Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara, deosebite(4)

+67
miha2010
Kristina
ivanoiuadela9
firicel
dktimi
valentinadof
Lucia.BlueFlower
d.dana.c
Gabiuta
Miniona
m-julie
rivka
mami jeni
yo%
elutzamicutza
louise27
mischelle35
ramonasimon_74
Lucia Ro
ancone
Panea Laura
geany
leonutza69
ciresicca
stoy
diada
AlyC
LYNDA
melus
danae
violeta25
Adriana13
mariucamariuca
SilviaDumitrescu
Danny24
tomari
Marry
emmancita
danabarbu2007
ralucis
AKD
GABRELA
Steluzza
danabekk
aurishta
clodi
ema
kla78
betymi72
Admina
zylv
canadianca50
amnro
bibitu
pisi
lorinaoo1
MagdaMarin
Noemi
Camy
lotus nufar
Karina33
DANIELA.I
veniciuc nicoleta
cris69
Uca
cory74
MihaelaT
71 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de mischelle35 Lun 29 Noi 2010, 9:42 pm

Sunt foarte frumoase ambele rochii.
mischelle35
mischelle35
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 113
Varsta : 49
Localizare : Galati
Data de inscriere : 21/11/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 01 Dec 2010, 1:12 pm

Ramonasimon sunt foarte frumoase rochiile, sa le porti cu placere.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de louise27 Sam 04 Dec 2010, 1:52 pm

Foarte frumoasa rochita rosie;daca o faceai lunga era beton (pt mine) rade
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de elutzamicutza Lun 06 Dec 2010, 12:56 am

Salutare fetelor!

Dupa chinuri indelungate am reusit si eu sa mai termin 3 rochite, care dupa parerea mea nu sunt atat de deosebite dar avand in vedere ca nu le pot purta ziua, le consider de seara... asa ca am zis ca trebuie sa le postez aici.
Deci, iaca:

1. Rochita din catifea albastra elastica, pe care am facut-o pentru un eveniment pe care l-am organizat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2. Rochita din doupioni (sper ca am scris bine Smile) de matase + dantela neagra elastica, pe care o voi purta la un alt eveniment maine seara
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3. Rochita din lycra fuchsia pe care o voi purta tot maine la o petrecere salsa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa nu va suparati pe mine ca am pus poze atat de multe si de mari pentru ceva care nici nu se compara cu ce faceti voi. Smile

Va pup!
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 06 Dec 2010, 6:19 am

Foooarte frumoase! sa le porti sanatoasa!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de geany Lun 06 Dec 2010, 8:08 am

Elenutza ai realizat rochite frumoase. Sa te simti admirata unde vei merge. bine
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de stoy Lun 06 Dec 2010, 10:01 am

Elutza, sunt foarte frumoase si rochitele si purtatoarea.Cu siguranta vei fi admirata cand le vei purta.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Uca Lun 06 Dec 2010, 10:27 am

Ramona, foarte frumoase rochitele, dar frumos si manechinul. Felicitari!
Elutza, avansezi destul de repede, cred ca te-a impulsionat si noua masinuta de cusut.
Felicitari si distractie placuta ( ca vad ca o tii tot in petreceri wink )

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de elutzamicutza Lun 06 Dec 2010, 10:50 am

Multumesc mult fetelor Smile
Da, e si din cauza masinii, cea veche facea nazuri la multe tipuri de cusaturi si de materiale, dar cu asta noua... there's a whole new world of things to experiment Smile)))
Spor la treaba si voua, si o saptamana minunata sa aveti!
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 06 Dec 2010, 2:22 pm

Elutza, felicitari, felicitari,...! Imi plac tare mult rochiile ce le-ai facut, sunt frumoase, iti vin tare bine si lucrezi tare frumos. kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de emmancita Lun 06 Dec 2010, 7:26 pm

Wow, Elutza, frumoase rochite, sa le porti cu placere!! De manechin ce sa mai zic!! Felicitari!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de louise27 Mar 07 Dec 2010, 1:01 pm

Elutza ,sunt foarte frumoase rochitele tale ,sa le porti cu placere love
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de yo% Mar 07 Dec 2010, 1:50 pm

sunt minunate creatiile voastre.....as vrea sa pot face si eu asa ceva dar din pacate nu am pe nimeni in familie de la care sa fur meseria :D


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de yo% Astazi la 1:52 pm

pisi,ai fost superba in rochia de mireasa......imi place f mult. Felicitari!



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Te rog sa citesti punctul 6 din Regulament!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 07 Dec 2010, 2:03 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
yo%
yo%
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 07/12/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de louise27 Mier 08 Dec 2010, 12:05 pm

Vin si eu cu rochitele mele pt revelion[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre louise27 in Mier 08 Dec 2010, 12:11 pm, editata de 2 ori (Motiv : calitatea pozelor)
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de yo% Mier 08 Dec 2010, 12:40 pm

elutza, ce material ai atasat la mijlocul rochitei albastre din catifea?imi place foarte mult si iti sta super love
yo%
yo%
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 07/12/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de mami jeni Mier 08 Dec 2010, 1:32 pm

Foarte frumoase rochitele tale elutzamicuta, la fel de frumoase ca si tine. Cred ca ai fost foarte admirata la evenimentele la care ai participat . Ai o silueta de invidiat . Felicitari
mami jeni
mami jeni
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 08 Dec 2010, 10:02 pm

Eluza o sa fi tare invidiata pentru rochiile tale,sa le porti cu placere.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de elutzamicutza Joi 09 Dec 2010, 8:34 am

Multumesc mult fetelor! well nu e vorba de a fi invidiata, ca nu asta e ideea principala (desi it kind of feels good :D).
Iar cu distractia a fost cam asa: cea albastra a fost pentru un eveniment la care am fost in echipa de organizare (deci distractia a tins spre zero). Cea neagra pentru o prezentare de moda Irina Schrotter la care m-am dus sa caut inspiratie si am ajuns doar la defilarea finala pt ca nu am putut pleca mai devreme de la birou... Si oricum in marea de vedete care de care mai fitzoase si mai dichisite de pe acolo... nu cred ca m-a vazut cineva, d-apoi sa ma mai si invidieze Smile Dar trebuie sa va spun ca a fost o experienta interesanta pt ca dupa prezentare am facut un mare tur de sala avand ca scop explorarea stilului monden autohton Smile)))) Mare ti-e gradina, Doamne!! Smile Iar in cea mov am apucat sa fac vreo 2 dansuri pentru ca se facea tarziu si am lucrat a doua zi.

Louise, imi place rochita ta, zi-mi si mie te rog din ce material ai facut-o Smile
yo%, chestia din talie la rochita albastra e o centura elastica si are o funda dintr-un satin rigid in fatza. Nu am facut-o eu, e cumparata dintr-un magazin si a fost ceva de genul 15 lei.
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de pisi Joi 09 Dec 2010, 9:18 am

Superbe elutza,se vede talentul :P
Louise si ale tale sunt frumoase,se aseaza f. bine :D
Parca am vazut ca sunt doua f putin diferite.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de louise27 Joi 09 Dec 2010, 9:37 am

Da, prima este din tricot transparent iar cea de-a doua am facut-o pentru a o purta pe sub prima (jupa),dar m-am razgandit;Voi pune ceva dantela pe cea din satin si o voi purta ca atare. La cea din tricot i-am facut o fustita drept jupa,iar in sus ......sa se vada.....asta e. wink
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 12 Dec 2010, 7:56 pm

Si iata ca s-a mai incheiat o saptamana, cum altfel decat cu o noua rochita? Smile
De data asta mi-am luat inima in dinti si m-am aruncat in matase si, desi rochita de mai jos e destul de simplutza si fara tipar si fara nimic... zici ca am facut o operatie pe creier. Sunt tare mandra de ea si o s-o port... la un alt eveniment pe care il organizez, joia asta. Cred ca va deveni traditie.
In alta ordine de idei, a fost prima data cand am incercat piciorusul pentru tiv ingust rulat (evident dupa ce m-am uitat de 15 ori la tutorial) si a fost un chin, evident pentru ca e matase si pentru ca nu am reusit sa tai marginea "perfect drept" cum zicea acolo ca trebuie facut. Recunosc ca mi-a scapat marginea la un moment dat dar am insailat cu mana acolo unde mi-a scapat, si zic ca nu se mai vede diferenta.
Am pozat-o pe manechin pentru ca momentan sunt nemachiata si arat ca naiba si n-am mai avut rabdare. Dar trebuie sa va spun ca ieri am primit "cadou" de la un prieten fotograf, o sedinta foto profesionala cu toate rochitele pe care le-am facut pana acum. Saptamana viitoare vor fi gata pozele si le voi posta si aici, asa, ca o "retrospectiva a anului".
O seara frumoasa tuturor. Enjoy!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de rivka Dum 12 Dec 2010, 8:06 pm

elutzamicutza abia asteptam pozele cu rochi mai ales ca o sa fie facute de un profesionist dama
e frumoasa rochia dar cred ca pe tine sta mai bn decat pe manechin si se vede mai bn modelul dama
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 12 Dec 2010, 8:10 pm

elutza , te felicit , imi place rochia si te asteptam cu pozele
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 12 Dec 2010, 8:13 pm

Multumesc rivka, pozele au fost deja facute ieri, mai trebuie prelucrate, si sunt MULTE :D. Le-am vazut pe camera si crede-ma ca si eu numar zilele... Am facut si cu rochita asta dar ieri nu era inca finisata ca lumea... azi am luat-o la bibilit.
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de m-julie Dum 12 Dec 2010, 11:23 pm

cat de mult imi plac rochiile pe care le faci elutzamicutza. superba si aceasta
m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB