Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ce masina de cusut recomandati ?(3)

+101
Carmencyta
emimari
lord_lesy
Gianina4ever
camelia-db
despina13cucli
LYNDA
i.xell
ChrisReeana
zorzonica_z
ndianai
Oanucik
tiana
tomari
alice07
leia
vladvas
deedee_d_89
Cornelya
FlorentinaA
liv22
nicopop
arielas
nicoleta_mc
valvoinicoleta
mykya
clodi
anaR
alinutza_andrei08
lennny
aurishta
esconado
Chirrox13
danabarbu2007
amoni
Andreea_u
corinasmile
emmancita
zahariaelouise
sunflowers
ancuta_ancuta
Lucia Ro
jade84
alexaaa08
Aditza
Marc
kabunta
elena.habasescu
jujabila25
Narnia
rozina
ismi3ismi
melus
felyss88
Panea Laura
moruna
andreeaX
norelif
iriclau
lotus nufar
Steluzza
Cristache
rosita
psychoralu
firimitura
d.dana.c
crazyalyna
shopmena
cris_tkp
diada
daniela_dav70
Adriana13
TeoCanada
danae
pisi
cristina.moncea
pitigoiul
louise27
Admina
Mickey
stefutza3
MagdaMarin
laurrra
Abinusu
Gabiuta
diana_roxana
cris69
nicolae arsenie
degetica
M.Emilia
Savu Ramona
stoy
aurelia.c
elenaxx
Uca
m-julie
niculaie
t_violett_e
geany
Noemi
Indra
105 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Admina Sam 07 Mai 2011, 10:23 pm

Pentru 100lei in plus, fata de LS2125... eu zic ca e foarte bine. Compar doar cusaturile decorative, si merita. Are si suveica orizontala, deci e mai usor de folosit si mai silentioasa, poate. Stiu ca sora mai mare, BM3500 e o masina buna, rezistenta si usor de folosit. Si pretul e foarte bun, clar (la BM2600).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de louise27 Sam 07 Mai 2011, 10:24 pm

Este la fel de buna ca si BM3500, cu diferenta ca BM 2600 are cu 10 cusaturi (decorative) mai putin si este ceva mai ieftina.Eu zic ca nu ai nevoie de atatea cusaturi decorative ..... wink
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de mykya Sam 07 Mai 2011, 10:28 pm

Eu mi-am pus in cap sa imi iau un Innovis 10. Am inceput deja sa pun bani deoparte. Poate pana la Craciun strang sa mi-o aduca mosul. Acum va intreb pe voi: pentru o incepatoare ca mine o sa fie greu de folosit? Eu nu am experienta si sper sa nu aiba viteza prea mare la tras sa nu ma descurc. Shocked
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 07 Mai 2011, 10:49 pm

Fetelor, trebuie sa ma incadrez in 600 ron, bani alocati achizitionarii unei masini de cusut. I-am propus sa imi cumpere un brother 2600.

Descriere:
Masina de cusut electro-mecanica Brother BM 2600 este ideala pentru cei care isi doresc ca pe langa cusaturile utilitare, sa aiba si o gama de cusaturi decorative la un pret accesibil. Are suveica orizontala de teflon, butoniera in patru pasi, coaserea inainte si inapoi, cusatura ascunsa si cusatura strech, coaserea nasturilor, insertia fermoarelor.

Este ideala pentru textile de casa (perdele, lenjerii, fete de masa, huse de mobilier).

Specificatii tehnice:
• 25 de programe principale de coasere
• butoniera automata in patru pasi
• reglaj fin al butonierei
• sistem de bobinare rapida cu oprire automata
• buton pentru reglarea tensiunii firului
• reglarea pasului - lungimii cusaturii 0-4 mm
• reglare de latime a zigzag-ului 0-5 mm
• parghie pentru anularea transportorului
• parghie de coasere inainte sau inapoi
• ace duble pentru cusaturi decorative si coasere cu doua culori
• accesorii diverse pentru insertia fermoarelor, coaserea nasturilor si realizarea de butoniere.

Ce parere aveti fetelor ?
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Aditza Dum 08 Mai 2011, 3:38 am

mykya a scris: Eu nu am experienta si sper sa nu aiba viteza prea mare la tras sa nu ma descurc. Shocked
Viteza se poate da din pedala sau de la buton (se poate coase si fara pedala). Viteza cea mai mica este viteza melcului deci o sa te descurci.
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Chirrox13 Dum 08 Mai 2011, 10:28 pm

Multumesc fetelor pentru raspunsuri kiss

Fetele care au brother innovis 10A va rog sa imi spuneti parerea voastra despre ea, daca ati fost in service cu ea in perioada de garantie, etc

Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Ce masina de cusut recomandati?

Mesaj Scris de valvoinicoleta Mar 17 Mai 2011, 10:34 pm

Mesaj 1


buna...sunt noua pe forum...am nevoie de sfaturile voastre:).vreau sa mi cumpar o masina pentru cusut genti din piele..nu am mai croit nimic pana acum si incerc sa ma documentez ...nu reusesc sa ma hotarasc la modelul masinii.. astept sugestiile voastre...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2



buna tuturor..sunt noua pe forum ...nu am croit nimic pana acum dar incerc sa ma documentez..vreau sa-mi achizitionez o masina de cusut pentru a crea genti din piele,piele intoarsa si nu m-am hotarat pentru ce sa optez
am nevoie de o masina special pentru piele sau exista ace pt piele?
o seara frumoasa
astept sugestii


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mier 18 Mai 2011, 6:32 am, editata de 1 ori (Motiv : Unit si mutat mesaje)
valvoinicoleta
valvoinicoleta
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : craiova
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de mykya Vin 03 Iun 2011, 5:01 pm

M-am hotarat sa nu mai astept sa strang bani pentru un Innovis 10 si sa imi cumpar un Brother BM3600 pentru care am deja banutii stransi. As vrea sa fac comanda pentru ca e la promotie. Eu o cumpar ca sa imi fac singura diverse lucruri si sunt incepatoare. Ce accesorii optionale ar trebui sa cumpar in acelasi timp cu ea? Ace pot gasi la orice mercerie sau sa iau acum mai multe?
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de aurelia.c Vin 03 Iun 2011, 5:04 pm

mykya eu am din toamna aceasta masinuta si pentru pretul pe care il are e foarte tare... Stie foarte multe cusaturi...
Ca si accesorii, depinde la ce folosesti. In afara de ce a avut deja, eu as mai avea nevoie de un piciorus pt fermoar ascund...
Cat despre ace, din cate stiu eu acelel pentru masinile de cusut casnice sunt universale, difera doar grosimea acului si tipul varfului (ascutit sau rotunjit)
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de mykya Vin 03 Iun 2011, 5:10 pm

Multumesc Aurelia deci pun pe lista si un astfel de piciorus. Sa imi iau si unul pentru surfilat sau pot face asta cu ce are ea in dotare?
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de aurelia.c Vin 03 Iun 2011, 5:33 pm

Eu am facut surfilare (ma rog, impropriu spun, e vb despre cusatura in zig-zag, pe marginea materialului) cu piciorusul standard...
Dar nu m-a incantat prea mult. Daca setam latimea zig-zag-ului la 4-5 si materialul era mai subtire (gen bumbac de camasa) mi se strangea marginea, daca setam latimea pe la 2-3 era mai ok... Nu stiu daca piciorusul acela pt surfilat rezolva aceasta problema... Oricum, parerea mea e ca nu e indispensabil, ca oricum principalul e sa nu se destrame tesatura, nu sa fie aspectuos...
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 03 Iun 2011, 5:56 pm

Nu vreti sa va spun eu unde gasiti picioruse cu 15 ron?
Unul pentru fermuar ascuns vreau sa-mi iau si eu dar inca nu am banii.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de nicoleta_mc Vin 03 Iun 2011, 5:58 pm

Ba da Magda. Pe mine ma intereseaza chiar daca am un Singer. Poate acolo unde stii tu au picioruse si pentru masinuta mea.
nicoleta_mc
nicoleta_mc
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de mykya Vin 03 Iun 2011, 6:02 pm

Super Magda. Vrem cum sa nu. Macar pe PM.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de aurelia.c Vin 03 Iun 2011, 6:03 pm

Vrea si eu piciorus cu 15 lei :D
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Uca Vin 03 Iun 2011, 9:00 pm

Mykya, eu am vazut ca au si cateva specificatii tehnice pe site referioare la masina:

Specificatii tehnice:
35 de programe principale de coasere
butoniera automata intr-un singur pas
infirarea atei in ac semi-automata
cutit lateral pentru taiere ata
sistem de bobinare rapida cu oprire automata
buton pentru reglarea tensiunii firului
parghie pentru anularea transportorului
parghie de coasere inainte sau inapoi
ajustarea lungimii cusaturii si a pozitiei acului
brat liber
ace duble pentru cusaturi decorative si coasere cu doua culori
accesorii diverse pentru insertia fermoarelor, coaserea nasturilor si realizarea de butoniere.
latime cusatura 5 mm
lungime cusatura 4 mm

Eu am BC 2100, cand am cumparat-o a venit cu un ac dublu, cateva ace si cateva picioruse pentru diferite custuri ( o sa ai in carte specificatii ce piciorus la ce cusaturi sa foolosesti)
printre care:
- piciorus cusatura dreapta, pentru fermoar ( nu ascuns) pentru butoniere, pentru nasturi, pentru tiv ascuns, pentru surfilat, pentru cusaturi decorative.

Eu vad ca masina pe care vrei sa o cumperi are multe dintre cusaturile pe care le are si a mea, iar eu folosesc piciorusul pentru surfilat ( conform manualului) pentru cusatura 17 , 20, 26 din tabelul cusaturilor de mai jos ( pr BM 3600).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu zic sa intrebi ce accesorii primesti cu masina pentru a nu le cumpara de doua ori.
Normal ar trebui sa primesti piciorusele astea pe care le-am primit si eu.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de mykya Vin 03 Iun 2011, 9:07 pm

Am comandat deocamdata masina. De abia astept s-o primesc. Avand in vedere ca sunt incepatoare am rabdare cu restul. Intai sa ma obisnuiesc cu ea si sa invat sa croiesc lucruri simple. Pe parcurs o sa mai vad de ce am nevoie. Va multumesc pentru sfaturi.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de emmancita Vin 03 Iun 2011, 9:50 pm

Nu cumva masina ta, Mykya, vine si cu piciorus pt fermoar acuns? eu am un Singer luat acum cativa ani si avea si acest accesoriu, plus alte picioruse pe care nu stiu sa le folosesc, tot am zis ca ma documentez , sa stiu ce sunt acelea...


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Sam 04 Iun 2011, 9:40 am, editata de 2 ori
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de mykya Vin 03 Iun 2011, 10:39 pm

Nu stiu, am citit documentatia si acolo nu spune cu ce accesorii vine. In schimb, in manualul sorei sale mai mici BM 2600 spune ca se livreaza cu: Piciorus fermoar (1 buc.), Piciorus butoniera (1 buc.),
Bobine (3 buc.), Piciorus nasturi (1 buc.), Ax papiota suplimentara (1 buc.), Pachet ace (1 pachet- (3 buc.)),Surubelnita (1 buc. ), Ac dublu ( 1 buc.), Placa de stopare (1 buc.). Banuiesc ca masina pe care am comandat-o fiind superioara ar trebui sa le aiba si ea. O sa va spun cand o primesc.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 04 Iun 2011, 6:24 am

Model BM3600

Accesorii - Piciorus de zig-zag (montat pe masina)
- Piciorus pentru butoniere, piciorus pentru coaserea nasturilor
- Piciorus pentru fermoar
,

Intr-adevar nu iti dau si piciorus pentru surfilat pentru ca aceste cusaturi decorative le poti face fara probleme cu piciorusul cu care vine ea.Incearca si o sa vezi.
Sa nu dai banii de pomana,apoi acel piciorus sa zaca nefolosit.
Iar ace gasesti cate vrei pe Constantei,nu trebuie neaparat originale.
Si bobine tot acolo gasesti.

Singerul da sunt mai slabute in schimb iti da picioruse din plastic.Pe care eu le-am rupt pe toate zid zid .
Sunt mai bune cele din metal.
Asteapta masina fa-i proba la toate cusaturile,apoi notezi ce ai mai vrea si cand ajungi in Bucuresti iti iei ce vrei.Dar cu lista ca acolo sunt multe accesorii si iti fug ochii. rade rade
Eu am patit-o.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de arielas Dum 05 Iun 2011, 6:52 pm

Marinmagda18 pana la urma nu ne-ai mai spus unde gasim picioruse cu 15 ron. Am vazut ca tu ti-ai luat si alte accesorii. Asteptam bee
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de M.Emilia Joi 09 Iun 2011, 6:08 pm

un piciorus foarte folositor e cel care face tiv de 3mm cu dubla indoire; a fost un pic dificil de folosit la primele incercari, dar acum sunt f.f. incantata ca l-am luat - l-am folosit in principal pt. a face tiv la materiale tip voal si a iesit foarte frumos!
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de nicopop Joi 09 Iun 2011, 8:11 pm

Emilia,ai putea pune o poza cu acest piciorus,te rog?
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 10 Iun 2011, 6:58 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Despre acest piciorus e vorba,il am si eu, mi l-a adus cineva din Germania .Intra-devar face un tiv super daca tii bine de material.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de arielas Vin 10 Iun 2011, 7:02 am

Mie nu-mi mi-a iesit bine tivul asta. Nu am mai incercat de atunci.. Sad
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB