Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut - cap 1

+47
ioana soare
Lia33
annelise
mes
totolina
RalucaS
diane
dandana
Adriana13
livia1981
Diana
alexya
alyna
dana_mi16
ciresicca
Clio_Ela
DANIELA.I
cleo
ariana
babuscky
geany
jeni_m
lora17
lizbethlizz
kla78
zylv
loremunteanu
andreeaX
luiza
postoleirina
danutzii2
anne-marry
sayuri
arime
tomari
vilcris
mary
Admina
Dionisia
lorinaoo1
comun
MihaelaT
Ania
duchess
cris69
Camy
diada
51 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Admina Joi 02 Apr 2009, 11:25 am

Multumesc mult, dragelor. dama Adevarul e ca imi e tare draga, sper sa tine idila cel putin cati ani are ea, acum... rade Ma pot baza pe ea, si zau ca asta conteaza.
Luiza, sa o stapanesti sanatoasa! Foarte bine ca ai accesorii mai multe, mai ales piciorusele speciale sunt foarte importante, iti usureaza munca mult. Apropo de ulei, mergi in Obor la vopseluri si pensule, si cere "ulei pt mecanisme fine". Sau la magazine de genul metalo-casnice, sigur au. Si atentie, unsa mai rar, mai mult curatata de scame si unsa la cateva luni; cele noi nu necesita atata ulei.
Cleo, ma indoiesc ca cei de la Singer au asa service, poate doar daca ai luat-o direct de la reprezentanta. De fapt nici la Brother nu stiu asa, doar ca-ti fac ei instructaj, la ei. In mare, cauta in manualul de folosire, la sfarsit sunt scrise diverse tipuri de probleme si cum sa le rezolvi, intr-un tabel. Daca e doar de ata de la suveica, nu ar trebui sa fie probleme, reglarea surubului face minuni. Ca sa-ti dai seama daca strange sau relaxeaza ata prin suveica, trebuie sa tragi de ea, sa iasa nici prea usor si nici prea greu. In mod normal e prea relaxata, daca o inghemotoceste dedesubt, deci trebuie strans surubelul in cauza. Cand faci probe de cusaturi neaparat sa folosesti material bbc sau un blug subtire, nu elastice sau altceva. Apoi adaptezi reglajele in functie de material, dar cele standard le faci pe bbc. Pune o poza cu ea sa ca-ti mai spunem la ce sunt bune diversele butoane.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Camy Mier 08 Apr 2009, 4:51 pm

Buna fetelor,felicitari Admina pentru aranjament love si eu imi doresc sa am un coltisor numai al meu,vreau o camera in care sa-mi pun tot ce tine de croitorie,dar asta poate in anii urmatori,cu toate ca avem apartament cu 4 camera tot nu este spatiu destul,cand o sa terminam casa pe care inca nici nu am inceput-o :laugh:atunci voi avea grija si de lucrul asta.revistele mele nu prea multe le tin intr-un sertar,deocamdata stau bine sa vedem mai tarziu cand se vor dubla,tripla ce cum voi face.

Vreau sa va arat cum m-am gandit eu ca ar fi foarte bine sa tinem tiparele,asta pentru a le gasi foarte usor.
la mine era tot o alandala si daca as fi vrut sa mai fac un lucru pe care l-am mai facut nu se mai stia de tipar,decat sa stau 2,3 ore sa il caut mai bine o croiam fara,sau scoteam altul zid


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CE NE TREBUIE PENTRU A LE AVEA ASA.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PUNGUTE CU FERMOAR,ELASTICE DE BANI SAU DE PAR(EU ORICUM NU LE FOLOSEAM LA PARUL lORENEI)SI FOI CARE SE LIPESC.

leg tiparul cu elastic,il introduc in punguta iar foaia pe care scriu masura,numarul revistei...o introduc in interiorul pungutei ca aceasta sa nuse poata pierde.

asta este parerea mea ca ar fi bine,eu chiar asa am sa mi le pun pe toate,apoi le pun intr-o cutie.va astept si pe voi cu alte pareri.

va pupic dulce

hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Mier 08 Apr 2009, 6:16 pm

camy asa le pastrez si eu tiparele scoase,in plus eu scriu si pe fiecare detaliu modelul si numarul revistei si marimea tiparului Smile ,daca le amestec sa stiu care de unde e...e avantaj ca ocupa foarte putin spatiu si plasticul rezista mult mai bine ca hartia
o zi frumoasa pe mai departe la toata lumea
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Camy Mier 08 Apr 2009, 7:55 pm

geany...pai si eu am scris numarul revistei,masura ....pagina ,eu zic cam scris tot ce era de zis ,uneori dau si detalii,rochita cu floricele,verde, rosie,ca sa imi aduc aminte.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Joi 09 Apr 2009, 12:03 am

da camy....dar eu ma refer la faptul ca scriu pe fiecare detaliu in parte,,,nu doar pe biletel,,,ca daca folosesc buzunarul de la un model la altul vreau sa stiu unde sa-l pun si la loc,,,si eu le pun in folie de acte (nu stiu cum se numeste)si le pun intr-un dosar mare,,,asa am pus si revistele burda si tiparele...am sa pozez poate maine
Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Joi 09 Apr 2009, 10:14 am

va rog sa continuam aici link discutia despre cum aranjam tiparele pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty masinile noastre

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 14 Apr 2009, 8:31 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aceasta e una dintre masinile mele,mai una de brodat computerizata(card +cablu usb).este foarte desteapta.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Mar 14 Apr 2009, 9:09 am

Maistra cum este liniara de la Privileg? esti multumita de ea? Abia astept sa ne-o arati si pe cea care brodeaza, numai ca mi-ai zis ca are card + cablu usb si mi-am dat seama ca e tare love

Acum sa va arat si eu masinile mele, ca acum am doua Smile
o liniara de care nu sunt asa multumita (cred ca am mai zis si pe prima pagina, dar nu am pus poza mea)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

deci daca aveti bani de o masina de cusut liniara, asa ceva sa nu va luati! e destul de scumpita la cata galagie face, nu are optiune pentru ac dublu, la materialele elastice sare.....

si acum achizitia de ieri la care visam de ani buni love

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

m-a impresionat din prima, ma asteptam sa fie muuuult mai galagioasa, dar face zgomot pe jumatatea liniarei (acum va dati seama de ce eu nu pot lucra cand doarme copilul, sau noaptea).
Si alta supriza love (ca nu mi-a zis si mie nimenea rade ) ca are bec lol!

nu o stapanesc eu calumea dar ma invat, abia am avut primul contact si o recomand cu toata increderea primul

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 14 Apr 2009, 9:22 am

Diada, sa stapanesi sanatoasa triplock-ul si la cat mai multe creatii! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty MASINILE NOASTRE

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 14 Apr 2009, 12:58 pm

EU O AM DE VREO 2 ANI DE ZILE ,DAR NU MA PLANG.ARE FOARTE MULTE CUSATURI DECORATIVE,CUSATURI SPECIALE(tighel elastic,overlock,tiv ascuns,butoniere ,etc.).
CEA DE BRODAT AM DUS-O LA SCOALA PTR. ELEVII MEI,ACUM SUNT IN VACANTA ,DAR POATE AJUNG INAINTE DE INCEPEREA SCOLII SI O S-O FOTOGRAFIEZ CAT SI ATELIERUL SCOALA IN CARE IMI DESFASOR ACTIVITATEA.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 17 Apr 2009, 3:01 pm

Buna, fetelor

am descoperit si eu azinoapte siteul acesta:), cautand disperata cum sa pun atza la triploc...
Am citit, si gasesc interesante si foarte utile discutiile voastre.
Sunt Mihaela, (vad ca nu singura de aici)si ,,, sper ca o sa am timp si pt cusut -un hobby vechi, la care am renuntat de vreo doi ani.
Acum am scos din pivnita si triplocul , dar Sad de cateva zile ma chinui sa pun firele, si nu mai reusesc.
Poate ma ajutati voi...
O sa pun o poza, si poate aveti una dintre voi ceva asemanator. De vazut am si vazut o poza tot aici pe undeva, era de vanzare, si cineva dintre voi intreba daca e chinezeasca masina.
E exact ca triplovcul meu. L-am cumparat acum 6 ani dintr-un targ, era nou-noutz, si a costat aproape 3 milioane lei vechi. Deci, nu mult.
Am cusut numai pt mine si familie, si am fost f multumita. Repet, numai pt mine, si nu in cantitati industriale.
Sper sa ma ajutati, acum am cumparat o gramada de materiale pt rochite si o masina de cusut noua. Dar marginea tot cu triplocul imi place mai mult cum arata.
Mai tarziu o sa pun poze cu triplocul.
Pupici multi!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Vin 17 Apr 2009, 4:35 pm

Mihaela bine ai venit, abia astept sa-ti vad triplokul, cum ai putut sa-l tii in pivnita? lol! eu il vad indispensabil si il tin in sufragerie, abia azi l-am bagat cu greu in cutie Laughing

eu stiu ca este o schema desenata chiar pe el cum sa bagi atele. Eu cand l-am cumparat avea ate bagate si eu doar am innodat si am tras de ele si gata ata in ace, dar am vazut ca este schema, fiecare ata care-o culoare, revin-o cu poza, sunt fete care au triplock si cate stiu mai bine ca mine cum sa baga atele Merci

alta chestie pe care am invatat-o, cand il bag in cutie si ii scot atele, pur si simplu le innod pe tote si cand vreau sa cos doar le prind una de alta.

Asta e valabil si la liniara cand schimb ata, tai, innod de cea cu care vreau sa lucrez si trag. In afara de ac, atentie, se poate rupe!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Vin 17 Apr 2009, 4:56 pm

si eu am schema pentru ate in interiorul masini:)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 17 Apr 2009, 6:12 pm

Am revenit la calc... M-am mai chinuit o ora Sad si nici o sansa.
Pe masina nu e nici o schema, iar hartiile pe care le-am primit cand am cumparat masina cred ca au ramas pe undeva... pe la ai mei, in tara:)
Am reusit sa fac si poze, sper sa reusesc sa le postez.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 17 Apr 2009, 6:24 pm

Si eu inodam ata de carte ori o schimbam, Sad
In Ro. avea mama o vecina croitoreasa, si ea ma ajuta cand se rupeau firele. Acum, aici departe nu mai merge Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 17 Apr 2009, 6:26 pm

Acum am pus 3 culori diferite , ca sa imi dau seama care pe unde merge. Nu reusesc!!! Sad(
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Vin 17 Apr 2009, 7:19 pm

Mihaela imi pare rau, nu pot sa te ajut decat cu un manual de la triplockul nostru privileg, scanat de Admina.
Dai clic unde scrie privileg.

Admina a scris:Manual overlock Privileg(pt Geany) si nu numai: PRIVILEG
Daca aveti dificultati cu download-ul fisierului, intrebati cu incredere. Este arhivat, deci trebuie extras pt a se vedea pozele scanate.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 17 Apr 2009, 8:05 pm

Multumesc de raspuns, mai caut si eu.
Pupici tuturor, o sa intru si eu pe forum dupa Pasti
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Vin 17 Apr 2009, 8:19 pm

Mihaela_s75 a scris:Multumesc de raspuns, mai caut si eu.
Pupici tuturor, o sa intru si eu pe forum dupa Pasti
buna si bun venit love triplocul tau seamana cu overlocul meu ,doar ca la mine e in patru fire
am sa incerc sa pozez schema de pe masina mea si am sa ti-o trimit...cu siguranta te va ajuta putin,desi nu e dificil cum pare(stiu ca la scoala foarte multe colege au avut problema infiratului insa mie nu mi sa parut dificil...);o penseta in mana isi face treaba aproape singura pupi
am reusit cat de cat sa fac poza...sper sa iti fie ceva de ajutor hug
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
este cea mai clara dintre toate,dar nu si perfecta... zid
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de luiza Mar 21 Apr 2009, 1:00 am

Vad ca sunt prima care posteaza la acest topic dupa sarbatorile de Pasti, asa ca vin si va spun "Hristos a inviat".

Iata si masina mea, de la Privileg, de care va spuneam:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pana acum sunt multumita de ea, si incerc sa ma dumiresc mai bine ce poate sa faca.
I-am cumparat si accesorii, cateva picioruse, este compatibila cu cele de la Singer (si cred ca si cu cele de la Brother, piciorusele par sa fie la fel, dar am cumparat de la Singer pentru ca sunt mai ieftine). Am cumparat si un piciorus pentru nasturi si imi place cum coase. Am testat si butoniere si ies bine. Nu am gasit insa pana acum un ac dublu care sa coasa mai mult decat cusatura dreapta (am luat cele 2 modele de la brother), dar o sa caut unul cu prindere pe mijloc, si cu distanta intre ace ceva mai mica.
Felicitari pentru masinile si triplock-urile nou achizitionate. Sa le folositi cu placere. cos

Va pup.
Toate cele bune. hug

Edit Admina: Luiza, poza trebuie incarcata pe internet, ca sa se poata vedea in mesaj. Incearca sa urmezi pasii de aici: clickTutorial poze sau incarca-le mai simplu pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
luiza
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de luiza Mar 21 Apr 2009, 12:57 pm

Admina, multumesc.
Sper ca de data asta sa se vada bine poza.
Va pup.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
luiza
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de luiza Mar 21 Apr 2009, 1:01 pm

Gata.Acum e bine. Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
luiza
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Mar 21 Apr 2009, 1:48 pm

arata bine,asteptam creatiile cu ea pupi
dar spune-mi te rog ce masuta e aceea,ai avut-o sau ai cumparat-o cu masina sau separat
imi place mult cum arata. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de luiza Mar 21 Apr 2009, 2:12 pm

geany, masuta nu are legatura cu masina de cusut, este masuta pentru laptop cumparata de la Ikea; am pus masina acolo doar ca sa-i fac o poza, dar nu o folosesc pentru a coase, nu e suficient de stabila pentru asa ceva
avatar
luiza
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Mar 21 Apr 2009, 2:33 pm

mmmm,chiar imi paruse practica,,,dar daca spui ca nu-i stabila imi iau gandul... Merci Merci Merci
eu chiar imi doream 2 (si pt triploc) rade deci ma voi orienta la altceva
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB