Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

+50
Fancy-
CarmenClaudia
letho
ppisic
vali91
Panea Laura
anex07maia
piciul
orhapetru
Uca
deeoxana
adii
afilimonb
nicole24
clauditzuka
Phlom
Clio_Ela
crivas
emmancita
katy51
geanina_scumpica
adriuta
Chirrox13
valentinadof
marabr
musetel
arielas
geany20062006
ara71
kabunta
mdlupu
roxana096
sanda
diana_roxana
ancone
kla78
geany
IrisT
danabarbu2007
niculaie
diada
lucianemil
tomari
totolina
MagdaMarin
Noemi
zylv
Karina33
Admina
Camy
54 participanți

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de IrisT Mier 10 Noi 2010, 7:51 pm

OK, am inteles! Merci mult!
IrisT
IrisT
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 115
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 24/11/2008

http://perfectiris.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de zylv Vin 07 Ian 2011, 4:39 pm

am dezgropat topicul deschis de camy,deoarece am primit azi o bijuterie ca a ei.cum este sarbatoare,nu m-am riscat sa o incerc,dar maine nu vreau sa vad pe nimeni.ma ascund in atelier si chinui masina
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Karina33 Vin 07 Ian 2011, 4:41 pm

Sa o stapanesti cu folos!
Si daca tot ai facut asa investitie sa vedem si noi ce-ti iese din ea! Nu mai ai scuze...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de geany Vin 07 Ian 2011, 5:55 pm

zylv, sa o folosesti la maxim. Si eu imi doresc foarte mult... Problema este ca eu, ori caut mereu motive sa nu lucrez, ori sunt puturoasa rau cyclops
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de kla78 Vin 07 Ian 2011, 6:44 pm

felicitari pentru achizitie si sa il folosesti cu mult mult spor.

si eu am in plan dar nu stiu pe cand.....
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 07 Ian 2011, 6:54 pm

Felicitari Zylv sa-l stapanesti sanatoasa.
Hai sarbatoreste azi cat poti si maine sari pe ea.S-o folosesti cu spor. cusut

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de ancone Vin 07 Ian 2011, 6:59 pm

Frumoasa bijuterie. Sa o stapanesti sanatoasa si sa scoti din ea numai lucruri frumoase...pe care bineinteles sa ni le arati si noua.
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de zylv Vin 07 Ian 2011, 7:29 pm

multumesc kiss sper ca anul asta o sa am mai mult timp pentru croitorit.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de diada Sam 08 Ian 2011, 11:50 am

Bravo Zylv, tare masina, mi-o doresc si eu, nu stiu cand o sa fie si in "atelierul" meu. Sa faci multe lucruri frumoase cu ea, pe care sa ni le arati si noua!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de zylv Sam 08 Ian 2011, 6:13 pm

sper sa-l exploatez la maxim dar ,spre dezamagirea mea,nu am primit manualul in limba romana,iar pr cel in engleza nu ma bazez fiindca nu stiu bine.o sa-i sun luni,caci mare branza nu fac fara indrumarile din manual,deoarece nu am lucrat niciodata pe o asemenea masina.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de diana_roxana Dum 09 Ian 2011, 8:26 pm

Diada, ai fost foarte inspirata cand ai deschis acest subiect. De nu stiu cand tot caut informatii despre uber de la persoane care au lucrat sau lucreaza cu masinuta asta.
Zylv, Camy sa folositi la maxim masinutele. Astept sa vad noile creatii ale voastre. Desi nu postez des mesaje "devorez" informatiile de pe forum si admir creatiile voastre.
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de sanda Sam 05 Mar 2011, 7:33 pm

buna seara,
draga zylv, banuiesc ca nu ati primit manualul in limba romana. avand in vedere ca saptamana trecuta am cumparat si eu aceeasi masina, am intampinat greutati pana mi-au trimis o traducere care facea trimitere la manualul in limba engleza.
Dupa ce mi-au trimis traducerea am atasat imaginile din manualul original si astfel am acum un manual in limba romana. Daca sunteti interesata vi-l pot trimite pe email. Sper sa nu incalc drepturile de autor prin aceasta cuplare dintre traducere si imaginile din manualul original, dar imi era foarte greu sa lucrez cu manualul si traducerea.
sanda
sanda
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Varsta : 64
Localizare : galati
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Admina Sam 12 Mar 2011, 1:01 am

Eu il arunc pe geam, pe al meu. Nu credeam sa fie asa fitos, un aparat facut pentru materiale elastice. Mi-a facut ce m-a enervat cel mai mult la o masina de cusut pe care am vandut-o, de incompatibile ce eram... Mi-a ingropat materialul si s-a sfasiat cand l-am scos de acolo. Material jerse cu tivul stabilizat cu viledon, nu e posibil sa fie asa de pretentios la ata. Asta banuiesc ca nu-i convine, am tensiunile aproape de minim si ata de surfilat e doar firul de dedesubt.
Chiar vroiam sa va intreb, cum va descurcati, cu atele de surfilat, la uber si cum reglati presinea cu care apasa piciorusul presor. Asta m-a deranjat de la inceput, materialul nu este transportat la imbinarile tivului. Deci coase ce coase si cand ajunge la cusatura de la umar, sa zicem, unde e materialul in 4, chiar daca e jerse fin, nu trece, trebuie sa ridic de piciorus, sa treaca hopul. Si la fel cand scot materialul de sub piciorus, abia iese si ata nu aluneca oricum as trage, chiar daca invart de fulie, chiar daca doar trag.
Ador Privilegul (triplockul) ca este ca un mic tanc, trec de la gros la subtire fara sa schimb setari, fara sa-mi fac probleme ca nu agreaza materialul, ata...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de roxana096 Sam 12 Mar 2011, 12:23 pm

Eu mi-am luat un Uber din Europa, chinezesc. A mers putin la inceput, apoi s-au dereglat acele si nu se mai intersecteaza cum trebuie. Cred ca mai incerc odata sa ma joc cu el si il bag in boxa, macar sa nu-l mai vad. Este Dragonfly. Stiu ca nu au reputatie buna dar primul triplock cumparat de la ei ma tine si acum si coase foarte frumos si a costat 150 de lei. i uberul asta tot cam atat. La banii astia merita sa incerc.
Camy mama ce fain iese bentita aplicata, super finisaj . Ma oftic.
Eu mi-am cumparat piciorus de aplicat bentita pentru masina de cusut dar iese un mare caca, scuzati. Mai bine a iesit cu o bucata de carton tare indoit sub forma de con ( asa cum e rulat si aplicatorul de banda) pe care am tinut-o aproape de talpa masinii pe material si prin con trecea banda.Si asa am aplicat banda cu piciorusul dublu, a iesit bine dar trebuia s fiu f atenta sa nu ies cu banda de pe material


Ultima editare efectuata de catre roxana096 in Sam 12 Mar 2011, 12:26 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
roxana096
roxana096
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 47
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 28/07/2009

http://artizanart.blogspot.com

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de zylv Sam 12 Mar 2011, 8:12 pm

admina,problema asta o am si eu,si chiar am patit-o si eu,de am gaurit o rochie la un tiv.vreau sa trec miercuri pe la cei de la sibiu,ca sa ma lamureasca putin cu uberul asta,caci daca nu are nici manual....nu stiu daca sunt bune masinile astea,si din cauza asta stau in cumpana in ceea ce priveste triplokul.sa fie merylok sau brother.o sa le incerc pe amandoua,si chiar daca la una ma incanta pretul,mai bine mai astept si-mi iau ceva bun.iti voi da detalii ,dupa ce voi fi scolita de cei de la brorom.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Admina Dum 13 Mar 2011, 1:48 am

Zylv, abia astept verdictul. Probabil vei afla ca e eroare umana si nu stim noi sa setam masina, cum trebuie. Ceea ce e posibil, dar eu vreau ceva sa mearga in general bine, fara ajustari suplimentare. Masina de cusut si triplock-ul sunt luate tot online si manualele de Privileg sunt fie in germana sau in romana, schematice. Si ma descurc, cos fara probleme desi nu mai folosisem sau vazusem triplock ianinte. Nu zic ca nu merge Merrylock-ul, dar de ce e asa de incorect setat, din fabrica. Si mai mult, am manualul in engleza si pretentii ca ma descurc cat de cat. Am schimbat setarile si presiunea in piciorusul presor e la minim, am marit pasul de cusatura. Si stupoare, tot nu transporta materialul jerse subtire, pus in 4. E imposibil, ca e facuta pentru materiale elastice si materialul e mai mult decat stabilizat cu viledon. Nu e normal sa-l ingroape sub zimti.
Te rog cere-le sa-ti arate cum cosi o maneca, un tiv, cap-coada. Si mie imi coase perfect de proba, pe materialul indoit in 2, dar daca da de imbinarea surfilata sau mai mult de 2 straturi, se ineaca. zid Am ramas cu 2 body-uri in stand by si unul deja il modific sa-l fac tunica, ca sa evit indoitura materialului.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de sanda Mar 22 Mar 2011, 8:12 pm

Admina, inainte de a scoate materialul de sub piciorus ridica talpita masinii si invarte de volanta inapoi (in sensul acelor de ceasornic) pana se deblocheaza ata de pe graifer, apoi poti trage usor de material si ata aluneca lin. Am avut si eu aceeasi problema cu masina si am sunat la reprezentanta si i-am intrebat, dupa ce mi-au spus ce am de facut nu am mai avut probleme.
sanda
sanda
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Varsta : 64
Localizare : galati
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de mdlupu Mier 06 Apr 2011, 3:15 pm

ce parere aveti despre masina combinata uber&triplock de la merrylock? ma gandesc ca cu 2 masini in una economisesc spatiu si bani, dar o fi la fel de performanta ca cele 2 luate separat?


pupi
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Admina Mier 06 Apr 2011, 6:24 pm

Sanda, am descoperit si eu cum merge, dar la un alt model, un uber Janome. Iese foarte usor materialul, asa. Nu stiu daca avea in manual Merrylock-ul, sau nu. zid M-as fi scutit de multi nervi, daca stiam.
Mdlupu, eu propun sa te interesezi cat de usor se schimba dintr-una intr-alta. Spatiul, ca spatiul, dar daca mai mult schimbi, decat cosi, mai bine te lipsesti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de sanda Joi 07 Apr 2011, 8:43 pm

Nu Admina in manualul de la Merrylock nu era specificat asta, am intrebat la bucuresti de unde am cumparat masina. Ei m-au lamurit, dar bineinteles dupa ce imi facusem o sumedenie de nervi si dupa ce am regretat ca nu m-am orientat catre alta masina. O seara buna.
sanda
sanda
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Varsta : 64
Localizare : galati
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de mdlupu Lun 11 Apr 2011, 11:05 pm

multumesc Admina, trebuie sa merg la reprezentanta sa vad despre ce este vorba....din instructiuni pare ca se infileaza ata diferit ....asa pare wink
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de kabunta Mar 12 Apr 2011, 12:05 am

mdlupu tocmai mi-am luat eu 3050cl de la marrylock si pot sa iti spun ca trecerea se face in felul urmator:

1. activeaza/deactiveaza taierea - doar invarti putin de cutit

2. graifere are 3 - unul comun ; unul doar pentru uber si unul doar pentru surfilare deci trebuie sa tagi de o chestie sa activezi unul sau celalat + tb sa infilezi ata pe cel corespunzator

3. cel mai naspa ar fi faptul ca trebuie sa schimbi acele : la uber se fixeaza ceva mai in fata; are practic 5 sloturi de ace : 3 in fata pentru uber si 2 in spate

4. tb sa schimbi o masca de plastic care e foarte simplu si iti ia doar cateva secunde.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de mdlupu Mar 12 Apr 2011, 3:09 pm

pare simplu, multumesc kabunta!
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de zylv Mar 12 Apr 2011, 11:12 pm

pare simplu,dar daca vrei sa tivesti manecile la uber,apoi inchei lateral pe triplock,si in final tivesti din nou la uber,nu mai este asa simplu.nu cred ac este tocmai comod sa o ftot faci si sa o desfaci din sfert in sfert de ora.eu am avut in plan aceasta masina,si am renuntat tocmai din cauza asta.mi-am luat uberul,si urmeaza un triplock.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de diana_roxana Joi 07 Iul 2011, 10:05 pm

Salutare! Vad ca discutiile despre uber s-au impotmolit si ma intreb daca nu cumva e prea complicat de folosit masina aceasta si v-ati cam lasat pagubase. Sper sa vedeti mesajul meu pt ca surioara mea tocmai si-a cumparat si ea de la brorom o masinuta combinata uber si triplock dar inca nu i-am dat de capat cum anume se foloseste. Nici macar cusaturile elementare batutincap
Am vazut ca s-a vorbit despre manual in limba romana. Daca il aveti va rog fffffffffffff mult sa ma contactati si pe mine sa mi-l trimiteti pe mail. ajutor
Oare o sa ne ajute manualul in limba romana? Exista si alte variante de a invata cum se foloseste masinuta asta?
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 2 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB