Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

+69
letho
cris_io_mat
Ramonica
valih
Octa75
ary
rora
canadianca50
mariaz_09
Anuk
iuliana79
Andreea91
lennny
rivka
manuela29
valentinadof
Iulia40
datsun
cris69
melus
Admina
danniela
Giobsy
kla78
Marry
Love
silvisor
Lali
bibitu
stoy
craluca
iuliana72
maryd
Dodo-pui
claudiana
Adela Ispas
Rina Cho
teisoara
adrina
mihaelavama
bibidesign
plapandika
emmancita
ancush
anasia
godeta
AlinaJ.Bijoux
CCristinaC
elena.habasescu
corilex
emi
vasilica
ivanoiuadela9
aba
adelina24
violetas
dina_dorina
artena_52
SilviaDumitrescu
daiana25
firicel
geany
europolis
fizicuta
veniciuc nicoleta
mnarcisa
cris_27
Noemi
MihaelaT
73 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de adelina24 Vin 08 Oct 2010, 11:10 am

Dina dorina sunt super caciulitele ! Cum realizezi buclele in relief ? Vad ca sunt modele diferite . Poti sa-mi explici te rog modelul de la cea galben cu portocaliusi marginea in relief de la cea roz?
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 08 Oct 2010, 11:13 am

Dorina foarte frumoase. Am ramas uitandu-ma la ele. Dar am si eu rugaminte sa imi dai unele lamuriri:
- la caciula mov ai o diagrama, o schema , ceva pentru modelul din mijloc?
- la caciula roz cu gri (asa se vede la mine) cum e lucrat? Din fata spre spate (sau invers nu conteaza) sau dintr-o parte in alta (de la stanga la dreapta sau invers nu conteaza pun parantezele ca sa ma fac mai bine inteleasa - sper) Mie imi pare a fi lucrata dinsper fata/spate spre fata/spate si in cazul asata nu imi dau seama cum ai lucrat cu 2 culori ca pe dos nu se vad treceri de fir de la o culoare la alata. Sper sa fi inteles ceva din ce vreau sa spun. Scuze daca te-am ametit.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de dina_dorina Vin 08 Oct 2010, 11:28 am

Aglaia,Silvia,va multumesc foarte mult pentru aprecieri.O sa va dau toate detaliile insa va rog sa mai asteptati putin pentru ca eu imediat trebuie sa plec dar revin dupa amiaza cu toate explicatiile.
Doar cateva pe scurt acum
Aglaia,si la cea cu galben si la cea roz cu alb (cred ca de asta spui) buclele se fac luand de mai multe ori firul pe dupa croseta (jeteuri) apoi se lucreaza toate la un loc (eu am luat de cate 4 ori firul le fiecare bucla)
Silvia,uite diagrama pentru caciulita mov
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iar asta pentru cea roz cu mov (este mov,nu gri dar asa a scos aparatul pozele)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Au iesit ca un fel de bube pentru ca am folosit fire de grosimi diferite,cel roz e mai plin si de aceea arata asa.Caciulita e inceputa din spate.Revin mai tarziu cu toate detaliile.Poopici kiss
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de aba Vin 08 Oct 2010, 11:42 am

Felicitari Dina Dorina. Sunt superbe.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 08 Oct 2010, 11:51 am

Dorina esti o comoara pe acest forum. Modelul de la caciulita roz cu mov (am retinut Smile ) il stiu, chiar l-am lucrat numai ca lucrat asa cu un fit mai gros si unu mai subtire iese demential de frumos. Nu mi-as fi dat seama in veci ca e aceste model. Referitor la cea mov ... poti razi de mine dar ... "X"-urile alea tot nu imi dau seama cum sunt facute (am o vada idee dar ar trebui sa lucrez sa vad daca e asa cum cred). Oricum astept cu interes explicatiile tale.
Sa ai sanatae si multe realizari.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Vin 08 Oct 2010, 12:50 pm

Dorina m ai înnebunit cu căciulitele astea pupi am încercat să fac şi eu una lui stefi după un model de al tău şi a ieşit o pleasca (aşa mi se pare mie ) nu mi merge pc că v aş fi arătat , altfel nu ştiu cum să o postez ,ca de altfel nimik din ce am mai făcut zid
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de vasilica Vin 08 Oct 2010, 1:08 pm

Dorina m-ai lasat fara cuvinte cu caciulitele tale sunt adorabile !!!!!!!!!!!!!!!!! primul
am de terminat un saculet de dormit pt viitoarea mea nepotica (peste 2 luni voi fi bunicuta )si o sa-i fac si eu caciulite sper sa-mi iasa ca ale tale
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de daiana25 Vin 08 Oct 2010, 1:21 pm

as vrea sa imi spuna si mie cineva sau sa imi dea un model de caciulita care acopera urechiusele sa incerc sa fac si eu una Merci
daiana25
daiana25
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 145
Localizare : resita
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de emi Vin 08 Oct 2010, 1:45 pm

o caciulita pentru fetita unei prietene:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
o palariuta pentru fetita mea (set cu vesta, facute de prin primavara dar finisate in septembrie, ca deh!...):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

doua caciulite pentru baietelul meu - sunt facute asta iarna, dar cerea cineva inspiratie pentru baietei, asa ca le mai pun. (Am senzatia ca leam mai pus candva.) Trebuia sa fie romburi cele bleu, dar am gresit un pic.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de corilex Vin 08 Oct 2010, 3:31 pm

woauuu,Dorina foarte frumoase,am ramas cu gura casca(sper sa nu raman asa rade )abia astept detaliile despre ele
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 08 Oct 2010, 3:36 pm

Dorinaaaaa, m-ai omorat. Ai doar doua maini ca si mine si faci de parca ai avea vreo 10 maini. Sunt tare frumoase. Felicitari!

Emi, e tare frumoasa palaria rosie. Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de geany Vin 08 Oct 2010, 4:23 pm

emi, frumoase caciulite si palariuta. Ce viteza aveti.... Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de aba Vin 08 Oct 2010, 6:35 pm

Foarte frumoase caciulitele. Mie imi place cea albastra cu "romburi", parca-s niste norisori.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de emi Sam 09 Oct 2010, 12:21 am

Ma bucur ca v-au placut. hug Spor la lucru tuturor! Eu lucrez asa printre picaturi, dar ce minunatii ies din manutele voastre!
Dina, superbe caciulitele!
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de dina_dorina Sam 09 Oct 2010, 9:21 am

SilviaDumitrescu a scris:Dorina esti o comoara pe acest forum. Modelul de la caciulita roz cu mov (am retinut Smile ) il stiu, chiar l-am lucrat numai ca lucrat asa cu un fit mai gros si unu mai subtire iese demential de frumos. Nu mi-as fi dat seama in veci ca e aceste model. Referitor la cea mov ... poti razi de mine dar ... "X"-urile alea tot nu imi dau seama cum sunt facute (am o vada idee dar ar trebui sa lucrez sa vad daca e asa cum cred). Oricum astept cu interes explicatiile tale.
Sa ai sanatae si multe realizari.

Imi cer scuze pentru ca ieri nu am mai intrat dar nu am mai avut timp.Imediat plec la tara dar dupa ce ajung o sa am ceva mai mult timp si intru atunci cu restul lamurililor Smile

Va multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase hug
Emi,mie imi plac toate 3.Palarioara este delicata si cocheta iar bascutele mititele si dragalase. kiss
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de elena.habasescu Sam 09 Oct 2010, 4:37 pm

Sa va arat ce mi-am crosetat eu . Palaria o port acuma insa poseta la primavara sau la vara cand nu ploua si nu ninge ca-mi uda documentele si baniii albina

<script src='http://img80.imageshack.us/shareable/?i=image002ep.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>

elena.habasescu
elena.habasescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 71
Localizare : bocsa
Data de inscriere : 30/08/2010

http://ena-quilt.blogspot.com

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de europolis Sam 09 Oct 2010, 9:35 pm

O palarie la "cald" cu fotomodelina mea (tot la cald ;)))care va saluta si va pupi (acolo am prins-o la pozat rade nu va uitati)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 09 Oct 2010, 10:10 pm

Frumoasa palaria, frumoasa fotomodelina. Bun venit acasa! pupi hug
Acu' realizez: nu o lasi nici sa se relaxeze un pic, ca trebuie sa-ti "fotezi"tu creatiile. Biata copila! wink
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 09 Oct 2010, 10:12 pm

Stiu eu pe una care a vrut musai sa vada cum sta palaria pe cap nu numai asa pusa pe masa rade
Pui iti sta foarte bine kiss

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 09 Oct 2010, 10:16 pm

Super palarie si model la fel!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de firicel Sam 09 Oct 2010, 10:53 pm

Puiu'mamii pui.pui,pui.Are EURO un pui care-i tare frumusel cu palaria pe el(pe cap rade )Bine ti-a venit puiul acas Euro si tre'sa ma inveti sa fac flori frumoase ca ale tale wink Iti simt lipsa pe forum kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de corilex Sam 09 Oct 2010, 10:59 pm

Foarte frumoasa palaria si in special modelul sa-ti traiasca. kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de europolis Dum 10 Oct 2010, 7:54 am

hug Multumesc kiss
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 10 Oct 2010, 9:46 am

europolis a scris:O palarie la "cald" cu fotomodelina mea (tot la cald ;)))care va saluta si va pupi (acolo am prins-o la pozat rade nu va uitati)
rade rade rade rade Ioiiii, ca zăpă mai esti. In loc sa lasi fata sa se relaxeze-n cada tu o stresezi cu pozatul...pai, treaba-i asta?!
Faina palaria, iar puiul e o frumoasa love Si totusi ce culoare este, bleumarin, mov, negru,...? Nu de alta dar ma omori in ultima vreme cu pozele. pupi hug


Edit: I-am facut si eu matzulunei, ieri, o caciulia nu frumoasa, dar calduroasa. Am facut-o in doua culori ca sa-mi ajunga firul.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de europolis Dum 10 Oct 2010, 11:24 am

No ca tre' sa ma inveti si pe mine sa lucrez asa in doua culori, e tare faina pe langa calduroasa pupi pe obrajorul ala cu gropita. palaria e neagra si florile mov, galben si rosu, frunza..vernil rade ce sa fac daca asa iese cu telefonul wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB