Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Probleme tehnice (masini de cusut) 2

+96
afilimonb
oanah
ancabanu
dansdk
carmenlenuta
clauditza
ocrucianu
peskaroosh
aidil
valentinadof
Aurora31
valentina_d1986
kerkyra
dana3082001
cilia24
maddy0805
despina13cucli
gogu1
ruca
glamvintage
cif2010
marius aur
danielabordei
alfacosmin
IOANA 80
silkpilk
Larisa
ChrisReeana
tuki_cocu
alice07
ALICET
andrasonia
M.Emilia
alinutza_andrei08
nicopop
monica11
diada
Chirrox13
ileana cosanzeana
nicoleta_mc
ellybijoux
clodi
alexia
louise27
symos
dimaoana
vero50
moruna
ancuta_ancuta
aurishta
vilcris
nastureicolorati
kla78
rianna
mykya
danyelyta28badea
emmancita
la261019
iulia1512
MihaelaT
EuIrinuca
nicoleta_vls
mdlupu
i.xell
danae
p93ia62a89
Adela Ispas
violeta25
Camy
angells
stoy
mariaz_09
Admina
Savu Ramona
margot
alexaaa08
arielas
rosita
danabarbu2007
aurelia.c
mariag
gaza
anemarie
lucianemil
norelif
tomari
laurin
jade84
avramescu
Vitrina
geany
niculaie
amoni
Karina33
Uca
MagdaMarin
100 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Dum 11 Sept 2011, 1:14 pm

La masina mea overlock, trebuie sa ung doar doua puncte, deoarece la fel se specifica restul sunt din materiale speciale si nu necesita ungere. Insa daca la tine merge lent, nu o fi de la curent? La masina overlock (vorbesc de asta ca e ceva de capul ei si sunt in faza de studiu al ei), am 3 trepte de stabilit viteza de coasere, iar cand apas viteza cea mai mica, apas pedala la maxim si merge inca incet, cum schimb viteza, creste numarul intelapturilor pe minut, deci de-asta ma gandesc ca e posibil sa fie de la pedala.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Larisa Dum 11 Sept 2011, 1:22 pm

Asa e si la liniara cu ungerea, am uitat sa specific ca ori sunt unse din fabrica si noi nu mai trebuie sa le ungem in acele locuri "interzise" ori cum spui tu Geany sunt materiale speciale si doar acea tija deasupra acului mai trebuie unsa din cand in cand cand nu mai are ulei pe ea.
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de rosita Dum 11 Sept 2011, 6:06 pm

Aurelia am patit si eu ceva de genul asta, si mi-am dat seama ca era de vina priza. La mine nu a fost greu sa deduc pentru ca si liniara si triplockul erau bagate in acelasi triplu stecher, ca altfel nu cred ca ma prindeam, m-as fi gandit ca si tine, ca are ceva masina.
Din ce scrie in linkul tau, eu inteleg ca masina nu trebuie unsa deloc, niciodata, pentru ca pot aparea probleme.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Rugaminte

Mesaj Scris de silkpilk Mar 13 Sept 2011, 9:48 am

Buna ziua tuturor. Am vazut ca se ofera mult ajutor aici. Poate ma poate ajuta si pe mine cineva care detine o masina de cusut veche, ileana de prin `64 si mai are inca manualul de utilizare, cu o scanare ceva. Pot sa il si cumpar. Multumiri Merci
silkpilk
silkpilk
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Galati
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 06 Oct 2011, 2:30 pm

Manuale masini de cusut in engleza AICI

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 16 Oct 2011, 10:08 am

Inca un MANUAL al unei masini vechi simple dar eficienta.

In el veti gasi si cum se fac butonierele la o masinuta fara pretentii.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pun in scest subiect manualele deoarece aici intreaba fetele care vor manuale de masini de cusut.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de IOANA 80 Mar 18 Oct 2011, 10:43 am

buna ziua am si eu o problema cu masina de cusut imi rupe acele si se intampla foarte des ,ce as putea sa fac acele sunt din setul ei original dar nu mai am decat unu si mi-e groaza sa mai cos cand mi-e lumea mai draga pocneste .Va rog dati-mi un sfat.multumesc
IOANA 80
IOANA 80
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : CARANSEBES
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 18 Oct 2011, 10:56 am

Ce masina ai?
Sunt mai multe cauze,care ar duce la ruperea acelor.
Una e dereglarea griferului (o piesa in care se baga sponul /mosorul de ata)si acul loveste in el.
Si mama a patit-o si in final a trebuit schimbat griferul(masina a costat 150 euro iar griferul 50)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Alta cauza ar fi pozitia acului care nu e pe centru si loveste piciorusul.
Pune si tu o poza cu masina sa vedem ce model e.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de IOANA 80 Mier 19 Oct 2011, 8:46 am

buna din nou voi pune azi dupa masa o poza cu masina de cusut multumesc pentru raspunsul rapid pe care l-am primit ,nu prea ma pricep eu ff mult la masinile de cusut doar lucruri de baza si ceea ce este necesar de coasere .va pup
IOANA 80
IOANA 80
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : CARANSEBES
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurishta Mier 19 Oct 2011, 2:44 pm

Ioana, coboara incet bratul masinii si vezi daca se atinge de ceva, daca se aude vreun zgomot nefiresc.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de IOANA 80 Vin 21 Oct 2011, 10:03 am

buna imi pare rau nu pot atasa poze cu masina mea ca nu mai pot conecta telefonul la leptop nu imi mai recunoaste cablu usb al telefonului dar masina este un privileg 310 cu 2 tije pt mosoare acul nu prinde in nimic cand il cobor dar parca are un sunet matalic cam derajant pe care nu l-am mai auzit ,ca sa se adune toate cealalta masina de cusut pfaff 197 face ata lana dedesub si nu am umblat la nimic decat am adunat ata pe bobina ,parca au inebunit sau stresul o fi de vina si nerabdarea mea ? of va rog ajutati-ma cu un sfat oricum am rugat pe cineva care merge in oras sa imi cumpere un dispozitiv bluetooth pentru poze .Multumesc va pup
IOANA 80
IOANA 80
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : CARANSEBES
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Admina Vin 21 Oct 2011, 10:31 am

In primul rand, te rog foloseste semne de punctuatie, pentru ca nu prea se intelege ce anume te deranjeaza la masina.
Din cate deduc, iti aduna ata la suveica si se aude un zgomot metalic cand incerci sa cosi (probabil loveste acul in suveica). Schimba tot: papiota de ata, de sus; rebobineaza o bobina noua si vezi sa fie corect infirata ata pe ea; acul pune-l pana sus, cat de mult incape si schimba-l pe cel existent pe masina. Nu mai apasa pe pedala, sa nu strici ceva, invarte cu mana de la roata din drepata masinii, cu rabdare.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Greiferul nu intoarce ata pentru a realiza cusatura

Mesaj Scris de alfacosmin Mier 26 Oct 2011, 9:57 pm

Am o masina de cusut privileg superstar electronic.Am primit-o cadou , dar nu este noua. Nu sunt specializat in cusut, dar am testat produsul cand l-am primit si a mers perfect. Dupa ce s-a jucat si altcineva la masina, aceasta nu a mai cusut. Ata intra in locasul de jos si se incurca acolo. de fapt masina nu coase nici macar 2 bucle, sau doi pasi cum se spune.Greifarul nu duce ata sa treaca peste piesa rotativa, si se intepeneste pe acolo, ...Vreau sa aflu ce defect are pentru a remedia problema. Credeti ca este foarte complicat? atunci...dati-mi un sfat, de profesionisti ! Multumesc.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 26 Oct 2011, 10:41 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiect mutat de la Tehnic si fuzionare)
alfacosmin
alfacosmin
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/10/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de ellybijoux Mier 26 Oct 2011, 11:33 pm

Salutare,

Magda merci din nou pentru video-urile pe care le-ai postat aici, cele cu butonierele. Am vazut ca ai gasit si intr-o carte si ai atasat poze. Mi-au fost de un real ajutor, ieri si azi am facut butoniere la masina si am terminat mult mai repede. Asa am descoperit ca masina mea cea simpla face si broderie :D. Sper sa am timp weekend-ul acesta sa fac poze la noile creatii ;).

@alfacosmin: eu cred ca este pusa ata in ac invers sau acul este pus invers. Am patit si eu la inceput. ;)
ellybijoux
ellybijoux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 36
Localizare : Iasi, Romania
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Joi 27 Oct 2011, 9:54 am

alfacosmin, asa am patit eu cand mi-a scapat infirarea conducatorului de ata. Deci, vezi daca infirarea este corect facuta. Poate chiar nu este defect nimic. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de danielabordei Joi 27 Oct 2011, 10:07 am

Buna! Are cineva Singer 4210? Am o problema la ea, in sensul ca daca cos materiale subtiri (gen matase) pe dedesubt nu-mi prinde ata, adica daca trag de ea iese pur si simplu. Am reglat tensiunea in toate felurile si nimic. Poate stie cineva vreun service sau mecanic in Buzau? Sau un sfat Merci
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Joi 27 Oct 2011, 10:24 am

Daniela, nu ai la masina surub/buton de reglare a presiunii piciorusului?
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurelia.c Joi 27 Oct 2011, 10:35 am

daniela am patit si eu asa la triplock... la materiale subtiri nu-mi prindea ata... am descoperit ca era de la ac, se uzase si nemaifiind foarte ascutit nu impungea tot timpul materialul. L-am schimbat si s-a rezolvat.
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de danielabordei Joi 27 Oct 2011, 11:07 am

Geany, am reglat-o de la butonul de tensiune a atei. Explica-mi, te rog, mai clar de unde as mai putea sa o reglez. Acul imi impunge materialul, cand te uiti la ea pare ca e cusut, cu toate ca nu arata cusatura la fel ca pe fata, dar cand tragi de ata pur si simplu se desira.
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Joi 27 Oct 2011, 11:32 am

Pentru ca nu cunosc masina si nici sa vorbesc prostii nu vreau, am gasit o poza pe care am insemnat punctul de care vorbeasc. Este un surub gros care se afla pe masina de cusut.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cum spuneau si fetele mai sus, verifica si acul, eventual infireaza masina complet inca o data .
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de danielabordei Joi 27 Oct 2011, 12:43 pm

Multumesc, Geany! Nu stiam ca se poate regla si de acolo. O sa incerc sa vad cum coase (asta maine) hug
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty masina de cusut ileana

Mesaj Scris de marius aur Dum 06 Noi 2011, 11:11 am

de ce scoate ata din ac cand vrea sa coase sotia nu prea ne pricepem nea dato si noua cineva. MULTUMIN
marius aur
marius aur
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 1
Localizare : POduleni
Data de inscriere : 06/11/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de cif2010 Dum 06 Noi 2011, 11:23 am

este posibil ca ata sa nu fie introdusa corect pe traseu, intinzatorul sa fie prea strans,
inainte de a baga ata in ac trage de ata si vezi ce rezistenta opune, trebuie sa circule relativ usor, daca arculetul se ridica usor dar totusi tine desurubeaza de intinzator pana cand merge relativ usor, cel mai bine se regleaza pe cusatura sa fie uniforma pe ambele parti
bafta
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Masina de cusut veche dar noua!

Mesaj Scris de glamvintage Mar 08 Noi 2011, 2:16 pm

Buna fetelor,
Am o masina de cusut veche, ruseasca, Chaika(Pescarus, parca) dar nefolosita pana acum. Incerc sa cos cu ea dar nu reusesc pentru ca mi se tot rupe ata in partea de jos, unde este acel mosorel, in masa. Scuze ca nu ma exprim foarte bine dar sunt foarte noua in domeniu, am mai cusut pe vremuri dar am inceput sa uit, sincer.
Am mare nevoie de ajutor, indrumari?
Ce sa verific?
Cum sa procedez?
Manualul este in rusa su nu-l inteleg deloc, fac eforturi cu google translate dar dureaza
4ever!
HEEELP!!!!
[i]
glamvintage
glamvintage
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurishta Mar 08 Noi 2011, 2:24 pm

Poate fi prea tensionata ata din suveica. Mai spune-ne despre masina, este in buna stare, curatata, unsa?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB