Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Despre coafuri si ingrijirea parului-1

+58
MihaelaT
amoni
milena
laurin
lennny
carmenco
adriuta
MagdaMarin
Uca
cris_io_mat
camic
dienutzababy
Lucia.BlueFlower
ancone
Floren
dorina64
Chirrox13
amnro
SilviaDumitrescu
europolis
maryd
Cristina_Ionela
oliviamar
cris_27
geany
CCristinaC
stoy
zahariaelouise
danniela
Clio_Ela
mnarcisa
violetas
valentyna_sweetly
diada
Kristina
Savu Ramona
Karina33
Maci
elenaxx
corina corina
Gianina4ever
bubu85
ema
cris69
came_lia
piciul
pitigoiul
nicoleta_vls
dktimi
aurishta
rozina
mariaz_09
manuela29
canadianca50
tomari
veniciuc nicoleta
Admina
andreeaX
62 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de rozina Joi 23 Dec 2010, 4:38 pm

nicoleta : ce balsam incurca varfurile rade acuma chiar nu vreau sa jignesc dar este una dintre cele mai aberante lucruri ,, bine sa nu fie vrun balsam chinezesc , sau facut pe "vapor" la norma dar unul cat de cat acceptabil
iar in legatura cu samponul... ce nemultumiri ai la anterioarele folosiri ... dupa cum bine stii fiecare om este diferit
rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 05 Ian 2011, 6:40 pm

sint satena dar imi plac la nebunie suvitele deschise la culoare Fiind parul ffsubtire si parul rar cu ce m-as putea decolora sa nu-mi stric parul ?Acum de doua ori pe saptamina cind ma spal stau o ora doua cu masca pe par .Firul e frumos si sanatos doar ca e subtire si rar NU VREAU SA IL ARD !Sau poate sa-l deschid pe tot cu ceva mai deschis ? dar cu ce ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de pitigoiul Dum 09 Ian 2011, 11:29 am

rozina draga as vrea sa amestec doua vopsele de par, de doua feluri, una care are amoniac din belsug si una care are continut redus de amoniac...crezi ca merge? amestecuri fac de-o viata dar din vopsele de acelasi tip.Caut o vopsea care sa fie asemanatoare cu parul meu natural ( blond inchis) ca eu vreau doar sa-l vopsesc pe cel alb si bineinteles ca nu gasesc.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



poate imi recomanzi o vopsea care sa iasa ca cea din imagine si sa prinda bine pe parul alb.
pitigoiul
pitigoiul
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 54
Localizare : deva
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de piciul Dum 09 Ian 2011, 12:28 pm

Pentru nicoleta_vls...
Eu folosesc tot tratamentul cu ulei de masline si mai nou samponul de la HOFIGAL pe baze de plante : SAMPON 5R +Q10 -200ml HOFIGAL. Eu il folosesc cam de trei luni si sunt multumita. Nu este scump 200 ml costa in jur de 10 lei in functie de unde il iei! cafea
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de came_lia Dum 09 Ian 2011, 1:26 pm

pentru pitigoiul-Eu am cam aceeasi culoare la par- poate o nuanta mai inchisa, mie imi iese cu garnier 6,34 ciocolata. Si am foarte multe fire albe.
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de rozina Lun 10 Ian 2011, 10:04 am

canadianca50: da poti sa-ti faci suvite mai deschise dar daca nu vrei sa abuzezi asa de tare de parul tau foloseste o vopsea blonda (welaton)(palette de exemplu primele 2 culori deschise din gama lor sunt f puternice ) foloseste o culoare medie sau schimbi oxidantul cu unul de 6 (tonurile dechise vin standard cu oxidant de 12) sau decolorant pe care al combini cu oxidant de 6 ( nu de 12) in antichitate se foloseau excremente de porumbel Smile) dar noi chiar nu ne intoarcem la primitism .. glumesc
iar daca te clatesti pe par cu ceai , musetel galbenele parul de deschide la culoare in timp pana la 4-5 tonuri

pitigoiul:
eu nu recomand amestecare a 2 vopsele diferite(firmele producatoare) deoarece ele nu se amesteca la perfectie si parul tau nu va avea o culoare uniforma pe toata lungimea , sau in cel mai grav caz vei face o reactia alergica , te poti umfla la fata , poate sa-ti cada parul in totalitate, epiderme, etc . te sfatuiesc sa nu incerci dar fiecare cu pielea lui face cea ce vrea :*
acuma la vopsele , tot timpul se va cunoaste o diferenta intre parul vopsit si cel natural , vopsele aduc inspre blond si culoarea naturala inspre gri sau negru depinde de culoarea parului stiu ca cei de la kallos aveau 2 cataloage cu nuante catdecat acceptabile , arunca un ochi pe el dar nu te astepta la minuni :*
rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 10 Ian 2011, 10:10 am

rozina multumesc , acum mai stau ca il ingrijesc cu masti, mai vad ce fac la primavara ; acum ma si documentez si oare pot face suvite asa cum zici tu cu pallete ? restul sa ramina culoarea mea ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de rozina Lun 10 Ian 2011, 2:00 pm

nu neaparat cu pallete ci cu orice vopsea pe care o apreciezi tu sau care te satisface
singura problema este : vei trebui sa inlocuiesti oxidantul cu unul mai slab de la 12 la 9 sau char 6 dar daca al inlocuiesti nu se va mai deschide atat de tare
iar daca ai parul vopsit trebuie sa folosesti neaparat un decolorant si nu vopsea
rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 10 Ian 2011, 4:35 pm

multumesc te pup
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de cris69 Lun 10 Ian 2011, 8:03 pm

am avut o perioada cand imi cadea foarte tare parul. apoi am inceput sa slabesc si imi cadea si mai tare. intr-o zi innebunita ca tot cade am zis ca ma tund. nu m-am tuns pentru ca cineva drag imi spunea ca el crede ca imi sta mai bine cu parul mai lung asa ca am amanat. curios, apoi nu a mai cazut. am inceput sa manac mai sanatos si beam multa apa. cred ca si alimentatie conteza foarte mult. acum am aproape 2 ani de cand nu mai am probleme.
si incepe sa se onduleze dupa spalat. sa o ia razna.
eu am o alta problema se ingrasa foarte repede. trebuie sa ma spal foarte des, nu ma deranjeaza si vad ca nici parului nu ii pasa.
schimb sampoanele ca si lengeria intima si nu fac matreata .am observat ca nici parului nu ii place cu acelasi fel.
si imi creste foate repede, mai nou in nuantez sau chiar il vopsesc in nuanta mea caci au aparut firele albe si in doua saptamani le vad de un deget la radacina cum sclipesc.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de ema Lun 10 Ian 2011, 10:49 pm

Cris am auzit si eu ca cica bautul apei (hidratarea) are rol important in oprirea caderii parului
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de cris69 Mar 11 Ian 2011, 8:01 am

si eu cred ca asta a ajutat. cand imi era pofta de ceva dulce, beam apa, cand vroiam ceva sa mai ling din castroanele cu crema, beam apa. am baut si beau multa apa.
si am vazut o imbunatatire si a pielii, nu e uscata, unghiile sunt mai tari.
parul meu poate daca i-as face si eu niste suvite nu s-ar mai unge asa de repede.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de bubu85 Mar 11 Ian 2011, 9:55 am

eu am un par lung, cam cu o plama peste mijlocul spatelui, am foarte foarte mult par, dar din pacate firul este destul de subtire
mi se murdareste foarte repede si mai nou imi si cade
dupa spalare imi i-a cel putin 40 de minute sa il usc,
sunt bruneta, vopsita cu palette, iar pt mine aceasta vopsea este cea mai buna, pt ca cel putin la mine rezista destul de mult pe par, si atunci cand este curat are un luciu superb
ma supara tare ca e subtire firul de par si se incalceste destul de tare,
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 11 Ian 2011, 12:41 pm

Hidratarea este un factor important pentru tot corpul nostru pentru ca el este realizat 75% din apa
Caderea parului poate surveni de la lipsa mineralelor
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de pitigoiul Mar 11 Ian 2011, 1:27 pm

multumesc rozina o sa mai caut pana gasesc ceva sa imi convina ca oricum mi-am maltratat rau parul si acu e in "recuperare" si la propriu si la figurat saracul; o sa ma uit si dupa garnierul ala 6,34 de care zicea came_lia dar ma intreb daca nu e prea inchis si daca acopera firele albe si daca nu are reflexe roscate nedorite...o sa vad.
pitigoiul
pitigoiul
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 54
Localizare : deva
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de rozina Joi 13 Ian 2011, 10:35 am

ema a scris:Cris am auzit si eu ca cica bautul apei (hidratarea) are rol important in oprirea caderii parului

intradevar asa este ... organismul nostru este format din 80% apa deci este esential sa ne hidratam f bine
daca nu intreg corpul are de suferit inclusiv parul

rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de rozina Joi 13 Ian 2011, 10:39 am

cosmina a scris:eu am un par lung, cam cu o plama peste mijlocul spatelui, am foarte foarte mult par, dar din pacate firul este destul de subtire
mi se murdareste foarte repede si mai nou imi si cade
dupa spalare imi i-a cel putin 40 de minute sa il usc,
sunt bruneta, vopsita cu palette, iar pt mine aceasta vopsea este cea mai buna, pt ca cel putin la mine rezista destul de mult pe par, si atunci cand este curat are un luciu superb
ma supara tare ca e subtire firul de par si se incalceste destul de tare,

incearca sa folosesti un balsam de par sau un tratament dupa fiecare spalare dar nu pe rsdacina firului de par ci numai pe lungimea lui
iar daca deja folosesti un balsam si tot se incurca exagerat schimbal iar pt firul subtire aceasi treaba masca inainte de spalare cu ulei de masline 30 de min masaj capilar sau gerovital cu ulei de ricin si petrol, si clatit cu zeama de citrice sau otet

rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de bubu85 Joi 13 Ian 2011, 10:46 am

multumesc
sa sti ca am sa incerc
folosesc balsam la fiecare spalare, mai nou nu il mai pun la radacina ci doar pe par in jos, am observat ca nu se mai murdareste la fel de repede, dar totusi de 2ori pe saptamana trebuie spalat, si am mai observat ca atunci cand e murdar am si matreata
a si am o intrebare sunt momente cand dupa spalare in urmatoare zi ma mananca capul ingrozitor, nu tot timpul dar se mai intampla
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de corina corina Joi 13 Ian 2011, 11:40 am

Dupa cum constat , coafatul e treaba serioasa pentru unele dintre voi fetelor . Va compatimesc ! La mine e asa de simplu ! Eu am parul ondulat natural , matund singura lasand capul in jos in fata si taind de la lungimea bretonului si folosesc doar spuma asa cand vreau sa mai schimb ceva . In rest parul meu arata ca in poza de la profil unde abia ma tunsesem . Vara ma clatesc frecvent cu infuzie de frunze de nuc care tine departe matreata si intareste firele de par . Cred ca e destul de greu sa mai ai o grija in plus zilnic .
Nicoleta m-ai amuzat cu expresia ''ca un mop '' .
Deci sunt o fericita cu parul meu .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de cris69 Joi 13 Ian 2011, 6:12 pm

eu azi am cumparat de la un magazin naturist sampon cu henna cu reflexe stralucitoare pentru fiica mea, ea si l-a ales si unul cu extract de nuc pentru par saten, acesta e pentru mine si are particule stralucitoare.
am sa va zic cum este dupa cateva utilizari.
abia astept sa il incerc.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de elenaxx Joi 13 Ian 2011, 7:19 pm

Eu am firul de par gros, saten deschis spre blond, la origine, foarte aspru, ca un tars, plus ca daca-i dau cu otet, se face ca un calup de sarma. In facultate aveam parul foarte des, la inceputul facultatii, bineinteles, ca dupa aia au venit examene, stres, suparari, enervari, si parul meu s-a suparat pe mine si mi-a zis "goodbye". E,nu chiar tot, au mai ramas niste fire greviste in capul meu. Anul trecut mi-am pus in cap sa slabesc, si am tabarat pe apa. Intr-adevar, asa cum zice cris69, parul meu e incantat de apa si incepe sa lege iar o prietenie cu mine. Inca e rar, dar oricum. Eu am folosit cand eram mica, sapun de casa, apoi gaz dublu rafinat si o clatire cu sampon de urzica,(ca samponul oricum reprezinta 90%apa, restul buruieni) asa ca ptr miros placut. Si nu-l uscam decat cu prosopul. In 4 ani imi crescuse parul pana la fund, tinand cont de faptul ca era tuns chilug rade ca asa erau "vremurili".Am reinceput tratamentul cu gaz dublu rafinat,inainte de baie, si face minuni. Iar sapunul de casa pur si simplu sare in cada langa mine rade rade Plus ca acum parul meu nu mai seamana cu o sticla de ulei, pe dinauntru rade
am mai folosit acum doi ani un tratament care consta din =
-ulei de ricin
-fiola vitamina a
-fiola gerovital
-si rom(bautura, nu esenta), dar cum romul a disparut, nu l-am mai facut tratamentul. dar a dat ceva roade.
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de rozina Vin 14 Ian 2011, 11:13 pm

cosmina a scris:multumesc
sa sti ca am sa incerc
folosesc balsam la fiecare spalare, mai nou nu il mai pun la radacina ci doar pe par in jos, am observat ca nu se mai murdareste la fel de repede, dar totusi de 2ori pe saptamana trebuie spalat, si am mai observat ca atunci cand e murdar am si matreata
a si am o intrebare sunt momente cand dupa spalare in urmatoare zi ma mananca capul ingrozitor, nu tot timpul dar se mai intampla

daca ti se ingrasa repede foloseste la clatire citrice (lamaie, portocala, grefa)ce preferi in apa cu care te clatesti pe par sau otet
iar mancarimea apare de la regenerarea capilara .. asta in mod obisnuit
dar poate fi si de la anumite alimente oua, salam etc, bauturi , sucuri, vorpsea de par, fixativ sampon , balsam singura trebuie sa depistezi de la ce este ( cand ai aceste mancarimi faci matreata??) la coate ti se intareste pielea , devine aspra , i-ti cade parul excesiv in zilele respective ? te sfatuiesc daca ele continua sa consulti un dermatolog (asta daca esti ferm convinsa ca nu este din cauza alimentatiei )poate sa fie o alergie


Ultima editare efectuata de catre rozina in Sam 15 Ian 2011, 7:01 pm, editata de 1 ori
rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 15 Ian 2011, 5:31 pm

vopsitul parului face rau ochilor ? e adevarat ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de rozina Sam 15 Ian 2011, 6:58 pm

canadianca50 a scris:vopsitul parului face rau ochilor ? e adevarat ?

da din cauza compusilor ( amoniaculul) mirosul = vaporii eliminati de acesta ,de aceea se recomanda sa nu se vopseasca persoanele gravide ; deoarece orice substanta toxica ajunge direct la fat , iar organismul este mult mai sensibil mai ales ca o si inhalam
te sfatuiesc ca atunci cand te vopsesti sa nu ai in zona copii mici , sa speli ustensilele folosite imediat si sa-ti acoperi parul cu o punga si binenteles sa aerisesti camera . kiss si cea mai mare greseala pe care o pot face femeile.... se spele in cada pe cap daca s-au vopsit , sau dus .Deoarece corpul nostru este ca o sugativa , mai exact pielea Absoarbe apa "murdara" si am vazut astfel de cazuri in sectiile de dermatologie care sunt greu de uitat

cu drag rozina
rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 16 Ian 2011, 6:35 pm

Rozina am facut o alergie urita la ochi dar m-am vopsit si la gene si acum nu stiu pe ce sa dau vina dar m-am lecuit Am luat antibiotic si antiinflamator pentru ochi .Singe imi erau ! M-am speriat de moarte
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului-1 - Pagina 2 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului-1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB