Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Link-uri utile catre tipare, pentru copii

+94
piciul
LRodica
any11
feerya
nico1206
ritame
PAULA CONSTANTIN
Dionisia
alice07
michelinebeaulieu
GinaP
plesa_simona
c_gabi77
carmensz
nalexandra
tinap7
dianacotiuga
cris_io_mat
lucyana
erika28sicilianu
CarmenClaudia
rivka
valentinadof
oliviamar
stefaniarrr
alexaaa08
alinutza_andrei08
Dodo-pui
geo
Floric
rosita
mnarcisa
corina corina
norelif
camybaby22
Gianina4ever
aidil
carmenzoe
StMihaela
sybex
fulguta28
Ionela.Radu
crinamaria26
musetel
bobitica
ALICET
Rox.ana
anto1999
cimpoesucamelia
violeta25
unique
Ioana Popa
anca viragh
rozina
Abinusu
bibitu
adelykitt
oana_007
zylv
teisoara
Uca
leonutza69
laurin
m-julie
mimmi
europolis
Amallya83
Maci
codruta-cosmina
scamutza
MihaelaT
dina_dorina
aurishta
cory74
lushca
geany
dandana
ancuta_ancuta
elena_florescu
mihamiha
zbughi_ro
MagdaMarin
danae
ramy
ilias
mada93
tomari
emi
totolina
aidaalex
Admina
oanabijux
natty
diada
98 participanți

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de LRodica Lun 17 Noi 2014, 7:12 pm

Bonete bucatar.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de any11 Mar 18 Noi 2014, 2:21 pm

Multumesc, LRodica, cam asa ar trebui sa arate si ce vreau eu sa fac.
any11
any11
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 02/05/2011

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de any11 Mar 18 Noi 2014, 2:40 pm

Ritame, rochita din video este superba!
any11
any11
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 02/05/2011

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de any11 Joi 20 Noi 2014, 10:11 am

am facut sortuletul de bucatar si boneta, sunt foarte incantata de ele!!!!

Mesaj 2

o sa pun o poza sa vedeti ce mi-a iesit imediat ce reusesc sa le scot din telefon (sa am si timp putin) Smile
Editat valentinadof
Any,daca vrei sa mai adaugi ceva si n-au trecut 24 de ore si n-a scris nimeni dupa tine, te rog sa folosesti functia EDIT.Te rog sa citesti regulamentul!Multumesc!


Imi cer scuze, multumesc pentru indrumari.


Ultima editare efectuata de catre any11 in Joi 20 Noi 2014, 3:39 pm, editata de 2 ori (Motiv : unit mesaje)
any11
any11
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 02/05/2011

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de tomari Mier 21 Ian 2015, 4:13 pm

Tutorial confectionare "Mei Tai"  link
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Admina Vin 23 Ian 2015, 7:59 pm

O gentuta de gustare, care se desface intr-un patrat pe care poti manca. Nu e tipar, sunt poze din timpul executiei si un video unde arata cum se inchide. AICI

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de piciul Sam 24 Ian 2015, 7:21 am

Faina idee Admina...e din 2013...aici un pdf cu o poza mai mare si e facut din neopren...acel material "scafandru" wink
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Admina Sam 24 Ian 2015, 7:43 am

Dap... nu stiu daca e exact acelasi tip. Stiu ca asta de la gentuta e unul buretos si destul de gros, cu tinuta. Se foloseste la huse de laptop, l-am mai vazut prin magazine de sport. Nu-l stiu pe scafandrul textil, cel de rochitici si fusticici. Smile
Merge facut si dintr-un soi de quilt/ sandwich de materiale, gen bumbac la exterior, vatelina si un material impermeabil la interior, cred.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de diada Sam 24 Ian 2015, 8:14 am

Super tare! Este neoprenul de fustici si rochitici, asa arata, poate putin mai subtire al nostru. Nu prea imi dau seama acum, cum sa-l croiesc, dar cu gentuta asta as face vanzare rade Si cred ca, avand 2 straturi de neopren iese exact ca in videoclip!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Admina Sam 31 Ian 2015, 7:52 pm

O colectie ENORMA, cu multe tipare pentru bebelusi, copii, adulti, haine si accesorii, etc.:  link AICI
Un exemplu din link-ul respectiv, o sepcuta-bandana: AICI
Unele nu mai sunt valabile, dar merita sa va uitati prin ele.

p.s. pun link-ul si la celalalt subiect cu tipare.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 19 Mar 2015, 2:26 am

Perna de alaptat. link
Foarte utila, pentru sprijinit mainile si tinut cald la mijloc, pt lasat bebeul in brate sa motaie dupa ce mananca (daca vreti sa il adormiti/linistiti), tinut bebeul intr-o pozitie cu capul mai sus (pentru digestie sau pur si simplu pentru dragalit)  
Eu am mai lungit un pic tiparul si i-am pus si niste snururi din material pe fiecare parte ca sa vina de jur imprejur si sa poata fi prinsa. Asa sta bine si o dau jos abia dupa ce am pus copilul in pat sau alt loc, fara sa am grija pernei. Verificati in functie de dimensiunile voastre cat ar mai trebui lungit, daca vreti sa modificati.
A! si fermoarul cred ca merge si pe exterior.

Eu sunt deja fan aceasta perna!
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Uca Joi 19 Mar 2015, 8:58 am

Și eu mi-am făcut. Știu că costa foarte mult atunci și am preferat să-mi fac.
A fost utilă, iar după ce începuse Ioana să stea în șezut am utilizat-o și ca suport de sprijin pentru ea.
Nu e greu de făcut și nici nu i-am pus fermoar, am cusut-o complet.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Samarineanca Sam 21 Mar 2015, 12:14 am

Da, e intre 100 si 300 ron, nu ma intreba de ce, ca nu pricep. Vad ca toate lucrurile care tin de bebei/copii sunt scumpe rau. Nu reflecta calitatea sau costurile, ci se bazeaza pe instinctul si nevoia noastra. Noroc ca mamicile pricepute croitoresc! Smile

Eu i-am facut si husa separata, ca poate vreau s-o spal. Aveam ce e drept materialul in casa. Sta si mai batoasa in felul asta, unde mai pui ca e si trendy wink Macar atat, daca tot nu mai apuc sa port vreun lucru mai elegant sau sa ma fardez vreodata.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de gaza Sam 21 Mar 2015, 10:07 am

Samarineanca Felicitari pentru bebe! pupi Mi-amintesc si eu de perioada cand ma prindea dupa amiaza imbracata tot in pijamale.

Si da, e tare bine cand mamicile se pricep la croitorie. Sunt de aceeasi parere cu tine, ca tare mai sunt scumpe lucrurile pentru copii. Reusita si utila perna de alaptat. Felicitari!hug
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Samarineanca Lun 23 Mar 2015, 1:55 pm

Multumesc mult, gaza! pupi
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Admina Vin 03 Apr 2015, 9:35 am

Husa pentru cosul de cumparaturi sau scaunul de copii din restaurante, cand ne-am saturat sa le stergem si sa le igienizam, e mai simplu sa punem husa de acasa si sa punem copilul pe curat.
link Aici

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de adina_lg Vin 04 Sept 2015, 9:31 pm

Idei de organizat jucariile: aici.
De cusut: perne in care se baga jucariile aici.
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de anex07maia Mar 27 Oct 2015, 7:41 pm

ottobre 1-2015 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
anex07maia
anex07maia
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : romania
Data de inscriere : 27/03/2015

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 9 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB