Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 2 din 33 Înapoi  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mar 14 Sept 2010, 1:39 pm

diada a scris:nu conteaza, e bine de stiut, si eu ma gandesc cu groaza la perioada ce-o sa vina! nu-i nimic, sanatosi sa fie ei! O mai alaptezi?
da Diada inca o alaptez,desi am inceput sa-i dai si de mancare..Soacra ma tot baraie cu laptele ei praf pe langa dar ca sa fiu eu sigura ca nu-i mai da in lipsa mea l-am aruncat..Inca nu am de gand sa renunt la alaptare,este asa de frumos sa vezi bebele bucuros cand vede tzatzica..si sa stii in constient ca esti singura persoana de care el are nevoie..
O mare parte din treaba cu alaptatul ti-o datorez tie,Ai vorbit asa frumos de alaptare incat am decis ca si laptele ala putin pe care il primeste de la mine,i este suficient ei.
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Mar 14 Sept 2010, 3:59 pm

Buna ziua la cafea ...
frumos ti-ai intampinat bobocii Mihaela T.... Bravo!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Bravo Nicoleta !!! E foarte bine ptr bebe ca il alaptezi ..Crestere usoara in continuare si tie si Diadei(bineinteles ca bebelusilor vostri) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mikybt Mar 14 Sept 2010, 5:41 pm

nu stiu unde sa postez asa ca m-am oprit aici.am nevoie de un sfat: azi am vorbit cu cineva prin mess si mi-a propus sa ma alatur blogului lor adica (ei sunt 3 insi care posteaza 2 baieti si 1 fata) ,imi dau o categorie pe care o pot denumi cum vreau eu si sa postez acolo ce scriu pe blogul meu,adica poze cu ce am facut,vorbele ce le mai scriu pe acolo,in concluzie sa ma alatur lor ca sa fie un site mai bun cu mai multi vizitatori,cu tot felul de comentarii si categorii.nu stiu ce sa fac si l-am anuntat ca ii dau in seara asta raspunsul.voi ce parere aveti?
mikybt
mikybt
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 42
Localizare : braila
Data de inscriere : 07/07/2010

http://decoupagebeauty.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de leonutza69 Mar 14 Sept 2010, 6:01 pm

Mult succes la scoli si gradinitze va doresc mamicilor! Am sosit si eu aici la cafelutza....as vrea sa intru , sa scriu mai des dar am fost cam ocupata in ultimul timp,ajung seara acasa si in acelasi timp ajunge si sotul si cum eu nu am alt pui de rasfatat....las de la mine si calculatorul este al lui....Acum am ceva timp liber,o ora si va mai citesc pe ici pe colo...si cautam o chestie.Imi amintesc ca mai de tanara aveam o fusta, nu mai stiu de unde, neagra , o forma un fel de semiclos,mai mult evazata din fasii de dantela din bumbac.....volane, aceiasi dantela toata fusta doar ca volanele erau incretite, sau lucrate in asa fel incat sa fie incretite....eu nu am lucrat cu croseta niciodata , asa ca nu stiu sa explic prea bine.Nu cumva aveti vreo fusta sau o fotografie ...ca model, stiti despre ce vb?Din generatia mea, nu a mai avut nimeni o astfel de fusta?....nu ma intrebati unde este ca nu am idee..era acum 20-25 ani...cred, va [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ....ma intorc la voi mai tarziu
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de diada Mar 14 Sept 2010, 6:18 pm

Eu nu m-as baga. 3 sunt suficienti la ce fac, cu cat mai multi cu atat mai complicat, zic eu. Sa faceti schimb de link-uri nu este suficient? daca tot scrii acolo ce spui si la tine pe blog, parerea mea, tu decizi.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mikybt Mar 14 Sept 2010, 6:29 pm

pai am vizitat site-ul lor si nu are legatura cu ce ma chinuie pe mine talentul sa fac.ei sunt mai mult pe poezii ,pe niste texte foarte lungi pe care cred ca nu sta nimeni sa le citeasca si nu prea ma incadrez eu acolo.sincer nu m-as dezlipi de blogul meu,nu e cine stie ce,dar este facut numai si numai de mine si sincer am muncit destul de mult la el sa ii dau cu piciorul? dar am zis sa mai consult si prietenele mele de suflet adica pe voi kiss
mikybt
mikybt
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 42
Localizare : braila
Data de inscriere : 07/07/2010

http://decoupagebeauty.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 14 Sept 2010, 9:57 pm

Fetelor am ajuns si eu pe acasa. Am alergat toata ziua si acum imi trag si eu sufletul. Totusi m-am plimbarit cu un folos. Am reusit sa ne hotram asupra uneui bucatarii. Sunt tare incantata de model. Acum va trebuie sa vine tipa de la forma sa o faca exact pe dimensiunile bucatariei noastre. Abia astept sa fac tot felul de bunatati.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 14 Sept 2010, 10:06 pm

Narcisa, a nu uiti sa pui poze cu noua bucatarie.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 14 Sept 2010, 10:39 pm

Multumesc! Embarassed

A inceput scoala de-adevaratelea(cum zice Diana) si am o gramada de pregatit. Acu m-ai am o buba...daca se face o grupa la noi, ma inscriu la completare de studii si de nu, mai stau putin ca n-am cum sa fac drumuri sambata pe la Hunedoara la cursuri si apoi la examene. E prea mult pentru bugetul ce-l am, dar de-i aci la doi pasi ma prind in hora sa fiu profesor invatamant primar ca deh...asa-i la moda. Sincer, la cate examene am tot dat mi s-a acrit de invatat, dar asta este...nu vreau sa ma trezesc in viitorul apropiat cu vreo reducere. Sa vedem...
Va pupi si va doresc o noapte linistita!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 14 Sept 2010, 11:00 pm

Mihaela, sa dea Domnul sa fie cum e mai bine pentru tine.
E aiurea rau cu invatatul asta continuu. La tine e ca la mine. Nu ma obisnuiesc bine cu o lege, ca o schimba dragii nostri guvernanti si iti dau normele de aplicare la o luna de la publicarea legii. Intr-un fel mi s-a luat de atitea legi, regulamente si protocoale schimbate, dar, din pacate, asta stiu eu sa fac cel mai bine , cum cred ca este si la tine a fi invatatoare. Ce sa facem, mergem inainte... ca pionierii. rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 14 Sept 2010, 11:26 pm

Cristina am sa vin cu poze cu bucataria adevarata. Dureaza cam o luna jumatate pana este gata.

Si asa fewtelor, nu ne lasam , ne luam la tranta cu toti astia rai ( ma rog asa mi-ar placea mie sa fac) wink
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de cris69 Mar 14 Sept 2010, 11:59 pm

eu nu sunt in invatamant dar pentru asta tot timpul trebuie sa invat. in fiecare an avem examinari peste examinari, scheme, protectia muncii,tot felul de lucrari pe baze de autorizatii dar asta e. imi place meseria mea si merg inainte cu: tupeu.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 15 Sept 2010, 6:39 am

Buna dimineata,poftiti la
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am dus baiatul la gradinita inca nu au fost probleme a fost cuminte,s-a culcat pe la 1 si ceva,a fost obosit.El care se culca si la 3 jumate.Mai pe seara am fost la cineva sa vad un frigider si mi-a dat un mic vas de lut sigilat cu ceara adus de fisu din Bulgaria.A zis ca ar fi miere de trandafiri.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vin eu acasa lingandu-ma pe bot foame cu gandul la miere,ma apuc sa curat ceara cu o surubelnita,dasfac capacul siiiiiii....
mirat2 surpriiiiiiza

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In interior condimente. zid zid zid .
Stie cineva care si-a petrecut concediul in Bulgaria si si-a cumparat de acolo vase din astea ce fel de condiment e?
Macar sa stiu cu ce-l mananc. rade rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 15 Sept 2010, 7:25 am

rade neata!
Magda.... esti de coma rade . Nu cumva e talas? rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Mier 15 Sept 2010, 7:30 am

Buna dimineata! M-am prezentat si eu la coffee , adormita si cu durere de oase. M-am trezit pe la ora cinci din cauza covrigariei de la parter. Pina acum incepeau lucrul pe la 6-6,30, insa azi la 5. Probabil sa aiba copii sa ia covrigi cind trec la scoala, insa malaxorul ala te scoala si din morti. Nu stiu cum nu ii deranjeaza pe vecinii de la etajul 1, ca eu sint la 3 si e cumplit. Probabil se propaga sunetul altfel la et.3. Si cu mirosul de gogosi am patit la fel (ca fac si gogosi) si mai patesc. Dimineata nu pot sa deschid geamurile ca fac ei gogosi si imi este teama sa nu mi se imprime mirosul in pereti. Bine ca fac mai multe dimineata si decit le incalzesc apoi, ca peste zi nu mai miroase asa. Sincer, mi-as dori sa nu le mearga cu gogosile si sa se apuce de facut altceva pe linga covrigi, ceva care sa nu miroase asa gretos.
Magda, pentru mierea de trandafiri nu te-as fi invidiat, dar pentru vas... Imi place foarte tare. Nu stiu sa-ti zic ce condiment e, dar trebuie sa fi intii sigura ca e un condiment, ca sa poti sa-l consumi. Sa nu te trezesti ca e ceva rumegus, ca doar sint vecini cu noi, avem ceva obiceiuri comune
rade
Gata, ma duc sa ma pregatesc de serviciu.
O zi cu spor tuturor! kiss
Edit: intre timp a scris si Silvia si e "increzatoare" ca si mine rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Giobsy Mier 15 Sept 2010, 2:07 pm

Magda, o fi un "condiment" de tras pe nas...
Si ai grija la ce-l folosesti ca poate te-apuca cheful de sters praful si nu te mai poti opri...din sters [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




Imi dai si mie? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 15 Sept 2010, 2:18 pm

Giobsy a scris:Magda, o fi un "condiment" de tras pe nas...
Si ai grija la ce-l folosesti ca poate te-apuca cheful de sters praful si nu te mai poti opri...din sters [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi dai si mie? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca e d-ala de sters praful nu dau la nimeni rade il sigilez la loc si il pun bine pentru la batranete. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Mier 15 Sept 2010, 3:19 pm

rade rade rade rade Fetelor sunteti de belea!!! Laughing

Bine v-am gasit la coffee !

Sad Uf ! Am de facut dulceata de prune si nu prea am chef.
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 15 Sept 2010, 3:27 pm

Azi sunt fericita dupa 2 zile de gradinita si stat cu inima mica(eu) si cu chilotei de schimb in rucsacel(Marius) dupa ce a venit acasa mi-a cerut singur oala si a folosit-o cu succes.Dar m-a intrebat daca ii dau ceva.Intamplator ii luase masa-mare un Fagaras mare si ii dadusem 1/2 de dimineata dupa ce mancase,asa ca acum i-am dat si restul.
Sa vad ce fac maine ca eu nu tin dulciuri in casa doar socrii ii rasfata.
Si la gradinita a papat tot si 1/2 din corn de foame,maine ii dau 2 sandviciuri.
sau decat 1 sa vina mort de foame sa manance la pranz.Ca vine asa obosit de la gradinita(1-0 pt mine) nici nu vrea sa manance imi cere laplele si atat.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Mier 15 Sept 2010, 3:33 pm

ziua buna la cafea...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] felicitari Magda daca ai scapat de problema cu oala...vezi ce fai cu "..condimentul".. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 15 Sept 2010, 3:55 pm

Magdaaa pune fata apa peste praful ala ca poate se face miere rade O fi vreo reteta noua de pastrat mierea sa nu se mai zahariseasca rade rade O fi miere precum delikat-ul rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 15 Sept 2010, 4:07 pm

rade rade rade Vai, Silvia, esti belea mare! pupi

Salutare, salutare!

Magda, cat de stresata ai fost cu gradinita pe atat de bine este. Ma bucur ca-i place si mai ales ca nu are nevoie de chiloteii din rucsacel.

Eu am dormit o ora ca eram ametita. N-am mai dormit la pranz de nu mai tin minte, dar simteam ca trebuie sa dorm si acum sunt ca noua.
M-am apucat sa-mi pregatesc cateva materiale pentru maine si cand se trezeste matzulina mergem un pic la joaca pana-i vremea asta buna ca azi, maine vine frigul si sa ne vezi cum stam mai mult in casa.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 16 Sept 2010, 6:52 am

SilviaDumitrescu a scris:Magdaaa pune fata apa peste praful ala ca poate se face miere rade O fi vreo reteta noua de pastrat mierea sa nu se mai zahariseasca rade rade O fi miere precum delikat-ul rade rade

Ia nu mai rade tu de mine,ca iar faci vre-o belea rade rade
Stiu eu ca tu esti invidioasa pe condimentele mele de"sters praful" si nu sti cum sa-mi ceri. rade rade


MihaelaT a scris: rade rade rade Vai, Silvia, esti belea mare! pupi Magda, cat de stresata ai fost cu gradinita pe atat de bine este. Ma bucur ca-i place si mai ales ca nu are nevoie de chiloteii din rucsacel.


Ii place la gradinita inca sunt stresata,pana saptamana viitoare la sedinta.Vreau sa fie bine.
Fetele poftiti la cafea ca mi-am mutat mesajul cu nervii la locul potrivit.
Il incepusem aici.
coffee s-o savurati linistite. kiss


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Joi 16 Sept 2010, 11:18 am, editata de 1 ori

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 16 Sept 2010, 7:11 am

Nu mai insista ca tot nu dau la nimeni rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Joi 16 Sept 2010, 7:23 am

Buna dimineata de la munte!

O coffee mica si fuga la treaba caci am multa si dupamiaz am programare la doctor.

rade rade rade Ceva, ceva efecte are ,,condimentul " acela de a ajuns Magda sa posteze succesiv rade rade

O zi buna tuturor!
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 33 Înapoi  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB