Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling-arta de a rula hartia(4)

+32
gty
MADy
cris69
adelina24
Giobsy
Dana.G
Uca
alexandrina84
Maci
Steluzza
vmir
stephanya
Cloreta
firicel
Lucia.BlueFlower
Cacharel
ariadna_dreams
aurora12
monica_sorescu
AlinaJ.Bijoux
anca1820
elababy130481
natasaSV
firimitura
aba
diana-s
costi_iacob
MoniKozi
tantelu01
europolis
Cameleonic
MihaelaT
36 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Lun 08 Noi 2010, 4:35 pm

Am mai facut ceva pentru Craciun, un glob.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 08 Noi 2010, 4:58 pm

Este foarte dragut. Banuiesc ca ai folosit ca suport o bila din polistiren sau un ou, ca pare putin lunguiet. Se poate sa fie doar iluzie optica, chestie de umbra... Dar e lucrat tare ingrijit!!!! aplauze
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Lun 08 Noi 2010, 5:55 pm

Multumesc tantelu. Suportul e un ou din polistiren. Am intins lipici pe tot oul, l-am lasat sa se usuce si dupa aceea la al doilea lipici s-au prins hartiile. Si barbatu-meu mi-a zis ca el credea ca vine craciunul, nu pastele. Dar mie imi place, globurile au diferite forme.... ce sa mai zic si eu acum. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 08 Noi 2010, 6:15 pm

Sigur ca da, aba. Nu am vrut sa para ca o observatie, chiar a iesit frumos. Si pentru ca se vorbea mai inainte de lac, daca il lacuiesti, o sa vezi ca este.... altceva, mai rece. Dar nu cred ca te risti dupa ce ai muncit atata la el si a iesit asa frumos. Ma gandeam sa adun la un loc toate nelamuririle, problemele intalnite, trucuri descoperite prin experienta proprie a fiecareia si sa fac un fel de ghid mai pe intelesul nostru, al incepatorilor. Fiecare dintre noi am gasit o metoda de a trece peste impasul inceputului. Toate am cautat indicatii, solutii....si tot mai avem intrebari. Haideti sa spuna fiecare ce nalamuriri mai are, daca a gasit metode noi pentru a creea diverse lucrari (in afara celor gasite pe net sau poate unele mai deosebite, mai rare), inventive cum suntem, sigur mai aducem ceva nou in tehnica asta.
O seara buna la toata lumea!
kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Lun 08 Noi 2010, 7:05 pm

Stai linistita tantelu, nu ma supar eu asa usor. Sotu' mi-a facut cadou un set de hartii, stia ca nu gasisem verde si cand am vazut hartiile mi-am amintit ca am un ou undeva...de fapt avea fiu-meu si am facut primul lucru care mi-a trecut prin cap.E o idee buna cu ghidul. Despre lac, nu stiu, nu am lacuit niciodata nici la quilling nici la origami, le mai suflu cu aspiratorul sa indepartez praful si atat. Nu prea imi plac lucrurile stralucitoare/lucitoare, vreau sa le am in culori normale, poate ca s-ar si strica. O seara buna tuturor, hug


Ultima editare efectuata de catre aba in Lun 08 Noi 2010, 7:07 pm, editata de 1 ori (Motiv : competare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 08 Noi 2010, 8:00 pm

Aba, ce dragut e globul!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de vmir Lun 08 Noi 2010, 9:18 pm

Salutare, sunt noua in acesta tehnica. Din pacate soarta a fost mai rea cu mine si am timp mai mult asa ca va arat ce am facut eu;
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre vmir in Lun 08 Noi 2010, 11:36 pm, editata de 2 ori
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Lun 08 Noi 2010, 9:29 pm

Cel mai mult imi plac suporturile pt lumanari!felicitari!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Lun 08 Noi 2010, 10:59 pm

Foarte frumoase toate. Felicitari, mie imi plac florile cel mai mult si clopoteii. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de vmir Lun 08 Noi 2010, 11:38 pm

Multumesc fetelor sper sa mai fac dar ...cu greutate, din cauza unei dizabilitati pe care o am.
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Steluzza Lun 08 Noi 2010, 11:55 pm

Foarte frumos ce ai lucrat ,Vmir si nu te descuraja.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 09 Noi 2010, 9:32 am

Bine ai venit in randul nostru, vmir! Frumoase lucrari ai facut si asta ar trebui sa iti dea curaj si putere sa mergi mai departe. Daca ai nevoie de ajutor, sa nu iti fie rusine sa ne ceri. Eu, cel putin, cu mare drag iti ofer sprijinul. Multa sanatate si spor la lucru! hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 09 Noi 2010, 9:52 am

vmirela - foarte dragalase lucrarile tale! mai fa si altele si vei vedea ca va fi tot mai bine si mai usor. Eu cand am inceput am fost tare dezarmata, vazand ce fac feltele pe aici. Insa incet -incet am mai prins smecherii de la ele, mi-au mai dat sfaturi si acum sunt chiar multumita de ce am realizat. in cursul zilei voi pune si eu cateva felicitari de craciun pe care tocmai le-am luat de la 'uscat'. mai trebuie sa le fotografiez Smile)
spor la treaba si multa imaginatie!

Revin la acest mesaj şi vă pun fotografii cu felicitările mele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper să se vadă în întregime, că mie la previzualizare mi le arată enorme. Deşi le-am editat şi am salvat modificările înainte.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de stephanya Mier 10 Noi 2010, 11:05 am

Sa o iau cu inceputul...imi place globul aba, eu inca nu am curaj sa ma apuc de asa ceva.
De lucrarile tale, Vmir nu am ce sa comentez, decat ca sunt foarte reusite! Mult spor in continuare!
Dragute felicitari ai realizat Akinom! Ce fel de carton ai folosit la felicitarea cu clopotel si steluta? Pare ca are un model in relief.
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 10 Noi 2010, 11:11 am

Akinom, doarte frumoase felicitari. Sa inteleg ca ti-ai luat instrument de embosat carton? sau ai gasit gata facut? La targ am vazut ca Diana din Bv. a facut niste seturi ptr. cine vrea sa-si "monteze" singur felicitari si avea si astfel de cartoane in set. Si te mai intreb ceva: steluta si clopotelul sunt galbene sau aurii, ca nu imi dau seama din poza?
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 10 Noi 2010, 11:24 am

Embarassed m-ati prins... cartoanele in relief/embosate sunt de-a gata... ca nu am atata curaj. instrument din acela de embosat am, dar il folosesc doar pentru a realiza santul pentru plierea felicitarilor. nu am si sabloane si restul pieselor pentru embosare.
tantelu - clopotelul si steluta sunt aurii... din pacate nu stiu sa fotografiez in asa fel incat sa pun in evidenta toate amanuntele.
spor in continuare!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 10 Noi 2010, 11:32 am

Ei !!!!!! Si tu acum, akinom... nu te-am prins cu nimic. Dispozitivul si matritele cu diferite motive de embosat costa.... "o galagie" de bani Sad
Mi-am cumparat si eu coli argintii si aurii dar inca nu le-am taiat sa vad cum apar in sectiune. Tu, ai avut hartie mai subtire? Vad ca le-ai taiat cu distrugatorul.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de aba Mier 10 Noi 2010, 11:43 am

Foarte frumoase felicitarile akimon, aplauze si ingrijit lucrate. Spor in continuare. Stephania, curaj, nu e greu de facut asa ceva iti trebuie doar rabdare.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 10 Noi 2010, 11:45 am

hihihi... daaa... taie foarte frumos... paralel si putin franjurat , asa ca formele par putin mai pline. hartia cred ca este de 120... de 160 mi se pare chiar putin cam groasa, si distrugatorul meu e unul la ieftineala, asa ca nu risc sa bag prea gros in el, sa nu-l stric.
cat despre instrumentele de embosat, intra-adevar costa asa cum zici tu foarte haios: o 'galagie' de bani. la vremuri de restriste ne descurcam cu ce avem...
Multumesc aba
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Cameleonic Mier 10 Noi 2010, 10:55 pm

Salutare fetelor!! Cata activitate pe aici ...de cand nu am mai trecut :d
Deci trebuei sa ma apuc si eu de ornamente si felicitari de craciun ca acusi vine is ma prinde nepregatita.
M-am gandit sa imi impodobesc bradul numai cu ornamente origami si quilling...sa vedem ce iese ;))
Va pup si spor la lucru!!
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 35
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 11 Noi 2010, 4:12 pm

Mă munceşte pe mine de mult timp un gând, anume cum să-mi prezint bijuteriile clientelor. Adică... prezentarea face aproape cât bijuteria... şi în sfârşit mi-au ieşit şi mie două cutiuţe, cum am mai văzut şi pe forumul de origami, dar le-am împodobit cu spirale. Sper să vă placă şi vouă:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de anca1820 Joi 11 Noi 2010, 4:24 pm

akinom daca faci cutiutele din hartie cartonata ca si cea pt invitatii,vor fi si mai frumoase! Smile
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 11 Noi 2010, 4:47 pm

Foarte frumoase Akinom. Am facut si eu, insa fara capac si am folosit-o pentru a pune un leut facut in 3D. Ce nu imi place mie e ca se vad indoiturile pe capac si laterale. Am facut un fel de sablon care sa ma ajute sa indoi numai unde trebuie, dar a ramas sablonul, ca nu am apucat sa il folosesc. Ce spune Anca e adevarat, din hartie mai groasa ies mai ok, sunt mai solide. Ptr. ca nu pot pune aici link-ul, o sa iti trimit mesaj personal si cu alta modalitate. Oricum, imi plac cutiutele tale. aplauze
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 11 Noi 2010, 6:41 pm

Ce draguta e cutiuta!!! Acelasi lucru fac si eu acum dar, tot din hrtie ca momentan nu am carton!!! La centrul unde merg am facut din carton dar acelea nu le-am facut pt. mine!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 11 Noi 2010, 9:14 pm

Multumesc fetelor pentru sustinere si pentru idei. M-am gandit si eu la carton, insa sunt primele cutiute si mi-am zis sa nu stric foi de carton, in ideea ca nu vor iesi prea bine. Oricum, intentia era sa nu dau obiectele din interior chiar in pungulita. m-am simtit foarte nasol cand am dus un colier foarte reusit intr-o cutie de plastic de mascarpone. Smile si mi-am zis ca trebuie sa ma ocup si de acest aspect. si aici doar am inceput. sper sa nu ma opresc.
spor tuturor!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(4) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB