Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Probleme tehnice (masini de cusut) 2

+96
afilimonb
oanah
ancabanu
dansdk
carmenlenuta
clauditza
ocrucianu
peskaroosh
aidil
valentinadof
Aurora31
valentina_d1986
kerkyra
dana3082001
cilia24
maddy0805
despina13cucli
gogu1
ruca
glamvintage
cif2010
marius aur
danielabordei
alfacosmin
IOANA 80
silkpilk
Larisa
ChrisReeana
tuki_cocu
alice07
ALICET
andrasonia
M.Emilia
alinutza_andrei08
nicopop
monica11
diada
Chirrox13
ileana cosanzeana
nicoleta_mc
ellybijoux
clodi
alexia
louise27
symos
dimaoana
vero50
moruna
ancuta_ancuta
aurishta
vilcris
nastureicolorati
kla78
rianna
mykya
danyelyta28badea
emmancita
la261019
iulia1512
MihaelaT
EuIrinuca
nicoleta_vls
mdlupu
i.xell
danae
p93ia62a89
Adela Ispas
violeta25
Camy
angells
stoy
mariaz_09
Admina
Savu Ramona
margot
alexaaa08
arielas
rosita
danabarbu2007
aurelia.c
mariag
gaza
anemarie
lucianemil
norelif
tomari
laurin
jade84
avramescu
Vitrina
geany
niculaie
amoni
Karina33
Uca
MagdaMarin
100 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de rosita Vin 20 Mai 2011, 4:27 pm

Chirrox13 a scris: se gaseste in comert ulei pt masini de cusut si de unde sa iau?
In Bucuresti am vazut ulei pentru masina la unele mercerii si la Brico la dept cu ustensile pt cusut, se vinde in flacoane mici.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de monica11 Vin 20 Mai 2011, 6:14 pm

L-am gasit, am uns masina, am curatat-o totul este fresh.
Acum am incercat sa cos si merge struna la cusut normal , problema de sarit pasi este se pare la zig-zag . tot atunci se aude un zgomot ciudat ca si cum s-ar lovi 2 piese
monica11
monica11
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 20 Mai 2011, 6:20 pm

Rosita, multumesc de raspuns, o sa caut si eu pe-aici prin Ploiesti.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurishta Vin 20 Mai 2011, 6:55 pm

monica11 a scris:L-am gasit, am uns masina, am curatat-o totul este fresh.
Acum am incercat sa cos si merge struna la cusut normal , problema de sarit pasi este se pare la zig-zag . tot atunci se aude un zgomot ciudat ca si cum s-ar lovi 2 piese
Vezi sa nu fi uitat vreo incheietura cand ai uns-o!Eu am patit-o,de-aia stiu! zid
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Vizitato Vin 20 Mai 2011, 7:09 pm

Monica, daca e in garantie, du-o la doctor si apoi fa-i vant!...
Aceste masini din plastic nu au nici o valoare, sunt sensibile si facute ca sa se rupa repede.
Am primit si eu una cadou, in 6 luni am reparat-o de 2 ori. Apoi, m-am enervat (oricum nu o aveam la inima) si am schimbat-o cu una veche , dar excelenta. Cea noua a costat cca 120€, iar cea veche 80€. Vanzatorul voia sa-mi dea ceva in plus. Am acceptat niste mosorele, ace....si pa si pusi!
Sa nu-ti para rau daca vrei sa o schimbi cu o masina de metal!! Lucrez de cca 30 de ani cu fel si fel de masini. Nu-ti spun povesti. Este veche dar stiu ca voi imbatrani cu ea.
Am vazut ca esti in Italia. Eu tot acolo am facut acest targ cu masinile.
Masina seamana cu aceasta:
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]


Ultima editare efectuata de catre Habana in Sam 21 Mai 2011, 11:51 am, editata de 1 ori
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Uca Vin 20 Mai 2011, 9:36 pm

Ulei pentru masina am vazut si in Carrefour, Dedeman, Baumax, cu tot cu sistem de picurare.
Mi-am luat si eu unul, e bun.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 21 Mai 2011, 1:35 am

A trecut de miezul noptii, asa ca va spun ca azi voi merge la cumparaturi si voi intra in Obi(ca e aproape de Real). Multumesc fetelor de raspunsuri. hug
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Sam 21 Mai 2011, 10:30 am

Uleiul se gaseste in general in magazine si sub denumirea: ulei pt. mecanisme fine. Acesta este in general translucid, subtire ca apa. Am mentionat acest lucru, deoarece, uleiul pt. masinile din industria usoara, NU este recomandat masinilor de cusut casnice. Va rog sa tineti cont de asta, fetelor care aveti posibilitatea de a face rost dintr-o fabrica. Stricati masina de cusut cu alte feluri de uleiuri.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de rosita Sam 21 Mai 2011, 1:25 pm

Geany, n-am stiut!! Multumesc de atentionare!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Karina33 Sam 21 Mai 2011, 1:32 pm

Ulei pentru mecanisme fine se mai gaseste la raioanele de electrice.
Vedeti ca are termen de garantie uleiul vreo doi ani, apoi riscati sa imbacseasca masina in loc s-o unga. Cand ungeti masina nu o lasati unsuroasa, sa nu curga uleiul pe ea. O ungeti, o puneti in miscare pe cusatura dreapta si zig-zag ca sa intre ulei pe la toate elementele in frecare si apoi cu un servetel de bucatarie sau o carpa de bbc stergeti surplusul de ulei. Asa si curatati mizeriile pe care le desprinde uleiul.
Inainte de-a va apuca de cusut coaseti cativa pasi pe carpa cu care ati sters sau pe servetel. pana ramane ata curata si neuleioasa. Altfel riscati sa murdariti produsul.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de nicopop Sam 21 Mai 2011, 2:20 pm

Si in general cat de des trebuie unsa masina de cusut?O data pe saptamana?
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Sam 21 Mai 2011, 4:50 pm

Eu nu-s de-acord cu termen fix de ungere. Daca lucrezi 2 zile pe saptamana, in care cosi cate 10 min. nu-si are rostul. Ungerea se face in functie de frecventa si durata coaserii, iar atunci cand masina nu este folosita, ungerea se face de 2-3 ori pe an. Nu vreau sa impart informatii eronate, insa eu ung masina o data la luna cred. De curatat o curat superfiacial dupa fiecare folosire. In general masina-mi spune cand trebuie unsa. Si asta vei realiza dupa ce te familiarizezi cu masina.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 21 Mai 2011, 11:19 pm

Multumesc pentru sfaturi. Si cand masian ii spune ca tb sa o ungi? Face un zgomot metalic sau ce anume te determina sa o ungi, Geany ? kiss
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Karina33 Sam 21 Mai 2011, 11:44 pm

Chirrox13 a scris:Multumesc pentru sfaturi. Si cand masian ii spune ca tb sa o ungi? Face un zgomot metalic sau ce anume te determina sa o ungi, Geany ? kiss

Cand troncane, troscane sau se aude altfel decat o face in mod obisnuit. Cand este murdara, are scame sau se vede ca nu mai este unsa. Cand merge greu, impiedicat, fara viteza obisnuita. In ultimul caz daca nu se remediaza prin ungere e treaba electromecanicului sa verifice motorul si pedala.

La cat lucrez eu se intampla sa o ung si de doua ori pe zi daca lucrez vreun material ce se toaca si lasa scame. Sau sa o ung o data pe saptamana daca nu se ivesc probleme. Oricum la fiecare schimbare de ate curat de scame si verific zona graifar-suveica.


Ultima editare efectuata de catre Karina33 in Sam 21 Mai 2011, 11:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat vre-un in vreun!)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Sam 21 Mai 2011, 11:49 pm

Pentru ca eu am avut program de curatare memorie laptop rade ma bucur de raspunsul Karinei. Asa este si in cazul meu. Cum nu cos foarte mult, nu consider ca e cazul sa ung zilnic masina, insa cand simt diferenta de zgomot sau O pura miscare altfel decat atunci cand e unsa; imi iau timp pentru curatare si ungere cu lux de amanunt.

De aceea am spus ca o vei intelege atunci cand lucrezi mai mult cu masina, si ii cunosti figurile.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Dum 22 Mai 2011, 11:08 am

Si eu am probleme cu masina mea,e f veche am cumparat-o acum 7ani de la cineva am dat pe ea 100 euro,e RUBINA,asa scrie pe ea,coase bine dar cand trec peste o imbinatura sau mai gros a inceput sa-i sara cureaua si tot treb.sa o desfac si sa o pun iar,mam uitat la cure si pare a fi in regula,oare sa largit?
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Vizitato Dum 22 Mai 2011, 1:02 pm

Buna ziua, Alinutza!
Nu cunosc aceasta marca, Rubina, e o masina cu pedale?! ...Si daca e si veche, ar trebui sa chemi pe cineva sa-i faca o revizie.
Probabil cureaua e largita (daca nu a fost schimbata in timp). E din piele?! Curelele din piele se usuca si se rup (crapa pe alocuri) cu trecerea timpului.
O zi buna!
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Dum 22 Mai 2011, 2:51 pm

e cu pedala,e electrica,este crapata pe ici pe colo,poate asta o fi cauza
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Karina33 Dum 22 Mai 2011, 6:11 pm

alinutza_andrei08 a scris:e cu pedala,e electrica,este crapata pe ici pe colo,poate asta o fi cauza

N-ai raspuns daca este curea de piele sau de cauciuc, zimtata. Cum curea buna de piele adevarata n-am prea mai vazut iti recomand (si in varianta a doua) sa cauti una de cauciuc, zimtata ca s-o schimbi. Desi nu vad prea bine legatura cu trecutul peste cusaturi groase, mai degraba ar sari la viteza sau la oprire brusca.
Daca ai cureaua de cauciuc cauta pe ea codul. Noteaza-l undeva si cauta la un atelier de mecanica fina cureaua corespunzatoare. De nu, o sa cam cauti pana nimeresti dimensiunea corecta.

Si fiind veche masina chiar nu i-ar strica o revizie generala intr-un atelier ce se respecta!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Dum 22 Mai 2011, 7:08 pm

Karina, Geany, multumesc pentru raspunsuri.
Eu revin cu o alta intrebare: masina de cusut se unge in zonele cu mecanismele care se rotesc atunci cand functioneaza?
Eu am uns-o aleator (pe unde am crezut eu ca e bine), zonele nu sunt marcate cu alta culoare (mi-ar fi usurat munca).
o seara buna! kiss
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Dum 22 Mai 2011, 8:00 pm

Masina trebuie unsa [i]la incheieturi[/i], acolo unde doua mecanisme sunt in contact in faza de miscare. Cred ca nu stiu sa ma exrpim. M-a cam batut soarele in cap azi Embarassed

Feltelor, aveti manualul masinii de cusut? L-ati citit si in acelasi timp, comparat cu masina direct, practic?

Nu ma deranjeaza intrebarile, insa unele lucruri sunt greu de explicat in cuvinte, mai ales atunci cand nici nu cunaostem masina... Sper sa nu supar pe nimeni, eu raspund unde cred ca pot ajuta, dar e posibil sa dau informatii eronate. Deci, recomand sa mai asteptati si alte pareri, eu nu cred ca am totdeauna dreptate study


Ultima editare efectuata de catre geany in Dum 22 Mai 2011, 8:05 pm, editata de 1 ori
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Karina33 Dum 22 Mai 2011, 8:02 pm

Chirrox o ungi in general unde-s elemente in frecare. Nu tot ce misca. Nu se unge transportorul, de exemplu, ala se curata cu o perie aspra intre dintisori.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de M.Emilia Dum 22 Mai 2011, 9:23 pm

Chirrox,
cel care mi-a vandut masina (tot un innovis ) mi-a zis sa pun o picatura de ulei care sa se prelinga pe ac, acul fiind coborat, e singura zona care a zis ca trebuie unsa (sper am reusit sa explic ce vreau sa zic). Masina am luat-o de la reprezentanta, iar domnul respectiv este un inginer care se ocupa si de reparatul mainilor de cusut
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 27 Mai 2011, 2:08 pm

Fetelor, va multumesc mult pentru raspunsurile voastre, recunosc ca am uns numai zonele aflate in miscare, rotite, etc
Sfaturile voastre sunt foarte bune, multumesc. kiss
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 27 Mai 2011, 2:43 pm

Ma bag si eu in seama Smile Eu am un Singer, dar poate ca ajuta cat de cat cum sta treaba cu unsul si am scanat doua pagini din cartea tehnica.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB