Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

+50
Fancy-
CarmenClaudia
letho
ppisic
vali91
Panea Laura
anex07maia
piciul
orhapetru
Uca
deeoxana
adii
afilimonb
nicole24
clauditzuka
Phlom
Clio_Ela
crivas
emmancita
katy51
geanina_scumpica
adriuta
Chirrox13
valentinadof
marabr
musetel
arielas
geany20062006
ara71
kabunta
mdlupu
roxana096
sanda
diana_roxana
ancone
kla78
geany
IrisT
danabarbu2007
niculaie
diada
lucianemil
tomari
totolina
MagdaMarin
Noemi
zylv
Karina33
Admina
Camy
54 participanți

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de geany Dum 24 Iun 2012, 2:56 pm

Magda, problema asta o am si eu cand lucrez cu toate masinile... Fiecare are dispozitivul corespunzatr piciorusului altfel sau altundeva... Nu ma obisnuiesc s au am probleme de reflexe rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de arielas Dum 24 Iun 2012, 5:57 pm

Eu una nu am probleme astea cu obisnuinta. Dati-mi mie masinile cu care nu va obisnuiti.... Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 4246 rade
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 24 Iun 2012, 6:12 pm

Da ,da asa am zis si eu si uite ca daca nu curge pica si tot am primit unul chiar de la surse italiene.
Ce sa le fac eu italienilor care nu stiu sa foloseasca ceea ce cumpara?

Asa ca nu inceta sa-ti doresti wink

E si o replica de film:
"Ai grija ce-ti doresti caci se poate indeplinii"
La mine una functioneaza. rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de adriuta Lun 25 Iun 2012, 8:00 pm

A pus Camy la inceputul subiectului niste pozici cu un dispozitiv care face cusatura tip tricou.
Camy a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din cate am inteles ar fi singurul lucru pentru care ar cam "merita" sa o achizitionezi daca ai overlock si nu esti profesionista in croitorie, adica croitoresti ocazional. Eu am un overlock Brother1034D cu 4 atze si 2 ace, dar nu face cusatura asta tip tricou si m-ar scuti de o gramada de munca in plus. Problema mea si a multora cred este ca nu-mi iase banda asa uniforma si cusaturile asa frumos distantate una de alta.

Stiti cumva vre-o solutie sa poata fi facuta aceasta cusatura tip tricou utilizand un overlock ? Chiar daca trecem de 2 ori sau prin liniara cu ace paralele???

Cam care ar fi solutiile pt. a realiza aceasta cusatura cat mai profesionist, ajutandu-te de un overlock si o liniara. Multumesc.
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de geany Lun 25 Iun 2012, 9:40 pm

Eu intai surfilez (lat), apoi prind in ace la 2 cm. dupa care insailez, exact pe jilocul surfilaturii. Dupa ce-am insailat cos cu acul dublu, in asa fel incat insailatura sa o am pe mijloc (intre ace). Scot ata de insailat si partea surfilata se afla chiar sub cele doua cusaturi paralele de pe fata. Asta la tiv! Spor!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de adriuta Mar 26 Iun 2012, 6:29 pm

Iti multumesc mult Geany pentru raspuns. kiss
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de geanina_scumpica Lun 17 Dec 2012, 9:30 pm

ooooooooooooooo foarte frumos sa stapanesti masina sanatoasa
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de katy51 Dum 27 Ian 2013, 6:51 pm

Mesaj 1

zylv a scris:sper sa-l exploatez la maxim dar ,spre dezamagirea mea,nu am primit manualul in limba romana,iar pr cel in engleza nu ma bazez fiindca nu stiu bine.o sa-i sun luni,caci mare branza nu fac fara indrumarile din manual,deoarece nu am lucrat niciodata pe o asemenea masina.
gasesti manualul in limba romana pe "de cusut si brodat" sau pe "de cusut"

Mesaj 2

Admina a scris:Eu il arunc pe geam, pe al meu. Nu credeam sa fie asa fitos, un aparat facut pentru materiale elastice. Mi-a facut ce m-a enervat cel mai mult la o masina de cusut pe care am vandut-o, de incompatibile ce eram... Mi-a ingropat materialul si s-a sfasiat cand l-am scos de acolo. Material jerse cu tivul stabilizat cu viledon, nu e posibil sa fie asa de pretentios la ata. Asta banuiesc ca nu-i convine, am tensiunile aproape de minim si ata de surfilat e doar firul de dedesubt.
Chiar vroiam sa va intreb, cum va descurcati, cu atele de surfilat, la uber si cum reglati presinea cu care apasa piciorusul presor. Asta m-a deranjat de la inceput, materialul nu este transportat la imbinarile tivului. Deci coase ce coase si cand ajunge la cusatura de la umar, sa zicem, unde e materialul in 4, chiar daca e jerse fin, nu trece, trebuie sa ridic de piciorus, sa treaca hopul. Si la fel cand scot materialul de sub piciorus, abia iese si ata nu aluneca oricum as trage, chiar daca invart de fulie, chiar daca doar trag.
Ador Privilegul (triplockul) ca este ca un mic tanc, trec de la gros la subtire fara sa schimb setari, fara sa-mi fac probleme ca nu agreaza materialul, ata...
Eu nu am inteles ca masinuta asta se foloseste in loc de masina de cusut,in prezentare scrie "masina pentru tiv elastic",deci pentru tivit si paspoalat,pentru asta mi-am si cumparat-o,ca masina de finisaj elegant,o mai foloseste cineva pentru cusut?

Mesaj 3

mdlupu a scris:ce parere aveti despre masina combinata uber&triplock de la merrylock? ma gandesc ca cu 2 masini in una economisesc spatiu si bani, dar o fi la fel de performanta ca cele 2 luate separat?


pupi
am pus si eu intrebarea asta la firma si mi s-a raspuns ca recomanda separat pentru ca altfel cand treci de la "acoperire" la "surfilat" trebuie sa schimbi atele si asa eludez insirarea inodand vechile ate...


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Dum 27 Ian 2013, 7:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje succesive)
katy51
katy51
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 73
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2013

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 27 Ian 2013, 7:13 pm

Te rog mult sa citesti Regulamentul forumului si sa nu mai postezi succesiv.

Si nu ai dreptate nu este manualul in romana al Uber-ului 3040D.
Manualul este in engleza.
L-am printat si rascitit .
Doar ghidul cumparatorului este in romana.
Iar acela e total nul pentru cineva care doreste manualul tradus.
Pe site scrie ca daca vrei manualul in romana sa contactezi pe cineva.
Am trimis mail catre acea persoana ,un mail fara nici un raspuns. zidzid

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de emmancita Sam 06 Iul 2013, 7:02 pm

Fetele, intre o Brother si o Merrylock, ce ati alege?? O masina de acoperire imi lipseste si cum nu am cusut niciodata pe asa ceva, va cer parerea. Am adunat multe materiale elastice, tricoturi si masina asta mi-ar veni ca o manusa.
Vreo parere, cele care aveti deja acest masini? Mii de multumiri.kiss  Am de gand sa o comand din tara, cred ca ies mai ieftin asa.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de katy51 Dum 07 Iul 2013, 8:17 pm

emmancita a scris:Fetele, intre o Brother si o Merrylock, ce ati alege?? O masina de acoperire imi lipseste si cum nu am cusut niciodata pe asa ceva, va cer parerea. Am adunat multe materiale elastice, tricoturi si masina asta mi-ar veni ca o manusa.
Vreo parere, cele care aveti deja acest masini? Mii de multumiri.kiss  Am de gand sa o comand din tara, cred ca ies mai ieftin asa.
Categoric Brother,desi eu am Merrylock,mai ales daca esti din Bucuresti.La reprezentanta din Bucuresti unde poti sa le vezi,sa le probezi,nu am vazut Merrylock.
katy51
katy51
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 73
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2013

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de crivas Lun 04 Noi 2013, 9:05 am

Stie cineva ce aduce in plus Brother 2340CV fata de Merrylock 3040? La pret vad ca e diferenta mare, e si alta marca, dar ca posibilitati as vrea sa stiu daca e diferenta.
Multumesc
crivas
crivas
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/02/2013

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Admina Lun 04 Noi 2013, 10:17 am

Crivas, ai raspuns la intrebarea ta, un mesaj mai sus. Esti din Bucuresti, mergi la reprezentanta sa le vezi sau macar Brother-ul. Citeste acest subiect, pentru ca nu e asa lung si vei vedea ca Merrylock nu e tocmai de incredere, cel putin una avuta de mine. Dupa ce am scos-o din service, tot sarea cusaturi, trecea greu peste imbinari.
Daca gasesti reprezetanta Janome si un pret bun, ti-as recomanda Janome Coverpro 1000cpx. Emmancita, si tie la fel. Nu gasesti preturi bune in Spania, merita sa platesti transportul pentru ele, din tara?

L.E. am gasit-o aici, cu pret cat al Merrylock-ului, doar ca nu stiu daca e actualizat. merita intrebat la firma.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de emmancita Lun 04 Noi 2013, 1:06 pm

Inca nu mi-am luat cover, daca o iau din tara o sa mi-o aduca gratis o cunostinta, ocupa putin loc in masina.
De cand am luat masina de cusut industriala am tot avut de lucru, mai ales modificari de haine( nu-mi place sa fac modificari, dar ies mai bine la bani cu astea) si n-am mai avut asa mare necesitate sa umblu dupa un cover. Iarna asta poate-l iau( sau poate mi-l aduce mosul:hug: ) Janome e ieftinut pe pagina asta, cam 300 euro, nu prea cred ca asta e pretul, pe Matri e 600.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de adii Vin 14 Feb 2014, 9:10 am

Referitor la masina aceasta JANOME Cover Pro 1000 CPX : ce e tiv infasurat automatic si scrie ca are si cutite ?

,,Masina de cusut de aqcoperire cu 3 sau 4 fire 2 ace, transportor diferential reglabil pentru coaserea tuturor tipurilor de tesut, taierea materialului, tiv infasurat automatic fara schimbarea placii sau piciorusului, reglarea pasului,reglarea margini de taiere,posibilitatea excluderii cutitului superior.''

Pare foarte desteapta am gasit si clipuri [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 09 Mai 2014, 6:58 pm

Hi  harnicutelor, eu m-am chinuit doua zile sa tivesc cu acul dublu niste pantalonasi si un tricou pentru Leutzul meu, si pana la urma m-am hotarat sa comand un Über. De cand merge la gradinita ... creste nevoia de hainute, si chiar nu reusesc sa imi fac timp pentru chinuiala cu masina liniara...
Are careva dintre voi Janome Cover pro, chiar cea din poza postata de addii mai sus?
M-am trezit cam rau vinerea sa comand, ca inainte de luni nu cred ca ajung banii din banca la firma, ca sa mi-o trimita...
Sper sa fac o alegere buna. M-am uitat la multe comentarii si recomandari si dintre cele la pret acceptabil (600 de euro -fara unul) e cea mai bine cotata, mai ales la partea tehnica.
Vroiam sa iau si piciorusul special pentru bentita de pus la margini, dar... m-a speriat pretul... 120 de euro un piciorus???????
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de adii Vin 09 Mai 2014, 8:58 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] asta e 1400 lei
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 09 Mai 2014, 9:50 pm

Multumesc pt Link, Adii, nu ma gandeam ca mai e valabil pretul Ma intreb de ce in Ro e jumatate de pret, ca m-am uitat si in alte tari, de curiozitate, Spania, Franta, Olanda, peste tot e intre 500 si 600 de euro.
In Ro e TVAul mai mare decat in Germania, plus ca la mai toate articolele sunt preturile cel putin la fel de mari ca aici... Dar oricum pt mine e incomod sa comand acolo, nu stiu cum e cu transportul, cand ajunge, cat dureaza... Plus garantia, ... m-ar incurca...
Inca nu am facut plata, fac mai tarzziu dupa ce adorm copiii, atunci am liniste Smile
AM timp sa ma mai "razgandesc" sau sa aleg alta masina, in caz ca gasesc si citesc si mai rele despre modelul asta de masina
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de adii Sam 10 Mai 2014, 9:33 am

nu stiu, sa zici cum coase daca iei!
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 10 Mai 2014, 11:21 am

Am comandat si facut transferul bancar aseara tarziu, ar trebui sa o primesc miercuri, dupa calculele mele.
Acum mi-a mai venit in minte ceva, nu stiu daca masina asta si combina bucatile, sau face numai acoperire... Eu sper sa fie si de imbinare, sa pun manecile "dintr-una"...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de geany Sam 10 Mai 2014, 2:24 pm

Ela, ar trebui sa faca o cusatura de aces gen, insa nu stiu daca fiecare model face (eu cred insa c-ar trebui)...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Abea astept sa vad ce vei spune de ea. Imi dai si mie site-ul unde-ai comandat?

Coverlock am si eu pe lista mea de cumparaturi, o tot aman, ca eu vreau Pfaff... deci mai astept Rolling Eyes
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 10 Mai 2014, 4:29 pm

Hallo Geany!!! De ceva vreme nu am mai vb noi doua SmileSmile
De la NähweltFlach, aici am comandat. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am sunat la ei, intai vroiam sa iau in rate- dobanda 0 -zero, ca ...Sad sapt trecuta ne-au fost furate din curte ambele biciclete barbatesti siavem in plan alte bibliclete, nu masina mea de cusut...
Dupa ce am vazut cate hartoage si adeverinte imi cere pt o amarata suma de 600 de euro am hotarat sa o platesc imediat.
Am cautat  si am citit despre multe modele, la asta mi-a placut ca are bratul liber, poti face bentita la manecute si pantaloni de copii mici fara sa te chinui , plus ca are inkl. BONUSKIT, adica masuta de cativa cm in plus-detasabila, piciorus transparent si piciorus pt elastic.
Mi-a scris pe mail tipa ca este inca disponibil Bonukitul, (pe site scrie ca numai in limita stocului disp.
Cand ajunge masina... o sa sun la serviciu sa imi iau concediu a doua zi, ca o sa o probet cat e Leon la gradi Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Admina Sam 10 Mai 2014, 6:11 pm

Clio_Ela a scris:
Acum mi-a mai venit in minte ceva, nu stiu daca masina asta si combina bucatile, sau face numai acoperire... Eu sper sa fie si de imbinare, sa pun manecile "dintr-una"...
Cum sa pui manecile dintr-una?
Am gasit Aici tutoriale despre coverlock si mai ales modelul tau. Pare foarte buna masinuta, sa ne ti la curent. wink 

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 10 Mai 2014, 6:30 pm

Admina, multumesc pt Linkuri, o sa ma uit mai pe seara, acum ma chinui cu niste pantaloni pt Leon, (dar nu pantalonii ma chinuie, ci el, care e calare pe mine, ca nu am reusit sa il culc de pranz...)

"dintr-una", adica dintr-o cusatura... ca la tricourile facute industrial, sa fie bucatile imbinate plus cusatura de acoperire, cea "plata" ... Am vazut la pantalonii mei de trening, nu se vede nici pe fatza nici pe dos marginea materialului bucatii croite.

F important insa nu e, chiar daca tre sa cos intai la liniara si apoi sa acopar unde e necesar. Coverlockul il vreau mai mult pt tivitmateriale elastice si la pus banda la decolteu si manecutze.

Geany, Pfaff e si masina mea dorita, insa numai pt cusut hainute pentru Leutzul meu e prea scumpa... Daca irgendwann o sa am timp mai mult si o sa ma hotarasc sa imi fac o firmulitza si sa fac pt vanzare, atunci sigur o sa imi iau si liniara si cover , eventual si o masinuta de brodat, si as alege Pfaff, categoric!!

Edit:  Na, Admina, ca tot m-am pus la vazut videourile, sunt super, multumesc!! :)AM facut pauza de la pantaloni Smile piciorusul pt pus bentita pe margine mi se pare o comoara... dar si costa pe masura... (in raport cu pretul masinii mi se pare exagerat... 4 picioruse extra costa cat masina)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Admina Sam 10 Mai 2014, 8:06 pm

Ia vezi, poate poti comanda piciorusele din tara, daca tot era masina mai ieftina, or fi si ele asa. Nu cred ca ai nevoie de garantie, ca doar nu s-or rupe si chiar daca ai, nu costa o avere sa trimiti o bucatica de metal, intr-un plic.
Nu le lua pe toate, de la inceput, oricum. Vezi, pe masura ce lucrezi. Eu am avut la Merrylock un piciorus de atasat bentita si nu ma prea descurcam cu el. Dar ieseau relativ ok (nu era masina prea buna...) tivurile cusute la uber si nu mai puneam bentita.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 4 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB