Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Despre coafuri si ingrijirea parului-1

+58
MihaelaT
amoni
milena
laurin
lennny
carmenco
adriuta
MagdaMarin
Uca
cris_io_mat
camic
dienutzababy
Lucia.BlueFlower
ancone
Floren
dorina64
Chirrox13
amnro
SilviaDumitrescu
europolis
maryd
Cristina_Ionela
oliviamar
cris_27
geany
CCristinaC
stoy
zahariaelouise
danniela
Clio_Ela
mnarcisa
violetas
valentyna_sweetly
diada
Kristina
Savu Ramona
Karina33
Maci
elenaxx
corina corina
Gianina4ever
bubu85
ema
cris69
came_lia
piciul
pitigoiul
nicoleta_vls
dktimi
aurishta
rozina
mariaz_09
manuela29
canadianca50
tomari
veniciuc nicoleta
Admina
andreeaX
62 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de geany Vin 07 Oct 2011, 1:17 pm

Aura, te cred ce spui, cu ceva ani in urma, si al meu se ondula, cel putin dupa spalat chiar eram intrebata daca il pun pe bigudiuri, aveaun onduleu placut.

Floren... te dai la parul meu?! hug Multumesc!

Admina, te admir, ai parul frumos, chiar daca e scurt. Eu te invidiez cata atentie ii dai, eu n-as putea sta sa-l frezez atata. Cred ca de-asta nu il prea usuc cu uscatorul, ca n-am rabdare pana se usuca, mai bine il flutur si se usuca destul de repede.

Referitor la matreata, cadrerea parului. Cu cat va sresati mai tare, cu atat cazul se agraveaza. E mult prea multa implicatie psihica decat pare. De ex. eu consider, in cazul meu, dupa fiecare schimbare, indiferent ca e vopsit sau tuns, parul se manifesta fenomenal. Nu cade, nu am matreata, se aseaza cum vreau. Dupa o vreme intra in rutina melancolica (nimic nou), atunci depistez iar matreata, sau cade mai mult, pana ii fac iar ceva... deci, este gandirea pozitiva ca i-ai facut ceva si-l vezi cu alti ochi as zice.



geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de lennny Vin 07 Oct 2011, 2:14 pm

Si eu tot vopsea de la Garnier folosesc, negru ( nu negru albastrui) si sunt multumita, culoarea tine suficient, nu imi cade parul si nici nu murdaresc prea mult prosopul dupa ce ma spal pe cap.Ma vopsesc cam de patru cinci ori pe an ,nu fiindca imi face placere , din contra urasc procedeul, ci fiindca vreau sa mai camuflez niste fire albe . Smile In plus, imi place luciul si culoarea uniforma care le obtin dupa.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de adriuta Vin 21 Oct 2011, 12:40 am

bounce bounce bounce Yesss, nu mai cade, sarutmana pt sfat. Am taiat 1 deget de la varfuri din el si parca i-am facut cine stie ce minune. Asa la dus, cateva fire dar diferenta e imensa. De acum stiu, cand incepe sa cada il tund, sper sa tina si alta data figura.
Parca v-am mai intrebat, stie careva e unde as putea cumpara petrol curat ca si pe vremuri?
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de laurin Sam 22 Oct 2011, 4:56 pm

hei, dragelor, dar cu henna v-ati vopsit vreodata? Intrucat nu mai suportam mirosul vopselurilor chimice (credeti-ma ca am incercat cred aproape toate marcile de-a lungul anilor) si imi si cade ffffffff. mult par, am cumparat niste vopsea pulbere henna Mayam (pe piata sunt mai multe marci) pe care tocmai mi-am pus-o pe cap asa ca nu va pot spune rezultatul decat peste cateva ore cand o dau jos. cascat Sunt curioasa daca intr-adevar acopera firele albe cum am tot citit internet. Daca aveti mai multe info despre henna, va rog sa mi le spuneti si mie caci vreau sa renunt la chimicalele cu care m-am tot intoxicat pana acum. Apropos, mi-am luat si cosmeticale cica tot naturale. Ma duc sa le incerc si pe astea (i-am convins pe bunicii copiilor sa aiba grija de ei pana imi fac de cap Smile in asteptarea sotului. love
Hai, va pup pe toate si sa va distrati in weekend!
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de milena Sam 22 Oct 2011, 6:02 pm

Gaz se gaseste in bucur obor dar puteti folosi pentru hidratarea capilara ulei de struguri, ulei de ricin, vitamina A. Am citit ca se poate vopsi cu cafea solubila, nu am incercat dar ma tot gandesc la varianta, nu cred ca pot pati ceva .Apropo dupa ce puneti uleiul pe par asteptati macar 1 ora pana intrati la dus si spalativa bine ca tare greu il dati jos si nu puneti prea mult, puteti adauga si cateva picaturi de ulei esential de rozmarin.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de stoy Dum 30 Oct 2011, 10:17 am

Daca toti vorbiti de coafuri va pun si eu aici niste poze.
Este o alta pasiune de-a mea imi place sa coafez si sa fardez( nu am facut cursuri doar imi place asa ca nu va asteptati la lucruri mari).
Cumatra mea ieri a avut un botez si eu de regula o aranjez, nu e prima data dar acum m-am gandit sa-i fac poze.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 30 Oct 2011, 5:47 pm

dupa masca cu ulei pune in sampon in palma si o lingurita rasa de bicarbonat si se spala mai bine .De fapt stiti ca bicarbonatul e bun si pentru spalatul pe fata pentru-ca curata bine
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de milena Dum 30 Oct 2011, 7:37 pm

Ma bucur ca stiti de bicarbonat si eu pun in cremele pentru fata un picut, dar sa nu puneti in cremele comerciale pentru ca va creste ph cremei si va poate arde fata, daca vreti sa-l folositi adaugatil in ulei si apoi frecati fata dar nu prea tare si veti fi multumite de rezultat.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de violetas Dum 30 Oct 2011, 7:41 pm

Stoy, wau! La spate e impletit? Arata bine, iar machiajul discret ii sta bine cumatrei tale.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 30 Oct 2011, 8:03 pm

Milena multumim de sfatEu pun bicarbonat pe periuta de fata si frec cu apa Am ten gras si sint multumita de efect apoi ma dau cu crema
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de milena Dum 30 Oct 2011, 9:10 pm

foarte bine faci, treuie sa fim frumoase, eu cand sunt suparata ma vopsesc ma imbrac mai fistichiu si imi revin mai repede.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de stoy Lun 31 Oct 2011, 11:20 am

O reteta pe acre am incercat-o si eu pentru caderea parului este urmatoarea.
La mine merge fff bine .
1 galbenus de ou, 1 lg miere albine, cateva picaturi de vitamina A, ulei de ricin, ulei de masline, Vitamina E 1 pernuta ( pernute gelatinoase ) si pentru luciu cateva picaturi de zeama de lamaie.
Eu stau si cate 4 ore cu parul imbibat cu solutia asta si il infasor in folie de alimente ( de ciolofan) si o caciula sau un fular peste.
Apoi il spal cu un sampon Alpecin ( e mai scumput) sau cu Heden Sh.
Sper sa va fie si voua de folos.
Am reteta de la o clienta care a avut caderi de par pe portiuni de cap si o foloseste de vreo 2 ani si are un par frumos acum......
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Admina Lun 31 Oct 2011, 12:12 pm

Stoy, frumos cocul cumatrei si machiajul ochilor imi place mult. Eu as fi incercat (chiar zic incercat, pentru ca nici mie nu-mi iese tot timpul, cum trebuie) sa-i ingustez fata si nasul, cu umbre de pudra, usor mai inchisa la culoare. Cred ca am pus un video de pe youtube, pe undeva, cu cat de mult se poate modifica prin trucul asta.
Acum si mie imi cade parul destul de mult si mi-a reaparut matreata. zid Clar e pe stres... Eram multumita de vopsea, nu mi-a cazut parul dupa si samponul era eficient; de vreo saptamana-doua, se revolta podoaba capilara, insa. Ma duc sa-mi fac un ceai de tei... rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de stoy Lun 31 Oct 2011, 3:23 pm

Multumesc de aprecieri.
Cocul e impletit, un fel de spic si codita ramasa putin intoarsa cu ondulatorul si apoi tapata...... Ceva acolo, cumatra mea e incantata intotdeauna si eu la fel ca are la nunti si botezuri aproape in fiecare saptamana si cum mie imi place sa bibilesc.
Admina o sa caut postarea pe care zici ca ai pus-o, in obraji i-am dat cu blash dar aparatul asta nu e performant si nu se prea vede, dar asa cum am zis fac si eu ce ma pricep si la fel urmaresc tot felul de postari ca sa-mi aprofundez "cunostintele". Imi place... eu una nu plec nearanjata din casa niciodata atat cat ma pricep ma aranjez.
Si cu cazutul parului incearca reteta postata ca si eu din cauza stresului am aceleasi probleme si chiar da rezultate inca de la primele utilizari.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Admina Lun 31 Oct 2011, 6:23 pm

Da, exact la pometi ma gandeam si eu, parea culoarea uniforma. pupi Uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] la machiaj, sunt doua link-uri, la jumatatea paginii.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de adriuta Lun 31 Oct 2011, 6:37 pm

Stoy...ce sa mai zic esti o talentata, tot ce iase din mainile tale e asa frumos hug . Multumesc si pt reteta aceea pt par, pe AIA o cautam de ceva vreme, este intr-adevar tare buna dar eu n-am indraznit sa stau mai mult de 1 ora cu chestia aia in par. Nu se intampla nimic 4 ore?
Admina, Diprosalic...pt matreata ai incercat?
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 06 Noi 2011, 7:24 pm

la retetele contra caderii se vede repede rezultatul , dar o reteta de indesire a parului cine a incercat sa ne dea sfaturi ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de milena Dum 06 Noi 2011, 9:18 pm

Aveti grija cand va faceti masti creme etc. ca nu cumva sa iasa un ph prea acid sau prea alcalin si nu glumesc cand va spun, cel mai bine este sa folositi uleiuri si atat restul minunilor ma refer la amestecuri de produse care au ph mai mic sau mai mare nu le folositi decat atunci cand aveti cu ce masura ph produsului,bicarbonatul de sodiu are si el ph, folosit alandala nu va face bine ca si efecte este minunat dar cu atentie si pipeta. Pentru indesitul parului va pot spune ca fica mea are un par foarte rar simt ca inebunesc cand vad trei fire, asa ca i-am facut un sampon pentru par ( nu fac reclama la produsele mele pentru ca nu-l vand si nici nu cred ca pot sa-l certific prea curand)ce pot sa spun despre parul ei..... acum are volum si nu mai pare atat de rar poate ca au mai aparut si cateva fire in plus dar poate si din cauza varstei ca are numai 6 ani si jumatate si poate se mai schimba ceva in podoaba capilara. O colega de servici vad ca-l foloseste si are parul mai valvoi, are volum si nu se ingrasa parul repede, acum nici la ea nu stiu daca sa indesit. Samponul are extract de nuc melisa si menta ulei de ricin etc. deci am pus in el tot ce am crezut eu ca este mai bun pentru fica mea, poate poate o vad si eu cu un par mai des.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 07 Noi 2011, 7:48 pm

Milena dar daca tu vrei ne poti spune ce combini !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de milena Lun 07 Noi 2011, 8:09 pm

Unt de shea,ulei de avocado, ulei de migdale,ulei de caise, ulei de struguri, craita si urzica macerate in ulei de masline, ceara de albine, aloe vera, apa, glicerina vegetala, vitamina E, acid stearic, borax, bicarbonat, ulei esential de melisa, grapefruit, lamaie. Cam asta folosesc eu la untul hidratant , nu se face usor pentru ca trebuie sa pui atat cat trebuie pentru a avea un PH bland cu pielea, dar la o reteta buna eu am lucrat luni de zile, asa zic eu ca este buna si mai zic si altii. Eu mi-am spus parerea, daca nu ai ph de verificare nu te apuca sa amesteci fel si fel, mai bine un pic de unt de shea sau ulei de migdale si gata.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Admina Mar 08 Noi 2011, 12:25 am

Milena tu masori ph-ul cu foite din alea care se coloreaza? Si eu fac niste amestecuri de mi-e si frica sa ma gandesc. Pun tot numai naturale, dar asa e, pot iesi mici reactii chimice, din ce folosim noi si desi nu ar conta pentru maini sa zicem, fata e mult mai sensibila.
Apropo de sapun... a iesit o minunatie de sapun de rufe. wink Deci am ramas uimita cand am inmuiat ceva patat cu el si a doua zi doar am clatit nu tu frecat sau spalat si a iesit luna de curat. Am sa scriu si la subiect, sa nu-l arunce Arielas. Doar ca trebuie folosite manusi cand speli cu el.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de milena Mar 08 Noi 2011, 5:19 am

eu folosesc ph metru, iar sapunul de rufe il rad, apoi in fierb la baie de aburi si-l folosesc si la masina de spalac.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 08 Noi 2011, 9:17 am

Milena multumesc de sfat si te rog spune-mi unde pot gasi reteta de sapun de care vorbeste admina ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Admina Mar 08 Noi 2011, 9:39 am

Nu o gasi si nu o folosi, te rog... boo Trebuia sa iasa sapun de corp, e numai din uleiuri naturale bune si a iesit cu ph prea mare si ustura pe piele. De aceea si ziceam ca trebuie manusi.
Uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am vorbit de sapunuri si mai e un capitol, inainte. Dar reteta respectiva e gresita, sa nu o incerci, te rog.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 08 Noi 2011, 9:43 am

Admina , multumesc
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 11 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB