Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bucurestence, din Micul Paris

+20
Ginet
Buburuza
CCristinaC
Floren
samo99ro
aurishta
MagdaMarin
ionela stefan
Aghata
laurrra
Cazimi
margelutamea
bluetteblue
clodi
Lucia Ro
amnro
Lucia.BlueFlower
amoni
mnarcisa
Admina
24 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 Empty Re: Bucurestence, din Micul Paris

Mesaj Scris de samo99ro Sam 16 Apr 2011, 7:23 pm

Da. Strada care leaga Calea Victoriei si Ana Ipatescu se numea Lemnea. Acum ii zice altfel, nu stiu cum.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 Empty Re: Bucurestence, din Micul Paris

Mesaj Scris de diblaru maria Dum 17 Apr 2011, 4:13 pm

Desi nu locuesc in Bucuresti, lucrez de vreo22 de ani ,imi place la nebunie , ajungand de la tara , (liniste, oameni relaxati ),iuresul , aglomeratia , ii da plsul bucurestilor ,intr-adevar este o lume pestrita , de multe ori rea , egoista , dar noi noi ce am facut pentru binele orasului ....ne plangem de oameni cati dintre noi au luat atitudine cand o ceata de liceeni s-au urcat in autobuz cu ochi dupa loc , ,facand "misto "de batrani ca-i cauta moarte pe acasa, de cate ori am vazut oameni aruncand gunoi pe strada am zis ceva ? Ne plangem ca-i murdar ,dar ce facem sa-l pastram curat?nimic asteptam de la alti ........si ca o concluzie fica mea locuieste momentan in Londra, imi spune englezi sunt niste domni dar ce pacat ca sunt asa putini in Londra .......asadar ce pacat ca sunt asa putini bucuresteni get beget
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 Empty Re: Bucurestence, din Micul Paris

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Iun 2011, 9:25 am

Diblaru maria, nu ma pot lua de un ditamai handralaul, care arunca pe jos... totusi, orice fiinta vie are instinct de conservare, de auto-aparare. Dar am prieteni, cu pretentii, cu studii, cu fite, care arunca pe jos ambalajele, nu recicleaza, nu-si leaga copii si nici pe ei, in masina... nu respecta regulile de circulatie. Si sunt umblati in afara, nu ca nu ar stii cu ce se mananca civilizatia. Eu spun cui apuc ce fac in acest sens, cum e in alta parte, cum e normal. Si incerc sa-mi cresc copila bine, sa o invat ce e respectul, sa vorbeasca cu dvs. (ceva rar in randul tineretului de azi), sa respecte mediul, natura, etc.

Si in alta ordine de idei... Ma simt mandra de podul Basarab. Dupa multe eforturi din partea celor din zona, dupa ce a suferit traficul mult si bine, in sfarsit se circula civilizat, ca la ei. L-am vazut seara si arata spectaculos, pentru perioada plimbarii dus-intors, parca eram intr-o alta tara. Bravo dragi edili! rade Se poate! (costurile, Dumnezeu cu mila, cat or fi fost si cat o sa ne cocoseze cu darile)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 Empty Re: Bucurestence, din Micul Paris

Mesaj Scris de rosita Mier 29 Iun 2011, 10:24 am

Si mie imi place cum arata podul, parca lumineaza zona. Am citit opinia unui arhitect care zicea ca podul e frumos dar nu se asorteaza cu Bucurestiul, dar cum in Bucuresti nimic nu se asorteaza cu nimic, e ok Smile
Am trecut si eu pe acolo a doua zi de la inaugurare, era aglomerat, cred ca toata lumea care iesise cu masina prin oras isi facuse drum pe acolo sa-l vada Smile
Imi place statia aia de tramvai din varful podului, si chiar ma intrebam de ce oare au facut-o, ca doar cine coboara pe culmea podului? Dar am inteles ca vor face lifturi care sa coboare jos la statia de metrou. E foarte buna ideea, dar mi-e cam frica despre ce vor deveni lifturile alea. Sper sa nu mi se confirme temerea si sa ramana frumoase si curate Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 Empty Re: Bucurestence, din Micul Paris

Mesaj Scris de samo99ro Mier 29 Iun 2011, 12:12 pm

Eu zic ca, daca podul nu se asorteaza cu Bucurestiul, am putea asorta Bucurestiul la pod? Vise de noapte?....
Stiu de la persoane care circula frecvent prin zona ca se circula muuuult mai bine. Chestia cu statia de tramvai - eu auzisem ceva de scari. Poate va fi si lift si scari. ori scari umblatoare...
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 Empty Re: Bucurestence, din Micul Paris

Mesaj Scris de Admina Dum 25 Mar 2012, 12:11 pm

Bucurestencelor, daca nu aveti ce face azi sau vreti sa iesiti oricum la plimbare, mergeti pe la Muzeul taranului roman. E targ cu bunatati si produse traditionale, au in curtea interioara si antichitati, in cea exterioara le gasiti pe colegele noastre de forum Milena (cu sapunuri, ulei, creme naturale) si Ramona (cu genti, bratari, accesorii). Intrarea e libera si atmosfera primitoare, probabil ca va fi mai aglomerat azi, dar chiar merita. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 Empty Re: Bucurestence, din Micul Paris

Mesaj Scris de duchess Lun 02 Iul 2012, 10:28 pm

Şi eu sunt bucureşteancă! cheers
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Bucurestence, din Micul Paris - Pagina 3 Empty Re: Bucurestence, din Micul Paris

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB