Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Probleme tehnice (masini de cusut) 2

+96
afilimonb
oanah
ancabanu
dansdk
carmenlenuta
clauditza
ocrucianu
peskaroosh
aidil
valentinadof
Aurora31
valentina_d1986
kerkyra
dana3082001
cilia24
maddy0805
despina13cucli
gogu1
ruca
glamvintage
cif2010
marius aur
danielabordei
alfacosmin
IOANA 80
silkpilk
Larisa
ChrisReeana
tuki_cocu
alice07
ALICET
andrasonia
M.Emilia
alinutza_andrei08
nicopop
monica11
diada
Chirrox13
ileana cosanzeana
nicoleta_mc
ellybijoux
clodi
alexia
louise27
symos
dimaoana
vero50
moruna
ancuta_ancuta
aurishta
vilcris
nastureicolorati
kla78
rianna
mykya
danyelyta28badea
emmancita
la261019
iulia1512
MihaelaT
EuIrinuca
nicoleta_vls
mdlupu
i.xell
danae
p93ia62a89
Adela Ispas
violeta25
Camy
angells
stoy
mariaz_09
Admina
Savu Ramona
margot
alexaaa08
arielas
rosita
danabarbu2007
aurelia.c
mariag
gaza
anemarie
lucianemil
norelif
tomari
laurin
jade84
avramescu
Vitrina
geany
niculaie
amoni
Karina33
Uca
MagdaMarin
100 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Vin 27 Mai 2011, 3:24 pm

multumesc Karina,am dat-o la cineva si a zis ca treb schimbata ca e largita(printre zimti e numai crapaturi,iar in unele locuri se vad niste fire parca de ate)sper sa mi-o faca ca e greu sa cos de mana
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 28 Mai 2011, 12:30 am

Fetelor, eu sunt cam nestiutoare la ora asta Sad ...am "reusit"sa rup un ac si ma bate gandul ca sapt viitoare sa cumpar ace pentru cusut ......se potrivesc acele de cusut (pt masini de cusut de uz casnic)?
Dupa mintea mea cred ca se potrivesc de la o masina de cusut la alta dar marimea e importanta(marimea acului, grosimea lui depinzand si de grosimea materialului la care e folosit).
In caz de gresesc va rog sa ma corectati, din liceu nu am mai tras la masina (13-17 ani). Sad
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 28 Mai 2011, 6:44 am

Chirrox13 in ploiesti gasesti la Nord o mercerie mare in cladirea complexului pe partea dinspre dero,pe strada Constantei e una micuta,dar aprovizionata unde gasesti sce Organ la 3 lei 10 bucati.
Si daca esti atenta cos foarte bine si alea si mai e una in cladirea Halelor centrale pe partea cu oficuil postal.
Asele de masina de cusut sunt standard,adica la masinile casnice sunt pilite.Cum tu nu ai decat un singur ac, cred ca ti-au dat vre-o 3-4 bucati,ia unul la tine pentru linistea ta ca sa ai cu ce compara.
Dar iti spun SIGUR ca se vor potrivi.
Si ia-ti toate marimile,60,70,80,90,100,110,120.
Sa le ai in casa.Fiecare grosime de ac e pentru un anume tip de material.
Iar pana inveti cum trebuie nu trebuie sa iei nu stiu ce ace de firma,cos si alea chinezesti ffffff bine.
Si pentru mareriale elastice sunt 3.6 ron 3 bucati.Pentru jerse.
Daca vrei mai multe detalii intreaba.In Ploiesti stiu eu. wink hug

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de rosita Sam 28 Mai 2011, 9:04 am

Chirrox, ia mai uite-te in cutia masinii, poate ai pe-acolo un set de ace si nu stii. Eu cand mi-am luat masina mi-au dat si o cutiuta din aia de ace (nu stiu cate are, vreo 5) dimpreuna alte cateva ustensile care faceau parte din pachet.
Daca nu, vezi ce ti-a zis Magda Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 28 Mai 2011, 9:27 am

Magda, Rosita, multumesc de raspunsuri. O sa-mi iau unul cu mine. L-am inlocuit pe cel rupt cu altul din setul care mi l-a dat la achizitionarea masinii, dar nu pot sa stau fara ace la masina, e ca si cum nu ai avea detergent in casa suficient.
Multumesc mult si va mai stresez cu intrebarile cand simt ca sunt in ceata. kiss
pupi
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de andrasonia Dum 29 Mai 2011, 11:22 am

Buna ziua si bine v-am gasit.
Am si eu nevoie de ajutor. Acum o saptamana mi-am cumparat o masina de cusut Singer 155 Aniversary dar buba e ca atunci cand incerc sa cos mi se rupe ata de sus. Ma gandesc ca ori nu o pun eu bine ori e ata buna (se poate?) si de asta se rupe. Si inca o intrebare: am citit ca atunci cand bag suveica dedesubt ar trebui sa faca click. La mine nu face nicicum cu toate ca am incercat sa o pun in diverse pozitii.
Atasez si o fotografie cu masina de cusut (e o poza luata de pe net)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Va multumesc mult,
Andra
andrasonia
andrasonia
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : loc. Victoria, jud. Braila
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 29 Mai 2011, 12:34 pm

Seamana foarte bine cu a mea, diferenta ca pe a mea o cheama Singer Mademoiselle.
Imi amintesc ca la inceput orice faceam stateam cu cartea tehnica in brate si urmaream fiecare pas din poze si citeam si iar citeam.
Incearca sa pui din nou ata uitandu-te la poza din manual inclusiv cum pui bobina in carcasa canataeita. Nici la mine nu face clik, dar ceva se aude cand pun carcasa canatei.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de andrasonia Dum 29 Mai 2011, 6:58 pm

Multumesc mult pentru raspuns, MihaelaT. Asa este. Gresesc undeva la pus ata pentru ca m-am uitat la parcursul atei atunci cand coboara acul ca sa ia firul si ata superioara se prinde undeva dedesubt. Nu ia ata din carcasa cu caneta. Am sa mai incerc maine sa vad ce-o iesi.
andrasonia
andrasonia
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : loc. Victoria, jud. Braila
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de ALICET Sam 25 Iun 2011, 9:47 pm

Am si eu probleme cu masina.E Privileg.Nu imi mai aluneca materialul si cos in acelasi loc.Sigur am facut ceva, dar nu stiu ce.Am cusut cu ea azi si n-a facut talente.Acum vad ca tine materialul in acelasi loc.Mie mi se pare ca sunt zimtii de jos prea ridicati.
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 25 Iun 2011, 9:53 pm

Transportorul o fi cauza?...Eu mi-am dat cu parerea, mai asteapta si alte opinii de la colegele noastre.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de ALICET Sam 25 Iun 2011, 10:22 pm

Am descoperit.Sa scriu ca poate mai face cineva ca mine.Era vorba de pas.Era dat la minim, pe 0.L-am pus asa ca imi trebuia o cusatura in zig zag si era mai bine pe pas 0.
Dar pe alta cusatura nu mergea.
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 25 Iun 2011, 10:27 pm

Bravo, bine ca s-a rezolvat problema.. hug
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de ALICET Sam 25 Iun 2011, 10:32 pm

Multumesc , na, ce sa-i faci, acum dau si eu de una alta.Pana nu incerc pas cu pas....Asa e la inceput
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de alice07 Dum 24 Iul 2011, 11:41 pm

Eu am un Singer 4210 si am o problema cand mut acul din pozitia centrala in pozitia catre stanga. Cand cos cu acul in pozitie centrala, cusatura iese bine; cand mut acul catr stanga, ata se strange sub material. Nu imi dau seama de ce. Poate ca am dereglat ceva la masina. Nu am verificat daca mut acul spre dreapta ce se intampla.
A mai patit cineva asta? Si apropo, in Pitesti stie cineva un service sau pe cineva priceput daca trebuie sa duc masina? Multumesc frumos
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de tuki_cocu Joi 01 Sept 2011, 5:18 pm

Buna ziua,ma numesc Anca. Am si eu o masina de cusut Adler coase si brodeaza,am primit-o . Am incercat sa cos la ea dar nu leaga cusatura pe material.Are manual in limba germana si nu inteleg nimic. Va rog,daca stie cineva ce ar putea avea,tocmai cumparasem bumbac sa-i cos fetitei mele o lenjerie de pat. Va multumesc
tuki_cocu
tuki_cocu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 44
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de tomari Dum 04 Sept 2011, 1:17 pm

Anca verifica tensiunea atei mai ales la suveica (poate fi surubul prea strans sau prea lejer). Pana acum ai mai cusut la ea sau e prima data?
Pune o poza cu masina.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de ChrisReeana Lun 05 Sept 2011, 10:04 am

Salutare tuturor,

Sunt foarte necajita Sad . Sambata mi-a sosit mult asteptata masina de cusut Brother LS2125 si am fost in culmea fericirii. Am incercat cusaturile si totul era ok.
Asta pana am incercat sa cos un tiv de blug ... Si de aici cosmarul de pe lume. A scos un zgomot urat si s-a rupt ata de sus. Am infilat iar ata si am vrut sa continui, dar pasul de zig zag deveise drept ! Nu mai imi prindea in partea dreapta ata de la suveica. Am cautat pe net ce poate avea si am aflat ca este dereglat sincronul ac - graifar. Pana la urma am lasat mai jos acul si a mers cat de cat (dar se vedea la cusatura dreapta ca e dereglata). Asta pana cand am incercat sa imi stramptez o camasa dintr-un material mai subtirel . Ghem imi facea sub material. Si parca tensiune la ata de sus este prea mare, oricat as roti de butonul pt tensiune fir.
Am sunat astazi un domn care se ocupa de service la masini de cusut si pe la ora 2 -3 o sa vina sa vada de ea. Sper sa fie totul ok si sa o poata regla.
Revin cu un mail dupa in care o sa detaliez exact ce a avut masina si ce a facut domnul ca sa o repare. hug

Ok, deci a fost domnul acela si am ramas foaqrte dezamagita de masina in urma discutiei avute cu dansul. A spus ca dereglarea graifarului este din cauza ca o parte din angrenaj este plastic si este foarte maleabil. A facut-o dar parca tot nu este la fel ca inainte, adica ok, merge , dar cusatura dreapta este prca usor inclinata (pasii, ma refer). Acum parca imi este teama sa mai fac ceva la ea, de teama sa nu mai patesc la fel ...
Sper sa fie ok de acum incolo. Am sa incerc sa nu mai cos materiale groase si sa folosesc acele indicate.

Apropo, a mai avut cineva aceasi problema cu modelul Brother LS2125?

ChrisReeana
ChrisReeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 37
Localizare : HUNEDOARA
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de tuki_cocu Lun 05 Sept 2011, 10:46 pm

Nu am mai cusut la ea,doar ce am primit-o!
tuki_cocu
tuki_cocu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 44
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurelia.c Dum 11 Sept 2011, 12:31 pm

Ajutoooooor ! :D

Fetelor, am probleme cu masina de cusut... La ce mod? Pai se misca foooooaarte lent, parca in reluare... Initial am crezut ca probabil trebuie unsa (nu am uns-o niciodata si o am din decembrie...). Asa ca am dat o cautare google, sa aflu cum se face, ca in manual nu zicea nimic despre asa ceva... Si am descoperit ca nu se unge... as zcrie aici

Pai si atunci ce sa aiba ? Sa-mi faca probleme asa curand ? Sa o trimit la garantie ?

Voi ce ziceti ?
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Larisa Dum 11 Sept 2011, 1:05 pm

Aurelia in link-ul respectiv se refera sa nu pui ulei oriunde, la bobinator sau in alte locuri, dupa cum observi si in imagini iti arata ca e interzis. E bine sa ungi masina odata la cateva luni. Eu am sunat la cei din Sibiu si mi-au spus sa fac in felul urmator: Cobor acul pana la refuz si trebuie sa unsa tija aceea care iese din masina(care vine deasupra acului) cat de sus se poate sa ajungi si uleiul se prelinge pe ea in jos. Eventual daca te uiti la link-ul ce l-ai postat in prima imagine apare acul cu tija deasupra, chiar pe mijlocul imaginii. Unge-o sa vezi daca asa merge, daca nu probabil e ceva tehnic. In cazul in care nu mi-ai inteles explicatia am sa fac o poza.

P.S. Tot asa poti verifica daca trebuie unsa tija, punand degetul pe ea sa vezi cat e de uscata, daca se simte foarte putin ulei trebuie unsa.
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Dum 11 Sept 2011, 1:14 pm

La masina mea overlock, trebuie sa ung doar doua puncte, deoarece la fel se specifica restul sunt din materiale speciale si nu necesita ungere. Insa daca la tine merge lent, nu o fi de la curent? La masina overlock (vorbesc de asta ca e ceva de capul ei si sunt in faza de studiu al ei), am 3 trepte de stabilit viteza de coasere, iar cand apas viteza cea mai mica, apas pedala la maxim si merge inca incet, cum schimb viteza, creste numarul intelapturilor pe minut, deci de-asta ma gandesc ca e posibil sa fie de la pedala.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Larisa Dum 11 Sept 2011, 1:22 pm

Asa e si la liniara cu ungerea, am uitat sa specific ca ori sunt unse din fabrica si noi nu mai trebuie sa le ungem in acele locuri "interzise" ori cum spui tu Geany sunt materiale speciale si doar acea tija deasupra acului mai trebuie unsa din cand in cand cand nu mai are ulei pe ea.
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de rosita Dum 11 Sept 2011, 6:06 pm

Aurelia am patit si eu ceva de genul asta, si mi-am dat seama ca era de vina priza. La mine nu a fost greu sa deduc pentru ca si liniara si triplockul erau bagate in acelasi triplu stecher, ca altfel nu cred ca ma prindeam, m-as fi gandit ca si tine, ca are ceva masina.
Din ce scrie in linkul tau, eu inteleg ca masina nu trebuie unsa deloc, niciodata, pentru ca pot aparea probleme.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Rugaminte

Mesaj Scris de silkpilk Mar 13 Sept 2011, 9:48 am

Buna ziua tuturor. Am vazut ca se ofera mult ajutor aici. Poate ma poate ajuta si pe mine cineva care detine o masina de cusut veche, ileana de prin `64 si mai are inca manualul de utilizare, cu o scanare ceva. Pot sa il si cumpar. Multumiri Merci
silkpilk
silkpilk
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Galati
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 06 Oct 2011, 2:30 pm

Manuale masini de cusut in engleza AICI

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB