Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

+50
Fancy-
CarmenClaudia
letho
ppisic
vali91
Panea Laura
anex07maia
piciul
orhapetru
Uca
deeoxana
adii
afilimonb
nicole24
clauditzuka
Phlom
Clio_Ela
crivas
emmancita
katy51
geanina_scumpica
adriuta
Chirrox13
valentinadof
marabr
musetel
arielas
geany20062006
ara71
kabunta
mdlupu
roxana096
sanda
diana_roxana
ancone
kla78
geany
IrisT
danabarbu2007
niculaie
diada
lucianemil
tomari
totolina
MagdaMarin
Noemi
zylv
Karina33
Admina
Camy
54 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de anex07maia Joi 30 Iul 2015, 6:41 am

multumesc mult. m-am lamurit. ce imi place este ca sunteti prompti si raspundeti foarte repede. Smile multumesc inca o data
anex07maia
anex07maia
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : romania
Data de inscriere : 27/03/2015

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 30 Iul 2015, 9:31 pm

Adi ce parere ai despre Brother ca masina de acoperire? Merita investitia? Am fasit masina le 2400-2600. Pretul este bun. Nu am reusit sa vad cat sunt piciorusele.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de adii Vin 31 Iul 2015, 8:15 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu stiu!
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de vali91 Vin 31 Iul 2015, 4:20 pm

Buna!!
Sunt atat de derutata,am citit atatea de pe forum,si inca mai,sunt cateva zeci de pagini si tot aflu informatii noi affraid
am nevoie de o masina care sa faca multe,in special pentru tivuri de orice fel pt tricouri,rochite,lenjerie etc dar si pt aplicat de benzi de tot felul!! prima data am crezut ca ma scot cu Brother 1034D dar de fapt stai ca mai trebuie ceva masina de uberdeck:zid: si am gasit ceva 2 in 1(cred si sper) Merrylock MK-3000CL!! va rooooooohoog sa ma ajutati cu sfaturi ce?cum?care? este bun si cat mai avantajos!! ar fi de preferat 1200-1500 lei dar maxim 1800 Sad Sad
multumesc!!
vali91
vali91
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : oradea
Data de inscriere : 31/07/2015

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de adii Vin 31 Iul 2015, 6:44 pm

Singer 14T968DC vine si cu picioruse incluse, surfileaza si uberdeck il gaseti si pe la 200-300 euro pe ebay/amazon second si pare ok complet, despre merrylock multi au o parere negativa!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de vali91 Sam 01 Aug 2015, 11:48 am

ms mult adi! dar am cautat ieri si fff greu sau imposibil sa fac rost de singer asta!! si daca imi iau 2 masinii una de surfilat si una de acoperire!? ce mi ai recomanda? sa fie amandoua pana in 2700 lei.
ms again!! Merci Merci
vali91
vali91
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : oradea
Data de inscriere : 31/07/2015

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de adii Sam 01 Aug 2015, 1:47 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de deeoxana Dum 27 Sept 2015, 11:55 pm

Buna!
revin cu pareri noi despre Merrylock 3040 dupa 4 luni de cand o folosesc, deja am apucat sa o testez pe mai multe tipuri de materiale, iar parerea mea este in continuare una foarte buna :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 36
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de adii Lun 28 Sept 2015, 8:11 am

daca ai folosi materiale uni ai vedea mai exact cum coase!
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de deeoxana Lun 28 Sept 2015, 11:06 am

am cusut si pe uni, iti dai seama ca nu am pozat fiecare lucrusor cusut…
insa nu vad care ar putea fi diferenta!

poate sunt o norocoasa si am nimerit masina potrivita!
bucurie bucurie bucurie
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 36
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de ppisic Dum 22 Noi 2015, 1:57 pm

Vin si eu cu o rugaminte pentru posesorii de uber  Merrylock,  puteti sa faceti o poza sau sa masurati piciorul de cover? Am gasit un set de picioruse Merrylock care par sa fie la fel cu cele pt uberul meu (huskylock 936) doar ca mai ieftine... Daca poate cineva sa-mi spuna cati milimetri are sistemul de prindere de la Merrylock mi-ar fi de folos.... sa-mi fac o idee daca s-ar potrivi ...
Mai jos piciorusul meu
(are 4mm la sistemul de prindere, si piciorusele de la triplocul Toyota tot atat au)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta e setul oficial de la huskylock:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si asta de la merrylock, mi se par asemanatoare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va multumesc anticipat Smile Merci
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de deeoxana Lun 23 Noi 2015, 12:21 am

eu am merrylock 3040, iar sistemul de prindere are 5 mm.
sper ca ti-am fost de folos! pup.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 36
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de ppisic Mier 25 Noi 2015, 11:08 pm

Multumesc frumos Oxana !!! Merci hug
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de afilimonb Vin 18 Dec 2015, 11:53 am

Salut, nu stiu daca e ok sa intreb acest lucru aici: de unde in Romania pot sa cumpar Janome Cover Pro?
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de letho Vin 18 Dec 2015, 6:39 pm

1000 CPX gasesti pe All.biz Iasi:aici , am inteles ca sunt reprezentanti Janome. Masina vine din depozitul din Polonia si se mai adauga transportul pana la tine in jur de 25 euro. Daca vrei nr de telefon ti-l dau in privat, pe all.biz mi-au raspuns cam greu, in cateva zile. Eu am decis atunci sa iau de pe Matri varianta 2000 CPX, a fost 524 euro, bonus pack masa extensibila si 2 picioruse si transportul gratis. Cand am vorbit cu cei din Iasi au spus ca vor avea si ei oferta de 2000 CPX dar nu stiau pret. Asta e masina de pe Matri: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .  Daca ceri pretul, vezi ca oferta e valabila 24 de ore.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de afilimonb Sam 19 Dec 2015, 6:49 pm

letho, mc mult de info hug
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mier 11 Ian 2017, 9:35 pm

Buna seara fetelor,
are careva dintre voi Merrylock 3000CL? Trebuie sa invat sa lucrez pe una ,dar nu ma descurc cu infilatul atelor. Aveti cumva manualul in limba romana in format pdf? Multumesc de ajutor.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Fancy- Joi 12 Ian 2017, 12:54 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Fancy-
Fancy-
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de CarmenClaudia Joi 12 Ian 2017, 9:31 pm

Multumesc de ajutor, Fancy. Din pacate lipsesc desenele ,dar alea sunt in manualul de engleza.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de patricia20ro Vin 24 Feb 2017, 1:41 pm

Buna ziua, va rog sa ma ajutati referitor la masina de acoperire merrylock 3040, nu gasesc sa cumpar dispozitivul pentru tiv si cel pentru atasat banda, daca cumva stiti de unde se poate achizitiona
Va multumesc!
patricia20ro
patricia20ro
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : timis
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Fancy- Sam 25 Feb 2017, 11:00 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Fancy-
Fancy-
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de patricia_20ro Mar 02 Mai 2017, 3:54 pm

Multumesc pentru raspuns!! Eu caut dispozitivul pentru tiv!
patricia_20ro
patricia_20ro
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Timis
Data de inscriere : 13/01/2011

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Panea Laura Sam 06 Mai 2017, 1:14 pm

Buna fetelor si Adi,
Ce fel de ata folositi pentru masina de acoperire?
Am ajuns in punctul de a renunta sa folosesc Merrylock 3040, cumparata de un an, nu merge si nu merge.
Pe materiale gen denim coase ok sa zicem, dar eu am achizitionat masina pentru materiale elastice. Iar pe materiale elastice este un cosmar. De ex. pe bumbac elastic grosime medie sare are cusatura, strange materialul, coase foarte marunt chiar daca setez cea mai mare lungime a cusaturii.
Am facut o achizitie foarte proasta, nu recomand masina. Dar se prea poate sa nu o folosesc eu cum trebuie
Multumesc
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Masina singer ultralock

Mesaj Scris de irina momo Dum 09 Iul 2017, 4:57 pm

Buna ziua! Ma poate ajuta cineva? Mi-am cumparat saptamana asta o masina noua singer ultralock si desi am setat combinatia numerelor cum scria in manualul de instructiuni (pentru material subtire) dupa ce surfilez,firul este foarte slab si se descoase foarte usor...am incercat multe combinatii de cifre si am inteles in mare fiecare pentru ce e dar nu stiu ce sa fac ca sa surfileze si sa nu se descoasa.
irina momo
irina momo
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Timișoara
Data de inscriere : 09/07/2017

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de anex07maia Dum 16 Iul 2017, 2:45 pm

Eu dupa ce surfilez nu tai restul de ata la nivelul materialului. Las o bucata pe care o trec cu ajutorul unui ac pe sub cusatura surfilata de pe material. Cam doi centrimeti de ata trec si restul tai. Nu s-a descusut nimic, nici macar la spalat.
anex07maia
anex07maia
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : romania
Data de inscriere : 27/03/2015

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 8 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB