Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyAstazi la 06:43 Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 09:18 Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 08:11 Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 15:30 Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 06:04 Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 23:44 Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 07:53 Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 08:36 Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 09:37 Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 16:49 Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 21:04 Scris de Dorulet

» Pirogravura
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 Scris de Dorulet

» Despre noi
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 08:29 Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 21:54 Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 14:59 Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 09:03 Scris de diada

» Hyundai 668
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 Scris de LRodica


Link-uri utile catre tipare, pentru copii

+94
piciul
LRodica
any11
feerya
nico1206
ritame
PAULA CONSTANTIN
Dionisia
alice07
michelinebeaulieu
GinaP
plesa_simona
c_gabi77
carmensz
nalexandra
tinap7
dianacotiuga
cris_io_mat
lucyana
erika28sicilianu
CarmenClaudia
rivka
valentinadof
oliviamar
stefaniarrr
alexaaa08
alinutza_andrei08
Dodo-pui
geo
Floric
rosita
mnarcisa
corina corina
norelif
camybaby22
Gianina4ever
aidil
carmenzoe
StMihaela
sybex
fulguta28
Ionela.Radu
crinamaria26
musetel
bobitica
ALICET
Rox.ana
anto1999
cimpoesucamelia
violeta25
unique
Ioana Popa
anca viragh
rozina
Abinusu
bibitu
adelykitt
oana_007
zylv
teisoara
Uca
leonutza69
laurin
m-julie
mimmi
europolis
Amallya83
Maci
codruta-cosmina
scamutza
MihaelaT
dina_dorina
aurishta
cory74
lushca
geany
dandana
ancuta_ancuta
elena_florescu
mihamiha
zbughi_ro
MagdaMarin
danae
ramy
ilias
mada93
tomari
emi
totolina
aidaalex
Admina
oanabijux
natty
diada
98 participanți

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de oliviamar Lun 22 Oct 2012, 20:13

Am inceput scoala si la uniforma de scoala e nevoie de camasa. Vreau sa ii fac eu fetei mele cateva camasi ca in magazin sunt destul de scumpe. Are cineva vreun tipar pentru camasi de fetite de 7 ani, sau mai mari? kiss
oliviamar
oliviamar
helper
helper

Numarul mesajelor : 39
Localizare : ludus
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de sybex Mar 23 Oct 2012, 10:41

Olivia, trimite-mi prin PM o adresa de mail.
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de oliviamar Joi 25 Oct 2012, 19:52

Multumesc mult. Am deschis mailul si imi par interesante camasile... Acum sa vad daca reusesc. Ce material ar fi mai potrivit? Cam cat imi trebuie? Si ultima: Daca las sa se imprime normal, adica sa se seteze automat nu e bine?
oliviamar
oliviamar
helper
helper

Numarul mesajelor : 39
Localizare : ludus
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de sybex Lun 29 Oct 2012, 12:00

oliviamar a scris:Multumesc mult. Am deschis mailul si imi par interesante camasile... Acum sa vad daca reusesc. Ce material ar fi mai potrivit? Cam cat imi trebuie? Si ultima: Daca las sa se imprime normal, adica sa se seteze automat nu e bine?

Listarea tiparului trebuie facuta conform instructiunilor trasnmise pe mail. In caz contrar marimea nu va corespunde cu realitatea.
Am trimis pe mail si instructiunile tiparului.
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Admina Sam 03 Noi 2012, 00:45

Tutoriale gratis pentru cateva lucrusoare de copilasi si de mamici wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de valentinadof Sam 03 Noi 2012, 14:46

Ei,ce link fain!Multumesc!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de rivka Mar 20 Noi 2012, 17:06

fetelor strig si eu dupa ajutorul vostru ajutor caut tipare pt paltoane care aveti scoase ca imi prin urechile cand vine vorba de descarcat de pe net zid
vreau sa-i fac la fica mea cea mai mica (cea din poza ) un palton
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de CarmenClaudia Sam 01 Dec 2012, 22:29

Buna fetelor.Ma tot uit pe aici ce lucruri frumoase faceti voi pentru copiii vostri. Eu acum incerc sa ii fac nepotelului meu un costum pentru serbarea de Craciun.Imediat ce il termin o sa atasez si poze.Eu sunt la inceput de drum in ale croitoriei ,dar imi place si sper sa reusesc cu timpul sa fac lucruri si mai frumoase si mai reusit finisate.Spor la cusut tuturor!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de oliviamar Dum 02 Dec 2012, 10:01

Am reusit sa termin o camasa pt fetita, dar am facut-o din una mai veche de-a sotului. Pot spune ca am impuscat 2 iepuri. Nu a iesit chiar bine, dar ... mai insistam. Voi vedea in viitor cum o sa iasa. Sper ca voi progresa. Multumesc Sybex pentru sprijin si pentru promptitudinea cu care m-ai ajutat.
Trebuie sa pun si eu poze intr-o zi .... dar am unele probleme cu atasarea pozelor. Eu de obicei citesc, nu scriu.
Spor la treaba tuturor!
oliviamar
oliviamar
helper
helper

Numarul mesajelor : 39
Localizare : ludus
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de aurishta Dum 02 Dec 2012, 10:07

Excelent aplauze , te asteptam cu poze! Chiar daca nu este perfecta, nu are nimic, cu timpul te vei perfectiona. Am vazut multe confectii "de gata" cu greseli mari de executie, dar clientul , de cele mai multe ori, le observa abia acasa. Asa ca ...se intampla si la case mai mari Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de erika28sicilianu Sam 06 Apr 2013, 23:45

Tin sa-i multumesc lui Mada93 pentru link-urile cu reviste cu hainute de copii! Deocamdata am luat doar una, deoarece am vrut sa vad daca sunt ok.....si chiar sunt cu chestii foarte dragute....va trebuie sa pierd putin timp pe calculator(in loc sa stau la masina de cusut) si sa iau toate revistele, ca merita.
Multumesc inca o data!
erika28sicilianu
erika28sicilianu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 39
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 28/10/2011

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de lucyana Mar 30 Apr 2013, 10:54

Nu mai puteti pune revista Burda 2009 la descarcat? va rog
lucyana
lucyana
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 30/04/2013

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de diada Joi 01 Aug 2013, 07:59

adriuta a scris:
Am gasit intamplator pe net urmatoarele pagini si m-am gandit imediat la voi si nuvreau sa irosim bunatate de iedi. Sunt 15 pagini (numerotate in josul paginii) pline de idei si de culoare.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sper sa va placa kiss

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 01 Aug 2013, 16:30

Speri sa ne placa?!!!!putin spus....ce minunatii am vazut!nu a fost un model,o rochita,un costumas,gentuta si orice altceva sa nu ma faca sa zic: Doamne ce frumos!ce materiale si ce combinatii superbe,ce broderii puse pe ele...hehee ce mi-ar place sa stiu si eu sa fac asa ceva (sau ma rog,pe aproape:wink: )...superb!
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de dianacotiuga Mar 03 Sept 2013, 13:56

buna ziua .sant o croitoreasa de forma .ma puteti ajuta la un tipar de fusta?vreau sa transfer pensele ,sa construiesc o corseleta si m-am impotmolit.imi indicati o sursa unde pot invata?multumesc
dianacotiuga
dianacotiuga
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : net
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Admina Sam 12 Oct 2013, 10:33

Un site cu tipare si tutoriale video, gratis, pentru articole din polar. Multe sunt pentru copii, dar se gasesc si pentru adulti.wink  Aici

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de tinap7 Joi 28 Noi 2013, 16:21

revista
SEW BEAUTIFUL - OCTOBER/NOVEMBER 2013 si linkul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tinap7
tinap7
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bc
Data de inscriere : 26/01/2012

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de diada Lun 06 Ian 2014, 18:53

tipar rochie bebelusi

pantalonasi bb

cum sa faci o rochita dintr-un pulover

jupon copii (super tare)


Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 06 Ian 2014, 21:13, editata de 1 ori (Motiv : inca un link)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de nalexandra Lun 10 Feb 2014, 13:25

Buna ziua!va urmaresc asa din umbra,nu am reusit sa postez mai ales ca nu prea le am cu ale croitoriei insa imi place foarte mult,am ce invata de la voi si sper sa ma primiti cu drag!Nu stiu daca adresez corect intrebarea aici am vazut ca a postat cineva o adresa cu rochite pentru fete. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pe mine ma intereseaza rochita aceea alba(unde fetita sta pe scaun). Nu stiu cum sa i croiesc maneca rochitei fiind incepatoare in ale croitoriei!ma poate ajuta cineva?multumesc mult!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Lun 10 Feb 2014, 22:13, editata de 1 ori (Motiv : Pus poza in loc de link)
nalexandra
nalexandra
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : nalexandra85@yahoo.com
Data de inscriere : 01/09/2012

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de carmensz Lun 10 Mar 2014, 17:42

Am mai gasit un site cu tipare gratuite, sunt si pentru copii destule
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 10 Mar 2014, 21:15

Multumim!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de c_gabi77 Joi 03 Apr 2014, 17:13

sybex a scris:Olivia, trimite-mi prin PM o adresa de mail.

buna,
m-ar interesa si pe mine aceste tipare - mi le trimiti te rog pe mail?
c_gabi77
c_gabi77
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/03/2014

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty as avea nevoie de ajutor

Mesaj Scris de plesa_simona Vin 23 Mai 2014, 22:07

Fetita mea are nevoie de o rochita pt dans sportiv. Daca ma poate ajuta cineva cu idei sau tipare, as fi recunoscatoare.
Multumesc
plesa_simona
plesa_simona
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : cj
Data de inscriere : 23/05/2014

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Admina Sam 24 Mai 2014, 03:21

La Baz.ar se cumpara si se vand produse. Nu cred ca ideile si tiparele vrei sa le cumperi. Mut subiectul la Croitorie.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de GinaP Mier 25 Iun 2014, 10:58

Vin si eu aici cu un link cu hainute, mai bine spus rochite Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sper sa va placa si sa va fie de folos  wink 
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 8 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB