Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

+24
dktimi
Steluzza
louise27
clodi
ionela stefan
yo%
ralucis
noel
mady85
Noemi
chemio
SilviaDumitrescu
angells
geany
MihaelaT
duchess
irish05
arime
lorinaoo1
Camy
comun
diada
cris69
Admina
28 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de noel Dum 10 Ian 2010, 10:51 am

ralucis ce bine ca te-a impresionat pupi
din acesta un metru costa 100 lei (400 lei MD), dar sint si de 50 lei (200 lei MD), dar mai rare si mai mici paietele.
nu este foarte mare alegerea, dar sint frumoase materiale cu paiete
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Admina Dum 10 Ian 2010, 12:13 pm

Noel, bravo! De efect salopetica si foarte moderna. love S-a cusut greu materialul cu paiete? Eu as vrea o salopeta de gen, dar lunga si din ceva care drapeaza frumos, dar pentru zi...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de noel Dum 10 Ian 2010, 1:30 pm

Admina multumesc!!! pupi
sincer asa mi-era teama ca se va coase greu, dar am cusut mai repede decat as fi crezut. Imi bateam capul cam cum s-ar coase si ma intrebam daca sa ma apuc (nu cumva sa stric materialul, ca e scump si nu era al meu) si tocmai gasisem cum se coase bascuta ceea din paiete in Burda. Scria ca se scot paietele de pe margini si nu se prelucreaza ca nu este necesar. Iata scoaterea paietelor a durat o vesnicie zid dar pina la urma am inteles ca, daca esti atenta se poate coase si fara sa le scoti Smile si mi-am zis ca mai bine nu mai gaseam articolul acela din Burda Laughing
Concluzie: sa nu va fie teama de materialele cu paiete ca se cos usor (mi-am rupt un ac cei drept, dar asta pentru ca am fost eu neatenta).
Iar cat priveste salopeta de zi, poate te uiti la aceea de la scoala de croitorie, din care m-am inspirat eu wink
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de yo% Mar 07 Dec 2010, 2:34 pm

buna fetelor......vreau sa improvizez si yo ceva si vroiam sa intreb cu ce se poate asorta catifeaua....cu altfel de material.....am catifea neagra si vreau o pata de culoare Smile
yo%
yo%
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 07/12/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de ionela stefan Mar 07 Dec 2010, 2:46 pm

Incearca dantela sau tafta...depinde si de modelul pe care vrei sa il faci din catifea...da-ne mai multe detalii si cu siguranta vom gasi o solutie impreuna...
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de clodi Mar 07 Dec 2010, 3:09 pm

yo% a scris:buna fetelor......vreau sa improvizez si yo ceva si vroiam sa intreb cu ce se poate asorta catifeaua....cu altfel de material.....am catifea neagra si vreau o pata de culoare Smile

poti incerca cu dantela, colorata cum vrei tu...
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 182Rochiile%20din%20catifea
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de yo% Mar 07 Dec 2010, 9:00 pm

as vrea o rochita prinsa dupa gat(sau cu bretele incrucisate la spate....nu is hotarata)deasupra genunchiului,pe corp......si as vrea la mijloc sa ii pun ceva colorat,ca sa nu fie prea neagra(ma face prea slaba,si deja sunt destul:D) cam asta as vrea....ceva simplu si elegant as zice eu
yo%
yo%
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 07/12/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de louise27 Mier 08 Dec 2010, 9:59 am

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 16141841

ce zici de rochita asta?
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de yo% Mier 08 Dec 2010, 12:25 pm

este frumoasa.....cam asa as vrea sa fie (decolteul putin mai inchis:D), ii ok.
yo%
yo%
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 07/12/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de louise27 Mier 08 Dec 2010, 12:33 pm

Mi-am facut 3 tinute de revelion;poate ma ajutati sa aleg intre cea cu fustita neagra si cea cu fustita de culoarea bluzitei transparente din tricot:"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Img0744wr

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Img0740mh

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Img0750qa

louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Steluzza Mier 08 Dec 2010, 10:40 pm

Louise ce zici de cea cu fustita neagra?Mie imi place.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de louise27 Joi 09 Dec 2010, 10:13 am

Cred ca ai dreptate ,merci! Ce a neagra este ceva mai lunga (mai decenta);este suficienta bluzita transparenta Merci
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de dktimi Vin 10 Dec 2010, 10:11 am

Si mie imi place cel mai mult bluzita transparenta, este foarte romantica, iar volanasele si croiul iti scot in evidenta silueta!
dktimi
dktimi
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Varsta : 37
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Manaila Rodica Dum 12 Dec 2010, 8:17 pm

Ca si idee ,cautati sieul www.marfy.com ,au modele foarte frumoase pacat ca tiparele trebuie sa le faceti voi pentru ca un tipar de la marfy se poate obtine doar comandandul ,si costa ceva .Nu stiu daca este posibil si in Romania ,mi pare ca da ,dar aici in Italia se poate
Manaila Rodica
Manaila Rodica
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : italia
Data de inscriere : 09/10/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de lucky Lun 13 Dec 2010, 12:20 am

Buna! Am vazut la un magazin un material paietat foarte frumos dar nu stiu daca o sa pot sa-l cos. Poate cineva sa-mi spuna cum se coase la masina un astfel de material? Nu cred ca am rabdare sa scot paietele si apoi sa cos. Se poate coase peste paiete?
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de bibitu Lun 13 Dec 2010, 6:28 am

lucky,cum sa scoti paietele si apoi sa le cosi ,se coase asa peste ca sunt subtiri si intra acul in ele, ,am cusut si eu o fustita ptr. cineva si stiu,dar am vrut sa cumpar ptr. o rochita si mi s-au parut fffff .scumpe ,avem noi aici un magazin numai cu materiale unul si unul ,dar si preturile te dau pe spate, cel mai ieftin 250 m.
am vazut toate modelele dar nu am gasitsi eu unul mai [ gra....,],plinut, oricum am croit si e in faza de coasere
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de d.dana.c Lun 13 Dec 2010, 3:28 pm

lucky, cosi peste paiete. Sigur nu sunt atat de tari incat sa rupa acul. Multa bafta!
d.dana.c
d.dana.c
helper
helper

Numarul mesajelor : 51
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de louise27 Lun 13 Dec 2010, 11:21 pm

Eu am vazut in Obor material paietat la 89 ron/m,diverse culori ,destul de gros.
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de lucky Mier 15 Dec 2010, 8:40 am

Multumesc! Azi imi cumpar materialul si o sa incerc sa-mi fac o rochie. Chiar daca e cam scump, o sa risc. Sper sa iasa bine sa nu pierd banii. Rochia vreau sa o fac simpla, de asta am speranta ca va fi bine.
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 3 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB