Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tehnica needlepunch sau ponto russo

+54
diada
munteanu otilia
mari42
dorinami
corilex
IulianaC
tinap
Angelica18
pufoi
carmenco
lilianap
Celya_f40
anthonymaria
Dorulet
MagdaMarin
puscasu monica
antonia carmen
cristina350
samo99ro
pavady
julix_2007
despina13cucli
geo
Giobsy
SilviaDumitrescu
GEORGETA fata de aur
Ginet
iulia sevcenco
dienutzababy
aba
nanon70
mariaz_09
ioanaioana
antonina
geany
greieras
madelainemarie
Cristache
silvisor
m.m.
Ana Maria
Cornelya
Nicoleta Irimescu
ladybird
LYNDA
teisoara
bumbu antonia
maria_covacef
liliana31
lucky
danadea
Love
floralis
adya
58 participanți

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 19 Noi 2012, 7:41 pm

E foarte frumoasa,Celya. aplauze Mi-as dori sa fac si eu,dar nu gasesc ac pentru asa ceva.Caut de mult,dar degeaba.I-am zis sotului meu sa caute in Franta sa-mi aduca cand vine acasa,dar a zis ca el nu se pricepe.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Celya_f40 Lun 19 Noi 2012, 7:49 pm

E greu de gasit, si eu am gasit intamplator, dar vezi o pagina in urma avea lilianap de vanzare...., sau intra in sunt disperata sa vand...sau la ajutor nush, nu vreau sa scriu prostii.
Acusica ma apuc sa desenez pe panza, si o sa incep un tapet lucrat tot asa.
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 19 Noi 2012, 8:32 pm

Multumesc,Celya.Nu ma las pana nu gasesc. kiss
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 30 Noi 2012, 10:16 am

Am mai terminat un tapet. L-am inceput asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si a iesit asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sa nu ma certati pentru culori, sunt asa ca viata mea : pe fond de toamna(50 impliniti), o viata ''colorata'', intre doua tari (de remarcat steagurile).
Miguel e tare incantat, da nu vrea sa-l puna pe jos, desi eu l-am facut pentru cabina.
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 30 Noi 2012, 10:19 am

Ce ma poti enerva tu pe mine cu minunatiile astea.Tot n-am gasit ac,asa ca n-am decat sa admir ce faci tu.Imi place ce a iesit.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 30 Noi 2012, 10:27 am

Daca mai trec pe acasa, vin sa ti-l aduc pe al meu;) Ce-mi pare rau e ca, nu am fire de calitate. E un fel de mohair de proasta calitate, si nu stiu cum se va comporta in timp, de asta vreau sa-l folosesc sa nu mai lucrez degeaba.
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 30 Noi 2012, 10:46 am

Eu as folosi la presuri fir de lana.Cred ca s-ar comporta cel mai bine in timp.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 30 Noi 2012, 10:50 am

Angelica18 a scris:Ce ma poti enerva tu pe mine cu minunatiile astea.
si pe mineeeeee....
Celya te pupi Felicitari!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 30 Noi 2012, 10:55 am

Sunt convinsa de asta, de aceea ma antrenez cu fire ieftine, si sper ca la anul sa ajung in concediu in Ro. si sa-mi cumpar fire de lana, ca de altfel habar nu am de unde as putea procura.
Silvioaro, ia sa nu te mai inervezi, ca si tu numa minunatii faci hug
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de tinap Sam 01 Dec 2012, 7:18 pm

Imi place mult aceasta tehnica.Eu stiu ca la noi in Teleorman ii zicea cusatura "cu ac persan".Am cusut asa ceva demult,in copilarie.Ac persan se cheama acest ac,cum se face de nu se gaseste la mercerie?Ma-ti facut curioase,am sa caut si eu in magazine,aici am vazut in mercerii pinza gata desenata,dar de ac nu stiu,in schimb,tot in mercerii se vind si pinze gata cusute,cumparatorul insa trebuie sa le inrameze.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de IulianaC Sam 01 Dec 2012, 11:10 pm

La Constanta am gasit si eu din intamplare acul si nu am rezistat sa nu cumpar am gasit la doar 20 de lei, era ultimul... dar acum il au la 25... la merceria aproape de Piata unirii... am incercat sa fac vreo 2 brose... pregatesc surprize pentru martisor!
IulianaC
IulianaC
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Dorulet Dum 02 Dec 2012, 1:39 pm

Asa stiu si eu ca se lucreaza covoarele persane.Am si eu un kit,dar n-am avut curajul sa incerc.Poate dupa sarbatori.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de corilex Mar 04 Dec 2012, 11:00 am

Celya,foarte frumoase ,recunosc ca ma inebunit cu aceasta tehnica i-mi place foarte mult drept urmare trebuie sa-mi cumpar si eu ac sa incerc aceasta tehnica.
Celya spune-mi te rog dupa ce ai terminat de brodat pe dosul lucrului ai mai pus ceva material de intaritura si am mai vazut pe net ca se mai fixeaza cu ceva pasta alba nu ce vrea sa fie aceea ca eu stau cam prost cu engleza zid si nu inteleg nimic.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de despina13cucli Mar 04 Dec 2012, 11:44 am

am si eu kit-ul dar nu reusesc si pace sa fac ceva frumos, se desiră rapid, nu merge si nu stiu unde gresesc
imi plac f mult lucrările voastre!
într-o altă ordine de idei, acul persan e folosit de mult, in copilarie mama lucra cu el, aveam si un tablou pe vremuri
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 04 Dec 2012, 3:09 pm

Da fetelor, e aracet, de asta ti se desira Despina, ai dat cu aracet pe dos?, sau vezi poate ca firul nu e introdus bine in ac.
Primul tapet care l-am facut, acela pe care scrie DAF, e intarit cu panza de tantari dar de plastic nu de sarma, iar urmatorul, cel cu flori, am pus un stergar vechi tesut din in. Urmeaza cand ajung acasa sa acopar partea din dos unde e dat cu aracet.
Mai am la mine un stergar, si cred ca mai fac unul pana sa ajung acasa.
Nu va lasati ca sunt tare fainute, si pufoase, mie-mi plac tare mult.
Spor kiss
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de dorinami Mar 04 Dec 2012, 3:24 pm

Ce bine arata pernita lucrata de tine....si cu tricolorul....! Felicitari! Care este destinatia acestei pernite?
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 04 Dec 2012, 3:33 pm

Acuma nu stiu despre care vorbesti, ca ambele au tricolorul Smile
Cea cu Daf e o perinita pentru un coleg, doar ca trebuie sa ajung acasa pentru a o termina.
Celalalt cu flori, e un tapet pentru cabina, si nu e doar tricolorul, sunt si culorile steagului portughez pe partea opusa. Doar suntem in colaborare romano-portugheza rade
Ma bucur ca-ti place Dorinami pupi
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de corilex Mier 05 Dec 2012, 11:54 am

Celya,este aracet special s-au de care este in comert kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 05 Dec 2012, 1:41 pm

Nu e nimic special, e aracet norma. Eu l-am cumparat in portugalia, sa nu-ti spun prin ce-am trecut pana am dat de el rade
Am intrat in diferite magazine, unde vedeam vopsele sau scule, hop si eu....si da-i: lipici de culoare alba, parca e smantana..... Rolling Eyes aaaaa cum sa va explic....aaaah, se foloseste la imbinat lemn....nimic zid . In cele din urma tot Miguel m-a inteles, si l-am gasit pe un raft alaturi de tuburile de silicon bounce
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de corilex Joi 06 Dec 2012, 11:08 pm

Mersi mult m-ai facut sa rade asa de bine.
Te pupi ,acum astept acul . kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de corilex Mar 11 Dec 2012, 4:07 pm

Am primi acul si bineinteles ca,m-au mincat degetele si am incercat sa vedem cum iese lucrul ,dupa prima incercare am crezut ca ma las pagubasa dar am insistat si acesta este rezultatu ,nu este inca gata dar am vrut sa vedeti ce iese i-mi place[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Celya am o intrebare, acele sant pe dimensiuni deoarece am incercat ceva fir asemanator cu al tau si nu a iesit cum trebe
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 11 Dec 2012, 4:13 pm

Super,Corilex! Si eu astept coletul.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de mari42 Mar 11 Dec 2012, 4:51 pm

Foarte tare Celya, sincer si eu fac tot felul de nebunii, mai ales bijuterii, dar asa ceva chiar nu am vazut, arata suuuuuuper, felicitari, daca voi gasi sa cumpar acul cu pricina , poate voi incerca si eu, multumim pentru sfaturi !
mari42
mari42
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 54
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de corilex Mar 11 Dec 2012, 5:33 pm

Angelica multumesc,sa-mi spui si mie ce dimensiuni ai la ace . pupi
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 11 Dec 2012, 5:39 pm

Iti spun cand le primesc.Cred ca este un set de trei ace.Abia astept sa soseasca,Cand am sunat nu aveau pe stoc,dar mi-au zis ca primesc a doua zi.Sper sa nu astept prea mult.Oricum,pana dupa sarbatori,nu cred ca le incerc.
Tin sa multumesc si pe aceasta cale unei utilizatoare a forumului care,stiind ca-mi doresc acul si nu-l gasesc,mi-a trimis PM sa-mi spuna unde gasesc.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica needlepunch sau ponto russo - Pagina 7 Empty Re: Tehnica needlepunch sau ponto russo

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB