Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tehnica needlepunch sau ponto russo

+54
diada
munteanu otilia
mari42
dorinami
corilex
IulianaC
tinap
Angelica18
pufoi
carmenco
lilianap
Celya_f40
anthonymaria
Dorulet
MagdaMarin
puscasu monica
antonia carmen
cristina350
samo99ro
pavady
julix_2007
despina13cucli
geo
Giobsy
SilviaDumitrescu
GEORGETA fata de aur
Ginet
iulia sevcenco
dienutzababy
aba
nanon70
mariaz_09
ioanaioana
antonina
geany
greieras
madelainemarie
Cristache
silvisor
m.m.
Ana Maria
Cornelya
Nicoleta Irimescu
ladybird
LYNDA
teisoara
bumbu antonia
maria_covacef
liliana31
lucky
danadea
Love
floralis
adya
58 participanți

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Joi 02 Sept 2010, 2:16 pm

Acul ca acul, dar substante aceea ce se da pe dosul lucrului dupa terminare ( probabil pentru a impiedica firul sa se desire ) ?

Sau e aracet?
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de danadea Joi 02 Sept 2010, 2:25 pm

Love, super. Asteptam raspunsul
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Cornelya Joi 02 Sept 2010, 9:23 pm

Da, cred ca aracet sau un derivat cu compusi asemenatori aracetului.Ma inscriu si eu pentru comanda.Astept pretul final, optez pentru trusa, dar ma gandesc sa nu fie prea scumpa, accept si un ac.
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de bumbu antonia Joi 02 Sept 2010, 9:58 pm

nici pe mine sa nu ma uitati.Astept noutati
.
bumbu antonia
bumbu antonia
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : vulturu
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de LYNDA Vin 03 Sept 2010, 10:41 am

Nici eu deocamdata nu am primit nici un raspuns de la cei din uk.
Inca mai astept, dar daca intre timp Love vrei sa faci comanda pentru trusa optez si eu.
Doar sa imi spui unde trebuie sa iti trimit banii hug

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Cornelya Vin 03 Sept 2010, 12:06 pm

Cu riscul de a parea insistenta...nici pe mine sa nu ma uiti.Te rog!
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de adya Vin 03 Sept 2010, 12:21 pm

ma inscriu si eu pe listuta as prefera o tura, dar ma mulumesc si cu 1 ac wink pup si astept informatii, o zi frumoasa va doresc
adya
adya
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : iasi
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de ladybird Vin 03 Sept 2010, 5:03 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ia uitati unde am gasit ace.
Da nu stiu nemteste sa vad cum se poate comanda.
Poate ne ajuta cineva.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de liliana31 Sam 04 Sept 2010, 3:41 pm

am incercat sa intru pe site si sa comand un ac, pe langa pretul acului au aparut si alte taxe inclusiv tva.
Versand- und Verpackungskosten: € 12,00
Mindermengenzuschlag (bis € 19,99): € 3,00
Gesamtpreis (inkl. MwSt): € 27,00
MwSt-Anteil (19%): € 4,31
deci ajunge vreo 27 euro, prin posta


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de liliana31 Ieri la 3:45 pm
Mindermengenzuschlag- 3 euro e suprataxa, probabil pt. transport.
Transport şi manipulare-12 euro



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de liliana31 Ieri la 3:47 pm

pret total- 27 euro


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de liliana31 Ieri la 3:50 pm

se face plata anticipata



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de liliana31 Ieri la 3:57 pm

daca ar fi mai multe persoane, s-ar imparti taxele de transport si am iesi mai ieftin. de ex, la 5 ace, ar fi cam 14 euro pe ac


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de liliana31 Ieri la 4:16 pm

daca le comandati din alta parte, vreau si eu unul subtirel.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MihaelaT: Cred ca ai uitat sa citesti Regulamentul site-ului, asa ca-ti recomand s-o faci si sa citesti in mod special punctul 6.
liliana31
liliana31
helper
helper

Numarul mesajelor : 34
Localizare : google
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Sam 04 Sept 2010, 4:40 pm

Liliana ai postat 6 mesaje succesive. Nu e bine. Poti primi bann Pentru ca nu respecti regulamentul. In mesaje ai niste butoane: Citate multiple, Citat, Edit. Pe acesta din urma trebuie sa-l folosesti daca ai ceva de adaugat la mesajul initial.

Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Ana Maria Sam 04 Sept 2010, 6:29 pm

Mindermengenzuschlag (bis € 19,99): € 3,00 - este vorba de o taxa de 3 euro care se percepe pentru comenzi mai mici de 19,99 euro. Prin urmare daca va asociati mai multe persoane si faceti o comanda comuna valoarea va fi mai mare si nu se va mai percepe acea taxa de 3 euro.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Cornelya Sam 04 Sept 2010, 7:41 pm

Pe site-ul respectiv, pretul este pentru un singur ac (12€), atat are trusa(acul care se infileteaza in dispozitiv, chestia aia cu care introducem ata si dispozitivul), acele, sunt cele de sus (marimi) care sunt la pretul de 7,20€ .Mie-mi par scumpe, sa ajung la aproape un milion vechi pentru un singur ac? Si trusa daca era, tot mi se parea mult. Pretul difera de la un site la altul, am gasit o sumedenie...Numai ca...am urmarit istoria lui,e fascinanta. Cat de primitiv arata...si cum e acum. O sa incerc sa-mi confectionez unul :D, sa vedem...Stiti ca stra-stra-strabunicile noastre pentru tehnica respectiva ,,punch needle" se foloseau de croseta si se descurcau de minune.Ceea ce a aparut acum sunt mult mai bune, ne ofera posibilitatea sa reglam prin insurubare, tensiunea pt bucle mai mici sau mai mari, dar si pretul...Acelasi set l-am gasit pe un alt site, la pretul de 10,95$.Pe aceeasi pagina mai este unul simplu,la 3,99$ cu care, sincer, eu m-as multumi.Va las adresa sa vedeti si voi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Deci, cand se va face lista, doresc si eu, insa, as vrea un pret aproximativ cunoscut inainte de a face comanda.
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de m.m. Sam 04 Sept 2010, 11:31 pm

si eu ma inscriu la comanda
m.m.
m.m.
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Varsta : 56
Localizare : undeva in sud
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de ladybird Dum 05 Sept 2010, 8:14 pm

Asa deci, atunci o sa incerc sa confectionez unul. M-am gandit la acele medicale, acelea de la farmaciile veterinare ca sunt si mari pentru animale cred.
Trebuie doar facuta o gaura in varful lui. Sotul s-a oferit sa ma ajute. Acum trebuie sa ajung la o farmacie sa vad ce dimensiuni sunt la ace.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Cornelya Dum 05 Sept 2010, 10:35 pm

Tocmai am primit mail-ul din SUA Sad ...cica se accepta comenzile de minim 100$...O serie de formulare completate etc...sunt alergica la datele personale, prefer sa platesc in avans, cu riscul de a pierde banii, dar cand e vorba despre detalii atat de amanuntite...nu accepta decat plata in avans cu cardul...mare branza, de parca conteaza cum sunt virati banii in cont...
M-am gandit si eu la acele veterinare, am cautat, dar...cand ii dam gaura nu se rupe? Nichel...deh. Ma oprisem la branule, au acul mai gros...pentru recoltarea sangelui la animale...nu, nu merge, e acelasi lucru, se rupe...Rezervele de stilou ceramic....Cred ca pana la urma, o sa rup antena de la radioul sotului, obtin astfel si toate marimile ;), sa asculte stirile dimineata la filtrul de cafea....Doamne , ce idei! rade
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de danadea Mier 08 Sept 2010, 11:00 am

Fetelor, nu mai aveti nici o noutate pentru comanda?
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Cornelya Mier 08 Sept 2010, 12:28 pm

Nu pot, de fapt nu stiu sa pun o imagine.Am primit din Sua si astept din China preturile.In Sua au doua modele, in China au patru.In Sua trimit si cu plata la destinatie, astept sa vad ce raspunde China pentru ca ei nu au preturile afisate.Vom face o comparatie...Apoi...eu chiar vreau sa fac comanda, nu m-as incumeta la prea multe, am dubii cu privire la seriozitate...Insa, daca va hotarati una din voi sa faceti comanda, va dau adresa lor, in functie de cate se inscriu vom stabili partea fiecaruia. EU sunt de acord sa trimit banii in avans celei care va face comanda numai sa...nu stiu, o confirmare din partea Adminei daca se poate avea incredere, apoi e totul ok.Da si uitasem....in UK acele sunt mai simple dar si f scumpe, la acelasi pret cu un set in SUA.Uitati-va pe eBay.Mmm nu pot pune poze dar va dau adresele....:D scuze...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de LYNDA Mier 08 Sept 2010, 4:57 pm

Eu inca nu am primit nici un raspuns Sad

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 08 Sept 2010, 5:59 pm

Cornelya, intr-adevar, in SUA preturile sunt mai mici, dar cu transportul, tva-ul si vama pe care le vei plati la noi, ajungi la acelasi pret ca si cele din Anglia. Singura diferenta e ca din Anglia ajung mai repede decat din SUA.
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de m.m. Mier 08 Sept 2010, 6:58 pm

Sunt de acord si eu sa trimit banii in avans celei care face comanda; cred ca e mai bine sa ne orientam spre Anglia . Si China si SUA au formalitati de export apoi import. Oare in Italia, Spania nu se gasesc ?
m.m.
m.m.
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Varsta : 56
Localizare : undeva in sud
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de silvisor Mier 08 Sept 2010, 7:34 pm

Va rog vreau si eu un ac sau trusa ce luati si voi.Va rog , nu ma uitati!
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Cornelya Mier 08 Sept 2010, 9:46 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
GERMANIA SI AUSTRIA numai acolo se livreaza...O sa mai caut ,,aproape"
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Love Mier 08 Sept 2010, 10:49 pm

Am gasit in Marea Britanie. Deci nu se mai adauga vama si TVA. Plus ca vor ajunge repede, maxim 7 zile lucratoare.

Variante:
1. Ebay - aici link
O unealta cu 3 ace diferite costa 9 lire plus transportul 7 lire, ca recomandata - avem siguranta ca ajunge aici - . Daca luam mai multe, transportul nu creste decat f. putin, majoritatea fac reducere daca trimit un singur pachet.

2. Un magazin online - aici link

Uitati-va la toata lista cu produse oferite: au ace, chestii din acelea pt. bagat ata in ac (needle threader), lipici. Transportul e in functie de greutate, impartit la mai multe persoane va fi f. mic.

Cum timpul meu este limitat, daca vreuna dintre voi vrea sa comande, va pot ajuta cu informatii. Si magazinul de pe ebay si celalalt trimit in Romania, pachetul va ajunge la posta ca scrisoare voluminoasa externa.
Pe ebay trebuie sa aveti cont, plus card anexat la Paypal.
La magazinul online va trebuie doar un card international (Visa Electron, Mastercard sunt cele mai folosite).

P.S. In Brazilia am gasit ace mai ieftine, insa transportul duce mult. Daca voi reusi sa iau de acolo, candva, va anunt.
Love
Love
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 357
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de ladybird Joi 09 Sept 2010, 12:11 pm

Am vorbit cu o cunostinta si ar fi si in Ungaria. Tehnica se numeste subatu in maghiara.Eu nu prea ma descurc dar poate sunt fete care stiu.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Cristache Joi 09 Sept 2010, 1:00 pm

mai sa fie!
eu am am vazut acul asta acasa la mine si nu am stiut niciodata la ce se foloseste.
si il am de la mama mea care sigur l-a luat din Romania. N-am intrebat-o niciodata ce e cu el, dar acum i-a venit si lui timpul.
Dar de unde sa iau lipici d-ala, sau aracet, ce-o fi...
oricum, cred ca merge si cu intaritura d-aia pentru croitorie, d-aia care arata ca o plasa si se topeste in tesatura cand dai cu fierul de calcat...
fetelor care aveti creatii cu acul asta aratati-ne si noua mai multe....
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 2 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB