Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 4 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 17 Sept 2010, 7:00 am

Bety bafta si curaj,Europolis nu stiu ce job ai avt sau cum l-ai pierdut dar cand am citit mesajul cu recapatatul lui m-am bucurat ca un copil de parca eu ma duc la munca,nu tu.
Asa o sa te dezobisniuesti de statul in casa.BRAVO si FELICITARI.Ma bucur tare pt tine.Lasa ca la anu cand trec la mare iti las o floare in fata blocului ca eu trec pe la 5-6 dim.Un trandafir japonez e bine?Un pui.Ca eu nu am casa pt a creste .Am deja unul care e maricut si nu mai incape pe pervazul geamului la iarna,iar acum am 2 prinsi.
Va las coffee pe masa ca plec sa pun masa la copii. kiss

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Sept 2010, 7:19 am

Neata! Prezent si eu.
Magda ai facut si tu cafea mai multa?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 17 Sept 2010, 7:26 am

Neata!
Am eu cafea mai multa. Iar am facut un "oloi" Luati de serviti!
kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Sept 2010, 7:37 am

Stiam eu ca la tine e nadejdea

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 17 Sept 2010, 8:20 am

Facusem si eu suficienta dar eram la bucatarie pregateam masa la copii,d-aia nu te-am auzit Silvia.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Vin 17 Sept 2010, 8:22 am

Buna dimineata si de la munte!!

Daca bem coffee si de la Magda, ca a lasat-o pe masa, si de la Cristina, ca a facut un ,,oloi", se chiama ca am inceput ziua superbine Smile
Da oare cu dependenta de coffee rade ce-om face mai tarziu??? caci stiam ca si mediul virtual da dependenta.... rade
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de iuliana72 Vin 17 Sept 2010, 8:42 am

hai ca vin si eu la o cafea dar cine o da in dimineata asta? o zi buna tuturor si spor la lucru. hug
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 17 Sept 2010, 8:43 am

Yeeeees tocmai am vorbit cu fratele meu si imi va trimite tipar de camasa+tiparul insertiei pt copii.Am scos eu tipar de pe alta camasa cand am facut camasa pt concursul din primavara,dar daca pot avea tipar standard e perfect.Pe mine ma interesa tiparul insertiei ca mi-e greu sa reduc da la marimea 42 pe adulti la marime de copil de 3 ani.Am in lucru 5-6 camasi albe pt Marius la gradinita ca le cere bluze albe si veste verzi.Vestele le-am croit si cusut la umeri aseara,poate le termin azi.
Ieri ma strofocam din ce material sa fac camasile(eu avand materiale de confectii de dama )cand imi aduc aminte zid ce toanta sunt.
Anul trecut am luat de la servicul sotului cu acordul conducerii o cutie mareee de resturi textile de diferite marimi.Numai materiale italiene de camasi.
Am scotocit in ea si am scot tot ce inseamna alb.Si am in plan sa fac camasi atat fiului meu cat si nepotului ca au cam aceleasi dimensiuni.
Sper ca in 2 saptamani sa le fac.O sa le pozez si sa le arat si pe aici.
Si cum am ochit eu o camasa pe un baiat care trece la scoala prin fata portii mele alba cu insertii negre(era asa aratoasa) cand il mai vad ii fac o poza sa fac si eu la fel cu insertii de diferite culori.
Plec ca daca mai stau nu mai fac nimic.
Dependenta de forum domne. rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Vin 17 Sept 2010, 8:52 am

Of!!!
Care cum se trezeste intreaba daca e facuta coffee wink
Nu se vede ca a facut si Magda si Cristina????! rade

Hai Iuliana ca te servesc eu:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Giobsy Vin 17 Sept 2010, 9:03 am

Bety, bafta la examen!
Europolis, spor maxim la munca si mai ales la bani!
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 17 Sept 2010, 3:31 pm

Salutare, salutare!

€polis, felicitari si mult spor! hug pupi Sa stii ca astept sampania Smile Silvia e mereu o draguta, cea care te ridica si te scutura zdravan(de-ti merg fulgii si cobori cu picioarele pe pamant sau te ridici din baltoaca). pupi
Bety, astept sampania si de la tine! bounce
Azi am fost si-am depus o cerere de inscriere in anul III si astept sa se adune 25 de cereri(sper sa se adune), sa ma sune si sa-mi depun si dosarul, sa platesc taxa si sa ma scolesc din nou.
In rest...sunt rupta dupa prima saptamana. E un pas atat de mare de la a IV-a la cl. I. Daca cu ceilalti ajunsesem sa ma inteleg din priviri acum sigur imi trebuie fluier de arbitru rade De incepe unul sa zica ceva sau sa se ceara la baie, incep toti si pana-i potolesti trec vreo 5 minute. Azi, de exemplu, am colorat pe manualul de matematica si vreo doi copilasi nu aveau cu ce colora zid dar noroc cu sertarul meu cu surprize ca aveam carioci si creioane colorate si le-am dat...ei, dar ca prin minune aproape niciunul nu era multumit de cariocile sau creioanele lui si avea nevoie de o culoare dintre ale mele Smile si au inceput: doamna, vreau verde; doamna, eu vreau galben; doamna...; doamna... Ei, dar incetul cu incetul se fabrica otetul asa ca incet, incet se obisnuiesc si ei ca-s la scoala, nu la gradinita.
No, v-am impuiat destul capul. Embarassed
In alta ordine de idei...sper sa reusesc sa-i fac matzulinei un sarafan si niste nadragi.

Sa aveti un sfarsit de saptamana minunat! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Vin 17 Sept 2010, 9:39 pm

Am venit, Silvia!
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Sept 2010, 9:45 pm

samo99ro a scris:Scris de samo99ro Astazi la 21:26

.E vina ta. Schimba sistemul de nutritie. Fara grasimi animale, fara carne de porc (pasare si peste), incearca sa alaturi cat mai putin proteinele cu carbohidratii, scoate total zaharul, mai multe legume si fructe si - cel mai important - cinci mese pe zi: trei principale si doua gustarele (dar mititele, eventual una doar fructe) intre ele. Apa plata 1,5l/zi cel putin, scoate total berea (nici nu stii ce umfla aia) si sucurile din oras - doar sucuri naturale. Si dupa aia o sa vezi.

toate astea se intampla samo pentru ca e diabetic insulinodependent, iar de baut nu bea absolut nimic de foooarte multi ani. El mai "bine facut" e de....dupa ce ne-am casatorit (28 de ani) dar acum ar vrea sa mai slabeasca ca ..na mai imbatraneste omul si nu mai are mobilitatea pe care o avea in tinerete. Numai ca, cu tot efortul facut chiar si fizic in vara asta nu da jos. Totusi este imbucurator ca nici nu pune. se mentine.
hug intre timp vad ca ai si venit pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Vin 17 Sept 2010, 9:52 pm

Si eu am diabet, dar fara insulina. Cu tablete. Aveam si eu o greutate destul de mare, dar am schimbat la un moment dat diabetologul. Mi-a schimbat medicamentul si, fiind si nutritionist, mi-a schimbat sistemul de nutritie. Am dat jos 15kg intr-un an. Si acum ma mentin. Cred ca as vrea sa mai dau cateva kg jos, pentru ca ma simt foarte bine si a inceput sa-mi placa chestia asta.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Sept 2010, 10:04 pm

da samo dar el are inca servici si acolo... manaca cu colegii. Apoi pentru a putea depune oaresce efort trebuie sa fie si bine hranit. Ori el nu se simte satul nicodata de cand a descoprit ca are diabet. Cu 2 feliute de paine la masa el care manca o franzela.... e destul de greu. Dar s-a obisnuit cu situatia (cred ca si cu foamea continua ) rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Vin 17 Sept 2010, 10:24 pm

Draga mea, eu sunt pensionara de aproape doi ani, dar diabetica de mult mai multa vreme. Cand am slabit eram inca in serviciu. Dar n-am mancat cu colegii. Sper ca nu mananca paine alba. Eu mananc de secara si graham. Imi plac foarte mult ambele. Si cred ca n-ai inteles bine ce am zis. Nu trebuie sa se infometeze. Ar fi o mare greseala. Dar nu trebuie sa manance chestii interzise. De exemplu, mezeluri nu mananc decat de cateva ori pe an, de mari sarbatori. M-am obisnuit insa sa mananc o masa pe zi (mic dejun sau o gustare) iaurt degresat, cu musli sau cu cereale de la plafar si fructe (pun iaurt cu fructe in blender si abia apoi pun cerealele). Mananc branza de vaca degresata amestecata cu un pic din cea de oaie (e mai gustoasa) pentru gust, mai pun chimen pisat sau ceapa (daca sunt acasa) sau marar, cu paine prajita. Carnea doar fripta sau facuta la cuptor (fara zeama pe care o arunc). Cam asa. Acum, pot folosi o jumatate de ardei gras in loc de paine pentru un sandwich, ori felii de rosii. Fac salate, de ex., din morcov ras, mar ras, si telina (sau varza), un pic de ulei, zeama de lamaie, foarte putina sare si patrunjel, langa care mananc o bucata de carne fripta. Fara paine. Cam asa... Dar ar putea consulta un nutritionist. La inceput cantaream totul, pana am invatat sa apreciez "la ochi" cam care-mi sunt portiile. Mai verific din cand in cand, sa n-o iau razna.
Si mai folosesc un steamer - o chestie electrica de fiert la aburi. Foarte bun broccoli facut la steamer. La fel conopida si alte legume. Au un gust mult mai bun decat daca le-ai fierbe in apa. Pui pe ele un strop de ulei, sare si zeama de lamaie, sau un sos de usturoi. Foaaarte bun.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Sept 2010, 10:42 pm

samo eu am inteles din prima ce ai zis. Nu se infometeaza dar daca ar fi dupa el ..poate manca 1 pui fript la o masa si tot nu se satura ca e fara paine. Iar referitor la ce exemplu de meniuri imi dai tu aici..... nu pot sa ii dau ca nu mananca. Cand a fost descoperit cu diabet (acum 2 ani) ii faceam destul de des fasole verde si manca, acum de la o vreme...... nici din asta nu mai manca decat foarte rar. Ori numai friptura la gratar..... sa ma ierte d-zeu dar nu suntem miliardari. Ori el cu verdeturile, legumele si lactatele nu s-a inteles bine niciodata. Oricum fata de ce manca inainte de a fi depistat.. e o mare diferenta. Cand a fost depistat ma gandeam cu groaza ce va manca ca il stiam ca el nu manaca verdeturi, ca el manca fooooate multi cartofi parjiti, ca el lactate manaca numai uneori si atunci sa fie de la tara.... In concluzie.... fata de ce manca inainte are un regim alimentar total schimbat. aaaa si nu paine alba nu manaca. la paine are painea lui chiar daca manaca mancarea amestecat cu colegii. Cu toate astea multumesc lui D-zeu ca tine glicemia in limite normale (chiar si atunci cand mai scapa la borcanul cu dulceata sau in cutia cu bomboane ) wink , pentru ca de la multe se poate abtine, are o vointa de fier dar uneori mai fura si interzise. Si asta pentru ca a vazut ca nu se intampla nimic daca din cand in cand isi mai face cate un moft. Eu te pupi si mi-a facut placere discutia cu tine. Poate mai te intreb din cand in cand ce mai manaci ca sa stiu ce sa ii mai dau si eu ca mai intru in pana de idei wink kiss


_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Vin 17 Sept 2010, 10:51 pm

Pana una-alta, vezi aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Poti sa cauti "retete pentru diabetici". Traiasca Google!
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 18 Sept 2010, 7:00 am

Neata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cum doriti,cu lapte sau fara.
E destula pentru toata ziua.Ati auzit de cornul abundentei?
Ei bine asta e ceasca abundentei. rade
Daca stie cineva unde o gasesc de vanzare ofer recompensa. rade
Mi-am trimis soata la servici,copii, unul e in camera lui(lor) se uita la desene iar fata e langa mine cu biberonul in brate,concepe planul de atacare a tastaturii. rade
Azi poate da Domnul si termin si eu vestele baiatului,mi-am coborat si istalat si a doua masina de cusut(are 48 de ani) care m-a ajutat in munca mea, numai la ea pot folosi un anume piciorus special de facut tivul.I-am gasit si un bat mic de plastic pierdut acum 6 luni pe care se pune conul de ata.M-am chinuit cum am putut fara el si ce l-am mai cautat zid si el (are marimea unei scobitori un pic mai mari)iar el statea bine-mersi in cutia cu ate.Atunci a sarit tocmai acolo si e crem la culoare cutia si ea tot un maro deschis.Eu l-am cautat pe dupa mese prin cutii ,am dat tot la o parte si nimic.
Si cand nu imi mai trebuia ca improvizasem (am umplut o sticla dee apa distilata cu gatul lung cu nisip si am pus conul de ata pe ea)sa pot coase am gasit ala.Acum am ramas cu nisipul in sticla rade
Va las acum ca sunt bagata si in alte subiecte . kiss

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 18 Sept 2010, 7:33 am

Buna dimineata! Am ajuns si eu la cafea pina nu se trezesc ai mei, ca apoi nu mai stau asa linistita sa savurez o cafea. Mama trebuie sa plece pina la niste fini iar sotul la munca. Si sa vezi nebuinie cu ei amindoi prin bucatarie. Unde e aia, unde e ailalta....iar eu astept sa plece odata ca sa ma apuc de curatenie. Vreau sa spal perdele, cuverturi, geamuri, sa mut mobila din loc, cum ar spune mama mea "curatenie d-aia rea". Ete si versu'.
Magda, super cescuta de cafea. Oare nu am gasi-o la Bamboo , desi cred ca si daca am gasi-o ar fi cam scumpa, dar merita (zic eu). Imi place foarte mult.
O zi cu spor tuturor! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 18 Sept 2010, 7:36 am

Pai eu mai sunt de stat prin club,cu 2 copii mici acasa?Sau nu vorba de club?
Eu am niste cani asemanatoare care unite formeaza o inima.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 18 Sept 2010, 8:08 am

Fataaaaa, crezi ca eu mai stau prin club? rade Ma refeream la magazinele Bamboo unde gasesti toate timpeniile cu niste preturi timpite.
Am si eu cani, care unite, formeaza o inima. Mi le-a adus sotul de Ziua Indragostitilor in urma cu citiva ani. Cred ca toate avem asa ceva rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Sam 18 Sept 2010, 8:29 am

Buna dimineata de la munte!

Multumim de coffee Magda.
Cestile sunt yng si yang, semnifica echilibrul. Adevarul e ca si mie mi-ar place asa un set, dar real nu virtual Smile

O si buna tuturor!
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 18 Sept 2010, 8:33 am

Nicoleta, si noi vrem ceasca tot reala rade
Asa ca fetele care umblati prin magazine d-astea de cadouri, ziceti-ne si noua daca gasiti asa ceva. Sau macar ziceti-ne pretul, poate ne trece dorinta rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Sam 18 Sept 2010, 8:45 am

Buna dimineata si de la noi.da Cristina cred ca toate avem asa cani:))primite de ziua indragostitilor..la noi eu am fost cea care le-a cumparat...Servesc o cafeluta facuta de socrela(cam slaba)dar nu caut calul de dar la dinti si va ofer si voua..daca vreti....apoi fug sa fac si eu ce face Cristina.. Sad o zi cu chef de curatenie tuturor celor care trebuie sa o faca kiss
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB