Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (7)

+54
mischelle35
rozina
Aghata
dandana
tomari
amnro
Savu Ramona
Tache Marilena
ramonasimon_74
zsofia
artbaby
Cristache
Camy
Lucia Ro
bibitu
ileana cosanzeana
claudiana
iuliana79
bibidesign
vasilica
crumaoli
clodi
firicel
cris69
badulet iolanda roxana
violeta25
geany
Giobsy
totolina
mnarcisa
ancone
zylv
Karina33
SWIFT123
Steluzza
Vianne
RamonaM
pepy24
arielas
danae
aurishta
MagdaMarin
stoy
laurin
Marry
anigherman
Adela Ispas
cory74
marina40
diada
valentinadof
lorinaoo1
Uca
MihaelaT
58 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de zsofia Vin 10 Dec 2010, 4:46 pm

Da pume intrebarea
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de danae Vin 10 Dec 2010, 6:07 pm

Da, eu sunt interesata de ajutor la tipar de geaca pentru copii. Am comandat fas si polar pentru captuseala si poate saptamana viitoare cumpar si matis din Bucuresti. Flowers
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de zsofia Vin 10 Dec 2010, 8:19 pm

O sa faci atunci o geaca foarte frumos,mai ales daca pui polar faci o minune pot sa fac tiparul daca acum iti este suficient ca numai peste doua saptamana fac geaca si atunci pot sa va arat operatia cusaturii
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de badulet iolanda roxana Vin 10 Dec 2010, 11:01 pm

si eu vreau tipar de geaca! pupi
by the way, inca nu pot sa-mi revin de faine ce-s hainutele lu zsofi!
bucurie
badulet iolanda roxana
badulet iolanda roxana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 39
Localizare : murgeni, jud vaslui
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de rozina Dum 12 Dec 2010, 1:06 am

zsofiaczintos a scris:Pur si simplu am o masina veche Ileana,si intariturile rosii,am taiat din material rosu panglica am cusut pe material,,asa ca aici nuti trebuie masini profesioniste numai putin idee ,si nu e greu de facut deloc de aia am facut poze mai aproape sa se vada cusaturile .pun si etichete ,si tot feluri de accesor ce mai gasesc si eu.Dar daca nu stiti sa faceti geaca pentru copiiu vostri,si doriti am sa va construiesc o descriere de model si un tipar.


Poti sa faci o poza mai detaliata mai clara a cusaturii pt ca eu astazi am incercat si sincer ma depaseste total nu reusesc si nici nu se vede in pozele atasate de tine ,destul de clar, incat, sa-mi pot face o idee despre cum le-ai prins .

Cu drag kiss Ioana
rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de danae Dum 12 Dec 2010, 8:52 am

La cusaturi, cred ca imi voi da eu seama cat de cat. Ce nu prea stiu eu este cat sa las pentru lejeritate. Adica, a postat Maistra cum sa facem calculele pentru tipar de rochita si paltonas de copil si ma gandeam sa folosesc masurile care imi ies de acolo. Dar cat ii las pentru lejeritate, mai ales ca si polarul umfla putin si daca mai pun si matis...?
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Hainute pentru copiii nosti

Mesaj Scris de zsofia Lun 13 Dec 2010, 8:15 pm

Imi pare rau rozina acum pot sati arat cea ce mi-ai cerut tu ,sper sa nu fie prea tirziu din pacate nu am aparat cu care sa fac poze si cu telefonul nu prea iese n-are rost sa fac nu se vede deloc ,si vecina imi da cand nare nevoie de aparat maine am sa fac si tiparul pentru geaca si am sa va arat si am sa va arat si niste buzunare intre timp am facut ceva frumos pentru fiica mea ,mai am ceva de terminat cand termin am sa va arat si pe acelea[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de aurishta Lun 13 Dec 2010, 8:30 pm

M-ai pus in uimire, Zsofia, ma faci sa ma rusinez Embarassed ca tare demult n-am mai lucrat nimic pentru puii mei!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de zsofia Lun 13 Dec 2010, 8:34 pm

Dar hai sa faci ceva,deja am vazut ce lucruri minunate faci ,esti o croitoreasa foarte buna cum am observat wink
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de florentina69 Lun 13 Dec 2010, 8:52 pm

Zsofia, sunt tare frumoase bluzele, prima e deosebita.
avatar
florentina69
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 10/10/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de aurishta Lun 13 Dec 2010, 9:43 pm

Trebuie, Zsofia, sa ma apuc, trebuie, trebuie si iar trebuie. Sper sa apar si eu cu ceva saptamana asta, caci Patricia are serbare vineri si se cade sa aiba o rochie noua, nu? wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Hainute pentru copiii nosti

Mesaj Scris de zsofia Lun 13 Dec 2010, 10:28 pm

Da asa e si fetita mea are serbare joi trebuia sa fac ceva pentru ia ,uite am si terminat pantalonii cu vestuta , acum am facut destule uite acum nu mai stiu in care sa imbrac,am reusit sa fac poza cu ia,si am facut si cu camasute care vam aratat mai inainte sa vedeti cum arata imbracata [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de aurishta Lun 13 Dec 2010, 10:32 pm

Sunt super toate, iar pustoaica e un inger!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de badulet iolanda roxana Lun 13 Dec 2010, 10:43 pm

mirat2 si eu care credeam ca le am ceva in materie de hainute pentru copii, dar se vede treaba ca n-am nici o treaba; m-ai dat gata zsofia!
felicitarile mele! iar fetita ta e mandra nevoie mare, are si de ce! bucurie
badulet iolanda roxana
badulet iolanda roxana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 39
Localizare : murgeni, jud vaslui
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de diada Lun 13 Dec 2010, 10:45 pm

Sofia, felicitari pentru lucrurile frumoase care iti ies din mana! Fetita ta e minunata pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de zsofia Lun 13 Dec 2010, 11:07 pm

Iti multumesc diada,si tie iolanda,iar tu auristha ai si tu copii minunati,da fetita mea e chiar mandra dar nunumai ia mai ales fata cea mai mare Smile
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de danae Mar 14 Dec 2010, 8:10 am

Sofia, m-ai terminat. Sunt superbe toate iar fetita e atat de mandra! Sa-ti traiasca si sa ii faci cat mai multe lucruri minunate. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de anigherman Mar 14 Dec 2010, 8:43 am

Zsofia, ai facut niste lucrusoare superbe! Fetita ta este superba! Felicitari! Flowers
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de Abinusu Mar 14 Dec 2010, 10:29 am

Hello! Vin si eu cu o poza... Dupa ce am vazut aici, mi se pare cam rusinos sa ma prezint cu un simplu... papion. Da' sunt bucuroasa ca i l-am facut eu baietelului meu pentru serbare. Si acum lucrez la o vesta!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Aici am facut un colaj, nu stiu daca se vede prea bine, l-am facut din panglica si nu a iesit cine stie ce. Dar e primul lucrusor cusut la noua mea masinuta, asa ca trebuia sa zic ceva despre el!
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de totolina Mar 14 Dec 2010, 10:34 am

felicitari fetelor. am ramas si eu impresionata de camasutele postate de zsofiaczintos. nu ai un tipar, ceva sa ne indrumi si pe noi, cele cu fetite? love
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 14 Dec 2010, 4:03 pm

Eu azi intr-o viteza am facut nepoatei o fustita de balerina pentru serbare si mama ei o va impodobi cu beteala.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 14 Dec 2010, 5:08 pm

reusita fustita magda,cum ai procedat pe lateral ,ai cusut sau ai suprapus tul-ul sau nici una nici alta?
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 14 Dec 2010, 5:36 pm

valentinadof a scris:sau nici una nici alta?

BINGO acesta e raspunsul corect,8 fasii de tulle suprapuse cate 4 le-am indoit la mijlos am tras o cusatura la indoitura si am bagat 1 m de panglica de satin alba pe ambele bucati(cate 4 foi a 62 cm latime)si am legat panglica si gata fusta.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de arielas Mier 15 Dec 2010, 8:10 am

Nu poate si omului sa-i cadul netul 2 zile ca voi postati si tipare si veste si pantaloni si camasute.... zid Domnule , ce lucruri frumoase ii faci fetei Zsofia mirat2 Imi plac la nebunie. Imi place si geaca si si si tot ce faci.
Stii ca ziceam ca eu nu gasesc denim, ei bine am gasit denim roz. Il avea pitit tipa undeva, ca eu trec pe la ea tot timpul si nu l-am vazut. Are inventar saptamana asta si l-a scos. Bineinteles ca mi-a spus ca era acolo de mult si nu l-am vazut eu. Normal, eu sunt chioara.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de artbaby Joi 16 Dec 2010, 8:22 am

Superbe zsofia,sa-ti traiasca minunatia.Ne-ai lasat cu "gura cascata""!
Felicitari!
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (7) - Pagina 11 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB