Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling-arta de a rula hartia(4)

+32
gty
MADy
cris69
adelina24
Giobsy
Dana.G
Uca
alexandrina84
Maci
Steluzza
vmir
stephanya
Cloreta
firicel
Lucia.BlueFlower
Cacharel
ariadna_dreams
aurora12
monica_sorescu
AlinaJ.Bijoux
anca1820
elababy130481
natasaSV
firimitura
aba
diana-s
costi_iacob
MoniKozi
tantelu01
europolis
Cameleonic
MihaelaT
36 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Maci Joi 11 Noi 2010, 9:15 pm

Felicitari, Monika! Foarte frumoase! pupi
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de stephanya Vin 12 Noi 2010, 9:13 am

Felicitari Akinom! Foarte reusite cutiutele tale!
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firimitura Vin 12 Noi 2010, 12:50 pm

tare dragutele cutiutele. si sunt si in culorile care imi plac mie :D kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling- arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de alexandrina84 Sam 13 Noi 2010, 2:27 pm

Buna tuturor.
Imi iau si eu inima in dinti si va arat ce am mesterit si eu. Nu se compara cu lucrarile voastre care sunt superbe, insa eu sunt mandra de ale mele, mai ales ca sunt facute din suflet, pentru persoane dragi.
Sper sa va placa Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alexandrina84
alexandrina84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 39
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 27/03/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 13 Noi 2010, 3:34 pm

Mie una imi plac tare mult Alexandrina, inspecoal ultimul tablou!!!! love
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Sam 13 Noi 2010, 5:35 pm

Si mie imi plac! Smile felicitari!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Sam 13 Noi 2010, 7:47 pm

Sunt foarte frumoase Alexandrina. Felicitari!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firicel Sam 13 Noi 2010, 7:52 pm

Eu v-am spus ca apreciez foarte mult quilling-ul si-mi plac toate lucrarile realizate de voi pupi Alexandra ,sunt foarte frumoase si ale tale:si ramele si tabloul Flowers Felicitari Flowers Flowers Flowers
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Dum 14 Noi 2010, 11:53 am

Sunt superbe Alexandrina. Spor in continuare. Flowers "My daddy is the best" e o idee foarte ingenioasa.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de vmir Lun 15 Noi 2010, 11:10 am

Sunt foarte frum, felicitari! am reusit si eu sa mai fac cate ceva....

eu nu reusesc sa bag direct poza ...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ucabesty: te-am ajutat eu, ti-am schimbat link-ul cu pozele.
Pentru a pune poza direct trebuie sa dai click dreapta pe poza ta din picasa, selectezi " copy image URL" , intri pe mesajul tau de pe forum pe bara de sus unde exista o casuta cu "image", dai click pe ea , dai paste/ inserare, dupa care selectezi ok, si poza e introdusa.
Sper sa te descurci, nu e greu de loc, incearca si o sa vezi ca vei reusi.
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Lun 15 Noi 2010, 11:29 am

aplauze vmir. Foarte frumoase.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Uca Lun 15 Noi 2010, 11:35 am

Vmir, bine ai venit!
Cu timpul te vei obisnui cu inseratul pozelor.
Felicitari pentru creatiile tale. Sunt frumoase!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Cacharel Lun 15 Noi 2010, 11:53 am

buna ziua,

am incercat sa pun si eu poze, dar cu toate ca am ales optiunea large si chiar medium, a pozelor, in momentul cand se incarca pe site tot mari sunt si se vad doar jumatate din poze.
imagehost este photobucket si pozele sunt destul de mari, au 3.2mb o poza, ptr ca sunt facute in highdefintion.
Cacharel
Cacharel
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/09/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 15 Noi 2010, 11:57 am

vmir - felicitari pentru felicitari! Smile) Foarte reusite!Imi place ca ai lucrat ingrijit, fara pete de lipici. Super au iesit. Bravo!!!

Cacharel - asa mi se intampla si mie, insa dupa o vreme se afiseaza corect fotografiile. Nu stiu de ce face photobucket chestia asta. Eu folosesc ca dimensiune LARGE, inserez si p-aci inainte. A doua zi, imi afiseaza si mie corect Smile Mai incearca si arata-ne si noua ce faci tu...
Spor!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 15 Noi 2010, 12:01 pm

vmir, foarte frumoase felicitari. Am facut si eu braduti cum este al tau cel mai inchis la culoare. Unul l-am pus pe o cutiuta pe care am decorat-o in joaca. O sa pun poza mai tarziu, cand am nitel timp.
O saptamana plina de spor si imaginatie la toate va doresc! hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Cacharel Lun 15 Noi 2010, 12:22 pm

buna fetelor,

eu o sa le afisez asa, poate isi revin dupa aceea. mentionez ca am ales optiunea de large.

cum am promis am revenit si eu cu primele mele lucrari, de care sunt foarte mandra. momentan lucrarile sunt inspirate de alte lucrari de pe net.
-aceasta este primul meu tablou, facut in vara asta ptr ziua mamei mele.(am ales optiunea small ptr asta, sa vedem ce iese)
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
-[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

-am gasit un fluture frumos la inna's creations si m-am gandit sa fac si eu, numai ca mi-a iesit un monstru de fluture. inca nu l-am inramat.
[img][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

--tot de la inna'creations, dar greseala a fost ca am lipit florile pe hartie, nu carton, plus ca pisicii mele i-a placut placut la nebunie sa doarma pe el( uitasem tabloul pe pat) si de aceea e asa de sifonata hartia. zid
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

-acest tablou tocmai ce l-am terminat, cadou ptr bunica mea. rama este destul de veche, mi-a placut imbinarea de vechi cu nou.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

- o felicitare, comanda de la mama:)
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Cacharel
Cacharel
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/09/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 15 Noi 2010, 1:04 pm

Cacharel - ai maini minunate... Bravo! Sunt foarte vesele si optimiste lucrarile tale. Sunt o bucurie pentru ochi!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Lun 15 Noi 2010, 1:33 pm

Akinom a scris:Cacharel - ai maini minunate... Bravo! Sunt foarte vesele si optimiste lucrarile tale. Sunt o bucurie pentru ochi!
Subscriu si eu!Felicitari!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Dana.G Lun 15 Noi 2010, 2:24 pm

Buna, fetelor! Ma bucur ca am gasit (de abia azi, din pacate) acest forum, dar si mai mult ma bucur sa intalnesc aici fetele din spatele blogurilor ce le urmaresc de atata timp! :D
Quilling fac de prin iulie anul asta si imi place taaaaare mult!
Poze o sa pun in curand. Acum vreau sa va arat la ce lucrez...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Uca Lun 15 Noi 2010, 2:26 pm

Bine ai venit!
Foarte frumos bradut. Felicitari!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Lun 15 Noi 2010, 2:58 pm

Felicitari!Chiar e foarte frumos!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Cacharel Lun 15 Noi 2010, 3:26 pm

va multumesc mult, pozele arata mult mai bine si nu sunt pe jumatate asa cum vad ca au fost incarcate.

frumos bradutul, Dana...si eu o sa ma apuc de cateva felicitari sa le dau prietenilor de sarbatori.
Cacharel
Cacharel
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/09/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Lun 15 Noi 2010, 3:28 pm

Felicitari Cacharel, sunt super. Dana.G, foarte frumos. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 15 Noi 2010, 4:42 pm

Foarte frumoase lucrarile voastre si foarte ingrijit lucrate. Cacharel, ai trecut cu brio de faza incepator. Te asteptam sa ne arati si montajele tale originale.
Am promis ca vin si eu cu pozele de la "jucaria" mea. S-a golit o cutie de bomboane si mi-a trect prin minte sa-i dau un alt aspect. Am fost nitel neinspirata cu hartia folosita, s-a dovedit foarte delicata. Voi acoperi cu carioca micile lipsuri de culoare si voi pastra cutia asta pentru mine. Este foarte potrivita si pentru bomboanele de pom dar si ca ambalaj pentru un cadou mai deosebit, o bluzita, o lenjerie fina...... Sigur voi face alta, mai dichisita, numai sa gasesc cutii goale wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre tantelu01 in Lun 15 Noi 2010, 4:47 pm, editata de 2 ori (Motiv : nu mi-a iesit faza cu pozele din prima)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de firimitura Lun 15 Noi 2010, 4:49 pm

superbe lucrari ati facut fetelor. bradutul e nemaipomenit.
tantelu e frumoasa cutiuta ta,imi place.

vin si eu cu un bradut inspirat de unul de aici de pe forum (cel facut de RoxanaL mai exact, capitolul 1 pagina 6)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mi-a iesit un picut intr-o parte dar data viitoare stiu unde am gresit acum si o sa am mai multa grija.Am lipit pe el margelute de sticla de 2mm kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB