Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Despre coafuri si ingrijirea parului-1

+58
MihaelaT
amoni
milena
laurin
lennny
carmenco
adriuta
MagdaMarin
Uca
cris_io_mat
camic
dienutzababy
Lucia.BlueFlower
ancone
Floren
dorina64
Chirrox13
amnro
SilviaDumitrescu
europolis
maryd
Cristina_Ionela
oliviamar
cris_27
geany
CCristinaC
stoy
zahariaelouise
danniela
Clio_Ela
mnarcisa
violetas
valentyna_sweetly
diada
Kristina
Savu Ramona
Karina33
Maci
elenaxx
corina corina
Gianina4ever
bubu85
ema
cris69
came_lia
piciul
pitigoiul
nicoleta_vls
dktimi
aurishta
rozina
mariaz_09
manuela29
canadianca50
tomari
veniciuc nicoleta
Admina
andreeaX
62 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de rozina Mier 19 Ian 2011, 4:54 pm

cosmina a scris:
rozina a scris:
cosmina a scris:unde se gaseste astfel de vopsea cu hena?
eu m-am limpezit cu otet pt par dar nu am sa mai incerc pt mi-a ramas parul foarte imbacsit, nici macar man nu pot sa mi-o trec prin el Sad

cantitatea de otet trebuie sa fie mica 50ml la 10 litri de apa
te sfatuiesc sa cumperi otetul de la plafar si nu cel din magazin care nu are nici o legatura cu otetul adevarat si este prefabricat si plin de reziduri
am uitat inainte de caltire sa folosesti balsamul sau masca de par cea pe care o preferi si i-ti prieste .. te speli in mod normal

m-am spalat pe par normal si am pus putin otet, am sa incerc sa pun mai putin, sper sa dea rezultate,

conteaza foarte mult si calitatea otetului.. sa nu fie cel cumparat de la alimentara Sad nu este bun
sa fie un otet natural 100% NATURAL luat de la plafar sau din piata de la cei care al produc acasa
rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de corina corina Mier 19 Ian 2011, 5:44 pm

Arati minunat , Maci si cred ca la fel te si simti . Nu-ti arati anii , parca esti o pustoaica ! Daca as fi si eu asa supla ca tine...dar lucrez la asta . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Maci Joi 20 Ian 2011, 8:02 pm

Cris, multumesc! hug
Karina, multumesc! hug Inainte aveam parul tot lung, fara breton si il tineam tot timpul prins... In casa aveam o clama de par, iar la antrenament cu elastic... Acum il mai aerisesc si eu si e super! Mi-era dor de plete-n vant bucurie
Corina, multumesc! hug Ma simt super bine cu noua frizura... Acum colegele de la handbal ma innebunesc sa ma vopsesc, de fapt, vor sa ma vopseasca ele in urmatoarea deplasare, peste o saptamana... Iti multumesc mult de tot ca m-ai invatat sa ma tund singura... kiss
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de cris69 Joi 20 Ian 2011, 8:08 pm

si mie mi-e dor de plete in vant. aseara imi spunea cineva , cum ma tot roaga in ultimul timp, sa nu ma tund. sa il las sa creasca.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Savu Ramona Vin 21 Ian 2011, 12:06 am

Cris bine zice si eu m-am rugat de a mea socrela care are un par superb , sa-l lase sa creasca. Cu eforturi deosebite a reusit acum 2 ani si arata senzational , cu un par de invidiat , dar dupaia iarasi ia venit piticul si la scurtat drastic.
De fiecare data cand vad un par frumos ma gandesc la varianta lung si cate combinatii de coafuri s-ar potrivi.
Imi pare rau ca eu nu am un par care sa-mi permita asa ceva , dar cu toate astea insist sa-l pastrez lung rade
Desi nu am par alb deloc , nici macar un fir , desi varsta e care e , il vopsesc destul de regulat pentru a ingrosa firul de par si al mai intari, la mine are consistenta pufului de pui .
Dar totusi in ultimul timp parca ash deveni un pic mai nonconformista si ash mai face si aici ceva schimbari rade
Deci astept poze de la voi pentru inspiratie hug
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de corina corina Dum 23 Ian 2011, 3:31 pm

Ma bucur tare mult pentru tine , Maci . Cateodata e nevoie de o mica schimbare care inseamna mai mult decat te astepti . Si acum ai si frizerita cu tine !
dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Kristina Mar 25 Ian 2011, 11:34 pm

Scriu aici ,sper sa nu gresesc locul:

fetelor cum prepar henna (praf) pt par ? un truc?
am cumparat si am facut cum zicea acolo la 100 gr pun 300 de apa clocotita,
ei bine eu am facut jumatate si mi-a iesit o pasta groasa, aproape imposibil de intins pe par,am stat asa o ora jumate si aproape ca nu sa colorat deloc! zid
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de manuela29 Mier 26 Ian 2011, 12:30 am

Kristina,eu adaugam pe langa apa fiarta:1-2 galbenusuri de ou, ulei de masline si balsam de par(eu foloseam unul pe baza de placenta de la Plafar sau unul de la Kallos) pentru a deveni mai cremos amestecul si a se intinde mai usor pe par.
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Admina Mier 26 Ian 2011, 10:15 am

Eu ma inspiram de AICI sunt tot felul de amestecuri si nuantele obtinute. Bine, acum conteaza si marca hennei si materialul clientei/ clientului.
O sa revin si eu, ca mi-am cumparat o punguta pentru castaniu si cred ca o incerc in curand si o cutie mare si frumoasa, pentru vopsit negru. Abia astept sa vad cum prinde ultima, dar cred ca la primavara. Smile

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de diada Mier 26 Ian 2011, 12:24 pm

Ce ma mai vopseam si eu cu henna, mi-ati facut pofta, dar eu stateam cu ea pe cap in jur de 9-10 ore, am facut diverse combinatii, nu mai tin minte....

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Kristina Mier 26 Ian 2011, 1:19 pm

Gata, multumesc fetili,
din cate am inteles eu:
praful trebuie amestecat cu suc de lamaie ,ceva acru in general,vin si otet nu se recomanda din cauza mirosului (a nu se folosi iaurt)
amestecul trebuie sa stea peste noapte la cald (21 grade) pentru a se elibera culoare
sa stam cel putin 2 ore cu ea pe par,
asta am inteles eu din text, acum daca cineva a inteles altceva, rog sa-mi dea de stire ca engleza mea lasa de dorit!


Dar cum scot patele de hena de pe piele?

Multumesc Admina pt link.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de mariaz_09 Mier 26 Ian 2011, 2:22 pm

Eu am mai spus,m-am vopsit cu Henna,de revelion,castaniu,Brown henna,de la firma EAGLE"S.este sub forma de pliculete,am folosit trei pliculete a cate 3 lei bucata,am diluat-0 cu apa calduta,s-a format ca un spanac verde,am pus pasta de barbierit Nivea,ca aveam in casa si s-a facut emolienta.Apoi am pus pe par ca orice vopsea si am stat 45 de minute.Aprins foarte bine,culoarea uniforma ,nu am ramas cu pete pe piele,m-am dat inainte cu o crema mai grasa pe frunte si dupa gat.Metoda mi-a spus-o prietena fetei mele care este stilista.sunt mai mult decat multumita.un plic l-am lasat sa dau la radacini cand mai creste parul,i-l am pana la umar,si ramane culoarea la fel pe toata lungimea firului.Plus ca este naturala.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Kristina Mier 26 Ian 2011, 4:05 pm

Mariaz ,problema mea este ca eu aici gasesc henna doar in farmacii naturale sub forma bruta,poate cea cumparata de tine mai are ceva prin ea,
eu am incercat asa cum spui tu si parca nu sa prins de loc, de asta am intrebat si de un truc ceva .
Maine seara am sa fac cum scrie mai sus si vineri va dau de stire! wink
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Kristina Joi 03 Feb 2011, 4:23 pm

Kristina a scris:Mariaz ,problema mea este ca eu aici gasesc henna doar in farmacii naturale sub forma bruta,poate cea cumparata de tine mai are ceva prin ea,
eu am incercat asa cum spui tu si parca nu sa prins de loc, de asta am intrebat si de un truc ceva .
Maine seara am sa fac cum scrie mai sus si vineri va dau de stire! wink

deci, m-am vopsit iar cu henna,
am preparat-o cum am scris mai sus ci culoarea este muuult mai intensa,recomand.
Intinsul ei pe par este o treaba destul de complicata ,dar eu zic ca se merita,atata timp cat nu stricam parul.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Admina Sam 05 Feb 2011, 10:22 am

Kristina, ai pus lamaie? Si ai stat 2 ore sau peste noapte?
Eu nu am apucat sa ma henesc, inca, dar nu cred ca o sa reusesc sa stau cu ea pe par, peste noapte. Tu ai zis foarte bine ca anumite henne au si alti pigmenti in ele. Eu stiam ca exista doar rosie, ca asa iese culoarea din planta respectiva, nu nuante de castaniu, negru, etc. Dar, am cumparat o cutie cu henna neagra dintr-un magazin de condimente, dintr-o piata traditionala cu specific. M-a asigurat ca e naturala, fara alte vopseluri in ea. Acum nici nu as stii cum sa-mi dau seama...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Kristina Sam 05 Feb 2011, 11:45 am

Admina,
fata asta spune aici cum putem descoperi henna adevarata!
recunosc ca a mea nu spunea asta zid
Eu am facut amestecul cu suc de lamaie cu 8 ore inainte de al aplica, si am stat aproape 2 ore cu ea pe par.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 22 Feb 2011, 9:46 pm

Roziiinnnnaaaaa!!!!! am primit un pachet cu henna incolora si nu stiu cum sa-l folosesc pentru ingrijirea parului Iti cer ajutorul. hug Merci
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Lun 28 Feb 2011, 6:04 pm

eu de tinara am fire albe si ma vad obligata sa ma vopsesc desi nu vreauuuu zid stiu ce deterioreaza parul dar ce sa fac? beat
valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Varsta : 46
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Admina Mar 15 Mar 2011, 12:38 am

Cum sa-ti faci breton a la Nicole Richie


Cum sa-ti filezi parul, in stil asiatic:



_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Savu Ramona Mier 04 Mai 2011, 8:43 am

Am vrut si eu sa fac o schimbare majora , de la negru la roscat , sau mai bine zis la rosu-aprins .
Din pacate nu sa putut rezolva si acum sunt tarcata rau detot, insa tot imi place mai mult decat negrul.
Acum mai astept 2-3 luni si sper sa reuseasca sa-mi faca culoarea de o vroiam defapt.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de violetas Mier 04 Mai 2011, 9:04 am

Ramona, dar cred ca ti-a iesit chiar bine, mie imi place cum arata la capete mai inchis.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 05 Mai 2011, 4:43 pm

am fost vopsita si acum am carare mai inchisa Cum sa ma suvitez sa nu ma mai vopsesc cu culoarea de baza sau sa fac suvite blonde Sint satena
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de diada Joi 05 Mai 2011, 4:57 pm

Admina, acu vazui si eu linkurile, tare de tot, si totusi nu ma incumet sa ma tai singura (momentan) dar foarfeca din aia unde gasesc? Chiar ma enerveaza fata asta unde ma tunde ca nu ma fileaza la par.

Ramona, sa-ti fie de bine, eu de 4 ani nu m-am mai vopsit si tare mi-as pune o henna in cap!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Admina Joi 05 Mai 2011, 9:45 pm

Ramona, arata super! Ai folosit vopsea sau henna?
Diada, eu am un fel de brici in care bag lame normale; e din plastic si are niste zimti ca un pieptan, pe ambele parti. Am si o foarfeca care taie cateva fire da, cateva nu, tot asa, ca un pieptan. Si foarfeca de par. Dar nu cine stie ce firma. As vrea sa investesc in unele profesionale, doar ca nu am gasit.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de mnarcisa Vin 06 Mai 2011, 9:00 am

Admina merci de filmulet.
Eu imi tot las sau tai bretonul in functie de toane.
Dotusi ultima dar mi la facut rau de tot, nu imi place deloc.
Eu stiamsa mi-l fac drept, dar cel mai mult imi place intr-o parte. Acum ca am vazut cum se face merg sa mi-l aranjez.
Ustensile profi poti obtine daca ei relatii la vreun salon sau sa faci comanda de pe afara de undeva.

Am fugit la baie taie
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB