentinadof Sam 12 Noi 2011, 1:13 pm

Uca,sunt tare frumosi si impecabil executati!felicitari!Sa stii ca eu astept tutorialul! Flowers

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Sam 12 Noi 2011, 1:42 pm

Uca, te-ai aranjat pe iarna asta. Sunt tare frumosi papuceii tai.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de letho Sam 12 Noi 2011, 2:00 pm

Ce frumosi i-ai facut, Uca! Felicitari! Flowers
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de Uca Sam 12 Noi 2011, 2:04 pm

Valentina, Samo,Letho, vă mulţumesc! hug Nu mi-au ieşit chiar cum am vrut eu dar îmi plac şi aşa. Oricum o să am ocazia să perseverez căci deja vor toţi ai mei din familie, deci cel puţin şapte perechi, diferite mărimi, voi mai face. Laughing

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 12 Noi 2011, 4:49 pm

F. frumosi papucei Uca. Sa ii porti sanatoasa si spor la lucru pt. ceilalti. Asteptam poze!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 12 Noi 2011, 6:05 pm

Super botosi wink Felicitari! Ca idee pentru talpa , poate ai papuci de casa carora li s-a rupt fata exact la degetul mare , sau s-au dezlipt ( la mine asa se intampla) poti folosi tapa acelora cu conditia sa ii lipesti. Ma gandesc ca daca ii cosi se va toci ata foarte repede la purtat wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Sam 12 Noi 2011, 6:13 pm

Uca daca vrei sa cosi talpa iti dau ustensila mea de facut sant ca sa ingropi cusatura. Si uite asa mi-ai adus aminte ca balerinii mei isi asteapta de vreun an talpile:)))

Sunt bestiali botosii, imi place mult aspectul lor rustic! love love love Ma duc cu gandul la o seara linistita de iarna petrecuta la gura sobei, cu lucrul in maini si o cacao cu lapte fierbinte alaturi. Si pozele sunt super, ii pun foarte frumos in valoare si contribuie la crearea atmosferei de care ziceam mai sus.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii tricotate II - Pagina 6 Empty Re: Accesorii tricotate II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 14 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB