Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

+84
diblaru maria
adelina24
IOANA 80
csilla
Angela2011
Giobsy
zylv
oanapip
Cristina_Ionela
danniela
margot
ionela stefan
europolis
Kristina
SilviaDumitrescu
Clio_Ela
Uca
zahariaelouise
nicopop
annamaria26985
MagdaMarin
corina corina
aurishta
lord_lesy
LORIMAR
dienutzababy
Maci
piciul
moruna
regis
cris_27
mariaz_09
betymi72
canadianca50
vero79
rozina
tiana
dktimi
rosita
arielas
margelutamea
Gabiuta
violetas
RamonaM
Avi
gagaritz
andreeaX
danabekk
cretu_veronica22
Floren
luminita_khader
mariaisfs
mickyta
came_lia
danae
mnarcisa
lora17
scamutza
mdlupu
TM
LYNDA
anc@
Ileana G
Laila
AlinaJ.Bijoux
feliciagl
clodi
MihaelaT
amnro
degetica
Fran78cesca
67dana
vilcris
firimitura
teisoara
aisha
nina
viorica
Admina
Camy
diada
tomari
irish05
arime
88 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de gagaritz Mar 22 Iun 2010, 8:17 pm

diada si eu folosesc uneori cub de 50 de gr dar il tai in 6 buc ,imi creste bine piinea,nu are gust de drojdie deloc,sa nu aiba 1350 piinea??,poate m-am inselat la gramajul piini,!ma uit si revin ,dar astea is cantitatile care le folosesc de multa vreme si imi place mult cum iese,chiar acuma am una la copt ,iti pun o pozica cind e gata sa vezi cum arata! gata piinica ,am cintarit-o acum are 1kg si pun si o pozica !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 22 Iun 2010, 11:38 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit link cu poza)
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 25 Iun 2010, 4:31 pm

Azi am facut o paine, in aparatul de paine. Inca nu e gata si sunt tare curioasa cum va iesi deoarece nu am mai facut nici o data paine cu verdeturi!!! Reteta o am de oe internet si mi s-a parut tare interesanta si m-am hotarat sa o incerc!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de luminita_khader Lun 28 Iun 2010, 9:17 am

Chifle cu usturoi si ierburi de Provence
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ingrediente: * - Ne trebuie pentru aluat: * 350 g faina * 220 ml apa calduta * 7 g drojdie uscata * 1 lingurita sare * - Ingrediente umplutura: * 4 catei de usturoi * 1 lingurita rasa ierburi Provence * 80 g unt * 10 fire patrunjel tocat Mod de preparare: Amestecam faina cu drojdia uscata, sarea si apa si framantam aluatul cam 15 minute. Il acoperim si il lasam la crescut intr-un loc caldut cel putin o ora. Intre timp omogenizam untul la temperatura camerei cu usturoiul pisat, patrunjelul si ierburile de Provence pana rezulta o pasta. Impartim compozitia in 3 parti. Dupa ce a crescut aluatul il impartim in 3 bucati egale pe care le intindem pe rand in 3 foi subtiri de forma dreptunghiulara. Ungem fiecare foaie cu compozitia de unt, dupa care rulam sub forma de sul. Cu ajutorul unui cutit ascutit crestam ruloul de-a lungul de la un capat la celalalt (la unul din capete nu taiem pana la final, ci lasam 2cm). Apoi ungem o laterala cu putin unt si rulam sub forma aceasta, iar capatul care nu e taiat pana la final il bagam usor dedesubtul ruloului. Formam 3 rulouri pe care le punem in tava pe hartie de copt si le mai lasam la crescut 15-30 minute. Le dam la cuptor la foc mediu aproximativ 35-40 minute, pana se rumenesc.
ierburi de Provence-detalii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
luminita_khader
luminita_khader
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 217
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 28 Iun 2010, 9:35 pm

Mi-a iesit super painea. Am mancat-o deja!! Pacat ca nu i-am facut macar o poza sa vedeti cat de frumoasa a fost si cat de bine a crescut!!! Embarassed

Atasez si poza cu reteta, poate vrea cineva sa incerce!!! wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Avi Mar 29 Iun 2010, 1:58 pm

Ti s-a copt bine painea cu verdeata? Trebuie sa fi pus putina verdeata ca sa nu se ingreuneze prea mult painica si sa nu se coaca.
Avi
Avi
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/05/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 29 Iun 2010, 2:16 pm

Da, painea s-a copt f. bine, chiar a crescut mai mult decat ma asteptam ei!!!! Eu am pus verdeata dupa ochi, nu dupa reteta, atat cat am crezut eu ca e suficient!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de teisoara Sam 24 Iul 2010, 5:59 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img]http:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Eu foloseam numai drojdie uscata la masina de paine,am reusit sa ghicesc si cantit.optima de drojdie vie pt.o paine.(o jumatate de cubulet de 25 gr.pt.500 g faina)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre teisoara in Sam 24 Iul 2010, 7:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat poze)
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de RamonaM Lun 25 Oct 2010, 1:32 pm

De ce mi se sfarama painea de casa, o fac la cuptor
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de violetas Dum 21 Noi 2010, 7:50 pm

Va invit la o felie de paine facuta la aparat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 21 Noi 2010, 8:59 pm

Multumim de invitatie..........
Ai incercat si cu seminte?Eu cel mai des fac cu chimen.Minunata foame .
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de violetas Dum 21 Noi 2010, 9:05 pm

Kyky, chiar voiam sa intreb daca a facut cineva si cu seminte. Mai folosesti si alte seminte in afara de chimen?
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de margelutamea Dum 21 Noi 2010, 9:06 pm

Cred ca si cu niste ciupercute taiate foare marunt ar merge.
Sau cum mai fac la unele centre de paine: cu masline.
A incercat careva?
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 21 Noi 2010, 9:36 pm

Cu ciuperci ??? nu cred.Poate uscate.O incruzeste ...........asa imi zice flerul de gospodina "batrina".Cu masline cred ca e altceva.

wink
Seminte da,am incercat.Dar fiicei mele ,care oricum nu maninca decit rareori piine,nu ii plac combinatiile.Asa ca de cele mai multe ori o fac simpla si din faina neagra.Mi se pare mai gustoasa.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de margelutamea Mar 30 Noi 2010, 9:13 pm

Am incercat si eu sa fac paine (fara aparat).
Cea care e singura in poza e simpla alba, iar celelalte 2 sunt cu tarate.
Au fost delicioaseee foame



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 30 Noi 2010, 9:31 pm

Yamiiiiiiiiiiii...........desi am halit ceva tot imi face cu ochiul foame calda si cu unt si sare..........mamaaaaaaaaaaaa............
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 30 Noi 2010, 9:49 pm

Kyky a scris:Yamiiiiiiiiiiii...........desi am halit ceva tot imi face cu ochiul foame calda si cu unt si sare..........mamaaaaaaaaaaaa............
...si vreo doua rosii sau ridichi foame

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de margelutamea Mar 30 Noi 2010, 11:08 pm

Eu halesc acum ultimele felii din cele cu tarate, cu gem de prune (facut tot de mine desigur).
E mortal!!! bucurie
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de arielas Mier 01 Dec 2010, 7:35 am

Eu fac tot timpul paine in casa de vreun an si jumatate.........Nu ne mai saturam de ea. Nu mi-am cumparat aparat, desi in rest am tot felul de gadget-uri in bucatarie. Painea mea e gata de mancat in 2 ore, pe cand la aparat.........Nu vreau sa supar pe cele cu aparat love
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


V-am facut pofta?
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 01 Dec 2010, 8:51 am

Da asa este>.Ai dreptate Arielas.Pe mine una nu ma superi de loc.Dureaza intr-adevar 3 ore dar e f.f. bun pentru cozonaci ca ii framintaaaaaaaaaaaaaaaa............ Smile

Pofta???????????????Balesc de-a dreptul la vederea pozelor Smile
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Admina Mier 01 Dec 2010, 11:00 am

Arielas, de acord cu tine. Nici eu nu am aparat. wink Dar imi place sa framant; am o fixatie, consider ca punand mana pe aluat, ii insufli o stare de bine si creste mai ceva decat framantat de aparat.Smile Si impletitele tale arata minunat, mi-e o pofta... foame
Cred ca fac si eu o paine neagra, azi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de margelutamea Mier 01 Dec 2010, 1:22 pm

Si mie imi place foarte mult sa framant, simt ca fac ceva deosebit cu mainile mele, ma face sa ma simt mai bine.
Chiar daca mi-ar face cineva cadou un aparat de facut paine, tot cu mainile as framanta love
Aparatul cred ca e potrivit pentru cei/cele cara nu au foarte mult timp la dispozitie (in acest ma bucur tare mult ca sunt casnica wink )
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de rosita Mier 01 Dec 2010, 9:07 pm

Hai ca am terminat de citit tot topicul despre paine, lol! Si eu am inceput sa fac paine acasa de vreun an de zile, pentru ca vroiam sa imi iau aparat si vroiam sa vad daca imi place ideea de a face paine in casa. Si am ajuns la concluzia ca imi place sa fac paine cu mainile si nu mi-am mai luat aparat. Cel mai des fac o combinatie de faina integrala + faina alba iar in rest reteta e cea de baza: drojdie, apa, sare, miere, putin ulei. Ce stiu ca nu consum din prima (se mai intampla Smile ) tai felii cand se raceste painea, si le pun la congelator.
Visul meu este sa fac o focaccia cum am mancat in restaurantele italienesti, aceea cu miezul care pare putin mai umed si mai putin sfaramicios decat painea obisnuita. Retetele de focaccia pe care le-am vazut si incercat pana acum imi pare ca sunt cele de paine clasica, inca mai caut reteta perfecta foame
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de dktimi Mar 21 Dec 2010, 6:19 pm

Am si eu un aparat de preparat paine, Alaska. La inceput sotul a facut cateva experimente dupa retetele din carticica aparatului, apoi am incercat si eu.

Iata o reteta care s-a dovedit a fi potrivita:
- 50 ml lapte
- 1 lingura zahar (partea mai mare a linguritei duble)
- 15 g drojdie cruda
- 200 ml apa calduta
- 1 lingura sare
- 2 linguri de ulei de masline
- 250 g faina alba
- 250 g faina neagra (integrala)

O sa postez si cateva poze saptamana aceasta. De cand am cumparat masina de facut paine, nu am mai luat paine din magazin - painea facuta acasa are un gust mai bun, si spre mirarea mea, ramane proaspata mai multe zile. Initial nu am vrut sa cumparam acest aparat, dar ma bucur ca sotul a insistat.

dktimi
dktimi
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Varsta : 37
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de tiana Mar 21 Dec 2010, 8:32 pm

fetelor la MEGA IMAGE este faina cu 7 cereale la 2kg si faina integrala tot la 2 kg.pretul unei pungi e 10 lei.E convenabil si painea este foarte buna! de mult nu mai mancam paine alba! incercati si o sa va convingeti. Si inca un amanunt;cu 20 min inainte de a o scoate din cuptor se un ge painea cu lapte pt luciu!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de rosita Mar 21 Dec 2010, 10:53 pm

Tiana, am cumparat si eu faina aia din 7 cereale odata, e interesanta textura painii daca o faci cu ea, dar din cate imi aduc aminte, la ingrediente erau trecute niste chestii de genul conservanti sau nu stiu ce amelioratori. Asa ca m-am intors la faina mea macinata din grau integral ca e mai bio Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 5 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB