Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

+24
dktimi
Steluzza
louise27
clodi
ionela stefan
yo%
ralucis
noel
mady85
Noemi
chemio
SilviaDumitrescu
angells
geany
MihaelaT
duchess
irish05
arime
lorinaoo1
Camy
comun
diada
cris69
Admina
28 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de cris69 Joi 01 Ian 2009, 5:52 pm

pana la urma am tait si eu o rochie , oricum nu imi pacea partea de sus.asa am fost eu , simpla si comoda.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 01 Ian 2009, 6:16 pm

si eu am facut pana la urma fusta wink dar poze ioc...fac eu intr-o zi cand o mai imbrac
Cris si nu ne arati?
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de cris69 Vin 02 Ian 2009, 4:13 pm

o pun. asa vedeti cat sunt si de dolofana :gerila:
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 DSCN1228
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de diada Sam 03 Ian 2009, 10:30 am

Cris, nu-mi dau eu seama ce si cum e fusta, dar acum stiu cine face torturile acelea minunate si pulovarase, vestute, gentute etc. tricotate/crosetate! hug pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de lorinaoo1 Sam 03 Ian 2009, 1:12 pm

Sunt foarte frumoase tinutele voastre Flowers
Admina, mi-ai luat ochii cu rosul ala si cu tinuta in sine Merci Ce mai, plecaciuni kiss

Eu nu am mai cusut nimic pt rev, asta este, am purtat o bluzita tip gogosar la poale, din matase. Am incercat sa cos niste fete de perna si am constatat ca masina se cam impotmoleste si iar trebuie sa duc tratative cu ea sa coasem bine, ca a cam uitat cum e (bine ca macar andrelele nu au problema asta wink ).
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de cris69 Sam 03 Ian 2009, 1:29 pm

diada a scris:Cris, nu-mi dau eu seama ce si cum e fusta, dar acum stiu cine face torturile acelea minunate si pulovarase, vestute, gentute etc. tricotate/crosetate! hug pupi
vroiam sa imi fac un caftan ca aveam ceva matase pentru sari dar... nu mi-a ajuns timpul asa ca aveam o rochie mov si partea de sus nu ma avantaja ca imi facea sanii si mai mari decat ii aveam asa ca... am taiat-o si am facut o fusta din ea. fusta este plisata cum se poarta acum.si culoarea se poarta. :craciun:
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Camy Dum 04 Ian 2009, 10:35 am

buna fetelor ,eu pana la urma m-am imbracat cu costumasul; mov ,pe care vi l-am aratat la creatiile mele rochii.
si am aratat cam asa ."Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Rochitarevelion

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Costumasrevelion

si a fost foarte bine ca ptr acasa .va pupic kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de geany Dum 22 Feb 2009, 4:50 pm

camy lucrezi minunat si ai modelul perfect(tu),,,m-am minunat la ce lucrezi si mi-ai dat atata ambitie incat am si scos zilele trecute masina de cusut si am luat-o la testat,,,masina merge bine deci de maine o voi stresa cu nimicuri sa-mi intru in ritm,,,dupaia imi voi cumpara si eu materiele numa sa gasesc magazine au poate de prin internet...o sa te stresez poate cu intrebari,,,azi am vrut sa-mi iau triploc din targ dar nu avea masa:(( si mai dureaza pana gasesc iara
bafta la toate fetele totul e minunat ce lucrati(iar defectele le vedeti doar voi)la finit nu se vede de cel ce nu cunoaste kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de irish05 Dum 22 Feb 2009, 5:02 pm

camy, foarte draguta rochia si iti vine perfect ! bravo de 100 de ori ! Flowers flower Flowers flower Flowers flower
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Camy Lun 04 Ian 2010, 7:38 pm

buna fetelor,printre prajituri si alte pregatiri in ziua de revelion mi-am facut o rochita simpla dar de efect.M-am gandit sa o fac din catifea ca se lucreaza foarte usor si nu aveam timp de prea multa migala.

REVELIONUL l-am facut cu familia ,frate ,sora ,veri ,parinti .

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Camypozataiata1


"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Camypozetaiate3

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Rochitacamypozataiata4

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Camypozetaiate2

LORENUCA doarmea cand noi ne pozam........


pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de angells Lun 04 Ian 2010, 7:58 pm

super rochita Cami. imediat am sa postez si eu rochia care mi-am facuto special pentru revelion, tot cu o zi inainte.
esti draguta sa faci o poza cu detaliile decolteului? ca nu mai stium cum sa fac si eu rochite. si inca ceva. de unde ai luat materialul?

uite si rochita mea de revelion, tot din catifea, si cu un sirag de strasuri la decolteu
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 DSC08261

PS nu luati in seama personajul din spatele meu, a incercat sa-mi strice poza doar


Ultima editare efectuata de catre angells in Lun 04 Ian 2010, 8:25 pm, editata de 3 ori (Motiv : adaugat poza)
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 44
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 04 Ian 2010, 8:43 pm

Camy, foarte frumoasa si sexoasa love E super rochia.
Imi place feciorul tau si Lorena e o dulce, pe ea am tot vazut-o in sedintele foto love ...de sot nu zic nik ca nu vreau sa dai cu ace dupa mine rade
Felicitari pt tot ce faci si esti o fericita cu o familie minunata. pupi
Angells, mey, voi v-ati vorbit sa veniti acili sa cu poze sexoase. Smile Imi place mult si rochia ta si culoarea si modelul si-ti vine foarte bine. Felicitari! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 04 Ian 2010, 9:10 pm

camy am inteles bine? Flacaul din ultima poza e baiatul tau? Daca da sa nu mai spui la mineni, sa spui ca e fratele tau pentru ca arati ca sora lui (ma nervati rau cand va vad asa tinere si frumoase - valabil si pentru Angells)
Scuze de off topic
revin si-mi cer scuze daca am gresit si cred ca da pentru ca acum am vazut varsta si mi se pare imposibil sa fie baiatul tau

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de chemio Lun 04 Ian 2010, 9:17 pm

Camy, din ce material este bentita mov?
Se lucreaza usor catifeaua? Te referi la cea elastica sau la cealalta? As fi vrut sa-mi fac si eu ceva din catifea si am avut impresia ca se lucreaza mai greu.
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 04 Ian 2010, 9:37 pm

Silvia, si eu off topic
Te-a derutat mesajul meu, dar eu asa-mi amintesc ca zicea odata ceva si de baiat...o fi nepot.


_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Camy Lun 04 Ian 2010, 10:00 pm

rade nu pot incepe decat cu un ras...

DA ESTE BAIATUL MEU mare si frumos wink si m-ai am o fetita de 4ani .

CHEMIO n-am inteles"din ce material este bentita mov?"
catifeaua este elastica o zbarnai pe triploc si merge f bine si pe liniara .

ANGELLS superba rochita iti vine minunat.


partea din fata este facuta cupe parte peste parte si o banda de material de cativa CM facuta cute si aplicata in interiorul cupelor.


kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 04 Ian 2010, 10:27 pm

No ca m-am lamurit, deci pot dormi linistita Smile
Camy, ai baiat mare! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 04 Ian 2010, 11:23 pm

rade si eu m-am lamurit dar eu nu pot dormi de invidie acum rade adica cum sa fii asa tanara asa frumosa si sa ai baiat asa mare?
camy sa fii sanatoasa si tu si intreaga familie, sa te bucuri de copii (dar si de sot wink )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Admina Mar 05 Ian 2010, 12:06 am

Mei fetele, stati la rand la pupaturi si gheare in jugulare. rade Silvia, sper ca ai lasat invidia si ai plecat la somn...
Camy, eu nu zic prea multe, ca s-a zis tot, deja. Sexoasa rochia si iti vine perfect. Flacaul iti seamna leit, deci nu incape nici o indoiala, nu stiu de ce una lume nu doarme din cauza asta. hug
Angells, te-ai vorbit cu mai sus mentionata, Camy? Foarte frumoasa rochia ta, si sexoasa, de asemenea.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Noemi Mar 05 Ian 2010, 2:09 am

camy super electrica rochita ta, imi place. Si eu tot de catifea am avut rochita, insa neagra, nu ca mi-ar trebui sa ma slabeasca, dar asa s-a nimerit. Oricum nu o postez ca nu e facuta de mine, desi e un model foarte simplu.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de mady85 Joi 07 Ian 2010, 7:48 pm

Camy frumoasa rochia ta iti vine bine...Cand am sa invat sa cos si eu:D am sa postez si eu o rochie ceva...ce o sa fac:)))..
mady85
mady85
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de noel Sam 09 Ian 2010, 6:17 pm

Camy si angells foarte frumoase si sexy rochitele, simple dar cu efect. BRAVO!!! pupi
plus ca sint din catifea care mi-a cazut mie cu tronc anul acesta love
Camy nu pot sa cred ca ai asa flacau, o sa mergeti amindoi prin cluburi wink

am si eu o salopeta pe care am facut-o pentru sora mea s-o poarte de revelion(intrebasem la scoala de croitorie cum se face, multumesc fetelor de sfaturi Flowers ). Modelul l-a ales ea, materialul eu (modelul era simplu si am vrut ceva mai de efect). Pentru prima data am stat pina la 2:00 noaptea ca sa cos ceva. Eram atit de obosita ca nu mai intelegeam daca mi-a iesit sau nu, poate as mai fi schimbat ceva, dar nu mai era timp (a doua zi trebuia sa o imbrace). Aceasta este prima mea piesa mai serioasa si sper sa va placa boo
"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Dsc08828y "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Dsc08909

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Dsc08905 "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Dsc08825s
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Camy Sam 09 Ian 2010, 8:09 pm

NOEL e superba costumatia imi place foarte mult ,in talie i-ai pus elastic?

pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de noel Sam 09 Ian 2010, 8:48 pm

Camy ce ma bucur ca ti-a placut hug
am pus elastic
cum sint incepatoare si nu prea aveam idee de unde sa incep, am cusut mai intii pantalonii scurti (facusem niste tipare, dar materia era mai ingusta si in ultimul moment am modificat, sint doar cu cusatura din partea interioara , exact ca la colantii vostri sau pijameaua mea Laughing ). In spate stau pe corp, iar in fata sint incretiti pe elastic de 1cm latime. La partea de sus mi-a fost mai greu, deoarece nu am facut niciodata vreo bluza si habar nu aveam ce masuri sa iau si de unde sa tai, plus ca sora mea nu era linga mine si am lucrat pe mine zid . Faceam ceva, masuram si iar de la capat.. pina am obosit de tot si am lasat cum era, desi mi se parea prea incretita partea din fata. Parca as face-o mai intinsa.
Paietele acestea mi-au dat bataie de cap, pina le-am scos de pe margini zid norocul meu ca nu trebuie surfilat Smile
Are si dublura, atita la partea de sus, cat si la cea de jos.
Daca decideti sa va faceti haine din asa material, tineti cont ca ramineti fara colanti. Sor'mea i-a zdrobit din prima lol!


Ultima editare efectuata de catre noel in Dum 10 Ian 2010, 10:55 am, editata de 1 ori
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de ralucis Sam 09 Ian 2010, 11:37 pm

noel, e super-super salopeta! Wow! Spune-mi, te rog, cat ai dat pe metrul de material paietat? Sa fac o comparatie cu ce am gasit eu aici (desi nu e la fel de furmos ca asta al tau!)
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

"Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion - Pagina 2 Empty Re: "Sa coasem impreuna" tinuta de Revelion

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB