Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

+96
puncudu
fiordaliso
czuky
cristinadumitru1977
mb09
thea
nancyrbd
Admina
canadianca50
LaReineMargot
lisssa
jebs
zahariaelouise
ikuta
zorzonica_z
rontzy78
narcisa
ralucis
eLLedan
Carmen's
Dragonfly
marivs
chivucris
lavra
Madeline
zmotocel
andarlidia
lorinaoo1
tzepoasa
andrabijoux
mischelle35
ladybird
liliana31
Teodor Coca
elenaveronica
ancush
MagdaMarin
tilincutza
sipetulcumargele
ada85bejan
nana_vulpe
Lionqueen
Handmade DEEA
ancutza_47
cld
Gabiuta
mykya
diana-s
d_oana
ador.mita
SilviaDumitrescu
Crissy86
firicel
ionela stefan
llisa
cristinica_70
EuIrinuca
emma90
lori16ro
Day
serenita
RamonaM
STEFANIA86
Kristina
amoni
Andata
Uca
andrea.z style
letho
iuliana72
anamariacimpoieru
ioana soare
Mirelablj
nanavulpe
Aghata
flaviab
lenut
Day Lily
anca viragh
alina_satena_2006
anamaria15
firimitura
Lucia.BlueFlower
darkpoke
dandana
miti
doni
Aditza
gabi34_cat
Amalia T. Design
magdaR
loriem77
margelutamea
betymi72
adadebu
ppisic
100 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de andrabijoux Mier 08 Iun 2011, 5:36 pm

fetelor stiti cumva unde si daca pot sa gasesc stampile sau matrite pentru litere si cifre? (vreau sa le folosesc la fimo pt Mica Shift) mersi frumos
andrabijoux
andrabijoux
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/08/2010

http://andrabijufimo.blogspot.com

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de betymi72 Joi 09 Iun 2011, 2:14 pm

aici?sauaici
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de tzepoasa Joi 09 Iun 2011, 9:50 pm

buna fetelor si bine v-am gasit!
vreu sa va intreb daca a-ti comandat vreodata de pe etsy, .... cat a durat sa va ajunga comanda si cat v-a costat trasportul?
Dar de la amberenvelope de pe etsy?
mercic
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de tilincutza Sam 11 Iun 2011, 2:56 pm

Eu abia am pus o comanda pe etsy mai trebuie sa astept sa vad cum e cu posta vamala.in general dureaza cam o luna depinde de unde vine (in general america sau china) si cu ce(avion,vapor).Fiecare magazin de pe etsy are un pret pe fiecare produs.Trebuie sa te uiti la shiping,spre exemplu cei de la amberenvelope au 3,5 $ la primul produs iar pt fiecare produs suplimentar mai platesti 0,1$.Mie mi se par foarte scumpe produsele lor,sincer te-as sfatui sa mai cauti,sunt sute de magazine pe etsy,si sa fii atenta ca cei de la care comanzi sa trimita si in romania,sunt magazine care nu trimit oriunde in lume.Sper ca ti-am fost de folos.
tilincutza
tilincutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 23/08/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de tzepoasa Dum 12 Iun 2011, 11:21 am

Multumesc mult pentru raspuns Tilincutza! M-am gandit la Amberenvelope pentru ca imi plac foarte multe accesoriile de la Trinity Brass si la ei pe site scria ca e unul din distribuitorii autorizati, dar o sa iti urmez sfatul si mai caut.
Din cate stiu eu vama nu se plateste la valori pana in 100 $ ...
Oricum o sa fac si eu o comanda si va spun cum au mers lucrurile ...
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de tilincutza Dum 12 Iun 2011, 5:30 pm

Sa nu comanzi din prima de 100 de dolari,eu astept comanda sa vad care sunt intervalele de pret pt care nu se plateste tva si taxe vamale.Dar la 100 de $ pe langa tva sunt si taxele vamale si ajungi mai scump asa,mai ales daca comanzi ceva si din asa zisul argint tibetan si esti persoana fizica adica marfa vine fara certificat de calitate , astia te incadreaza la metale scumpe si platesti o gramada.Pt prima data pune o comanda mica si vezi ce si cum.
tilincutza
tilincutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 23/08/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Crissy86 Dum 12 Iun 2011, 6:46 pm

Eu am luat din America diverse accesorii pentru bijuterii și am aflat că doar la facturile de sub 10 $ nu se plătește TVA-ul. La valori între 11-99 $ se plătește TVA, iar la valori de peste 100 $ se plătește în plus și taxă vamală, care e în funcție de produsele comandate.
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de lori16ro Lun 13 Iun 2011, 3:11 pm

corect, exact asa stiu si eu

eu cred ca poti gasi in europa , pe ebay ce cauti si platesti numai transport


lori16ro
lori16ro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 55
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de tilincutza Joi 16 Iun 2011, 12:07 am

nu chiar,funizorii de pe ebay din europa au preturi f mari,iar cei cu preturi mici chiar daca de exemplu e ebay-ul francez trimit tot din china...
tilincutza
tilincutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 23/08/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de tilincutza Vin 24 Iun 2011, 8:49 pm

lacul lucios spray l-am luat de la un magazin din timisoara complex art au si site [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] vad ca pe site nu au decat celalat model un produs din franta(vezi art&hobby lacuri finale) parca al meu e din italia.Eu pe-al meu l-am luat cu 20,50 lei 400 de ml pe celalat nu l-am incercat..inca.Daca nu va place ce gasiti acolo si l doriti pe cel de la capec ,cel pe care il am eu,da-ti un pm si va ajut.
tilincutza
tilincutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 23/08/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Dum 03 Iul 2011, 8:53 pm

Scriu aici pentru ca poate fi util si altor utilizatoare ale forumului la cererea voastra... Elemente swarovski am gasit multe pe Breslo (multumita sfaturilor unor colege de aici Merci pupi ). Am comandat pana acum de la utilizatorii IzvorulDePerle si Tensha (de la ultimul am cumparat stelutele galbene 12 mm, floricele fucsia 12 mm, fluturasi 6 mm). Sunt de incredere, au fost foarte promti, pachetul a ajuns in stare f buna. Insist asupra faptului ca aceasta e impresia mea, nu generalizez si nu intentionez sa promovez sau sa fac reclama nimanui.
Daca e considerata reclama moderatoarele sa ma ierte pupi
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de andarlidia Mar 12 Iul 2011, 12:01 am

Astept si eu sa vad cum e cu taxele pe Etsy... va rog scrieti ce experiente ati avut! Merci
andarlidia
andarlidia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 43
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 06/04/2010

http://handmadebijoux-lidia.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de zmotocel Dum 17 Iul 2011, 11:33 am

eu am avut comanda din america de peste 250$ si peste 5kg si nu am platit nici un fel de vama. si nu a fost singura comanda. nu am platit vama la nici o comanda din afara si am avut mereu facutura in pachet, asa ca se vedea clar valoarea.
singurul comentariu pe care l-au facut la un moment dat a fost ca ar fi de preferat ca la comenzi cu multe produse de acelas fel si de valori mari sa fie facute pe firma, nu pe persoana fizica.
zmotocel
zmotocel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

http://margelutze-azzurro.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Buna seara

Mesaj Scris de Madeline Mier 10 Aug 2011, 7:28 pm

Credeti ca as putea sa gasesc ata pentru toho in alta parte decat de pe site-uri?Am sanse sa gasesc pe la mercerie?Sau as putea sa folosesc altceva in loc? Multumesc.
Madeline
Madeline
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 25/04/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de doni Mier 10 Aug 2011, 7:43 pm

zmotocel, care este magazinul asta de unde zici ca ai luat?
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de lavra Vin 12 Aug 2011, 2:57 pm

salut,
caut niste inchizatori magnetice rotunde pentru bratari sau coliere , stie cineva de unde pot lua asa ceva?
lavra
lavra
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : b
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de firimitura Vin 12 Aug 2011, 3:22 pm

uite aici gasesti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de lavra Vin 12 Aug 2011, 3:27 pm

Multumesc , ...eu cautam ceva rotund ..e bun si asa ..
lavra
lavra
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : b
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Vin 12 Aug 2011, 9:33 pm

lavra am gasit asa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

asa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sau asa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de chivucris Vin 19 Aug 2011, 2:44 pm

mini perlute, sau bilutele minuscule pentru decorat unghii:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
eu am sunat la nr de la contact, si am vb cu un domn f dragut, pt un set care nu apare pe site, dar l-am gasit pe net pe bizoo, tot la ei, cu 12 fiole, adica 12 culori, la 35 ron. mi-a zis ca le au la depozit, asa ca mi-a luat datele prin tel, si a 2-a zi fan curier era la mine cu coletul. pe site sunt aceleasi culori care sunt si in setul cu fiole, doar ca un gramaj mai mare, putin.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
chivucris
chivucris
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 112
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

http://cris-handmadecreations.blogspot.com/    www.atelieruldecr

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de marivs Vin 26 Aug 2011, 3:18 pm

Salut,
Poate gasiti ceea ce aveti nevoie la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Magazin online de margele si accesorii
marivs
marivs
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de betymi72 Sam 27 Aug 2011, 6:29 pm

Marivs bine ai venit dar te rog sa citesti regulamentul...nu avem voie reclama...sunt niste reguli pe forumul nostru...nu primesti avertisment ptr ca esti nou venita dar sa nu se mai intample...
dar ptr ca suntem la de unde ne aprovizionam dupa cum observa o colega am sa va spun eu ca s-a deschis un nou magazin (avea si inca are pe breslo) de unde si eu iau margelute si de care sunt foarte multumita AICI
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Dragonfly Joi 08 Sept 2011, 3:23 pm

A incercat cineva acest lac ? E pentru fimo...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de darkpoke Joi 08 Sept 2011, 4:56 pm

libelulo..si eu l-am vazut..si ma tenta..ca pret e ok
nu am folosit
eu mi-am luat un lac mic mic..creat de stadler..cei ce produc si fimo
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Carmen's Joi 08 Sept 2011, 7:42 pm

din ce vad eu pare a fi pe baza de solvent. Nu interactioneaza cu fimo?
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 8 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB