Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tehnica needlepunch sau ponto russo

+54
diada
munteanu otilia
mari42
dorinami
corilex
IulianaC
tinap
Angelica18
pufoi
carmenco
lilianap
Celya_f40
anthonymaria
Dorulet
MagdaMarin
puscasu monica
antonia carmen
cristina350
samo99ro
pavady
julix_2007
despina13cucli
geo
Giobsy
SilviaDumitrescu
GEORGETA fata de aur
Ginet
iulia sevcenco
dienutzababy
aba
nanon70
mariaz_09
ioanaioana
antonina
geany
greieras
madelainemarie
Cristache
silvisor
m.m.
Ana Maria
Cornelya
Nicoleta Irimescu
ladybird
LYNDA
teisoara
bumbu antonia
maria_covacef
liliana31
lucky
danadea
Love
floralis
adya
58 participanți

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de aba Lun 28 Feb 2011, 12:15 am

E dragut Pooh, felicitari adya. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de dienutzababy Lun 28 Feb 2011, 1:11 am

foarte dragut, spor kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de adya Lun 28 Feb 2011, 10:04 am

love multumesc pt aprecieri hug
adya
adya
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : iasi
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de iulia sevcenco Lun 28 Feb 2011, 10:41 am

este f frumos , felicitari dar cine are ceva facut in aceasta tehnica si gaseste acul respectiv pe undeva in romania poate ne spune si noua
avatar
iulia sevcenco
helper
helper

Numarul mesajelor : 86
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/09/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Ginet Mier 02 Mar 2011, 12:41 am

Acum am citit si eu pe la topicul acesta. Deci, acul minune se gaseste si in Romania la un pret foarte avantajos. Felicitari adya pentru lucrul realizat si multumim pentru link. broda
Ginet
Ginet
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de adya Mier 02 Mar 2011, 10:23 pm

Cu mare drag Ginet love
adya
adya
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : iasi
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de GEORGETA fata de aur Joi 23 Iun 2011, 6:39 pm

Mesaj 1

DORESC SI EU UN AC PENTRU TEHNICA PONTO RUSSO, DACA FACE CINEVA COMANDA POATE FACE PT MAI MULTE BUCATI . MA INSCRIU SI EU PRINTRE DORITORI. kiss


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2


va rog nu ma uitati nici pe mine daca are cineva de vanzare o trusa sau macar un ac pt tehnica ponto russo. kiss


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Vin 24 Iun 2011, 6:53 am, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
GEORGETA fata de aur
GEORGETA fata de aur
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : deva
Data de inscriere : 21/06/2011

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 23 Iun 2011, 7:20 pm

GEORGETA fata de aur deja incepi sa incalci mai multe puncte din regulamentul forumului. Te rog sa il citesti si mai ales sa il respecti. Ai spus odata ca vrei ac din asta si ar trebui sa ai rabdare .Daca nu ti-a raspuns nimeni inseamna ca nimeni nu are raspunsul . Nu trebuie sa tot scrii pe la mai multe topice si chiar si mesaj dupa mesaj acelasi lucru.
Scuza-ma nu vreau sa fiu rea dar tu in 4 mesaje ceri insistent acelasi lucru.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de GEORGETA fata de aur Vin 24 Iun 2011, 9:30 am

VA ROG !!!!! si eu sunt amatoare de o trusa cu mai multe marimi a acestui ac pentru cusatura ponto russo . Sau macar a unei singure marimi de ac si tot ma multumesc !!!
GEORGETA fata de aur
GEORGETA fata de aur
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : deva
Data de inscriere : 21/06/2011

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Giobsy Vin 24 Iun 2011, 11:27 am

Georgeta, bine ai venit!
Rugamintea mea este sa fii tu intr-adevar fata de aur si sa nu insisti cu n-spe mesaje cerand acelasi lucru. Daca nu ai primit raspuns, inseamna ca nu are cine sa te ajute. Aici, ajutam imediat daca putem,fara prea multe insistente din partea solicitantei. Daca nu ai primit nici un raspuns inseamna ca nu are nimeni un asemenea ac.
Forumul acesta nu este un magazin de ace si alte unelte.
Ai rabdare si nu ne pune in postura de a-ti atrage mereu atentia.
O zi buna!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Vin 24 Iun 2011, 1:06 pm

GEORGETA fata de aur a scris:VA ROG !!!!! si eu sunt amatoare de o trusa cu mai multe marimi a acestui ac pentru cusatura ponto russo . Sau macar a unei singure marimi de ac si tot ma multumesc !!!

Georgeta trimitemi adresa ta pe PM si-ti trimit eu un ac!
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de GEORGETA fata de aur Vin 24 Iun 2011, 1:43 pm

Imi cer scuze, asa este nu am fost atenta la regulament
GEORGETA fata de aur
GEORGETA fata de aur
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : deva
Data de inscriere : 21/06/2011

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Giobsy Vin 24 Iun 2011, 2:11 pm

Ai vazut, Georgeta, ca s-a rezolvat? Totul e sa ai "putintica rabdare".

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de GEORGETA fata de aur Vin 24 Iun 2011, 3:06 pm

Nicileta draga , da cum sa-ti trimit si unde adresa mea , k sa imi trimiti acul pentru ponto russo ? k regulamentul nu imi da voie sa trimit adrese , acuma am citit , spune-mi cum sa procedez k si asa am facut prea multe greseli si am fost atentionata deja. Pusi
GEORGETA fata de aur
GEORGETA fata de aur
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : deva
Data de inscriere : 21/06/2011

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Giobsy Vin 24 Iun 2011, 3:44 pm

Georgeta, in dreapta mesajului tau, la avatar, ai un buton PM. La fel are si Nicoleta, la avatarul ei si toate membrele inscrise pe acest forum.
Te duci la mesajul Nicoletei, si apesi butonul PM de sub avatarul ei. Va aparea o fereastra in care poti sa scrii un mesaj privat (PM). Acolo poti sa-i comunici adresa ta. Dupa ce ai scris mesajul, apesi butonul Trimite.
Daca mai ai nelamuriri, sa ne spui.
O zi buna!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de GEORGETA fata de aur Vin 24 Iun 2011, 9:34 pm

Multumesc pentru ajutor si weekend placut !!!
GEORGETA fata de aur
GEORGETA fata de aur
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : deva
Data de inscriere : 21/06/2011

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de geo Lun 11 Iul 2011, 9:02 pm

am vazut si eu la o mercerie in brasov ace pentru aceasta tehnica. stiam ca se intreba aici pe forum, asa ca le-am facut poza, in caz ca mai sunt doritoare Smile. setul costa 55 de lei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de despina13cucli Dum 07 Aug 2011, 12:43 pm

te rog frumos sa dai mai multe detalii sau o poza facuta de aproape sa vedem firma, denumirea...
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 07 Aug 2011, 1:50 pm

[quote="Nicoleta Irimescu"]
Love a scris:
Uite aici : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Pana acum nu am intrat niciodata pe acest topic. De ce, nu stiu. Acum am aflat la ce este bun un ac, ca acesta, pe care l-a primit o pietena de-a mea de la niste olandezi si habar nu avea ce se face cu el. Mi l-a dat mie, cica is mai desteapta ca ea, dar cred ca mi l-a dat ca nu avea ce sa faca cu el. Trebuie sa-l caut neaparat si sa vad cum il pot manui.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de despina13cucli Joi 11 Aug 2011, 12:33 pm

AM COMANDAT SI EU ACUL DE LA [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] SI O SA VA SPUN CUM E CAND VINE
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Giobsy Joi 11 Aug 2011, 1:03 pm

Despina, te rog sa nu scrii cu majuscule, decat atunci cand este necesar.



_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 19 Aug 2011, 2:13 pm

Am primit acul dar se pare ca poate fi folosit la plasa mai goasa, cu gauri mari, deoarece este f gros, era singura marime.

Am niste plasa de la izolatia peretelui si cred ca un fir gros ar fi potrivit.

Astept şi alte pareri.
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de pavady Dum 21 Aug 2011, 1:54 pm

geo , daca ai gasit asa ceva in Brasov, chiar as dori mai multe detalii. unde anume este merceria si cu se numeste setul. am niste rude in Brasov si le-as ruga sa mi-l cumpere si mie.
pavady
pavady
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 131
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de geo Vin 02 Sept 2011, 12:06 pm

Scuze ca nu am mai intrat pana acum, am mai raspuns la mesaje private, dar din pacate setul nu mai este in vitrina merceriei. Pavady, daca rudele tale se plimba pe strada Republicii pot intra sa intrebe daca mai aduc. Este o singura mercerie pe strada.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de samo99ro Vin 02 Sept 2011, 6:14 pm

Fetelor, am gasit ceva care va lamureste mai bine cum se foloseste carligul ala: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 4 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB